Skocz do zawartości

Przeniesienie windows 7 OEM


Grigory

Rekomendowane odpowiedzi

Przywitam wszystkich

Próbuję doczytać w sieci jak można by zachować/przenieść win 7 OEM w przypadku załóżmy wymiany płyty głównej = przeniesieniem go na inny komputer (chyba).

Koncepcję mam taką:

1. odinstalować wszystkie sterowniki zostawić te windows-owskie by zapobiec potem BSOD om,

2. sklonować system (gdy jeszcze jest czas) na jakiś zewnętrzny nośnik,

3. wystartować komputer z płyty startowej, utworzonej w Acronis True Image Home 2011,

4. przywrócić win 7 z nośnika zewnętrznego,

5. zainstalować nowe potrzebne sterowniki.

Dzięki temu mam dalej orginalny system i mogę robić aktualizacje. Jak myślicie zda to egzamin?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli wykasowałeś swój post Dawid - wykasuj i mój.

Mój błąd. Zamiast edytować post po prostu napisałem nowy, w tym momencie nie jestem w stanie go przywrócić.

 

Jeszcze cytat - odpowiedź MS w tej sprawie:

 

Oprogramowanie Windows XP w wersji OEM jest licencjonowane jako integralna część komputera, z którym zostało nabyte lub na którym nastąpiła pierwsza instalacja, co ma swoje odzwierciedlenie w postanowieniach umowy licencyjnej użytkownika końcowego. Cyt:

 

"OPROGRAMOWANIE jest licencjonowane z KOMPUTEREM jako pojedynczy zintegrowany produkt i może być używane jedynie z KOMPUTEREM"

oraz

"Licencjobiorca może instalować, używać, uzyskiwać dostęp, wyświetlać i uruchamiać jedynie jedną (1) kopię OPROGRAMOWANIA na KOMPUTERZE [z którym oprogramowanie zostało nabyte]".

 

Postanowienie to określa zakaz przenoszenia oprogramowania na inne jednostki, jak również obowiązek wykorzystywania takiego oprogramowania wyłącznie na tym samym komputerze, z którym zostało ono nabyte, lub na którym nastąpiła pierwsza instalacja.

Firma Microsoft przyjęła tu dosyć liberalną interpretację omawianego zagadnienia (chodzi o pytanie, kiedy oprogramowanie jest nadal wykorzystywane na tym samym komputerze; czy jeśli zmienimy stopniowo wszystkie elementy komputera, to jest to ciągle ten sam komputer?). W świetle liberalnej i prokonsumenckiej interpretacji przyjętej przez Microsoft, wymiana większości jego części nie jest rozumiana jako wymiana komputera (sprzętu) i nie powoduje utraty licencji.

Granicą modernizacji komputera jest jedynie wymiana płyty głównej, (która jest podstawowym elementem systemu) , co oznacza, że tylko wymiana tej części powoduje niemożność wykorzystywania oprogramowania na zmienionym komputerze.

 

Jeżeli jednak wymiana płyty głównej następuje na skutek uszkodzenia, licencja na oprogramowanie nie wygasa, należy tylko w ramach aktywacji telefonicznej potwierdzić fakt wymiany. Szczegółowe informacje można uzyskać w Dziale Aktywacji pod numerem telefonu: 0-801 308 801 (wew.1) lub (0-22) 5941999 (wew. 1).

Odnośnik do komentarza
wymiana płyty głównej PO GWARANCJI albo przeniesienie licencji na zupełnie nowy komputer jest praktycznie możliwe - da się często aktywować i system przechodzi kontrolę legalności ale taki system jest NIELEGALNY!

Tego autor nie podał czy jest po gwarancji.

 

Jeżeli jednak wymiana płyty głównej następuje na skutek uszkodzenia, licencja na oprogramowanie nie wygasa, należy tylko w ramach aktywacji telefonicznej potwierdzić fakt wymiany. Szczegółowe informacje można uzyskać w Dziale Aktywacji pod numerem telefonu: 0-801 308 801 (wew.1) lub (0-22) 5941999 (wew. 1).

 

sam sobie odpowiedziałeś jak legalnie zmienić płyte i zachować system

Odnośnik do komentarza
sam sobie odpowiedziałeś jak legalnie zmienić płyte i zachować system

Podstawowa kwestia: płyta jest wymieniana na inną - lepszą, czy z powodu uszkodzenia?

 

https://www.microsoft.com/OEM/pl/licensing/sblicensing/pages/licensing_faq.aspx#faq1 (pyt. Czy komputer z systemem OEM Windows pozwala uaktualnić płytę główną i zachować tę samą licencję? Co się stanie, gdy płyta musiała zostać wymieniona, ponieważ była wadliwa?)

Odnośnik do komentarza

Kwestii legalności na razie nie poruszam, interesuje nas strona techniczna. Na komputerze mam dwa systemy, komputer złożony kilka lat temu po przeszło roku nawalił xp (wiadomo)i zainstalowałem win 7 a po kilku tygodniach dorwałem fajnego xp. Dzisiaj uważam że mogłem poczekać z win 7. Teoretycznie mógłbym przenieść system na nową płytę główną\komputer potwierdzając fakt wymiany płyty gdy ta uległa np uszkodzeniu tak ? Praktycznie musiałbym przekonać o tym fakcie podczas aktywacji telefonicznie np podając dane sprzedawcy może skan paragonu e-mailem ?

Edit:

płytę i paragon mam

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...