Skocz do zawartości

Problem z uśpieniem hybrydowym w Windows 7


aenwu

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Sprawdziłem po restarcie bez żadnej poprawy jak to jest że w trybie awaryjnym jest ok a w trybie normalnym gdy jest załadowane więcej sterowników są problemy. Ja rozumiem że 32 bitowy Windows 7 ma zupełnie inne sterowniki inaczej się zachowuje niż obecna 64 bitowa wersja ja coś musiałem po formacie zainstalować tylko teraz nie mogę sobie przypomnieć co to było na 32 bitowym Windowsie 7 nigdy tego typu problemu nie miałem

Odnośnik do komentarza

Odnośnie urządzeń USB, w menedżerze urządzeń windows 7 obowiązuje chyba podobna zasada co w XP... http://support.microsoft.com/kb/315539 (Na przełaj: - Odłączone urządzenia USB nie są pokazywane).

Uruchom konsolę w trybie administratora i wklep polecenia

set devmgr_show_nonpresent_devices=1

start devmgmt.msc

To drugie uruchomi Ci menedżera urządzeń, gdzie będziesz jeszcze musiał zaznaczyć ocję w menu Widok > Pokaż ukryte urządzenia.

 

IMHO kontroler USB 2.0 a 3.0 to dwa różne światy i nie powinno być między nimi konfliktów.

Odnośnik do komentarza

Ja tylko Ci podałem formułkę, od Ciebie zależy co z nią zrobisz.

Na screenie widać DriveInterface ze znakiem zapytania - a to raczej też jest ukryte. Poza tym w gałęzi Stacje dysków też powinno coś być widoczne (na pewno podpinane pendrive'y). Posprawdzaj czego dotyczą te ukryte pozycje i jeśli ich nie używasz, spróbuj odinstalować. Zwłaszcza te, które podpinasz do tego samego portu co pendrive.

Odnośnik do komentarza

Kilka spraw.

 

1. Temat zarządzania energią na USB podawał Ci już @Flavius i nie zrobiłeś.

2. Pytałem jaką pojemność ma ten pen - nie odpisałeś (inaczej odbywa się odczyt danych z pena 1 GB a inaczej z pena 64 GB).

3. Brak pełnego info o sprzęcie.

4. Podajesz obrazek po poscie @3oo bez informacji w jakich warunkach był zrobiony (drukarka).

5. Piszesz, że odinstalowanie drukarki nic nie zmienia a ja pytam co to znaczy odinstalowanie - poprostu ją usunąłeś czy również odinstalowałeś cały soft HP przeznaczony głównie dla Amerykanów.

6. Podałeś logi z OTL bez info w jakich warunkach były zrobione (przed czy po deinstalacji drukarki).

7. Napisz co to znaczy sporo z #1 posta:

Problem jeszcze mam z pendrivem gdy wkładam go do USB na front panelu obudowy to sporo czasu muszę odczekać zanim owy pendrive wyświetli mi swoja ikonkę w folderze Mój komputer

8. Zmień dla próby myszkę - pisał o tym również @Flavius.

Odnośnik do komentarza

W logu Extras mamy

 

Error - 2011-09-28 16:33:04 | Computer Name = Marcin-PC | Source = Disk | ID = 262155
Description = Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk3\DR3.

Error - 2011-09-28 16:36:03 | Computer Name = Marcin-PC | Source = Disk | ID = 262155
Description = Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk3\DR3.

Error - 2011-09-28 16:36:07 | Computer Name = Marcin-PC | Source = Disk | ID = 262155
Description = Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk3\DR3.

Error - 2011-09-29 06:00:42 | Computer Name = Marcin-PC | Source = Disk | ID = 262155
Description = Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk3\DR4.

 

6. Podałeś logi z OTL bez info w jakich warunkach były zrobione (przed czy po deinstalacji drukarki).

 

 

Chyba przed

 

DRV:[b]64bit:[/b] - [2010-11-20 05:33:36 | 000,078,720 | ---- | M] (Hewlett-Packard Company) [Kernel | On_Demand | Stopped] -- C:\Windows\SysNative\drivers\HpSAMD.sys -- (HpSAMD)

 

 

Do tego mamy Nortona , Fsecure, VMware Workstation. Nie żebym miał coś przeciwko, ale taka mieszanka ma prawo mieszać w systemie.

Nie mozna oczywiście wykluczyć problemu sprzetowego. Jest też taka aktualizacja (dodatkowa) odnośnie hibernacji KLIK.

Odnośnik do komentarza

@Belfegor

 

Nie mam dwóch programów anty wirusowych w systemie ten F secure to skaner online nie ma odpalonej ochrony rezydentnej w tle a co do VM Ware to akurat on tu nic nie zmienia gdyż zainstalowałem go gdy problem był już od dawna.

