Skocz do zawartości

Problem z uśpieniem hybrydowym w Windows 7


aenwu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z uśpienia hybrydowego mój komputer nie jest wstanie się uruchomić nie reaguje na wciśniecie włącznika. Gdy wyłączę zasilacz i włączę go ponownie komputer włącza się ale zamiast wyświetlić pulpit sypie BSOD'em tyczącym się pliku EtronXHCI.sys dodam że jak zaraz po uśpieniu wcisnę przycisk włączania komputera wszystko jest ok, ale jak odczekam trochę to jest problem właśnie z nie reagowaniem komputera na przycisk, a z hibernacji wszystko działa.

 

Problem jeszcze mam z pendrivem gdy wkładam go do USB na front panelu obudowy to sporo czasu muszę odczekać zanim owy pendrive wyświetli mi swoja ikonkę w folderze Mój komputer w trybie awaryjnym wszystko działa uprzedzę pytanie testowałem na innych komputerach i wszystko było normalnie tj wkładam pendriva do USB kilka sekund i mam dostęp do niego

 

Płyta główna Gigabyte GA-970A UD3 wersja biosu F1 czy powodem nie reagowania komputera po czasie na przycisk zasilania może być sterownik USB Ethrona??

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

@aenwu

 

1.Odnajdź folder C:\Windows\Minidump oraz plik C:\Windows\MEMORY.DMP - spakuj to wszystko,shostuj gdzieś i wklej do posta linki do shostowanych plików

2.Uruchom cmd.exe w trybie administratora (prawoklik na cmd.exe i wybierz "Uruchom jako administrator") i wklep

 

powercfg /energy /output %userprofile%\Desktop\log.htm

 

na pulpicie pojawi się plik log.htm - dostarcz go tu.

 

Płyta główna Gigabyte GA-970A UD3 wersja biosu F1

 

Myslę że powinieneś spróbować wgrać nowszego BIOSa - na stronie producenta jest nowsza wersja.

Odnośnik do komentarza

Wejdź do menadżera urządzeń i odszukaj wszystkie urzadzenia podłaczone przez USB do tego komputera we włąsciwości (o ile istnieje oczywiście zakładka "Zarządzanie energią" - nie każde urządzenie będzie jąmiało) odptaszkuj opcję "Zezwalaj komputerowi na wyłączanie tego urządzenia w celu zaoszczędzania energii".

 

Jeden przykład z mojego komputera

post-510-0-89481600-1317124338_thumb.png

 

co do myszy i klawiatury to proponuję je przepiąć na PS /2 (twoja płyta ma taką możliwość). Jeśli nic nie pomaga to proponuję odinstalować wszystkie urządzenia na USB które nie są niezbędne.

 

I to co co pisałem wyżej - wykonać aktualizację BIOSu jesli nic nie pomaga - na stronie producenta jest nowsza wersja tym bardziej ze w logu masz błędy odnoszące się do tego kontrolera

 

PCI\VEN_1002&DEV_4397

 

Jak się to wbije w google to jest full tematów albo z hibernacją albo z wyłączeniem komputera co by sugerowało jakąś wadę BIOSa i tutaj jego aktualizacja rzeczywiście mogłaby pomóc

Odnośnik do komentarza

No dobra zauszmy że na to pomorze aktualizacja BIOS ale jak rozwiązać problem z mojego drugiego tematu??

Nie lubię zajmować się wszystkimi rzeczami na raz - co do tamtego tematu to chwilowo nie mam pomysłu.Ponieważ praca BIOS ma też ogolny wpływ na pracę systemu więc może będziesz miał szczęście i tamten temat rozwiąze się sam po aktualizacji BIOS.

Odnośnik do komentarza

Nie lubię zajmować się wszystkimi rzeczami na raz - co do tamtego tematu to chwilowo nie mam pomysłu.Ponieważ praca BIOS ma też ogolny wpływ na pracę systemu więc może będziesz miał szczęście i tamten temat rozwiąze się sam po aktualizacji BIOS.

 

 

Wiem jaki wpływ na prace komputera ma BIOS znajomy ma identyczna płytę i u niego jest fabryczny(wersja F1) BIOS i nie stwierdził żadnych problemów poprosiłem go też o ten log.htm

Odnośnik do komentarza

Wiem jaki wpływ na prace komputera ma BIOS znajomy ma identyczna płytę i u niego jest fabryczny(wersja F1) BIOS i nie stwierdził żadnych problemów poprosiłem go też o ten log.htm

 

Pytanie jeszcze jakie urządzenia pod USB posiadacie - zarówno ty i kolega - to jest istotne! Błąd płyty może się ujawnić dopiero bo podłączeniu określonych urządzeń....

