Skocz do zawartości

Błędy w Dzienniku zdarzeń przy każdym uruchamianiu


Miczi82

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

chciałbym prosić o pomoc w wyjaśnieniu błędów, które pojawiają się każdorazowo przy uruchamianiu systemu w dzienniku zdarzeń w zakładce System. W szczególności są to:

 

1. System nie może pomyślnie załadować sterownika zrzutu awaryjnego. - Źródło "volmgr", EventID 45, EventData "\Device\HarddiskVolume2"

 

2. Usługa Harmonogram zadań nie może załadować zadań podczas uruchamiania usługi. Dane dodatkowe: Wartość błędu: 2147549183. - Źródło "TaskScheduler", EventID 413

 

3. (właściwie ostrzeżenie) Na potrzeby każdej aplikacji ładowane są niestandardowe biblioteki DLL. Administrator systemu powinien przejrzeć listę bibliotek, aby się upewnić, że są związane z zaufanymi aplikacjami. - Źródło "Wininit", EventID 11, EventData "C:\Windows\system32\guard64.dll"

 

 

System Windows 7 64-bit. W razie pytań udzielę wyjaśnień. Chciałbym wyeliminować przyczyny tych błędów. Pojawiają się od niedawna, ale nie potrafię powiązać tego z konkretnym działaniem z mojej strony. Mogło to być wyłączenie usług, instalacje aktualizacji, programów. W ciągu ostatniego miesiąca system zawiesił mi się 2-3 razy, co raczej mi się nie zdarza. Być może z czymś przedobrzyłem, albo mam jakieś konflikty. Nie mam żadnych komunikatów, generalnie nic widocznego, nie ma BSODów, nie powstają minidumpy, nie następują samoczynne restarty. Jedyne co zauważyłem, to zawieszenia systemu, ale to też rzadkość. Wolę jednak przynajmniej dowiedzieć się od czego zależą te błędy.

 

Będę wdzięczny za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
1. System nie może pomyślnie załadować sterownika zrzutu awaryjnego. - Źródło "volmgr", EventID 45, EventData "\Device\HarddiskVolume2"

 

Jaki jest konfig pliku pamięci wirtualnej i gdzie ten plik rezyduje? Podsuwam orientacyjnie komentarz w tym temacie: KLIK.

 

 

2. Usługa Harmonogram zadań nie może załadować zadań podczas uruchamiania usługi. Dane dodatkowe: Wartość błędu: 2147549183. - Źródło "TaskScheduler", EventID 413

 

Nasuwa się jakieś uszkodzenie w puli zadań Harmonogramu lub brak synchronizacji między zawartością folderu Tasks a kluczem TaskCache. Wstępnie:

 

1. Pytanie: czy Start > taskschd.msc > po otwarciu zwraca określony błąd (np. "zadanie nie istnieje") lub nawigacja po drzewku Biblioteki pokazuje tylko puste okna?

 

2. Zaprezentuj spis zadań. Uruchom SystemLook x64 i wklej do skanu:

 

:reg
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Schedule /s
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Schedule /s
 
:dir
C:\Windows\system32\Tasks /s
C:\Windows\SysWOW64\Tasks /s
C:\Windows\Tasks

 

3. (właściwie ostrzeżenie) Na potrzeby każdej aplikacji ładowane są niestandardowe biblioteki DLL. Administrator systemu powinien przejrzeć listę bibliotek, aby się upewnić, że są związane z zaufanymi aplikacjami. - Źródło "Wininit", EventID 11, EventData "C:\Windows\system32\guard64.dll"

 

Do zignorowania, kategoria informacyjna. Opis: KLIK. Tu mamy COMODO, co w raportach z OTL prezentuje się w następujący sposób:

 

O20:64bit: - AppInit_DLLs: (C:\Windows\system32\guard64.dll) - C:\Windows\SysNative\guard64.dll (COMODO)

 

Każdy program umieszczający swoją bibliotekę w wartości AppInit_DLLs będzie generował taki komunikat (Kaspersky / AVG / i tak dalej). Komunikat nie do ominięcia, mimo że pliki są podpisane cyfrowo.

 

 

Jedyne co zauważyłem, to zawieszenia systemu, ale to też rzadkość.

 

Mało danych, wiemy tylko tyle, że jest tu COMODO (który owszem może "wieszać", jak to bywa z takim typem oprogramowania) i występują dwa określone błędy. Dorzuć zwyczajowo także logi z OTL. A tak poza tym możesz podrzucić tu kompletne Dzienniki zdarzeń w oryginalnym formacie *.EVTX (KLIK), to łatwiej się nam przegląda i analizuje aniżeli wybiórcze cytaty z Dziennika, zwłaszcza że tekst "w szczególności są to" sugeruje, że to nie jedyne błędy które widzisz.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dzięki wielkie za dotychczasowe info.

 

Jeśli chodzi o pamięć wirtualną, to plik zawsze był i jest na C, aktualnie 2048 MB. Próbowałem szukać wcześniej o tym błędzie z volmgr, ale większość wątków mówiła właśnie o pliku wymiany albo o wyłączonej opcji "Zapisz zdarzenie do dziennika systemu" dostępnej w zaawansowanych właściwościach systemu. Wydaje mi się, że mam ustawienia, które właśnie powinny temu zapobiegać.

W każdym razie przedstawię potwierdzenie późnym popołudniem, jak wrócę do domu.

 

Jeśli chodzi o harmonogram zadań, to sprawdzę później, czy mam jakieś komunikaty przy otwieraniu.

 

Co do guard64.dll, to rzeczywiście w OTL widnieją zapisy, o jakich piszesz.

 

Później wkleję wszystkie logi i screeny, poproszę o trochę cierpliwości.

 

 

Mało danych, wiemy tylko tyle, że jest tu COMODO (który owszem może "wieszać", jak to bywa z takim typem oprogramowania) i występują dwa określone błędy.

Hmm, ok, z tego co sprawdzałem za każdym razem po zawieszeniu systemu, w dzienniku zdarzeń nie było żadnego konkretnego błędu, który mógł to wywołać. Albo inaczej, ja nic takiego nie skojarzyłem. Ale ok, mogę czegoś nie wiedzieć, wkleję później dzienniki, to będzie wszystko jasne. Rzeczywiście to nie wszystkie błędy. Jest zdaje się jeszcze jeden związany z Distibuted COM.

Jeśli chodzi o to, co się dzieje, to następuje totalny freeze, nic nie reaguje, ani klawiatura, ani myszka, zawiesza się dźwięk, jedyne co można zrobić to guzik na obudowie. Nic szczególnego przy tym nie robię, FF z kilkoma zakładkami, film w Cinemaplayer, utorrent. Tak czy inaczej to tylko wstępne info, szczegóły później.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EDIT:

 

 

Link do zrzutu okna ustawień pamięci wirtualnej:

Pamięć wirtualna

Tak jak pisałem, zawsze był na C, jedynie zmieniłem rozmiar, ale błędy pojawiły się wcześniej.

