Skocz do zawartości

Nowy system


speeker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Dziękuję wszystkim za pomoc w tym wątku: https://www.fixitpc.pl/topic/3558-laptop-nagle-spowolnil/ Sprawa się zakończyła tak, że coś pogrzebałem z modemem chyba bo nie łączył się z internetem, nie chciał się nawet odinstalować, potem pojechałem na urlop. Nie mając łączności z internetem nic nie mogłem zrobić więc zawiozłem laptopa do znajomego a ten od razu cały system mi wymienił na windows 7. Na razie jestem zadowolony w miarę dobrze wszystko pracuje muzyka filmy itp. tylko:

1.Mam teraz zainstalowany antywirus: Microsoft Security Essentials -chciałbym poznać wasze opinie czy on jest dobry? Czy może wymienić go na jakiś inny?

2.Chciałbym, żeby ktoś sprawdził czy mój nowy system jest odpowiednio zabezpieczony tzn. czy posiada SP2? bo w programach tego nie widzę jak poprzednio w viście, tylko nie wiem jakie dać logi, z jakiego programu, żeby posłużyły do oceny czego mi brakuje.

3. Zauważyłem, że nie działa mi Bluetooth, a w poprzednim systemie działał. A teraz nie ma nic nawet kontrolka się nie świeci jak przełącze przełącznik. Czy jako że mam nowy system to muszę jakiś sterownik do tego pobrać teraz? Jeśli tak to jaki?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1.Mam teraz zainstalowany antywirus: Microsoft Security Essentials -chciałbym poznać wasze opinie czy on jest dobry? Czy może wymienić go na jakiś inny?

Syf. Na dodatek u mnie (Vista) dosyć spowalniał system. Ja korzystam z darmowego Comodo Internet Security. Często polecana jest także Avira. Jeśli wolałbyś jakieś rozwiązanie komercyjne, to polecam ESET, F-Secure, G DATA.

 

Możesz przejrzeć dokładne testy:

http://www.av-comparatives.org/

 

2.Chciałbym, żeby ktoś sprawdził czy mój nowy system jest odpowiednio zabezpieczony tzn. czy posiada SP2? bo w programach tego nie widzę jak poprzednio w viście, tylko nie wiem jakie dać logi, z jakiego programu, żeby posłużyły do oceny czego mi brakuje.

Standardowo, czyli OTL.

 

Dla Windows 7 nie ma jeszcze SP2. Podobno ma być za rok.

 

3. Zauważyłem, że nie działa mi Bluetooth, a w poprzednim systemie działał. A teraz nie ma nic nawet kontrolka się nie świeci jak przełącze przełącznik. Czy jako że mam nowy system to muszę jakiś sterownik do tego pobrać teraz? Jeśli tak to jaki?

Tu pojawia się problem, bo nie podałeś specyfikacji technicznej komputera. Windows 7 posiada sterownik do Bluetooth, ale obsługuje on tylko podstawowe funkcje.

http://www.blackviper.com/wiki/Bluetooth_Support_Service

Odnośnik do komentarza

3. Zauważyłem, że nie działa mi Bluetooth, a w poprzednim systemie działał. A teraz nie ma nic nawet kontrolka się nie świeci jak przełącze przełącznik. Czy jako że mam nowy system to muszę jakiś sterownik do tego pobrać teraz? Jeśli tak to jaki?

Słaby opis.W menadżerze urządzeń jest sekcja "Odbiorniki radiowe bluetooth" ? W sekcji "Karty sieciowe" są karty bluetooth?

 

Jesli to wszystko jest to zainstaluj oprogramowanie Broadcom http://www.broadcom.com/support/ethernet_nic/downloaddrivers.php

Odnośnik do komentarza

Logi OTL:

OTL.Txt

Extras.Txt

 

 

Tu pojawia się problem, bo nie podałeś specyfikacji technicznej komputera. Windows 7 posiada sterownik do Bluetooth, ale obsługuje on tylko podstawowe funkcje.

http://www.blackvipe...Support_Service

Dane mojego laptopa są zawarte w temacie do którego link podałem w pierwszym poście. Tu jeszcze raz dam: http://imageshack.us/f/190/danekomputera.jpg/ z tym tylko, że już nie mam visty lecz windows 7, więc czekam na dalsze porady.