Odnośnik do komentarza

Skąd ta pewność że BIOS ma jakiś błąd?? Windows przecież może coś źle interpretować

Podejrzenie - nie pewność.System jaki posiadasz jest stabilny (nie ma w nim poważniejszych błędów w przeciwieństwie do Visty) i sam z siebie błędów raczej nie robi.Jeśli robi to tylko wskutek niewłaściwej współpracy z BIOS na warstwie HAL,ponieważ tak dużo widziałem błędów z hibernacją i wyłączaniem komputera na sprzetach posiadający ten sam kontroler co ty więc skłaniam się do teorii że wina jest po stronie płyty/BIOS który ujawnia się dopiero bo podłączeniu pewnych określonych urządzeń.Prawdopodobnie pewna grupa płyt była wyposażona w wadliwy BIOS - to się zdarza i nie jest to jakiś ewenement,są ewidentnie udokumentowane przypadki gdzie przyczyną kłopoty z hibernacją jest wrodzona wada płyty głównej/BIOS.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy tam doczytałeś ale ja tam pisałem w pierwszym poście że jak komputer nie reagował na przycisk zasilania to wyłączałem zasilacz i włączałem ponownie to mogło powodować błąd.

 

I to ja mogę być winny temu problemowi a nie koniecznie BIOS po instalacji systemu przez jakieś półgodziny nic na komputerze nie robiłem komputer wstrzymywał prace (uśpienie hybrydowe) nie hibernował się chciałem wznowić jego pracę i nic nie reaguje na przycisk włączania no to wspominane wyłączenie i włączenie zasilacza komputer się włączał normalnie ale wyskakiwał niebieski ekran

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy tam doczytałeś ale ja tam pisałem w pierwszym poście że jak komputer nie reagował na przycisk zasilania to wyłączałem zasilacz i włączałem ponownie to mogło powodować błąd.

 

I to ja mogę być winny temu problemowi a nie koniecznie BIOS po instalacji systemu przez jakieś półgodziny nic na komputerze nie robiłem komputer wstrzymywał prace (uśpienie hybrydowe) nie hibernował się chciałem wznowić jego pracę i nic nie reaguje na przycisk włączania no to wspominane wyłączenie i włączenie zasilacza komputer się włączał normalnie ale wyskakiwał niebieski ekran

 

I co z tego? Bo ja nie rozumiem .Jesteś w stanie wybudzić komputer za pomocą myszy czy nie? Jeśli korzystasz z uśpienia hybrydowego to w ostateczności je wyłącz (naprawdę to takie niezbędne?)

 

http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/disable-hybrid-sleep-mode/

 

Masz też inny jeszcze poradnik o problemach z hibernacją

 

http://www.computerperformance.co.uk/windows7/windows7_sleep_problem.htm

 

Oprócz aktualizacji BIOSa dostałeś też inne propozycje dot. rozwiązania problemu więc masz co próbować

 

Nie oczekuj od innych (to też dotyczy tamtego drugiego tematu) że ktoś udzieli ci jednoznacznej czarno na białym odpowiedzi co jest przyczyną twojego problemu - nie wszystko jest klarowne,dlatego na podstawie poznanych faktów stawiamy różne hipotezy które należy potwierdzić bądź obalić - dopóki nie wypróbujesz nie możesz mówić czy dana teoria jest słuszna czy nie.Teorie należy oczywiście racjonalnie sprawdzać poprzez doświadczenie a nie próbować zawile bić się myślami z zawiłymi teoriami i szczegółami które bez weryfikacji nie sposób stwierdzić.Gdyby cała ludzkość postępowała wedle twojej logiki i spekulacji bez doświadczeń i obserwacji to obecnie byłoby dopiero średniowiecze.

