Skocz do zawartości

Po uruchomieniu pliku *.bat zmiana czcionek oraz liter na ruskie.


kubi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was serdecznie,

 

Mam problem związany z czcionkami w Windows 7. Otóż uruchomiłem pewien plik *.bat, który po restarcie komputera zmienił mi całkowicie ustawienia czcionek - pogrubione, kursywa oraz spowodował, że obecnie nie widzę polskich liter np. w komunikatorze internetowym typu AQQ itp. Poniżej przedstawiam zawartość skryptu:

 

@echo off

pushd %SystemRoot%\System32

for %%F in (C_1250.NLS C_1252.NLS C_1253.NLS C_1254.NLS C_1255.NLS) do call :STAND %%F C_1250.NLS

reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\FontSubstitutes" /v "Magix Corpid" /d "Arial" /f

reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\FontSubstitutes" /v "Magix Corpid,0" /d "Arial,204" /f

reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\FontSubstitutes" /v "Arial,0" /d "Arial,204" /f

reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\FontSubstitutes" /v "Tahoma,0" /d "Tahoma,204" /f

reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\FontSubstitutes" /v "Verdana,0" /d "Verdana,204" /f

reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\FontSubstitutes" /v "Comic Sans MS,0" /d "Comic Sans MS,204" /f

reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\FontSubstitutes" /v "Courier,0" /d "Courier,204" /f

reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\FontSubstitutes" /v "MS Sans Serif,0" /d "MS Sans Serif,204" /f

reg add "HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\FontSubstitutes" /v "Times New Roman,0" /d "Times New Roman,204" /f

popd

echo.

pause

goto :EOF

 

:STAND

rem Не допускает повторной обработки:

if exist %1.bak goto :EOF

rem Устанавливает владельцем текущего пользователя:

takeown /f %1

rem Предоставляет текущему пользователю полный (F) доступ:

icacls %1 /grant %USERNAME%:(F)

rem Сохранение оригинального файла:

ren %1 *.*.bak

rem Подмена кодовой таблицы:

copy %2 %1

 

Gdyby ktoś mógł nakierować mnie, co mam zmienić, aby na powrót przywrócić polskie ustawienia oraz normalny wygląd czcionek byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

I zastosowałeś ruską wersję tego programu, tak?

 

Wygląda na to, że skrypt tworzy kopię zapasową plików, więc...

 

Kliknij Windows + R, wpisz cmd

W otwartym oknie Wiersza poleceń wpisz komendę:

dir %SystemRoot%\System32\C_*.nls.* > %SystemDrive%\dir_system.txt

 

Potem otwórz notatnikiem plik dir_system.txt znajdujący się na partycji systemowej i wrzuć jego zawartość na forum.

Odnośnik do komentarza

Dziękuje za odpowiedź. Do czego doszedłem - mam już normalne polskie litery zamiast krzaczków - rzeczywiście pomogło podmienienie plików C_12[50-55].NLS.BAT na C_12[50-55].NLS. Jednak nadal mam podczas odinstalowywania programów inną czcionkę - chodzi o styl - pogrubienie a także rodzaj czcionki. Czy jesteś mi w stanie pomóc przywrócić normalny stan rzeczy? Przypuszczam, że wystarczy coś zmienić w rejestrze w wpisach, które tworzył skrypt.

Odnośnik do komentarza
Jednak nadal mam podczas odinstalowywania programów inną czcionkę - chodzi o styl - pogrubienie a także rodzaj czcionki

 

BAT grzebał także w kluczu FontSubstitutes. Import zawartości klucza podawałam w tym temacie: KLIK. Dla systemu 32-bit import się ogranicza do:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\FontSubstitutes]
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\FontSubstitutes]
"Arabic Transparent"="Arial"
"Arabic Transparent Bold"="Arial Bold"
"Arabic Transparent,0"="Arial,178"
"Arabic Transparent Bold,0"="Arial Bold,178"
"Helvetica"="Arial"
"Arial Baltic,186"="Arial,186"
"Arial CE,238"="Arial,238"
"Arial CYR,204"="Arial,204"
"Arial Greek,161"="Arial,161"
"Arial TUR,162"="Arial,162"
"Courier New Baltic,186"="Courier New,186"
"Courier New CE,238"="Courier New,238"
"Courier New CYR,204"="Courier New,204"
"Courier New Greek,161"="Courier New,161"
"Courier New TUR,162"="Courier New,162"
"Times"="Times New Roman"
"Times New Roman Baltic,186"="Times New Roman,186"
"Times New Roman CE,238"="Times New Roman,238"
"Times New Roman CYR,204"="Times New Roman,204"
"Times New Roman Greek,161"="Times New Roman,161"
"Times New Roman TUR,162"="Times New Roman,162"
"MS Shell Dlg 2"="Tahoma"
"Tahoma Armenian"="Tahoma"
"Helv"="MS Sans Serif"
"Tms Rmn"="MS Serif"
"David Transparent"="David"
"Miriam Transparent"="Miriam"
"Fixed Miriam Transparent"="Miriam Fixed"
"Rod Transparent"="Rod"
"FangSong_GB2312"="FangSong"
"KaiTi_GB2312"="KaiTi"
"MS Shell Dlg"="Microsoft Sans Serif"
"System,0"="System,238"
"Fixedsys,0"="Fixedsys,238"
"Small Fonts,0"="Small Fonts,238"
"MS Serif,0"="MS Serif,238"
"MS Sans Serif,0"="MS Sans Serif,238"
"Courier,0"="Courier New,238"
"Arial CE,0"="Arial,238"
"Courier New CE,0"="Courier New,238"
"Times New Roman CE,0"="Times New Roman,238"
"Helv,0"="MS Sans Serif,238"
"Tms Rmn,0"="MS Serif,238"

 

 

.

Edytowane przez picasso
12.12.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...