Skocz do zawartości

Problem ze sterownikiem StarForceProtection


kolano80

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nowego kompa i 'na dzień dobry" pojawił się komunikat.... Sterownik StarForceProtection jest niezgodny z tą wersją systemu Windows (mam windows7). Aplikacje potrzebujące tego sterownika mogą nie działać prawidłowo ( w moim przypadku podczas gry komputer nagle się wyłącza, ale słychać dźwięk. jedynym wyjściem jest zresetowanie komputera)> Ktoś może wie co mam zrobić :confused:

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
pobrałem program i gdy chce go zainstalować

 

W moim linku jest wyraźnie podane, że tam udostępniany do pobrania automat usuwający / aktualizujący te sterowniki jest przeznaczony dla bardzo starego StarForce ("Versions before 5.5"), dla wersji powyżej ("Version 5.5 and higher") należy użyć innej procedury. I nadal aktualne zagadnienie podania raportu z OTL, który te sterowniki pokazuje.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Należy wejść do folderu tej aplikacji, która jest zabezpieczona tym systemem (tu najprawdopodobniej gra), i szukać pliku który uruchamia graficzny interfejs konfiguracji sterowników StarForce. W artykule podają nazwy PCNSL.EXE / PROTECT.EXE, ale nazwa pliku może być dostosowana przez producenta i kompletnie inna niż wymienione. W przypadku, gdy pliku nie jesteś w stanie znaleźć, podają trik, by podczas uruchamiania aplikacji głównej (tu najprawdopodobniej gra) przytrzymać wciśnięty SHIFT lub CTRL.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

zeskanowałem, wyszły mi te 2 notki tylko jedno pytanie...............w jakim poście mam to załączyć

W ostatnim swoim.Pod powierzchnią pisania posta jest menadżer załączników do takich celów.I nie podbijaj posta pod postem bo skończy się to skasowaniem tematu i banem :angry: Jest opcja EDYTUJ jeśli chcesz coś dodać zmienić w swoim poście.

 

i o co wgl z tym chodzi???

Logi pozwolą zidentyfikować sterowniki tego dodatku.Szczegóły i reszta to zmartwienie pomagających a nie twoja.

Odnośnik do komentarza

Uporządkowałam bałagan w postach ...

 

1. OTL nie widzi sterowników StarForce jako zainstalowanych usług, tylko Dziennik zdarzeń przedstawia błędy braku zgodności (a na czasokresie występowania nie za bardzo można polegać, OTL potrafi przekłamać czas w tej partii). Sprawdź czy są szczątki tych sterowników:

 

Start > w polu szukania wpisz devmgmt.msc > z prawokliku Uruchom jako Administrator. W menu Widok włącz pokazywanie ukrytych, co ujawni dodatkową listę "Sterowniki niezgodne z Plug and Play". Na tej liście szukaj sterowników mających nazwy Starforce (możliwe że pokażą się pod nazwami systemowymi sfdrv01 + sfvfs02). Jeśli je znajdziesz, po kolei podświetl i odinstaluj, zatwierdź restartem systemu. Inna sprawa, że usunięcie i tak nie rozwiąże problemu samej gry, która te sterowniki próbuje instalować. Ponowna próba instalacji bądź uruchamiania programu może owocować tym samym objawem. Program może być po prostu za stary dla tego systemu.

 

2. Dodatkowa uwaga spoza: ten system ma zainstalowane śmieci sponsoringowe (całkowity brak uwagi przy instalacjach). Otwórz Panel sterowania i wejdź do modułu deinstalacji i pozbądź się: Ask Toolbar, Conduit Engine, DAEMON Tools Toolbar, IMVU Inc Toolbar, uTorrentBar Toolbar. Następnie uruchom menedżer rozszerzeń Firefox i wycinaj po kolei to samo co podane plus Freecorder Community Toolbar i VDownloader Toolbar. Na koniec popraw za pomocą AD-Remover.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Sterowników StarForce nie ma w systemie i według mnie nie zainstalowały się nigdy i nie znajdzie niczego w menadżerze urządzeń.Wd mnie coś próbuje zainstalować jedynie te sterowniki i rozbija się o brak uprawnień.W logu jest brak danych dotyczących UAC czyli ma ustawienia domyślne.