 

Poprzez doswiadczenie udawadniaj że dana hipoteza jest słuszna lub nie a nie poprzez bardzo spekulacyjne (bez weryfikacji) hipotezy. Nie wmawiam i nie twierdzę że moje propozycje to "strzały w dziesiątkę" ,sam nie wiem na 100% co jest słuszne badź nie,nie wiem czy któraś z porad pomoże,może być i tak że nie pomoże nic.Dopóki tego nie sprawdzisz nigdy się nie dowiesz.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli ktoś dokładnie opisuje problem to trzeba wziąć wszystkie opcje pod uwagę a nie działać schematycznie a bo kto tam kiedyś miał podobny problem i pomogła aktualizacja BIOS w moim wypadku pomogła aktualizacja sterownika Ethron USB 3.

 

Ale z tym pendrivem nic się nie zmieniło nie sformatowany jest szybko wyświetlany w folderze mój komputer sformatowany dłużej trzeba czekać nie ma znaczenia czy sformatowany posiada dane czy nie problem nie wystepuje w trybie awaryjnym

Odnośnik do komentarza
Jeżeli ktoś dokładnie opisuje problem to trzeba wziąć wszystkie opcje pod uwagę a nie działać schematycznie a bo kto tam kiedyś miał podobny problem i pomogła aktualizacja BIOS w moim wypadku pomogła aktualizacja sterownika Ethron USB 3.

 

1. Czy chcesz tu bawić się w rebusy?

2. Dlaczego nie odrobiłeś wcześniej zadania @picasso z tego postu http://www.fixitpc.p...dpost__p__41379 ?

 

Skoro tu widać BSOD z aktorem EtronXHCI.sys (Etron USB 3.0 Controller), to sugeruje problem USB i nasuwa się wstępnie: weryfikacja wersji / potencjalna aktualizacja (bądź ... downgrade) tego sterownika i oczywiste pytania (jaka płyta główna, wersja BIOS).

 

3. Nie musiałbyś zakładać tego tematu i stawiać innych userów (w tym przypadku @Flaviusa) w sytuacji zakładającej, że aktualizacja sterownika nie pomogła. Ja na jego miejscu też bym przyjął takie założenie. I jeszcze odpisujesz Mu niegrzecznie. Każdy przypadek kompa jest inny. Czytałem #1 post w tym temacie i teraz nie zadałbym pytania czy aby pstryczek elekstryczek jest sprawny.

 

Ale z tym pendrivem nic się nie zmieniło nie sformatowany jest szybko wyświetlany w folderze mój komputer sformatowany dłużej trzeba czekać nie ma znaczenia czy sformatowany posiada dane czy nie problem nie wystepuje w trybie awaryjnym

 

Tylko dla testu spróbuj podłączyć pod inne gniazdo (np tylne) bo było wiele przypadków niesprawnych paneli przednich.

Ale według mnie odpowiedź masz w wytłuszczeniu.

Konieczna aktualizacja sterowników chipsetu i nadal proponowana przez @Flaviusa BIOS`u.

 

BTW

 

Staraj się pisać w sposób czytelny.

Odnośnik do komentarza

@wiesław531

 

Ad1 Nie ma sterowników do chipsetu nowszych niż 11.8 klik

 

Ad2 Nie odrobiłem zadania? napisałem własny temat i dałem do niego link w tamtym temacie jako odpowiedź aby w tamtym temacie nie robić bałaganu.

 

A wracając do pendriva to nie jest to kwestia niesprawności USB na front panelu gdyż wkładałem go do USB na tylnej ściance obudowy i było to samo, a nie sadzisz że sprawdzanie w trybie awaryjnym tj podłączając pod to samo złącze USB problem wtedy nie występuje wyklucza uszkodzenie portu USB z przodu obudowy

Odnośnik do komentarza

To nadal może być związane z BIOS`em. Producenci sterowników bazują na odpowedniej konfiguracji i funkcjonowaniu płyty głównej.

Nie w każdym przypadku najnowszy sterownik jest odpowiedni. Czasem warto zrobić próbę ze starszą wersją ale oczywiście po skutecznej deinstalacji obecnych sterowników.

Problem często dotyczy nowych modeli płyt głównych.

 

a nie sadzisz że sprawdzanie w trybie awaryjnym tj podłączając pod to samo złącze USB problem wtedy nie występuje wyklucza uszkodzenie portu USB z przodu obudowy

 

Tu nie chodzi o uszkodzenie tylko o niewłaściwą komunikację a ta jest ściśle powiązana ze sterownikami.

Gdyby gniazdo było uszkodzone to niezależnie od trybu system nie widziałby pena.