 

Słaby opis.W menadżerze urządzeń jest sekcja "Odbiorniki radiowe bluetooth" ? W sekcji "Karty sieciowe" są karty bluetooth?

 

Jesli to wszystko jest to zainstaluj oprogramowanie Broadcom http://www.broadcom....loaddrivers.php

 

Nie mam takiej sekcji "Odbiorniki radiowe bluetooth", a w sekcji "Karty sieciowe" mam takie dwa: -Intel® PRO/Wireless 3945ABG Network Connection oraz: -Kontroler Gigabit Ethernet Atheros L1 10/100/1000Base-T

Czy to są karty bluetooth? Zatem co robić?

Odnośnik do komentarza

Nie mam takiej sekcji "Odbiorniki radiowe bluetooth"

To żle.

 

, a w sekcji "Karty sieciowe" mam takie dwa: -Intel® PRO/Wireless 3945ABG Network Connection oraz: -Kontroler Gigabit Ethernet Atheros L1 10/100/1000Base-T

Czy to są karty bluetooth?

Nie.Pierwsza to bezprzewodówka a druga to karta ethernetowa

 

 

Zatem co robić?

 

1.W menadzerze urządzen sprawdź czy jest cokolwiek oznaczone jako "nieznane urządzenie" jeśli jest to podaj hardware ID tych urządzeń

2.Niektóre modele lapa (nie wszystkie - nie wiem jak z twoim) mają przyciski na klawiaturze które wyłączają karty sieciowe i/lub bluetooth - przyjzyj się swojej klawiaturze

3.Wejdź w opcje BIOSa i sprawdź czy przypadkiem bluetooth nie jest wyłączony.Opcja ta może być w różnych miejscach ja np. mam w opcjach oszczędzania energii ...i czytaj uważnie opcje w BIOSie bo mozesz mieć np opcjeę "Wyłącz Bluetooth w celu zaoszczędzenia energii" a w takim przypadku trzeba ustawić na DISABLED (a nie ENABLED) aby bluetooth działało dlatego ważne jest też uważnie czytanie tam opcji

 

dodatkowo do punktu 2 i 3 mozesz przejrzeć ten tutek o kartach sieciowych Dawida - do bluetootha kroki do tych dwóch punktów sa tu analogiczne jak przy karcie bezprzewodowej

https://www.fixitpc.pl/topic/4745-internet-i-sieci-faq/page__view__findpost__p__34995 (post 9)

Odnośnik do komentarza

IE9 pobrałem a SP1 pobieram ale musi być ciężki bo 37min pobiera potem zainstaluje.

 

Co do problemu z bluetooth:

1. W menadżerze urządzeń wszystko ma swoje nazwy i nie ma tzw. "nieznane urządzenie"

2. Przejrzałem klawiaturę ale problem raczej gdzie indziej leży niż z przyciskiem niby jest na klawiszu F2 taki obrazek przypominający "wiatrak" który może do tego służy ale nic nie daje jak wciskam, po za tym z przodu laptopa jest włącznik on/off od tego i kontrolka się świeciła a teraz nic.

3.W BIOSie nie sprawdzałem bo nie wiem jak tam wejść -jeśli można szybką instrukcję to poproszę i sprawdzę

W sumie to myślałem że koleś robił mi formata wyrzucił stare sterowniki wgrał nowe najbardziej potrzebne i nowy system i poprostu zapomniał o sterowniku do bluetooth.

Na czym w ogóle polega "format"? Czy to jest tylko wymiana systemu czy również sterowników i coś jeszcze się robi?