 

Zrzut ekranu z błędem przy otwieraniu harmonogramu zadań. Rzeczywiście karty mam puste. Ale daję sobie rękę uciąć, ze jeszcze w tym tygodniu mogłem przeglądać karty i widziałem własnoręcznie powyłączane zadania.

Harmonogram zadań

 

Logi OTL'a, prośba o weryfikację, czy coś w nich rzeczywiście może niepokoić:

OTL i Extras

 

Wynik skanu SystemLook:

SystemLook

 

Archiwum z dziennikami zdarzeń System i Aplication: (około 3,4MB)

Dzienniki zdarzeń

 

 

Mam jeszcze dwa dodatkowe objawy, które też wiążę z usługami bądź z harmonogramem zadań.

Po pierwsze od jakiegoś czasu pozycje w oknie Narzędzia administracyjne wyświetlane są w języku angielskim zamiast polskim.

Po drugie ze 2-3 razy pojawił mi się na pulpicie w prawym dolnym rogu komunikat o braku aktywacji systemu, mimo, że system instalowany kilka miesięcy temu i już dawno aktywowany. Wystarczy jednak, że wejdę we właściwości systemu, żeby sam sobie zweryfikował klucz i gdy pojawi mi się logo o oryginalnym oprogramowaniu, komunikat z pulpitu znika.

 

EDIT 2:

Jeśli chodzi o objaw związany z komunikatem odnośnie aktywacji systemu, to odkryłem usługę Technologie aktywacji systemu Windows. Czyżby to było powiązane?

Co do samego harmonogramu, to w kartach pojawiły mi się zadania po włączeniu usługi Dziennik wydajności i alerty. Nadal jednak mam komunikat błędu podczas uruchamiania.

 

Słowo daję, teraz jak zaglądam do usług, to wydaje mi się, że niektórych nie widziałem do tej pory, a niektórych nie kojarzę żebym wyłączał :)

Odnośnik do komentarza

Logi z OTL w porządku, w sensie braku podejrzanych obiektów. Mam tylko jedną uwagę, jest zainstalowany COMODO Disk Encryption i ma nie takie nowe sterowniki:

 

DRV - [2009-10-09 17:00:46 | 000,123,232 | ---- | M] () [Kernel | Boot | Running] -- C:\Windows\SysWOW64\drivers\cderaw.sys -- (cderaw)

DRV - [2009-10-09 17:00:44 | 000,402,368 | ---- | M] () [Kernel | Boot | Running] -- C:\Windows\SysWOW64\drivers\cdeedfd.sys -- (cdeedfd)

DRV - [2009-10-09 17:00:44 | 000,298,880 | ---- | M] () [Kernel | Boot | Running] -- C:\Windows\SysWOW64\drivers\cdeevdd.sys -- (cdeevdd)

 

Na forum COMODO jest nowsza wersja, ale w stanie beta.

 

 

Rzeczywiście to nie wszystkie błędy. Jest zdaje się jeszcze jeden związany z Distibuted COM.

 

10010 DistributedCOM

 

Serwer {E10F6C3A-F1AE-4ADC-AA9D-2FE65525666E} nie zarejestrował się w modelu DCOM w wymaganym czasie.

 

To może być błąd od sterów ATI: KLIK.

 

 

Jeśli chodzi o pamięć wirtualną, to plik zawsze był i jest na C, aktualnie 2048 MB. Próbowałem szukać wcześniej o tym błędzie z volmgr, ale większość wątków mówiła właśnie o pliku wymiany albo o wyłączonej opcji "Zapisz zdarzenie do dziennika systemu" dostępnej w zaawansowanych właściwościach systemu. Wydaje mi się, że mam ustawienia, które właśnie powinny temu zapobiegać.

 

- COMODO Disk Encryption: co jest w nim zrobione, gdzie jest szyfrowanie? Jeśli coś jest zmalowane, sprawdziłabym co się stanie po odkręceniu operacji i deinstalacji oprogramowania.

- Patrząc na podstawowe wymagania zrzutów KLIK (min spełnione, ale max nie takie jasne), przeprowadź test (potem z powrotem sobie przestawisz) czy ma wpływ na wystąpienie błędu ponowna rekonfiguracja tych ustawień. Z ręcznego rozmiaru przestaw na kontrolowane przez system + restart.

 

 

Co do samego harmonogramu, to w kartach pojawiły mi się zadania po włączeniu usługi Dziennik wydajności i alerty. Nadal jednak mam komunikat błędu podczas uruchamiania.

 

Konfig usług swoją drogą. Błąd z Dziennika + błąd "Wybrane zadanie {0} już nie istnieje" podczas otwierania przystawki taskschd.msc kierują na nieprawidłowości między TaskCacheTasks oraz możliwe uszkodzenia tasków. Przejrzałam Twój spis zadań, z anomalii notuję:

 

----> luźne zadania {numerkowe} niewiadomego pochodzenia leżące poza gałęzią Windows:

 

========== dir ==========

 

C:\Windows\system32\Tasks - Parameters: "/s"

 

---Files---

{4021DED8-4357-4A8C-8ACF-4C863D8968D3} --a---- 3198 bytes [21:12 11/05/2011] [21:12 11/05/2011]

{F6DCF9FC-176B-44E8-92E4-4C793D451C63} --a---- 2868 bytes [13:44 10/04/2011] [13:44 10/04/2011]

 

----> plik BAT ni przypiął ni wypiął i nie mający żadnych powiązanych wpisów rejestru:

 

C:\Windows\system32\Tasks\Microsoft\Windows\MobilePC	d------	[20:36 03/03/2011]

batch2.bat --a---- 23 bytes [21:01 03/03/2011] [17:36 11/12/2007]

HotStart --a---- 3578 bytes [20:36 03/03/2011] [18:13 24/03/2011]

 

Spróbujmy to skasować:

 

1. Wejdź do folderu C:\Windows\system32\Tasks i skasuj te dwa numerkowce. Z podfolderu C:\Windows\system32\Tasks\Microsoft\Windows\MobilePC wyrzuć plik bat.

