Skocz do zawartości

Dezinstalacja Win 7


krig28

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

:ph34r: krig28;

Witam, mam dysk podzielony na 3 partycje C gdzie jest zainstalowany Win7, D: przechowuje dane E: Win XP.

Pokaż screena z poziomu Windows XP (PPM - Zarządzaj - Zarządzanie dyskami) .

a zostać tylko przy Win XP

Dziwny układ - podstawowy system na końcu dysku.

w jaki sposób mogę to zrobić

Wykonaj obraz partycji z Windows XP i przenieś go na dowolną partycję na dysku - Acronis True Image Home .

Odnośnik do komentarza

Jeśli to ma być samo wywalenie 7-ki to żaden problem - formatujesz partycję gdzie jest Win7 a następnie pozbywasz się bootmenagera http://www.mydigitallife.info/how-to-uninstall-and-remove-windows-7-or-vista-leaving-windows-xp-on-dual-boot-system/

 

Kilka uwag:

1.Ta 7-ka była postawiona na stosunkowo małej partycji więc w przyszłości byś miał problemy z miejscem na dysku

2.Nie wiem czy to wogóle dobry pomysł wywalenia 7-ki.Jeśli to starszy sprzęt to tak ale jeśli jest to nowsza maszyna to naprawdę szkoda jej dla XP-ka.Problemy z bluescreenami można zdiagnozować.

Odnośnik do komentarza

Zakładając, że widok z poziomu XP jest poprawny i nie przetasowało się liternictwo: nie może sformatować od ręki C (z domniemanym Windows 7 na nim), bo to partycja o oznaczeniu System (= nosi wszystkie pliki startowe, w tym XP), format byłby równoznaczny ze zrenderowaniem XP do niebootowalnej postaci. W takiej sytuacji:

- W pierwszej kolejności musiałby zamienić typy partycji, tak by aktualna partycja aktywna przestała takową być i przemigrować wszystkie pliki startowe XP na nową aktywną.

- Albo mało eleganckie porządki: odinstalować bootmanagera na podstawie podanego linka + ręczne skasowanie plików Windows 7 z C, ale bez jej formatowania. XP nadal potrzebowałby dwóch partycji do pracy ....

- Albo robić wszystko od początku (format C + E i nowa instalacja XP na C) :lol:

 

 

bardzo zawiodłem sie na win7 ciągłe ekrany śmierci szczególnie jak gram w sieci

 

Ja bym tu raczej podeszła z innej strony do zagadnienia: diagnostyka co się dzieje na Windows 7, gdyż tak swobodnie obwiniasz o to system per se, a przecież równie dobrze problem może stanowić to co w nim doinstalowałeś. Jest tam zainstalowany jakiś program zabezpieczający? Debugowałeś te ekrany śmieci (KLIK - punkt 5)?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

- Albo mało eleganckie porządki: odinstalować bootmanagera na podstawie podanego linka + ręczne skasowanie plików Windows 7 z C, ale bez jej formatowania. XP nadal potrzebowałby dwóch partycji do pracy ....

- Albo robić wszystko od początku (format C + E i nowa instalacja XP na C) :lol:

Przecież można przestawić partycję E jako aktywną i wtedy XP nie bedzie potrzebował do rozruchu partycji C;.Ja nie widzę żadnych przeszkód z formatowaniem partycji C:,nawet jeśli będzie miał problem z uruchomieniem XP-ka to nie problem zbootować płytę z XP i szybko naprawić jego rozruch :lol:

Odnośnik do komentarza
Przecież można przestawić partycję E jako aktywną i wtedy XP nie bedzie potrzebował do rozruchu partycji C;

 

Trzeba przestawić = Wspominasz o tym gdzieś w swoim poście? No wiadomo, że to nie jest problem, jeśli jest ta pułapka nakreślona. Ale największy brak logiki jest w tym:

 

 

Jeśli to ma być samo wywalenie 7-ki to żaden problem - formatujesz partycję gdzie jest Win7 a następnie pozbywasz się bootmenagera

 

Ze sformatowanej partycji? Aktualnie bootmanager jest na C, które dajesz do formatowania jako krok numer jeden.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Trzeba przestawić = Wspominasz o tym gdzieś w swoim poście? No wiadomo, że to nie jest problem, jeśli jest ta pułapka nakreślona. Ale największy brak logiki jest w tym:

Zgoda - jeśli formatować C: to wywalanie bootmenagera Win 7 niepotrzebne ale jaka jest logika twoja w tej poradzie

 

- Albo robić wszystko od początku (format C + E i nowa instalacja XP na C) :lol:

Zniszczyć wszystko dla takiej błahostki jak pozbycie się jednego z systemów?