Odnośnik do komentarza

3.W BIOSie nie sprawdzałem bo nie wiem jak tam wejść -jeśli można szybką instrukcję to poproszę i sprawdzę

Takiej instrukcji nikt ci nie da bo co komputer to inny BIOS.Gdy startuje komputer najpierw pojawia się ekran powitalny BIOSa a na dole opis przycisków jak do niego wejść - klawisz ESC lub któryś z F<numer>

Intuicja,spostrzegawczość oraz jeśli to knieczne manual lapa -powinienes mieć

 

W sumie to myślałem że koleś robił mi formata wyrzucił stare sterowniki wgrał nowe najbardziej potrzebne i nowy system i poprostu zapomniał o sterowniku do bluetooth.

Głupoty piszesz.Obecne urządzenia są typu Plug & Play tzn. nawet jeśli system nie ma sterowników do niego to i tak jeest identyfikowany przez system jako nieznane urządzenie -zawsze.Ponieważ jak twierdzisz bluetooth nie jest widoczny pod żadną postacią nawet jako "nieznane urządzenie" to jest problem z wykryciem bluetooth na warstwie sprzętowej a nie software.Poza tym z opisu twego modelu wynika że masz normalnego bluetooth na sterach Broadcom.Właściwie tutaj jest złe określenie "sterowniki" - sterowniki jako takie posiada sam system a to co się instaluje z Broadcom to tylko oprogramowanie do bluetooth do obsługi różnych dodatkowych funkcji,protokołów których natywny system nie posiada lub w ograniczonym zakresie.

 

Na czym w ogóle polega "format"? Czy to jest tylko wymiana systemu czy również sterowników i coś jeszcze się robi?

reformat - wymazywanie wszytkiego z partycji (tu pewnie o to raczej chodzilo)

format - ustanowienie nowego systemu plików (czyli ustanowienie rodzaju zapisu danych na partycji) ,wykonanie pełnego formatu też jest równaznaczne z wymazaniem wszystkiego z partycji.

 

Ponieważ masz tak powazne problemy z najprostszymi rzeczami będzie lepiej jeśli przedstawisz screeny z menadżera urządzeń bo istnieje obawa że wprowadzasz nas tu w błąd

Otwórz wszystkie sekcje w menadżerze urządzeń i wykonaj tyle screenów aby było wszystko zaprezentowane.

f

Odnośnik do komentarza

3.W BIOSie nie sprawdzałem bo nie wiem jak tam wejść -jeśli można szybką instrukcję to poproszę i sprawdzę

Oprócz tego o czym wspomniano wcześniej, kombinacje klawiszy umożliwiające wejście do BIOS-u = http://pl.wikipedia.org/wiki/BIOS#Kombinacje_klawiszy_umo.C5.BCliwiaj.C4.85ce_wej.C5.9Bcie_do_BIOS_setup

Możesz też kliknąć klawisz Pause/[/i]Break[/i], który zatrzyma Ci ekran i będziesz sobie mógł pewne rzeczy doczytać... Oczywiście o ile masz wyłączone logo, lub przełączysz się na normalną procedurę (skróty z reguły widać na planszy z logo). Klawisz ESC rusza dalej.

Odnośnik do komentarza

W biosie mam takie sekcje: -Main -Advanced -Display -Security -Power -Boot -Exit

Jednak w żadnej nic o Bluetooth tam nie znalazłem. W sekcji "Boot" mam takie coś: "Onboard LAN Boot ROM" "Disabled" Czy to może mieć coś z tym wspólnego?

 

screeny z menadżera urządzeń:

http://imageshack.us/f/535/111ui.png/

http://imageshack.us/f/691/beztytuu12.gif/

http://imageshack.us/f/560/beztytuu3p.png/

http://imageshack.us/f/18/beztytuu4v.png/

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście brak błędów w menadżerze urządzeń a bluetooth nie jest kompletnie wykrywany jakby go wogóle nie było...

