Skocz do zawartości

Linksys WAG120N-EE - zabezpieczenie WiFi i problem z DHCP


njczyziu

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
A w którym miejscu to SSID można ustawić?

Wireless -> Basic Wireless Settings

Pole SSID

 

Ale nie zmieniaj, bo pewnie będziesz musiał ponownie połączenie na lapku siostry konfigurować.

Nie ma sensu zmieniać, jeśli nie sprawia błędów, chyba, że jesteś perfekcjonistą.

 

Pod jedynką mam kabel, który był z routerem (taki żółty), a pod DSL mam kabel od starego modemu sagem f@st 800. Ten dołączony do routera był za krótki, żebym mógł go połączyć z telefonem.

Do czego idą te kable?

1 - do Twojego komputera?

DSL - bezpośrednio do gniazdka tel?

Odnośnik do komentarza

SSID Broadcast: Enable Disable - mam Enable włączone czyli chyba tak jak Ty.

Ja nie o tym...

Network name (SSID) - tu możesz ustawić nazwę sieci.

 

Spróbuj przepiąć kabel od komputera do innego wejścia na routerze (LAN 2-4).

 

Jeszcze co do autonegocjacji połączenia: zmień na 10 mbps full duplex.

Potem restart.

 

Sprawdź jeszcze raz, czy Ci automatyczne adresu nie przyzna po ww. czynnościach.

Jeśli nie, to według mnie można sobie te zmiany darować - statyczne przydzielanie adresu nie powinno Ci robić żadnych problemów, chociaż oczywiście lepiej, by komputer pobierał adres przez DHCP.

Odnośnik do komentarza

No niestety, wychodzi na to, że była to kompletna strata czasu i jakiegoś tam wysiłku. Choć ostatecznie, w inny sposób przekonać się o tym nie można było, jak tylko metodą prób i błędów :)

Widocznie muszę mieć IP i DNS ustawione ręcznie.

Najważniejsze, że główny cel osiągnięty, czyli jest zabezpieczona sieć.

Dzięki za poświęcony czas i nerwy ;)

Odnośnik do komentarza

Mam wrażenie, że ten temat nie da mi spokoju, dopóki go nie doprowadzę do końca. Ej... sprawdź jeszcze jedno. :P

 

Kliknij Windows + R, wpisz services.msc i sprawdź, jaki jest status usługi Klient DHCP. Powinna być uruchamiana automatycznie i oczywiście działać.

 

W sumie to możesz jeszcze zrobić wyciąg z usług poprzez OTL, tylko przy Usługach/Services zaznaczyć pokaż wszystko, a pozostałe opcje wyłączyć.

Odnośnik do komentarza

SRV - [2008-04-14 23:50:24 | 000,126,464 | ---- | M] (Microsoft Corporation) [Auto | Stopped] -- C:\WINDOWS\system32\dhcpcsvc.dll -- (Dhcp)

Masz wyłączonego Klienta DHCP!

Przeczucie mnie nie myliło jednak. :)

 

A ESET dalej działa. Prosiłem: wywal go. Jaką mamy pewność, że ESET nie miesza w ustawieniach.

 

Wpisz w Wierszu poleceń net start dhcp i daj znać, jakie efekty (co się wyświetliło).

Potem uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy ta usługa działa, czy ma stan: uruchomiony. Jeśli nie będzie wpisane nic, to znaczy, że usługa się wyłącza. Przyczyna: jak dla mnie ESET.

Odnośnik do komentarza

Po wpisaniu net start dhcp wyskoczył taki komunikat:

 

Ale to miałbym teraz kompletnie zrezygnować z ESETa?!

 

Link do obrazka na IS padł. Jeśli zaś chodzi o komunikat:

Error: Could not start the DHCP Client Service on local computer

Error 1068: The dependency service or group failed to start.

-- DawidS28

Edytowane przez DawidS28
Odnośnik do komentarza

Po wpisaniu net start dhcp wyskoczył taki komunikat:

Jeśli język nie jest dla Ciebie problemem, to:

http://windowsxp.mvps.org/dhcp.htm

Jeżeli miałbyś problemy ze zrozumieniem, to polecam http://translate.google.pl albo po prostu zgłoś się na forum, to przerzucę na polski.

 

Ale to miałbym teraz kompletnie zrezygnować z ESETa?!

Bynajmniej. Po prostu odinstalować do czasu, kiedy nie uporamy się z problemem.