Odnośnik do komentarza
ale jaka jest logika twoja w tej poradzie

 

- Albo robić wszystko od początku (format C + E i nowa instalacja XP na C) :lol:

 

Zniszczyć wszystko dla takiej błahostki jak pozbycie się jednego z systemów?

 

Flavius jest samo przez się zrozumiałe co znaczy słowo "albo" powtórzone dwa razy (jako wyliczenie możliwości, a jak widać pierwszą podaną jest przestawienie aktywności partycji) oraz - co istotne w kontekście słowa "błahostka" - emotikon typu "LOL". Jeśli ja się śmieję do rozpuku, to znaczy że widzę w tym coś nieproporcjonalnego. I było dla mnie jasne, że tak to będzie przeczytane.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam, najpierw po zakupie nowego Windowsa 7 zainstalowałem go na partycji C ale tak jak pisałem wcześniej przy graniu w gry przez neta zaczeły pojawiać sie blu screen wiec nie mogąc poradzić sobie z tym problemem, "robiłem diagnostyke ale wszystko wychodziło dobrze" zainstalowałem XP i problemy z blu się skończyły. Możemy spróbować jeszcze raz zdjagnozować problem blu na win7 tylko mam problem bo nie moge go uruchomić bo instalowałem od nowa xp <robiłem formata> a teraz nie mogę uruchomić win7 bo system go nie widzi. Co teraz muszę zrobić aby 2 systemy były aktywne? Win Xp musiałem postawić od nowa ponieważ użyłem Combofixa który mi rozwalił xp

AutoRuns.txt

Odnośnik do komentarza
Możemy spróbować jeszcze raz zdjagnozować problem blu na win7 tylko mam problem bo nie moge go uruchomić bo instalowałem od nowa xp a teraz nie mogę uruchomić win7 bo system go nie widzi. Co teraz muszę zrobić aby 2 systemy były aktywne?

 

Instalacja XP nadpisała rozruch Windows 7. Możesz się posłużyć np. narzędziem EasyBCD, by przeinstalować boot dla Windows 7.

 

 

Win Xp musiałem postawić od nowa ponieważ użyłem Combofixa który mi rozwalił xp

 

To jaki cel miało to załączenie logów z OTL? One są tu w ogóle nieprzydatne do problemów, które omawiamy. Załączniki usuwam.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

[...] bo instalowałem od nowa xp <robiłem formata> a teraz nie mogę uruchomić win7 bo system go nie widzi. Co teraz muszę zrobić aby 2 systemy były aktywne? Win Xp musiałem postawić od nowa ponieważ użyłem Combofixa który mi rozwalił xp

Tak nawiasem mówiąc to już to wałkowałeś, więc wystarczyłoby powtórzyć operację. Pff, ZONK. Sorry.

https://www.fixitpc.pl/topic/4438-haslo-admina-odzyskanie/page__view__findpost__p__32670

Odnośnik do komentarza
czy mozesz mi napisać krok po kroku jak to mam zrobić? W win7 miałem zainstalowane Vista boot PRO a teraz zainstalowałem EasyBCD i czy nie bedzie sie to jakoś ze saobą gryzło?

 

VistaBootPro to były wczesne wersje aktualnego EasyBCD, a aplikacja w bieżącej postaci to chamski (i na dodatek płatny) rip EasyBCD. Nie stosować tego szmatławca. Na temat ożywiania rozruchu Windows 7, to EasyBCD ma artykuł pomocniczy: Installing Windows XP after Windows Vista or Windows 7. W zastanej tu sytuacji akcja się zawęża do otworzenia EasyBCD i wykorzystania opcji "Install the Windows Vista/7 bootloader to the MBR" + "Write MBR".

 

PS. W poprzednim temacie jest dokładnie odwrotna sytuacja, dlatego kroki są inne (ograniczone tylko do edycji menu bootmanagera Windows 7).

 

 

.