 

Myślę że warto sprawdzić czy ten uporczywy monit nie jest łądowany przez harmonogram zadań:

 

Pobierz SystemLook i wklej do skanu taki tekst:

 


:reg

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Schedule /s

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Schedule /s

 

:dir

C:\Windows\system32\Tasks /s

C:\Windows\SysWOW64\Tasks /s

C:\Windows\Tasks

C:\Windows /s /n*sfdrv01*

C:\Windows /s /n*sfvfs02*

C:\Program Files /s /n*sfdrv01*

C:\Program Files /s /n*sfvfs02*

 

i przedstaw wyniki

 

[/codePLAIN]

 

i przedstaw wyniki

Odnośnik do komentarza
Sterowników StarForce nie ma w systemie i według mnie nie zainstalowały się nigdy

 

Na pewno były zainstalowane, bo jest ten błąd:

 

Error - 2011-06-17 02:33:03 | Computer Name = pc-Komputer | Source = Service Control Manager | ID = 7026

Description = Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego

lub systemowego: sfdrv01 sfvfs02

Dlatego sprawdzam menedżer urządzeń, czy nie pozostały resztki. To że nie widać usług w OTL nie oznacza, że zniknęły zapisy urządzeń per se.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Na pewno były zainstalowane, bo jest ten błąd:

 

Error - 2011-06-17 02:33:03 | Computer Name = pc-Komputer | Source = Service Control Manager | ID = 7026

Description = Nie można załadować następujących sterowników startu rozruchowego

lub systemowego: sfdrv01 sfvfs02

Dlatego sprawdzam menedżer urządzeń, czy nie pozostały resztki. To że nie widać usług w OTL nie oznacza, że zniknęły zapisy urządzeń per se.

 

A ja go interpretuję tu zupełnie inaczej - nigdy nie zostały w pełni zainstalowane.Same się nie usunęły bo nic się samo nie dzieje a on sam nie posiada wiedzy aby to uczynić samemu.

Odnośnik do komentarza
A ja go interpretuję tu zupełnie inaczej - nigdy nie zostały w pełni zainstalowane.

 

Przecież błąd pokazuje pobrane ewidentnie z klucza Services: nazwę systemową + typ startu (Boot). Te dane nie mogły się zrobić z powietrza. Musiał być zapisany conajmniej klucz Services, a co z tym się dalej porobiło to inna sprawa. Podałam mu do sprawdzenia czy są odpadki, które mogą być lub już nie, ale dane StarForce na pewno były zapisane w rejestrze.

 

 

Same się nie usunęły bo nic się samo nie dzieje a on sam nie posiada wiedzy aby to uczynić samemu.

 

Lista usług w OTL to nie jest świętość. Jest tu na forum wiele tematów, gdzie: nie widać usługi w OTL ale jest sterownik odpadek który należy ręcznie deinstalować. Pierwszy z brzegu przykład rozbieżności: KLIK (lista usług Symantec w OTL nie jest tożsama z ilością obiektów w devmgmt.msc)

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

To znaczy, że ich rzeczywiście już nie ma i nie ma tu co usuwać. Problem początkowy:

 

 

pojawił się komunikat.... Sterownik StarForceProtection jest niezgodny z tą wersją systemu Windows (...) w moim przypadku podczas gry komputer nagle się wyłącza, ale słychać dźwięk. jedynym wyjściem jest zresetowanie komputera

 

Sterowniki StarForce system oznaczył jako niekompatybilne (to sugeruje, że były po prostu stare...) i nie mógł załadować, czyli się nasuwa że problem stanowi gra jako taka. Nie odpowiedziałeś na to zaległe pytanie:

 

 

jaka zostala gra zainstalowana.Czy instalowany byl do niej patch?Bo rozumie ze to okreslenie ,,na dzien dobry,,to nie przy pierwszym zalaczeniu po zakupie a bylo cos na wlasna reke instalowane.

 

Tak więc: co to za gra i jaka jej data, skąd pobrana, w jakiej formie instalator.

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...