Skocz do zawartości

Wysokie zużycie procesora


bartoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam nadzieję że pomożecie mi jakoś. Tak jak w temacie, mam wysokie zużycie procesora. Cała sytuacja wygląda w ten sposób, po odpaleniu Windowsa 7, komp chodzi normalnie w momencie kiedy włączam przeglądarkę ( korzystam aktualnie z Google chrome ) zaczynam przeglądać strony na kilku kartach, po mniej więcej około 10-15 minut pracy komp zaczyna straszenie mulić (to znaczy zużycie procesora dochodzi do niemal 100%). Komp: 4GB ramu, procek intel core i5, windows 7. Dotychczas kompa skanowałem NODEM i wszystko jest niby w porządku, Cleanerem również sprawdzam regularnie i problem z zużyciem procesora nadal występuje. Nie wiem co dalej robić, dlatego też bardzo wasz proszę o pomoc w tym temacie. Z góry wam dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dodaje również zrzuty z programu HWINFO, nie za bardzo wiem jak odczytywać te parametry. Proszę o pomoc.

Temperatury zdaje się być w porządku.Pewne wątppliwości mam jedynie do PCH ale on chyba też jest OK.Na oko możesz wypróbować zdeinstalować Digital persona personal i Stardock ale pewności nie mam że one powodują problem - nie bardzo one pasują do opisu problemu. To raczej problem z jakimś softem.Zamiast strzelać mozesz się zabrać samemu do zeprezentowania wyniki przez WPT (punk2 w poprzednim poście gdzie jest link do tematu jak to robić).

Odnośnik do komentarza

Heh, dzięki, właśnie odpalam ten program, pobiera jakieś komponenty... W każdym razie czekam.

 

Niestety nic nie mogę zrobić tym programem WPT, po ściągnięciu i kliknięciu instaluj, zaczyna pobierać jakieś komponenty, ten proces trwa bardzooooo długo aż w pewnym momencie zawiesza się. Moje zużycie procesora oscyluje w rejonach 90 - 100%. POMOCY dłużej już tak się nie da pracować na tym kompie, a na prawdę nie wiem co już robić??

Odnośnik do komentarza

Za pomocą Cleanera wyłączyłem praktycznie większość programów, zostawiłem jedynie Noda. Także nie za bardzo to przyniosło efekt.

 

W poście 8 dałem ci link do wyekstraktowanego WPT ma on tylko 16MB i nie powinieneś już mieć problemem ze ściągnięciem go.

 

Co zaś się tyczy tego pytania:

Nie da się sprawdzić w menedżerze zadań co takiego obciąża procka?

 

Tylko teoretycznie.Systemowy menadzer zadań jest wysoce nieskuteczny pokazuje jedynie procesy główne a nie potomnych.Nie ma też możliwości wykrycia podpiętych modułów.Jeśli ma się szczęście i problem leży gdzieś w wyizolowanym procesie głównym to tak,jednak na ogół tak prosto nie jest.Na ogół problem jest w zagnieżdzonych podprocesach których systemowy menadzer nie widzi tj. widzi jedynie wysokie zużycie CPU proces nadrzędny np. svchost.exe ,ale że problem wywołuje jakiś niesystemowy moduł podpięty do niego to niestety nie potrafi zobaczyć.Dlatego są takie zamienniki dla systemowego menadżera zadań jak Process Explorer czy Process Hacker które podają już takie szczegóły ale nawet i one nie potrafią wykryć poroblemu jeśli winowajcą jest sterownik ,uważam że WPT to najelepszy soft - jego główna wada to że znajduje się w przeogromnym paku SDK i że trzeba się sporo namęczyć by się dostać do właściwego instalatora :lol:

Odnośnik do komentarza

Już zainstalowałem ten program WPT jednak nie wiem jak go obsłużyć, nawet po przeczytaniu tego linka który mi podesłałeś. Proszę o pomoc. Nie mogę uruchomić tego pliku cmd.exe, ponadto po włączeniu performance analyzer pokazuje się jedynie okno i żadnej operacji nie mogę wykonać. POMOCY !!!

 

Bardzo bym prosił o taką łopatologiczną instrukcję obsługi krok po kroku, z góry dziękuje :)

Edytowane przez picasso
Posty połączone. //picasso
Odnośnik do komentarza

Używaj opcji EDYTUJ post i nie podbijaj tematu. Czy w linku @Flaviusa w poście #2 nie jest to opisane łopatologicznie? Tam masz opisane wykorzystanie WPT w trakcie działania systemu. Wykorzystanie WPT w trakcie startu systemu masz w opisie @Picasso (w dziale Windows). Są to dwa różne schematy do dwóch różnych zastosowań.

Nie mogę uruchomić tego pliku cmd.exe
:o A możesz wyjaśnić o co chodzi? Edytowane przez picasso
12.12.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...