 

W biosie mam takie sekcje: -Main -Advanced -Display -Security -Power -Boot -Exit

Sprawdziłeś dokładnie te sekcje?Jesli rzeczywiście nie masz opcji Włącz/wyłącz Bluetooth i takie objawy to by sugerowało uszkodzenie fizyczne bluetooth....

 

Sprawdź czy twój BIOS ma informacje o konfiguracji sprzetowej i status(jeśli jest to powinno być gdzieś w Main lub Advanced)

Odnośnik do komentarza

Zadałem sobie trud aby odszyfrować jaki to Twój konkretnie laptop i znalazłem taki sterownik pod Vista, który być może pomoże:

BlueTooth driver V1.03.0000 for Windows Vista - http://www.notebookera.com/ViewDownloadUrl.asp?ID=124508&brNum=3&show=0

Prędzej łeb sobie rozbijesz niż system jakimś cudownym sposobem znajdzie bluetootha - nie jest wykrywany przez warstwę HAL systemu więc nic to nie da.

Odnośnik do komentarza
Sprawdziłeś dokładnie te sekcje?Jesli rzeczywiście nie masz opcji Włącz/wyłącz Bluetooth i takie objawy to by sugerowało uszkodzenie fizyczne bluetooth....

 

Sprawdź czy twój BIOS ma informacje o konfiguracji sprzetowej i status(jeśli jest to powinno być gdzieś w Main lub Advanced)

Tak sprawdziłem jeszcze raz i nic tam nie ma o bluetooth. Nie wiedziałem czy w BIOSie można screeny robić więc wszystko przepisałem, wygląda to mniej więcej tak:

1.Sekcja

Main:

System Overview

AMIBIOS

Version :305

VGA BIOS Version :60.86.5E.00.33.NI9201.001

EC BIOS Version :1000B80001

Processor

Type : Intel® CoreCTMI2 Duo CPUT5550 e 1.836

System Memory

Size :2048MB

 

2.Sekcja:

Advanced

Advanced Settings

WARNING: Setting wrong values in below sections mag cause system to malfunction

IDE Configuration

Start Easy Flash

Internal Pointing Device [Enabled]

Internal Numeric Pad Lock [Enabled]

Play POST Sound [YES]

Speaker Volume [4]

 

3.Sekcja:

Display

Display Settings

TV Display Type [NTSC]

 

4.Sekcja

Security

Security Settings

Supervisor Password :Not installed

User Password :Not Installed

 

Change Supervisor Password

Change User Password

 

Boot Sector Virus Protection [Disabled]

-Hard Disk Security Setting

-I/O Interface Security

 

5.Sekcja:

Power

Power Managament Settings

LCD Power Saving [Enabled]

-Start Battery Calibration

 

6.Sekcja:

Boot

Boot Settings

-Boot Settings Configuration

-Boot Device Drives

CD/DVD Drives

 

Onboard LAN Boot ROM [Disabled]

 

7.Sekcja:

Exit

Exit Options

Save Changes and Exit

Discard Changes and Exit

Discard Changes

 

Load User Defaults

Load Manufacture Defaults

 

To jest słowo w słowo co się znajduje w poszczególnych sekcjach, chyba że jeszcze gdzieś indziej mam szukać

 

I jeszcze dodam, że może z tydzień temu działał Bluetooth bo przesyłałem muzykę na komórkę, a formata koleś mi robił parę dni temu, więc albo koleś coś sknocił albo windows 7 coś nie hallo jest

A najbardziej to mi szkoda wiralles czy LAN czy jak to się nazywa, żeby łączyć się z internetem bezprzewodowo z routera, bo też z tego korzystałem czasem a teraz nie działa nic.