Odnośnik do komentarza

@krig28

 

Jak nie chce ci się myśleć tylko szybko naprawić to możesz użyć płyty z Win 7 zastosować się do opcji 2 z tego linka http://neosmart.net/wiki/display/EBCD/Recovering+the+Vista+Bootloader+from+the+DVD

 

-opcja 2 a nie 1 bo trzeba wyresotowac bootmanager bo w przeciwnym wypadku będziesz miał więcej systemów do wyboru niż jest zainstalowanych..

Odnośnik do komentarza

Ja bym tu raczej podeszła z innej strony do zagadnienia: diagnostyka co się dzieje na Windows 7, gdyż tak swobodnie obwiniasz o to system per se, a przecież równie dobrze problem może stanowić to co w nim doinstalowałeś. Jest tam zainstalowany jakiś program zabezpieczający? Debugowałeś te ekrany śmieci (KLIK - punkt 5)?

 

Witam, w końcu udało mi się uruchomić Win 7 < dziękuje wszystkim za pomoc> W załączeniu przesyłam błędy które uprzykrzają mi życie z win 7. Blu zawsze wyskakują przy grze w trybie mulit player.

1.txt

Odnośnik do komentarza

Te wyciągi z BlueScreenView są skrótem, dodatkowo możesz nam dostarczyć pełne zrzuty (katalog C:\Windows\Minidump skopiuj na Pulpit > do ZIP > na hosting). Póki co, odczyty się kręcą tak jakby wokół sterowników grafiki (ATI / DirectX). Nasuwa się pytanie wstępne: jakie sterowniki graficzne (wersja / skąd) są tu zainstalowane i czy próbowałeś reinstalacji sterowników najnowszą wersją pobraną ze strony producenta karty? Zaczęłabym po prostu od próby aktualizacji sterowników. Podsuwam aplikację pomocniczą do usuwania sterowników z systemu: Driver Sweeper.

 

PS. Z Windows 7 możesz dorzucić jeszcze dodatkowy OTL, tak dla orientacji co jest na nim zainstalowane / co się uruchamia.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Sterowniki zawsze pobieram ze strony producenta karty graficznej. Próbowałem instalować sterowniki starsze nowsze ale blu dalej sie pojawiał. Jeszcze raz odinstaluje i zainstaluje nowe sterowniki ale jak znam życie nic to nie pomoże :(

 

http://www.speedyshare.com/files/29790126/Minidump.rar

 

blu po instalacji nowych sterowników

 

http://www.speedyshare.com/files/29801313/Desktop.zip

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Sterowniki zawsze pobieram ze strony producenta karty graficznej. Próbowałem instalować sterowniki starsze nowsze ale blu dalej sie pojawiał.

 

Rozpisz dokładnie które wersje sterowników były próbowane.

 

Pytanie: czy ten system (wyposażony już w SP1) ma zaaplikowane wszystkie ważne aktualizacje wydane po SP1? Znalazłam coś takiego: KB2400157. Może ta łata ma tu zastosowanie. Porównaj przykładowy plik z tego hotfixa (Dxgmms1.sys 6.1.7601.21624) z wersją pliku na dysku. Choć opierając się na wyciągu stempla czasowego z debugera wygląda na to, że masz starszy plik, więc hotfix można spróbować zainstalować ....

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Moj Win 7 ma wgrane wszystkie aktualizacje < Windows update > , sterowniki były 11.2, 11.4, 11.7 i jakiś starszy z 2010 r lecz już nie pamiętam. To spróbuje zainstalować tą aktualizacje i zobaczymy co z tego wyniknie.

 

Poprawkę zainstalowałem i po 5 minutach gry pojawił się Blu http://www.speedyshare.com/files/29849419/081311-16926-01.zip Czy odinstalować zainstalowaną poprawkę ?

Odnośnik do komentarza

Bez zmian: nadal się pokazuje sterownik graficzny.... Pytanie: czy BSOD występuje tylko na określonych grach, czy wszystkich jak leci? Skoro mówisz, że na XP na tym samym sprzęcie nie ma tego problemu, to nie przychodzi mi nic innego do głowy jak jeszcze popróbować innych wersji Catalyst niż już testowane .... I dorzuć specyfikację sprzętową: KLIK.

 

 

Czy odinstalować zainstalowaną poprawkę ?

 

Tak.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...