 

Podany przez ciebie link do aktualizacji systemu instalator jej stwierdził żę jest już zainstalowana w moim systemie

 

Wnioskujesz że kontroler USB jest uszkodzony?? ale potem stwierdziłem że to mało prawdopodobne a prędzej systemowy sterownik czegoś nie ogarnia

 

@wiesiek531

 

A jakie znaczenie ma pojemność pendrive'a na jego czas wyświetlenia się w folderze Komputer zaspokoję twoją ciekawość ma 4GB pojemności a dokładnie 3.72GB

 

Prosiłeś o log OTL a nie napisałeś zrób go zanim odinstalujesz drukarkę albo po. Samo odinstalowanie drukarki polegało na wywaleniu całego softu który się przy instalacji sterownika włącznie z nim samym (sterownikiem) zainstalował się potem odłączyłem drukarkę zrestartowałem komputer i sprawdziłem czy się coś zmieniło.

 

A dłużej niż zwykle to jakieś pół min gdy na wszystkich komputerach w domu trwa to dosłownie od podłączenia pena do USB zaledwie kilka sekund

 

Nie wiem co ma zmienić wymiana myszy @Flavius tam pisał abym ją podłączył zamiast do USB to do PS2 tylko od instalacji systemu była podłączona pod USB po zainstalowaniu systemu podłączyłem tego pendrive'a jeszcze zanim cokolwiek zainstalowałem aby zobaczyć czy jest wszystko tak jak zwykle bywało i było potem instalowałem resztę sterowników i potrzebnych mi w danej chwili programów wcześniej instalowałem jeszcze SP1 sporo aktualizacji zabezpieczeń jak już to zainstalowałem wszystko to potem znowu włożyłem pendrive do USB i problem był

 

Teraz sobie nie przypomnę po której aktualizacji do systemu czy sterowniku się tak zrobiło

Odnośnik do komentarza

W logu Extras mamy

 

Error - 2011-09-28 16:33:04 | Computer Name = Marcin-PC | Source = Disk | ID = 262155
Description = Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk3\DR3.

Error - 2011-09-28 16:36:03 | Computer Name = Marcin-PC | Source = Disk | ID = 262155
Description = Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk3\DR3.

Error - 2011-09-28 16:36:07 | Computer Name = Marcin-PC | Source = Disk | ID = 262155
Description = Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk3\DR3.

Error - 2011-09-29 06:00:42 | Computer Name = Marcin-PC | Source = Disk | ID = 262155
Description = Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk3\DR4.

 

 

Te błędy są praktycznie standartowe dla nosników wymiennych i na ogół nie jest to poważny problem.Teoria że te błędy mają cokolwiek wspólnego z dyskutowanym problemem jest bardzo spekulacyjna.

Stworzyłem artykuł o tym błędzie https://www.fixitpc.pl/topic/5553-blad-sterownik-wykryl-blad-kontrolera-na-deviceharddiskxdrx-i-jego-interpretacja/?do=findComment&comment=41381 i dodatkowo uzupełniłem go o systuacje gdzie indeks przy DR jest różny od indesku przy Harddisk.

Odnośnik do komentarza

Do tej pory nie wydusiłeś z siebie, że (cytuję):"...nie mam innych pendrive do sprawdzenia."

Może pofatygowałbyś się o sprawdzenie jednak, czy inny pendrive (pożyczyć!) zaskoczy na twoim systemie bez problemu. Wyroki boskie są niezbadane. No i traktowałeś go DMDE zerowaniem, co dla badaczy ( ;) )może mieć znaczenie.

 

 

Nie mam od kogo pożyczyć nawet, ale skoro testuje na innych komputerach w domu tego samego pendrive'a i nie ma problemów tzn że jest sprawny zawsze jak go potraktuje DMDE wyjmę z USB i włożę ponownie problemu nie ma tak samo jak już pisałem problemu nie ma w trybie awaryjnym.

Odnośnik do komentarza

Może to przyniesie efekt:

1. Pobierz USBDeview for x64 systems + spolszczenie : http://www.nirsoft.net/utils/usb_devices_view.html (oba na dole tej strony)

2. Wypakuj np. na pulpit pliki USBDeview.exe i USBDeview_lng.ini

3. Nie podłączaj jeszcze tego problemowego pena, uruchom plik USBDeview.exe

4. Wszystkie "Typ urządzenia" wykazane jako "Mass Storage" z menu kontekstowego weź " Odinstaluj wybrane urządzenie" ( będzie to wyglądać coś w ten deseń --> http://www.imagebanana.com/code/1f20nhc0/usb.png )

5. Zamknij program po czym podłącz pendriva

6. Czy jest widoczny i pokazuje się szybciej?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...