 

2. Usuń odnośniki numerkowców z rejestru. Pobierz PsTools, ze środka skopiuj plik psexec.exe do katalogu C:\Windows. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Schedule\TaskCache\Plain\{A1246EB3-9D04-4794-9568-01D877CEFA5E}]
 
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Schedule\TaskCache\Tasks\{A1246EB3-9D04-4794-9568-01D877CEFA5E}]
 
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Schedule\TaskCache\Tree\{4021DED8-4357-4A8C-8ACF-4C863D8968D3}]
 
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Schedule\TaskCache\Plain\{C199447B-FC3D-492D-BF53-635359405E44}]
 
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Schedule\TaskCache\Tasks\{C199447B-FC3D-492D-BF53-635359405E44}]
 
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Schedule\TaskCache\Tree\{F6DCF9FC-176B-44E8-92E4-4C793D451C63}]

 

Plik zapisz pod nazwą FIX.REG i połóż w krótkiej ścieżce C:\. Start > w polu szukania wpisz cmd > z prawokliku Uruchom jako Administrator i wklep komendę:

 

psexec -s -d REG IMPORT C:\FIX.REG

 

3. Restart systemu.

 

Jeśli to nie przyniesie skutków dla błędu Harmonogramu, to cięższa diagnostyka na widoku, bo nie wiadomo które z zadań może być naruszone. W Dzienniku zdarzeń nie ma żadnych detali tego rodzaju (GUID w błędach to GUID Task Scheduler per se a nie zadania którego nie można załadować). Aczkolwiek będzie jeszcze można bez szkód wywalić wszystkie zadania niedomyślne (Asus / Glary / Java / TuneUp / Google).

 

 

od jakiegoś czasu pozycje w oknie Narzędzia administracyjne wyświetlane są w języku angielskim zamiast polskim.

 

Pewnie kwestie braku lub nieprawidłowości pliku desktop.ini. Dla porównania temat tego rodzaju: KLIK. Podaję zawartość plików:

 

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Administrative Tools

 

[LocalizedFileNames]

Memory Diagnostics Tool.lnk=@%SystemRoot%\system32\MdSched.exe,-4001

System Configuration.lnk=@%systemroot%\system32\msconfig.exe,-126

Performance Monitor.lnk=@%SystemRoot%\system32\wdc.dll,-10021

Data Sources (ODBC).lnk=@%SystemRoot%\system32\odbcint.dll,-1310

Windows Firewall with Advanced Security.lnk=@%SystemRoot%\System32\AuthFWGP.dll,-20

services.lnk=@%systemroot%\system32\filemgmt.dll,-2204

Computer Management.lnk=@%SystemRoot%\system32\mycomput.dll,-300

iSCSI Initiator.lnk=@%SystemRoot%\system32\iscsicpl.dll,-5001

Event Viewer.lnk=@%SystemRoot%\system32\miguiresource.dll,-101

Task Scheduler.lnk=@%SystemRoot%\system32\miguiresource.dll,-201

Component Services.lnk=@%systemroot%\system32\comres.dll,-3410

Print Management.lnk=@%systemroot%\system32\pmcsnap.dll,-700

Security Configuration Management.lnk=@%SystemRoot%\system32\wsecedit.dll,-718

[.ShellClassInfo]

LocalizedResourceName=@%SystemRoot%\system32\shell32.dll,-21762

 

C:\Users\Twoje konto\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Administrative Tools

 

[.ShellClassInfo]

LocalizedResourceName=@%SystemRoot%\system32\shell32.dll,-21762

 

ze 2-3 razy pojawił mi się na pulpicie w prawym dolnym rogu komunikat o braku aktywacji systemu, mimo, że system instalowany kilka miesięcy temu i już dawno aktywowany. Wystarczy jednak, że wejdę we właściwości systemu, żeby sam sobie zweryfikował klucz i gdy pojawi mi się logo o oryginalnym oprogramowaniu, komunikat z pulpitu znika.

 

Rozumiem, że legalność systemu bez zarzutu?

 

 

Jeśli chodzi o objaw związany z komunikatem odnośnie aktywacji systemu, to odkryłem usługę Technologie aktywacji systemu Windows. Czyżby to było powiązane?

 

Owszem, usługa ta (WAT) to nowa postać WGA. Wykopuje działania określonych cracków.

 

 

Słowo daję, teraz jak zaglądam do usług, to wydaje mi się, że niektórych nie widziałem do tej pory, a niektórych nie kojarzę żebym wyłączał

 

Które masz na uwadze?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

(...) jest zainstalowany COMODO Disk Encryption i ma nie takie nowe sterowniki (...) COMODO Disk Encryption: co jest w nim zrobione, gdzie jest szyfrowanie? Jeśli coś jest zmalowane, sprawdziłabym co się stanie po odkręceniu operacji i deinstalacji oprogramowania.

Właściwie to od dłuższego czasu go nie używałem. Odinstalowałem i okazało się, że to on był przyczyną błędu. Po wywaleniu problem volmgr przestał występować.

 

 

 

To może być błąd od sterów ATI: KLIK.

Rzeczywiście, poczytałem i się dowiedziałem. Dzięki za link, nie słyszałem o tym wcześniej. Oczywiście błąd DistributedCOM przestał występować.

 

 

 

----> luźne zadania {numerkowe} niewiadomego pochodzenia leżące poza gałęzią Windows

Zadania usunięte.

 

 

 

----> plik BAT ni przypiął ni wypiął i nie mający żadnych powiązanych wpisów rejestru

Bat usunięty, zawierał jakiś niezrozumiały kosmos z dziwnymi znakami.

 

 

 

2. Usuń odnośniki numerkowców z rejestru. Pobierz PsTools, ze środka skopiuj plik psexec.exe do katalogu C:\Windows. (...)

3. Restart systemu.

Wszystko zrobione.

 

 

 

Jeśli to nie przyniesie skutków dla błędu Harmonogramu, to cięższa diagnostyka na widoku, bo nie wiadomo które z zadań może być naruszone. W Dzienniku zdarzeń nie ma żadnych detali tego rodzaju (GUID w błędach to GUID Task Scheduler per se a nie zadania którego nie można załadować). Aczkolwiek będzie jeszcze można bez szkód wywalić wszystkie zadania niedomyślne (Asus / Glary / Java / TuneUp / Google).

Wszystkie zadania wywaliłem (Google, Java, Glary, Asus, Tuneup). Zostały MS i Sidebar.

 

 

 

Pewnie kwestie braku lub nieprawidłowości pliku desktop.ini.

No nie wpadłem na desktop.ini :) Oczywiście gdzieś go wcięło. Po utworzeniu wszystko jest ok.

 

 

 

Rozumiem, że legalność systemu bez zarzutu?

Ciekawe określenie :) System jest z MSDN AA, od dawna nie używam niczego pirackiego.

 

 

 

Owszem, usługa ta (WAT) to nowa postać WGA. Wykopuje działania określonych cracków.

Niestety usługa mimo ustawienia na automatyczne nie chce się uruchamiać. Ale mniejsza już o to. Jak będę miał jakieś zamieszanie z niechcianymi komunikatami to będę działać.

