Skocz do zawartości

WinXP na AMD AHCI/RAID - jaki program do SMART


Oniryczny

Rekomendowane odpowiedzi

:) W kwestii temperatur, to dlaczego to nie może być...

HWMonitor = http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html

HWiNFO32 = http://www.hwinfo.com/download32.html

 

Sam S.M.A.R.T. niewiele Ci da. Czasem skan powierzchni powie więcej. A to przeciez możesz zrobić zewnętrznym narzędziem, które jest wiarygodniejsze niż te działające pod kontrolą systemu.

 

W kwestii tego RAID to być może chodzi o to, że musiałbyś w jego opcjach zaznaczyć z którego dysku ma bootować. A do tego menu się wchodzi jakimś klawiszem, i chyba widać na ekranie jakim. Ale pewien nie jestem, bo nie całkiem dokładnie z tego korzystałem. ;)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

:ph34r: Oniryczny;

uruchamiam jest POST nie widzi dysków potem jest coś RAID i trza wcisnąć ctrl-F

Złe ustawinia BIOS-u. Wyłącz w BIOS-ie tworzenie macierzy RAID.

nie będę resetował CMOS bo mam OC ustawione..

Ustawieniami w BIOS-ie sekwencji startowej systemów nie zmienisz.

 

@ 3oo;

Sam S.M.A.R.T. niewiele Ci da. Czasem skan powierzchni powie więcej. A to przeciez możesz zrobić zewnętrznym narzędziem, które jest wiarygodniejsze niż te działające pod kontrolą systemu.

Święte słowa.

Odnośnik do komentarza

Radzę zrobić tak jak proponuje @3oo.

 

niemożliwe!

postawiłem WinXP, sterowniki, aktualizacje, kilka programów (już wtedy nie widział SMARTu) i dopiero potem podłączyłem pozostałe dyski

 

W nawiązaniu do mojego postu #67.

Czy przed postawieniem XP ten dysk był pod W7?

Czy przy stawianiu XP usunąłeś całkowicie partycję i sformatowałeś dysk z wykorzystaniem instalatora?

Odnośnik do komentarza

 

Złe ustawinia BIOS-u. Wyłącz w BIOS-ie tworzenie macierzy RAID.

 

 

Utworzenie macierzy nie powinno wpływać na możliwość rozpoznania "fizycznych" dysków.

Przytaczany przeze mnie Crystall nie ma z tym problemu (po włączeniu wspominanej już wcześniej opcji).

 

@Oniryczny - czy masz dostęp do środowiska WinPE w wersji wcześniejszej niż 2.0?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Na forum powinien być link do płyty LiveCD programu OTL - poszukaj - o ile pamiętam jest zbudowany w oparciu o WinPE 1.5.

Odpal komputer z tej płyty (podczas odpalania prawdopodobnie będzie trzeba wczytać sterowniki z dyskietki tak jak przy instalacji) i w nim uruchom CrystalDiskInfo (np z pena, ta wersja nie wymaga instalacji: CDI Portable).

Jeżeli również w ten sposób nie będzie dostępu do dysków wyeliminujemy ew. problem z zainstalowanym systemem i będzie to oznaczać ogólny problem systemów serii NT5 z twoim kontrolerem.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

ahaaa

no żonglowanie driverami msahci i amdsata było

ale ważne że wsio działa na Win7

nie miałem nigdy BSODa na Win7

(poza KernelPower ale to od za niskiego napięcia CPU przy OC

 

EDIT

zmienię kontroler na IDE to SMART zadziała

a jak znów zmienię na AHCI to czy XP się nie sypnie?

bo 7 to wiem że nie...

Edytowane przez Oniryczny
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...