 

Słucham dalszych pomysłów i porad co tu jeszcze można zdziałać

Odnośnik do komentarza

2.Sekcja:

Advanced

Advanced Settings

WARNING: Setting wrong values in below sections mag cause system to malfunction

IDE Configuration

Start Easy Flash

Internal Pointing Device [Enabled]

Internal Numeric Pad Lock [Enabled]

Play POST Sound [YES]

Speaker Volume [4]

Przynajmniej informacje o komponentach sprzętowych więc i bluetooth powinny być (chyba) w "advanced settings" <_< ,no chyba że ten BIOS jest jakoś wysoko okrojony.

 

I jeszcze dodam, że może z tydzień temu działał Bluetooth bo przesyłałem muzykę na komórkę, a formata koleś mi robił parę dni temu, więc albo koleś coś sknocił

Jesli ten koleś miał coś zbroić to tylko na poziomie sprżętu - czyli BIOS lub wręcz otwieraniem pudła.Popytaj go o to.Nie czyścił on przypadkiem tego lapa i przez przypadek coś poluzował?

Odnośnik do komentarza
A tak w ogóle działają Ci skróty klawiaturowe?

Ponoć w Twoim lapku Fn+F12 włącza/wyłącza wifi (bluetooth?). Nie wiem czy nie musiałbyś zainstalować jakieś oprogramowanie ASUS-a. Pewno masz manula do tego lapka, zerknij...

Działają ale ten nic nie pomaga nic się nie dzieje

 

Jesli ten koleś miał coś zbroić to tylko na poziomie sprżętu - czyli BIOS lub wręcz otwieraniem pudła.Popytaj go o to.Nie czyścił on przypadkiem tego lapa i przez przypadek coś poluzował?

Twierdzi, że go nie rozbierał ani nie czyścił, zresztą po co miałby to robić skoro mu płaciłem za formata a nie za czyszczenie. Ale tak sobie myślę czy mógł mi podwędzić kartę wifi? lub coś innego odpowiedzialne za to?

Nie można tego sprawdzić jakimś programem czy mam?

Odnośnik do komentarza

Ale tak sobie myślę czy mógł mi podwędzić kartę wifi?

Przecież w menadżerze urządzeń masz jak byk bezprzewodówkę Intel Pro Wireless 394SABG.Fizyczne karty sieciowe (obecność lub brak) nie mają nic wspólnego z bluetooth jak i z kartą bluetooth

 

lub coś innego odpowiedzialne za to?

Nie można tego sprawdzić jakimś programem czy mam?

Wiele programów od sprzętu nie wykrywa niestety bluetooth np. HWINFO nie potrafi tego zrobić bo jak wiele innych producentów nie wiedzieć czemu ignoruje ten komponent :angry: .

Może ktoś inny zna dobry program od diagnostyki sprzętu co umie wykrywać i bluetooth.Póki co jedyną możliwość jaką widzę czy bluetooth jest fizycznie obecny i w jakim stanie jest niestety otworzenie kompa.

 

EDIT

 

Dobra,z darmowych programów do diagnostyki sprzetu co wykrywa bluetooth jest FreshDiagnose (program wymaga obowiązkowej rejestracji ale jest darmowy).Jesli bluetooth jest fizycznie obecny to powinien być widoczny w (lewe okno) Fresh Diagnose>>Traces>>Inserted devices

 

Następnie menu główne File>>Save result i wynik wklej do posta.

Odnośnik do komentarza

Tu jest wynik z tego programu: dddddddd.txt

Czekam na dalsze instrukcje i porady.

I jeszcze dodam, że znajomy był u tego samego gościa też mu zmieniał system i też Asus tylko trochę starszy. Z ciekawości kazałem mu sprawdzić bluetooth no i jak włączył to mu się ładnie od razu zaczął instalować i działa

 

Edit: Chyba to nie o ten wynik chodziło z tego programu, bo to pokazuje tylko USB ale robiłem według instrukcji

Odnośnik do komentarza

Edit: Chyba to nie o ten wynik chodziło z tego programu, bo to pokazuje tylko USB ale robiłem według instrukcji

Log wykonałes poprawnie - tu nie tylko chodzi tylko o USB zewnetrzne które widzisz ale także wewnetrzne do którego dostępu nie masz.Ja też mam wbudowanego bluettoth w lapie i też figuruje jako podłączone urządzenie USB :P

 

Ale wracając do tematu - wd mnie nie masz tego bluetooth albo niekontaktuje lub jest fizycznie uszkodzony

 

z twojego loga:

 

HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface (COM7)

Device Name HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface (COM7)

Serial Number None

Vendor Huawei Technologies Co., Ltd.