 

 

 

Które masz na uwadze?

To chyba właściwie mało znaczące teraz, jako że w tym momencie po upewnieniu się wyłączone mam te, o których wiem, że nie potrzebuję i mi to nie zaszkodzi. Nie mam też niepożądanych komunikatów, błędów aplikacji, braku funkcjonalności.

 

 

 

Na tą chwilę zatem pozostaje kwestia zaradzenia błędowi Task Schedulera zarówno w dzienniku jak i w samym harmonogramie. Usunięcie najbardziej niejasnych zadań nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Na tą chwilę zatem pozostaje kwestia zaradzenia błędu Task Schedulera zarówno w dzienniku jak i w samym harmonogramie. Usunięcie najbardziej niejasnych zadań nie pomogło. (...) Wszystkie zadania wywaliłem (Google, Java, Glary, Asus, Tuneup). Zostały MS i Sidebar.

 

Na wszelki wypadek zrób nowy skan z SystemLook i podaj tu dla potwierdzenia jak aktualnie prezentują się składowe.

 

1. Zacznijmy od prostej operacji. Otwórz taskschd.msc i pozatwierdzaj ten komunikat z nieistniejącym taskiem. Zanotuj ile razy on się pojawi, bo ilość wystąpień tego errora powinna być równa ilości rozsynchronizowanych zadań, co już jest tipem ile zadań będzie do usunięcia. Gdy po pozatwierdzaniu komunikat zniknie, zacznij w drzewku Biblioteka\Microsoft\Windows po kolei klikać na podgałęzie. Gdy trafisz na problematyczne zadanie, wtedy powinien się ujawnić błąd ponownie, i tym samym dowiesz się konkretnie jakie zadanie tworzy problem. Jeśli ilość błędów o nieistniejącym zadaniu zgłoszona po otwarciu przystawki na samym początku jest większa niż jeden, po pierwszym wystąpieniu błędu przy nawigacji Biblioteka\Microsoft\Windows należy zamknąć + ponownie otworzyć przystawkę i kontynuować dalej nawigację po drzewku Biblioteka\Microsoft\Windows po miejscu ujawnionym jako zdefektowane przy pierwszym podejściu. Akcja powtarzana tyle razy, ile razy zgłosił się błąd przy pierwszym otworzeniu przystawki.

 

Mając te dane, które zadanie / zadania są problemem, należy te zadania skasować w celu wymuszenia rekonstrukcji. Akcja polega na skasowaniu z folderu C:\Windows\system32\Tasks\Microsoft\Windows\Zadanie pliku zadania (ale nie folderu) oraz z rejestru wpisów tego zadania (wymagany reset uprawnień):

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Schedule\TaskCache\Tree\Nazwa zadania równa ścieżce folderów w katalogu Tasks

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Schedule\TaskCache\Tasks\{GUID zadania} (GUID pobrane z wartości Id w powyższym kluczu)

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Schedule\TaskCache\Rodzaj\{GUID zadania} (gdzie "rodzaj" to jeden z trzech: Boot, Logon lub Plain)

 

Nie wiedząc jak to zrobić podaj co wytypujesz w przystawce jako zgłaszające error, to ja na podstawie raportu z SystemLook precyzyjnie wskażę co usuwać.

 

2. Jeśli nic nie uzyskasz w punkcie 1, do diagnozy dostarcz log z Process Monitor z opcji Boot Logging: KLIK.

 

 

PS. Gdy wszystko zawiedzie, jest jeszcze ostateczna możliwość: wyzerowanie całej konstrukcji Harmonogramu (kasacja całej zawartości klucza TaskCache + wszystkich plików zadań = zadania zaczną się sukcesywnie rekonstruować przy uruchamianiu określonej funkcji tworzącej zadanie, ew rekonstrukcje wszystkich zadań przez kopie plików zadań + schtasks /CREATE). Ta metoda jest jednak ostatecznością.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jak tylko będę przy komputerze, czyli wieczorem, to posprawdzam zadania i dam znać. Wkleję też raporty SystemLook i diagnozę kondycji systemu.

 

 

EDIT:

Nowy skan SystemLook, skan tych samych ścieżek co poprzednio.

 

Raport wydajności, perfmon/report.

 

 

Jeśli chodzi o harmonogram zadań, to przy uruchamianiu komunikat błędu wyskakuje tylko raz. Gdy zacząłem przeglądać drzewo napotkałem błąd. Zamknąłem i otworzyłem ponownie harmonogram i zacząłem od kolejnej gałęzi. Po chwili kolejny komunikat błędu. Tak w sumie uzbierałem chyba 8 gałęzi problematycznych. Wieczorem spróbuję pousuwać zadania z tych gałęzi z dysku i rejestru i zobaczymy czy to zadziała.

 

 

EDIT2:

Przyjrzałem się dokładnie zadaniom w harmonogramie i okazało się, że problematyczne były zadania Active Directory Rights Management Services Client. Po usunięciu z dysku i rejestru harmonogram nie wywala już błędu w dzienniku ani podczas uruchamiania jego samego.

 

Jeśli chodzi o raporty Process Monitora, to podam linka jak uda mi się je gdzieś umieścić. Po spakowaniu zajmują 50MB, powstały 2. Ciekawe, że Comodo blokuje dostęp do speedyshare :) Jak używam proxy, to nie.

 

Dzisiaj znów pojawił mi się komunikat na pulpicie o tym, że moja kopia systemu nie jest aktywowana. Po otwarciu właściwości systemu komunikat znika. Czy to ma związek z jakąś usługą? Np. Usługa Technologie aktywacji systemu Windows nie chce mi się uruchamiać mimo ustawienia na Automatycznie. Po ręcznym uruchomieniu po 30 sekundach usługa się zatrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Przyjrzałem się dokładnie zadaniom w harmonogramie i okazało się, że problematyczne były zadania Active Directory Rights Management Services Client. Po usunięciu z dysku i rejestru harmonogram nie wywala już błędu w dzienniku ani podczas uruchamiania jego samego.

 

+

 

Jeśli chodzi o raporty Process Monitora, to podam linka jak uda mi się je gdzieś umieścić. Po spakowaniu zajmują 50MB, powstały 2.

 

Te raporty nie są już potrzebne, miały służyć analizie które z zadań Harmonogramu daje czadu, gdybyś nie dał rady ręcznie tego wyłowić na podstawie zachowań przystawki taskschd.msc. Problem rozwiązany.

 

 

Dzisiaj znów pojawił mi się komunikat na pulpicie o tym, że moja kopia systemu nie jest aktywowana. Po otwarciu właściwości systemu komunikat znika. Czy to ma związek z jakąś usługą? Np. Usługa Technologie aktywacji systemu Windows nie chce mi się uruchamiać mimo ustawienia na Automatycznie. Po ręcznym uruchomieniu po 30 sekundach usługa się zatrzymuje.