Ale poczekaj z tym jeszcze, bo chyba problem jednak jest gdzie indziej.

Najpierw to, co u góry posta.

 

Wiem, że może w tym momencie nie jest to dla Ciebie wielkim problemem, ale zalecam nie pozostawianie tej usługi w obecnym stanie.

Odnośnik do komentarza

Wejdź do folderu C:\Windows\System32\Drivers i sprawdź, czy masz tam następujące pliki:

afd.sys

tcpip.sys

netbt.sys

 

Jeśli nie, to tutaj masz gotowe do wrzucenia do tego folderu (zgodne z Windows XP Prof. SP3 PL x86 - czyli taki jak Twój, jeśli się nie mylę):

afd.sys

tcpip.sys

netbt.sys

 

Jeżeli wrzucisz te pliki (w przypadku braku Twoich własnych tam), to zrób restart komputera.

 

Uruchom Wiersz poleceń, wpisz w nim sc qc dhcp i zrób screen.

 

Kliknij Windows + R, wpisz devmgmt.msc

Z menu Widok wybierz Pokaż ukryte urządzenia.

W Sterowniki niezgodne z Plug and Play znajdź:

Środowisko obsługi sieci AFD

NetBIOS przez TCP/IP

Sterownik protokołu TCP/IP

 

Każda z tych usług musi być uruchomiona i mieć ustawiony Typ uruchamiania: systemowy (prawym na usługę -> Właściwości -> karta Sterownik). Jeśli jest inaczej, to zmień i restart.

 

Dalsze instrukcje po zrobieniu tego.

Odnośnik do komentarza
Środowisko obsługi sieci AFD - nie mam tego.

Masz AFD lub coś z tym w nazwie?

To musi być, nie ma innej możliwości...

 

Kliknij Windows + R, wpisz regedit.exe

Otworzy Ci się edytor rejestru.

 

Przejdź do klucza HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\AFD i wybierz Plik -> Eksportuj.... Zapisz ten pliczek po czym otwórz go Notatnikiem (nie uruchamiaj pliku przez dwukrotne kliknięcie!), skopiuj zawartość i wrzuć na forum.

 

To samo zrób z kluczem HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Dhcp

Odnośnik do komentarza
Co dalej?

Chwila prawdy. :P

 

Wejdź w Panel sterowania, znajdź Połączenia sieciowe. Następnie znajdź własne połączenie, kliknij na nie prawym przyciskiem myszy i wybierz "Właściwości". W zakładce "Ogólne", na liście wykorzystywanych składników znajdź "Protokół internetowy TCP/IP" lub "Protokół internetowy TCP/IP w wersji 4". Zaznacz wybrany element, potem kliknij "Właściwości". Ustaw "Uzyskaj adres IP automatycznie" oraz "Uzyskaj adres serwera DNS automatycznie".

 

Potem spróbuj się połączyć z routerem.

Odnośnik do komentarza

:D

 

Działa!! Zrobiłem reset i dalej jest wszystko na automacie i z netem :)

Czemu nie odwiedziłeś tej strony wcześniej? :D

Wielki + za nieustępliwość :)

Mam nadzieje, że teraz już nie będzie żadnych problemów z DHCP ;)

Jak wszystko elegancko opisałeś w ostatnim poście :P chyba już wiedziałeś, że tym razem zadziała i nie ma innego wyjścia ;p

Odnośnik do komentarza

Czemu nie odwiedziłeś tej strony wcześniej?

Szczerze powiedziawszy, to ja ten tekst znalazłem dopiero, gdy wiedziałem już z czym problem, a nie chciało mi się wszystkiego opisywać. Pomyślałem w ostatniej chwili, właściwie nie wiem dlaczego, że możesz mieć problem z usługą Klient DHCP. Oczywiście samą witrynę mvps.org znam i warto tam zaglądać, co też polecam czynić. Tak samo blackviper.com, a z naszych polskich, oczywiście oprócz tego forum, bromirski.net.

 

Inna sprawa, pierwszy raz od bardzo dawna się z tym problemem spotykam.

 

Jak wszystko elegancko opisałeś w ostatnim poście :P chyba już wiedziałeś, że tym razem zadziała i nie ma innego wyjścia

https://www.fixitpc.pl/topic/784-zmiana-adresow-dns/

Ctrl+C, Ctrl+V :)

 

Ale owszem: byłem pewien, że tym razem musi zadziałać.

Edytowane przez DawidS28
Wątek podzielony wedle tematyki.
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...