Vendor/Product/Revision ID 12D1/1001/0000

Class/Subclass/Protocol ID FF/FF/FF

Last Plugged Unknown

 

HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface (COM4)

Device Name HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface (COM4)

Serial Number None

Vendor Huawei Technologies Co., Ltd.

Vendor/Product/Revision ID 12D1/1003/0000

Class/Subclass/Protocol ID FF/FF/FF

Last Plugged Unknown

 

Modem na USB

 

SanDisk Cruzer Slice USB Device

Device Name SanDisk Cruzer Slice USB Device

Serial Number 1740221B52520028

Vendor SanDisk Corp.

Product Name Cruzer Slice

Vendor/Product/Revision ID 0781/5566/0200

Class/Subclass/Protocol ID 08/06/50

Last Plugged Unknown

 

pendrive

 

Urządzenie kompozytowe USB

Device Name Urządzenie kompozytowe USB

Serial Number SN0001

Vendor Syntek

Vendor/Product/Revision ID 174F/5A35/0411

Class/Subclass/Protocol ID /00/00

Last Plugged niedziela, 28 sierpień 2011 10:17:25

+

USB 2.0 Camera

Device Name USB 2.0 Camera

Serial Number None

Vendor Syntek

Vendor/Product/Revision ID 174F/5A35/0411

Class/Subclass/Protocol ID 0E/03/00

Last Plugged Unknown

 

wbudowana kamera

 

jedynie tego nie jestem pewien

 

Urządzenie wejściowe USB

Device Name Urządzenie wejściowe USB

Serial Number None

Vendor Avago Technologies, Pte.

Vendor/Product/Revision ID 192F/0416/0200

Class/Subclass/Protocol ID 03/01/02

Last Plugged niedziela, 28 sierpień 2011 10:17:25

 

Na bluetooth mi to nie wygląda - (ty powinieneś mieć bluetooth 2.0+EDR),brak tu jakiegokolwiek skojarzenia do teho ,nie jestem pewien co to jest - prawdopodobnie druga podłączona mysz - myślę że ty wiesz zresztą lepiej.

 

Jesli prawidłowo to interpretuję tego loga to co wspomniałem wyżej - bluetooth albo jest wyjęty,niekontaktuje lub jest uszkodzony i będziesz jednak musiał otworzyć tę obudowę :( ...

Odnośnik do komentarza

Tak mam podłączoną mysz i to ostatnie to pewnie będzie ta mysz. A zatem koleś musiał uszkodzić albo wyjąć bluthoot. Obudowę mógłbym otworzyć ale nie mam pojęcia jak to wygląda żeby ocenić czy w ogóle istnieje lub czy jest uszkodzone. Pewnie czeka mnie kolejna naprawa i wydatek. A zatem co się lepiej opłaca? robić to co mam uszkodzone? czy kupić zewnętrzny adapter bluthoot?

Odnośnik do komentarza

Tutaj jest ciekawy artykuł o montażu bluetooth w laptopie http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1641889.html,wprawdzie to inny model lapa ale powinno być podobnie tj bluetooth powinien być umieszczony pod klawiaturą obok touchpada .Szczegóły w linku.

 

EDIT

 

Aha tutaj masz jeszcze schemat wtyczki USB http://pinouts.ru/SerialPortsCables/usb_cable_pinout.shtml może się przydać.

Edytowane przez picasso
12.12.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...