 

Nie mogę teraz sprawdzić usługi WAT, bo siedzę na zastępczym kompie (awarię wczoraj miałam) bez Windows 7. Ale z opisu wynika, że z usługą nic złego się nie dzieje. Usługa ulega zatrzymaniu, gdy nie jest wykorzystywana. WAT nie ma w planie działać cały czas i startuje tylko w określonych okolicznościach. Wiele oglądanych przeze mnie logów z OTL ma WatAdminSvc na stanie "Stopped".

 

Hmmm, a może coś w ten deseń: KLIK (chodzi mi o wersję pliku slui.exe). Może podaj skan w SystemLook na warunek:

 

:filefind
slui.*

 

EDIT: W związku z obecnością COMODO Internet Security to może się jeszcze kojarzyć: KB291983

 

 

.

Odnośnik do komentarza

SystemLook

 

 

Po otwarciu właściwości systemu po chwili uzyskuję taki rezultat:

SCREEN

Jak widać, wszystko wygląda w porządku. Po kliknięciu na "Zmień klucz" nie mam błędu, pojawia się prawidłowe okno do wpisania nowego klucza.

 

 

EDIT:

Porty działają.

 

A może znasz powiązanie z inną usługą, którą mogę mieć wyłączoną? Np. Czas systemu Windows, Menedżer poświadczeń albo Usługa aktywacji procesów systemu Windows?

 

 

EDIT2:

Znalazłem w sieci podobne problemy z takim komunikatem i oprócz konfliktu którejś aktualizacji jako przyczyna podawane było brak włączonej usługi Ochrona oprogramowania. Rzeczywiście miałem ją wyłączoną. Mimo, że uparcie sama się wyłącza, podobnie jak Technologie aktywacji..., spróbuję wybadać ustawienie jej na tryb automatyczny.

Odnośnik do komentarza
brak włączonej usługi Ochrona oprogramowania (...) spróbuję wybadać ustawienie jej na tryb automatyczny

 

Ta usługa ma mieć ustawienie Automatycznie (opóźnione uruchomienie), tu obrazek z oryginału: KLIK.

 

PS. Swoją drogą, u mnie przy tej usłudze w stanie wyłączonym nie następowały objawy "Po otwarciu właściwości systemu komunikat znika", tylko cały czas mi pokazywało, że aktywacja jest niedostępna.

 

 

To chyba właściwie mało znaczące teraz, jako że w tym momencie po upewnieniu się wyłączone mam te, o których wiem, że nie potrzebuję i mi to nie zaszkodzi. Nie mam też niepożądanych komunikatów, błędów aplikacji, braku funkcjonalności.

 

Mimo wszystko pokaż konfig swoich usług. Uruchom OTL na warunku: wszystko ustawione na Brak + Żadne, z wyjątkiem Usług przestawionych na Wszystko, klik w Skanuj.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj znów pojawił mi się komunikat na pulpicie o tym, że moja kopia systemu nie jest aktywowana. Po otwarciu właściwości systemu komunikat znika. Czy to ma związek z jakąś usługą? Np. Usługa Technologie aktywacji systemu Windows nie chce mi się uruchamiać mimo ustawienia na Automatycznie. Po ręcznym uruchomieniu po 30 sekundach usługa się zatrzymuje.

 

To że usługi Ochrona oprogramowania oraz Usługa Technologie Aktywacji systemu Windows nie uruchamiają się ręcznie (uruchamianie działa krótkotrwale) jest rzeczą normalną.System je uruchamia tylko wtedy gdy je sam potrzebuje.System jedynie wymaga prawidłowych ustawień tych usług i to wszystko.Wd mnie monit o niezarejestrowanej kopii nie ma nic wspólnego z nieprawidłowym konfigiem usług.

 

Dwie mozliwości przyczyny tego monitu:

 

-któryś z plików systemowych ma zmienioną sumę kontrolną lub jest uszkodzony - komenda sfc /scannow i dokonać podstawoej analizy loga cBS http://support.microsoft.com/kb/928228

 

- Być może któraś z aktualizacji odpowiadająca za sprawdzanie oryginalności systemu nie jest w pełni kompatbilna z twoim BIOSem i w takim przypadku dokonałbym aktualizacji BIOS

 

Czy system przechodzi walidację bez problemu? http://www.microsoft.com/genuine/

Odnośnik do komentarza

Skan usług OTL

 

 

@Flavius

Walidację na stronie MS przechodzę pozytywnie, system oryginalny, aktualizacje sprawdzam i pobieram bez problemu i właściwie nigdy nie miałem z tym problemów.

Jeśli chodzi o skan sfc, to rezultat w cmd był

"Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows nie znalazła naruszeń integralności."

Nijak nie mogę wydobyć wyników do osobnego pliku, więc przerzuciłem ręcznie całe dzisiejsze skanowanie. KLIK

 

 

Jeśli to nie któraś z usług, to może tak jak mówicie, problematyczna aktualizacja, albo CIS. Jeśli chodzi o aktualizacje, to nie mam tej, którą się wspomina jako osobnej, prawdopodobnie jest w SP1 do Win7. Jeśli tak, to znaczyłoby, że to jednak nie ona, bo SP1 zainstalowany już w marcu, a do tej pory nie było takich jaj.

Co do CIS, to przez rok miałem wersję Complete(nic się nie działo), teraz mam Pro(od około 20 czerwca). Rzeczywiście może się to zbiegać w czasie. W tej chwili czekam te 2h, bo taki czas niektórzy wspominają do momentu pojawienia się komunikatu i zobaczę czy się pojawi, bo wczoraj wieczorem włączyłem z powrotem Ochronę oprogramowania, więc zobaczę czy to coś zmieni. Jeśli to nic nie da, to spróbuję coś zrobić z CIS.

 

 

PS. Swoją drogą, u mnie przy tej usłudze w stanie wyłączonym nie następowały objawy "Po otwarciu właściwości systemu komunikat znika", tylko cały czas mi pokazywało, że aktywacja jest niedostępna.

Może dlatego, że ja miałem jej tryb ustawiony na Ręcznie, przy weryfikacji mogła się uruchamiać.

Odnośnik do komentarza
Może dlatego, że ja miałem jej tryb ustawiony na Ręcznie, przy weryfikacji mogła się uruchamiać.

 

W tej sytuacji uznaję za możliwe, że rzeczone objawy mogły być pochodną typu startowego usługi, bo jednak ona ma Auto z opóźnieniem. No ale zobaczymy co wyjdzie z obserwacji.

