Skocz do zawartości

Win32/VB.AQT(trojan) i Win32/Agent.AV(robak) w iPod mini


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Może nie pomogę w infekcjach, ale:

"NVIDIA StereoUSB Driver" = NVIDIA 3D Vision Controller Driver

"NVIDIAStereo" = NVIDIA Stereoscopic 3D Driver

"Odkurzacz 12.6_is1" = Odkurzacz 12.6

Korzystasz z 3D Vision? Uwzględniając błędy powiązane z nVidią w dzienniku zdarzeń, można odinstalować obecne wersje sterowników i zainstalować najnowsze, już bez 3D Vision. Te sterowniki mocno obniżają wydajność, będąc niejako przemycane w instalatorze (w istocie, mało kto z nich korzysta)

Odkurzacz... Trochę mocno ingerujące narzędzie, potencjalnie mogące powodować sporo błędów po nieuzasadnionym czyszczeniu...

Odnośnik do komentarza
Nod 32 Eset Smart Seciurity 4 wykrył 2 infekcje w iPod mini : K:\Recycled\ctfmon.exe - Win32/VB.AQT koń trojański i K:\Recycled\SVCH0STS.EXE - Win32/Agent.AV robak .Jak je usunąć?

 

A co się dzieje, że NOD ich nie potrafi usunąć? Czy urządzenie chodzi w trybie pełnego zapisu? Dostarcz raport z USBFix z opcji Listing prezentujący wygląd katalogu gównego wszystkich dysków.

Odnośnik do komentarza

@Majaque

Nie korzystam z 3D Vision

Odkurzacz... Trochę mocno ingerujące narzędzie, potencjalnie mogące powodować sporo błędów po nieuzasadnionym czyszczeniu...

Więc co? Myślisz by się pozbyć tego programu?

@picasso

A co się dzieje, że NOD ich nie potrafi usunąć?

Wykrywa ale nigdzie nie mogę znaleźć opcji by usunąć.

Czy urządzenie chodzi w trybie pełnego zapisu?

Tego nie wiem. Jak to sprawdzić?

Dostarcz raport z USBFix z opcji Listing

UsbFix.txt

Odnośnik do komentarza

Mówiłam: z opcji Listing a nie Deletion. A USBFix i tak nie potrafił tego usunąć:

 

Not deleted ! K:\Recycled\ctfmon.exe

 

Wnioski: skoro ani ESET ani USBFix nie podają opcji usuwania / nie potrafią tego zrobić, jest to awykonalne także każdym innym narzędziem tradycyjnie tu stosowanym w dziale Malware. Wygląda na jedno z dwóch: urządzenie nie może być obsłużone "narzędziami Windows" lub jest zabezpieczone przed zapisem. iPod Mini to zapewne wariant numer 1 i albo jest potrzebny jakiś specyficzny menedżer zgodny z iPod umożliwiający realne skasowanie plików albo wykorzystać procedurę globalnego resetu do ustawień fabrycznych (wg tego co wyczytałam, zeruje to całą zawartość i wszystkie pliki).

 

 

 

 

.

Edytowane przez picasso
8.09.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...