W trybie awaryjnym ładowane są systemowe sterowniki MS z pominięciem sterowników producenta sprzętu.

Nie podałeś informacji (jawnym tekstem) jaki to system.

Odnośnik do komentarza

 

Nie podałeś informacji (jawnym tekstem) jaki to system.

 

Fakt powinienem w tytule tematu napisać ilu bitowy to system słuszna uwaga Windows 7 x64, a pendrive jest USB2 tak przynajmniej podaje specyfikacja Kingstona

model to Data Traveler G3

 

A jak to jest w przypadku gdy płyta zawiera kilka kontrolerów USB oprócz 3 posiada też wcześniejsza wersje 2

Odnośnik do komentarza

Widok według połączeń jest bez sensu. Nie rozwinąłeś pierwszej gałęzi z widocznym penem.

Czy pen jest dyskiem zewnętrznym bo tak przynajmniej system go widzi?

I nie odpowiedziałeś na pytanie czy problem jest tylko z tym urządzeniem.

 

Nie za bardzo w widoku wg połączeń nie da się odnaleźć tego pendrive'a a poza tym zawsze go tak wykrywa nawet na innych systemach Windows.

 

Problem dotyczy tylko urządzeń typu "Urządzenia pamięci masowej USB" w tym czytnika kart SD w drukarce powinna się pojawić ikona symbolizująca ten czytnik "Dysk wymienny " nawet jeżeli nie ma włożonej karty SD a tej ikony nie ma.

 

Jeżeli sugerujesz uszkodzenie tego pendrive'a to od razu ci mówię że nie jest uszkodzony sprawdzałem na wszystkich komputerach jakie mam w domu i nie ma tego problemu

 

A bym zapomniał w obu trybach normalnym i awaryjnym jest sterownik USB 2 systemowy mogę sprawdzić co się będzie działo jak całkowicie kontroler USB 3 w BIOS wyłączę zastanawia mnie jedno dlaczego u mnie jest problem, a znajomy posiada te sama płytę z tą samą wersją BIOS i u niego nie ma tego problemu

Odnośnik do komentarza

1. Masz taki znaczek z lewej strony gałęzi podobny do ">" i tu masz kliknąć i dalej.

2. Odpowiedz konkretnie na moje pytania.

3. Twoje posty to nie obraź się - bełkot. Nie pisz w jednym zdaniu o kilku sprawach bo trudno pojąć o co chodzi (ale to może tylko ja nie potrafię).

4. Spróbuj usunąć plik C:\Windows\System32\DriverStore\Infcache.1 + restart.

5. W Menadżerze Urządzeń brak problemów więc opisz dokładnie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
1. Proszę o to chodziło?? nie wiem co chciałeś na tym screenie zobaczyć

 

Pokaż dodatkowo górną (niewidoczną) część tego obrazka.

Co to jest "N:\"? I czy coś masz jeszcze na USB?

Jaka jest pojemność tego pena?

Zrób próbę z wyłączeniem w BIOS kontrolera USB3.

 

EDYTA

Skoro piszesz, że u kolegi na takiej samej płycie pen zachowuje się wg. Ciebie poprawnie to pytanie jest takie czy stosujecie taki sam soft ochronny?

Bo tu też może być problem.

Odnośnik do komentarza

Tak to N: to właśnie czytnik kart pamięci w drukarce w chwili robienia screena była włączona żeby nie było niedomówień ja tego pena nie sprawdzałem u znajomego na komputerze z identyczną płytą główną tylko na wszystkich komputerach w domu jakie posiadam sprawdzałem, a znajomy u siebie po prostu na moja prośbę sprawdził swoje pendrive jakie posiada jak wygląda u niego z szybkością wyświetlania ich ikon w folderze systemowym Mój komputer i stwierdził że u niego problem nie występuje.

 

Oprogramowanie zabezpieczające wykluczyłem w taki sposób że po prostu usunąłem Nortona Internet Security 2012 i sprawdzając czy się coś zmieniło oczywiście po uprzednim zrestartowaniu komputera i beż rezultatu tzn problem dalej był usuwałem nawet sterownik do kontrolera SATA i też bez rezultatu. Zaraz sprawdzę jak się to zachowuje gdy wyłączę całkiem kontroler Ethrona USB 3 w BIOS

 

Górna część obrazka klik

 

 

Edit

 

Wyłaczyłem kontroler Ethron USB3 ale problem dalej był

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...