 

 

Jeśli chodzi o skan sfc, to rezultat w cmd był

"Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows nie znalazła naruszeń integralności."

 

To znaczy, że nie ma błędów i nie ma po co tego robić:

 

 

Nijak nie mogę wydobyć wyników do osobnego pliku, więc przerzuciłem ręcznie całe dzisiejsze skanowanie.

 

Nie wiem gdzie nastąpiła trudność, przecież dostałeś instrukcje jak się filtruje log CBS.LOG do wystąpień znaczników [sR], to samo też na forum opisane w sekcji Tutoriale. Pro forma Twój log przefiltrowany :P

 

 

 

2011-07-17 16:01:36, Info CSI 00000009 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:01:36, Info CSI 0000000a [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:01:38, Info CSI 0000000c [sR] Verify complete

2011-07-17 16:01:38, Info CSI 0000000d [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:01:38, Info CSI 0000000e [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:01:42, Info CSI 00000010 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:01:42, Info CSI 00000011 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:01:42, Info CSI 00000012 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:01:45, Info CSI 00000014 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:01:45, Info CSI 00000015 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:01:45, Info CSI 00000016 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:01:47, Info CSI 00000018 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:01:48, Info CSI 00000019 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:01:48, Info CSI 0000001a [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:01:50, Info CSI 0000001c [sR] Verify complete

2011-07-17 16:01:50, Info CSI 0000001d [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:01:50, Info CSI 0000001e [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:01:51, Info CSI 00000020 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:01:51, Info CSI 00000021 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:01:51, Info CSI 00000022 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:01:53, Info CSI 00000024 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:01:53, Info CSI 00000025 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:01:53, Info CSI 00000026 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:01:57, Info CSI 00000029 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:01:57, Info CSI 0000002a [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:01:57, Info CSI 0000002b [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:02:02, Info CSI 00000030 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:02:02, Info CSI 00000031 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:02:02, Info CSI 00000032 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:02:05, Info CSI 00000035 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:02:05, Info CSI 00000036 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:02:05, Info CSI 00000037 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:02:08, Info CSI 00000039 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:02:08, Info CSI 0000003a [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:02:08, Info CSI 0000003b [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:02:11, Info CSI 00000046 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:02:12, Info CSI 00000047 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:02:12, Info CSI 00000048 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:02:15, Info CSI 00000064 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:02:16, Info CSI 00000065 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:02:16, Info CSI 00000066 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:02:20, Info CSI 00000068 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:02:20, Info CSI 00000069 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:02:20, Info CSI 0000006a [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:02:23, Info CSI 0000006c [sR] Verify complete

2011-07-17 16:02:23, Info CSI 0000006d [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:02:23, Info CSI 0000006e [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:02:26, Info CSI 00000070 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:02:26, Info CSI 00000071 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:02:26, Info CSI 00000072 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:02:29, Info CSI 00000074 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:02:30, Info CSI 00000075 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:02:30, Info CSI 00000076 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:02:33, Info CSI 00000078 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:02:34, Info CSI 00000079 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:02:34, Info CSI 0000007a [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:02:39, Info CSI 0000009d [sR] Verify complete

2011-07-17 16:02:39, Info CSI 0000009e [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:02:39, Info CSI 0000009f [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:02:42, Info CSI 000000a1 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:02:42, Info CSI 000000a2 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:02:42, Info CSI 000000a3 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:02:49, Info CSI 000000a5 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:02:50, Info CSI 000000a6 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:02:50, Info CSI 000000a7 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:02:54, Info CSI 000000ab [sR] Verify complete

2011-07-17 16:02:54, Info CSI 000000ac [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:02:54, Info CSI 000000ad [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:02:58, Info CSI 000000af [sR] Verify complete

2011-07-17 16:02:58, Info CSI 000000b0 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:02:58, Info CSI 000000b1 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:03:00, Info CSI 000000b3 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:03:00, Info CSI 000000b4 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:03:00, Info CSI 000000b5 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:03:03, Info CSI 000000b7 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:03:03, Info CSI 000000b8 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:03:03, Info CSI 000000b9 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:03:10, Info CSI 000000cc [sR] Verify complete

2011-07-17 16:03:10, Info CSI 000000cd [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:03:10, Info CSI 000000ce [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:03:12, Info CSI 000000d0 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:03:12, Info CSI 000000d1 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:03:12, Info CSI 000000d2 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:03:14, Info CSI 000000d4 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:03:14, Info CSI 000000d5 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:03:14, Info CSI 000000d6 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:03:16, Info CSI 000000d8 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:03:16, Info CSI 000000d9 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:03:16, Info CSI 000000da [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:03:18, Info CSI 000000dc [sR] Verify complete

2011-07-17 16:03:19, Info CSI 000000dd [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:03:19, Info CSI 000000de [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:03:23, Info CSI 000000e1 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:03:23, Info CSI 000000e2 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:03:23, Info CSI 000000e3 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:03:27, Info CSI 000000e6 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:03:28, Info CSI 000000e7 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:03:28, Info CSI 000000e8 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:03:30, Info CSI 000000ea [sR] Verify complete

2011-07-17 16:03:30, Info CSI 000000eb [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:03:30, Info CSI 000000ec [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:03:32, Info CSI 000000ee [sR] Verify complete

2011-07-17 16:03:32, Info CSI 000000ef [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:03:32, Info CSI 000000f0 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:03:36, Info CSI 000000f2 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:03:36, Info CSI 000000f3 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:03:36, Info CSI 000000f4 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:03:39, Info CSI 000000f6 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:03:40, Info CSI 000000f7 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:03:40, Info CSI 000000f8 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:03:44, Info CSI 000000fa [sR] Verify complete

2011-07-17 16:03:45, Info CSI 000000fb [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:03:45, Info CSI 000000fc [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:03:50, Info CSI 00000114 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:03:50, Info CSI 00000115 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:03:50, Info CSI 00000116 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:03:56, Info CSI 00000118 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:03:56, Info CSI 00000119 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:03:56, Info CSI 0000011a [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:04:08, Info CSI 0000011c [sR] Verify complete

2011-07-17 16:04:08, Info CSI 0000011d [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:04:08, Info CSI 0000011e [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:04:13, Info CSI 00000121 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:04:14, Info CSI 00000122 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:04:14, Info CSI 00000123 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:04:19, Info CSI 00000125 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:04:20, Info CSI 00000126 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:04:20, Info CSI 00000127 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:04:24, Info CSI 00000129 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:04:24, Info CSI 0000012a [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:04:24, Info CSI 0000012b [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:04:27, Info CSI 0000012d [sR] Verify complete

2011-07-17 16:04:27, Info CSI 0000012e [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:04:27, Info CSI 0000012f [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:04:30, Info CSI 00000131 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:04:30, Info CSI 00000132 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:04:30, Info CSI 00000133 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:04:34, Info CSI 00000137 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:04:34, Info CSI 00000138 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:04:34, Info CSI 00000139 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:04:38, Info CSI 0000013b [sR] Verify complete

2011-07-17 16:04:38, Info CSI 0000013c [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:04:38, Info CSI 0000013d [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:04:44, Info CSI 00000140 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:04:44, Info CSI 00000141 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:04:44, Info CSI 00000142 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:04:48, Info CSI 00000144 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:04:49, Info CSI 00000145 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:04:49, Info CSI 00000146 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:04:52, Info CSI 00000149 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:04:52, Info CSI 0000014a [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:04:52, Info CSI 0000014b [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:04:58, Info CSI 0000014d [sR] Verify complete

2011-07-17 16:04:58, Info CSI 0000014e [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:04:58, Info CSI 0000014f [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:05:08, Info CSI 00000152 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:05:08, Info CSI 00000153 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:05:08, Info CSI 00000154 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:05:11, Info CSI 00000156 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:05:11, Info CSI 00000157 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:05:11, Info CSI 00000158 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:05:15, Info CSI 0000015a [sR] Verify complete

2011-07-17 16:05:15, Info CSI 0000015b [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:05:15, Info CSI 0000015c [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:05:18, Info CSI 0000015f [sR] Verify complete

2011-07-17 16:05:18, Info CSI 00000160 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:05:18, Info CSI 00000161 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:05:22, Info CSI 00000163 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:05:22, Info CSI 00000164 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:05:22, Info CSI 00000165 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:05:25, Info CSI 00000168 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:05:26, Info CSI 00000169 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:05:26, Info CSI 0000016a [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:05:29, Info CSI 0000016d [sR] Verify complete

2011-07-17 16:05:30, Info CSI 0000016e [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:05:30, Info CSI 0000016f [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:05:33, Info CSI 00000172 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:05:34, Info CSI 00000173 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:05:34, Info CSI 00000174 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:05:38, Info CSI 00000177 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:05:38, Info CSI 00000178 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:05:38, Info CSI 00000179 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:05:43, Info CSI 0000017b [sR] Verify complete

2011-07-17 16:05:43, Info CSI 0000017c [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:05:43, Info CSI 0000017d [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:05:48, Info CSI 00000180 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:05:48, Info CSI 00000181 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:05:48, Info CSI 00000182 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:05:51, Info CSI 00000184 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:05:52, Info CSI 00000185 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:05:52, Info CSI 00000186 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:05:53, Info CSI 00000188 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:05:53, Info CSI 00000189 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:05:53, Info CSI 0000018a [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:05:56, Info CSI 0000018c [sR] Verify complete

2011-07-17 16:05:56, Info CSI 0000018d [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:05:56, Info CSI 0000018e [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:06:00, Info CSI 00000190 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:06:00, Info CSI 00000191 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:06:00, Info CSI 00000192 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:06:06, Info CSI 00000194 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:06:06, Info CSI 00000195 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:06:06, Info CSI 00000196 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:06:10, Info CSI 00000198 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:06:10, Info CSI 00000199 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:06:10, Info CSI 0000019a [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:06:14, Info CSI 0000019c [sR] Verify complete

2011-07-17 16:06:15, Info CSI 0000019d [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:06:15, Info CSI 0000019e [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:06:26, Info CSI 000001a0 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:06:26, Info CSI 000001a1 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:06:26, Info CSI 000001a2 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:06:37, Info CSI 000001a4 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:06:38, Info CSI 000001a5 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:06:38, Info CSI 000001a6 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:06:40, Info CSI 000001a8 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:06:41, Info CSI 000001a9 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:06:41, Info CSI 000001aa [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:06:43, Info CSI 000001ac [sR] Verify complete

2011-07-17 16:06:43, Info CSI 000001ad [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:06:43, Info CSI 000001ae [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:06:45, Info CSI 000001b0 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:06:45, Info CSI 000001b1 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:06:45, Info CSI 000001b2 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:06:47, Info CSI 000001b4 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:06:47, Info CSI 000001b5 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:06:47, Info CSI 000001b6 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:06:51, Info CSI 000001b8 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:06:51, Info CSI 000001b9 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:06:51, Info CSI 000001ba [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:06:56, Info CSI 000001bc [sR] Verify complete

2011-07-17 16:06:56, Info CSI 000001bd [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:06:56, Info CSI 000001be [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:07:02, Info CSI 000001c0 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:07:02, Info CSI 000001c1 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:07:02, Info CSI 000001c2 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:07:08, Info CSI 000001c4 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:07:09, Info CSI 000001c5 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:07:09, Info CSI 000001c6 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:07:17, Info CSI 000001c8 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:07:17, Info CSI 000001c9 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:07:17, Info CSI 000001ca [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:07:24, Info CSI 000001cc [sR] Verify complete

2011-07-17 16:07:25, Info CSI 000001cd [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:07:25, Info CSI 000001ce [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:07:34, Info CSI 000001d0 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:07:34, Info CSI 000001d1 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:07:34, Info CSI 000001d2 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:07:37, Info CSI 000001d4 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:07:37, Info CSI 000001d5 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:07:37, Info CSI 000001d6 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:07:41, Info CSI 000001d8 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:07:43, Info CSI 000001d9 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:07:43, Info CSI 000001da [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:08:02, Info CSI 000001de [sR] Verify complete

2011-07-17 16:08:02, Info CSI 000001df [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:08:02, Info CSI 000001e0 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:08:19, Info CSI 000001e5 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:08:19, Info CSI 000001e6 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:08:19, Info CSI 000001e7 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:08:27, Info CSI 000001ec [sR] Verify complete

2011-07-17 16:08:27, Info CSI 000001ed [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:08:27, Info CSI 000001ee [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:08:33, Info CSI 000001f4 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:08:34, Info CSI 000001f5 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:08:34, Info CSI 000001f6 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:08:42, Info CSI 000001fe [sR] Verify complete

2011-07-17 16:08:43, Info CSI 000001ff [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:08:43, Info CSI 00000200 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:08:48, Info CSI 00000202 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:08:49, Info CSI 00000203 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:08:49, Info CSI 00000204 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:08:54, Info CSI 00000208 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:08:54, Info CSI 00000209 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:08:54, Info CSI 0000020a [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:08:58, Info CSI 0000020c [sR] Verify complete

2011-07-17 16:08:59, Info CSI 0000020d [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:08:59, Info CSI 0000020e [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:09:03, Info CSI 00000229 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:09:03, Info CSI 0000022a [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:09:03, Info CSI 0000022b [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:09:09, Info CSI 00000237 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:09:09, Info CSI 00000238 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:09:09, Info CSI 00000239 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:09:15, Info CSI 0000023b [sR] Verify complete

2011-07-17 16:09:16, Info CSI 0000023c [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:09:16, Info CSI 0000023d [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:09:22, Info CSI 0000023f [sR] Verify complete

2011-07-17 16:09:22, Info CSI 00000240 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:09:22, Info CSI 00000241 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:09:27, Info CSI 0000024f [sR] Verify complete

2011-07-17 16:09:27, Info CSI 00000250 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:09:27, Info CSI 00000251 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:09:32, Info CSI 00000253 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:09:32, Info CSI 00000254 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:09:32, Info CSI 00000255 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:09:37, Info CSI 00000263 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:09:38, Info CSI 00000264 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:09:38, Info CSI 00000265 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:09:40, Info CSI 00000267 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:09:40, Info CSI 00000268 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:09:40, Info CSI 00000269 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:09:44, Info CSI 0000026b [sR] Verify complete

2011-07-17 16:09:44, Info CSI 0000026c [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:09:44, Info CSI 0000026d [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:09:52, Info CSI 00000270 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:09:52, Info CSI 00000271 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:09:52, Info CSI 00000272 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:09:54, Info CSI 00000274 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:09:54, Info CSI 00000275 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:09:54, Info CSI 00000276 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:09:58, Info CSI 00000278 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:09:58, Info CSI 00000279 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:09:58, Info CSI 0000027a [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:10:03, Info CSI 0000027c [sR] Verify complete

2011-07-17 16:10:03, Info CSI 0000027d [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:10:03, Info CSI 0000027e [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:10:09, Info CSI 00000280 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:10:09, Info CSI 00000281 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:10:09, Info CSI 00000282 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:10:17, Info CSI 0000029c [sR] Verify complete

2011-07-17 16:10:18, Info CSI 0000029d [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:10:18, Info CSI 0000029e [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:10:34, Info CSI 000002a0 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:10:34, Info CSI 000002a1 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:10:34, Info CSI 000002a2 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:10:40, Info CSI 000002a4 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:10:40, Info CSI 000002a5 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:10:40, Info CSI 000002a6 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:10:45, Info CSI 000002a8 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:10:46, Info CSI 000002a9 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:10:46, Info CSI 000002aa [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:10:49, Info CSI 000002ae [sR] Verify complete

2011-07-17 16:10:50, Info CSI 000002af [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:10:50, Info CSI 000002b0 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:10:55, Info CSI 000002b2 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:10:56, Info CSI 000002b3 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:10:56, Info CSI 000002b4 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:11:03, Info CSI 000002b6 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:11:03, Info CSI 000002b7 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:11:03, Info CSI 000002b8 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:11:08, Info CSI 000002ba [sR] Verify complete

2011-07-17 16:11:08, Info CSI 000002bb [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:11:08, Info CSI 000002bc [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:11:13, Info CSI 000002bf [sR] Verify complete

2011-07-17 16:11:14, Info CSI 000002c0 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:11:14, Info CSI 000002c1 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:11:19, Info CSI 000002c3 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:11:19, Info CSI 000002c4 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:11:19, Info CSI 000002c5 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:11:26, Info CSI 000002c7 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:11:26, Info CSI 000002c8 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:11:26, Info CSI 000002c9 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:11:32, Info CSI 000002cb [sR] Verify complete

2011-07-17 16:11:33, Info CSI 000002cc [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:11:33, Info CSI 000002cd [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:11:39, Info CSI 000002d0 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:11:39, Info CSI 000002d1 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:11:39, Info CSI 000002d2 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:11:45, Info CSI 000002d4 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:11:45, Info CSI 000002d5 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:11:45, Info CSI 000002d6 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:11:50, Info CSI 000002d8 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:11:50, Info CSI 000002d9 [sR] Verifying 100 (0x0000000000000064) components

2011-07-17 16:11:50, Info CSI 000002da [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:11:56, Info CSI 000002dc [sR] Verify complete

2011-07-17 16:11:56, Info CSI 000002dd [sR] Verifying 82 (0x0000000000000052) components

2011-07-17 16:11:56, Info CSI 000002de [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:12:01, Info CSI 000002e0 [sR] Verify complete

2011-07-17 16:12:01, Info CSI 000002e1 [sR] Repairing 0 components

2011-07-17 16:12:01, Info CSI 000002e2 [sR] Beginning Verify and Repair transaction

2011-07-17 16:12:01, Info CSI 000002e4 [sR] Repair complete

 

 

Odnośnik do komentarza

Po prostu pominąłem w ścieżce %windir% "c:\" :P

 

 

Wyniki obserwacji po 2h działania systemu, dziennik Application:

 

Informacje	2011-07-17 15:59:23	Security-SPP

Usługa ochrony oprogramowania została uruchomiona.

 

Informacje 2011-07-17 15:59:26 Windows Activation Technologies

Zainicjowano test kondycji.

 

Informacje 2011-07-17 15:59:28 Windows Activation Technologies

Pomyślnie zakończono test kondycji.

 

Informacje 2011-07-17 15:59:31 Security-SPP

Dla aplikacji o identyfikatorze xxxxxxxx-xxxx-xxxx-xxxx-xxxxxxxxxxxx ustawiono stan Oryginalna.

 

Informacje 2011-07-17 15:59:31 Security-SPP

Pomyślnie pozyskano oryginalny bilet dla szablonu o identyfikatorze xxxxxxxx-xxxx-xxxx-xxxx-xxxxxxxxxxxx.

 

Informacje 2011-07-17 15:59:31 Windows Activation Technologies

Pomyślnie przesłano do AVS dane dotyczące sprawdzania oryginalności.

 

Informacje 2011-07-17 15:59:31 Windows Activation Technologies

Wynik sprawdzania oryginalności:

hrOffline = 0x00000000, hrOnline = 0x00000000

 

Informacje 2011-07-17 16:04:32 Security-SPP

Usługa ochrony oprogramowania została zatrzymana.

 

 

Komunikat o nieoryginalności systemu do tej pory się nie pojawił. Śmiem twierdzić, że przyczyną było wyłączenie usługi Ochrona oprogramowania.

Jeśli nie macie innych wniosków, pomysłów, propozycji, to na tą chwilę mogę uznać tą kwestię za rozwiązaną.

 

 

Wielkie dzięki za wszelką pomoc jaka została mi udzielona w tym temacie, wszystkie problemy zostały zażegnane. Wiedziałem, że na pewne osoby zawsze można liczyć :P

Edytowane przez picasso
13.08.2011 - Brak dodatkowych komentarzy, temat wygląda na rozwiązany, zamykam //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...