Skocz do zawartości

BSOD po odinstalowaniu IE9


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jedynie co znalazłem to coś takiego:

 

post-510-0-80145700-1309699184_thumb.png

 

Chodzi mi o ustawienie plików wymiany - wynika z niego że są dwa zerowe pliki wymiany bez możliwości rozszerzenia - wiem że w skrajnych przypadkach może to powodować problemy.Innych problemów jak błąd rejestru Remote Procedure Call czy złe uprawnienia to ja tu nie widzę.Możliwe że i tu RPC nie działa co nie byłoby dziwne ale przyczyny są inne.Myślę że może to nastąpić także przy skrajnie źle ustawionych plikach wymiany - trzeba pamiętać że miałeś też BSOD relatywnie odnoszący się do pamięci.Oczywiście jest to tylko strzał i nie można wykluczyć że jest coś jeszcze czego nie widzę <_<

 

Niemniej proponuję wyresetować cały klucz Memory menagement do ustawień domyślnych - pobrałem go z Visty

 

Pobierz plik KLIK i wypakuj go

 

Następnie zbootuj płytę z Vistą

 

Wybierz język>>napraw komputer>>Wiersz poleceń

 

i wpisz

 

regedit

 

Nastepnie kliknj na gałąź HKEY_LOCALE_MACHINE a następnie w Menu>>Plik wybierz "Załaduj gałąź rejestru"

 

Następnie otworzy się eksplorer i przejdź do dysku gdziesz masz zainstalowany system (pewnie C:)

 

przejdź do folderu C:\Windows\System32\config i załaduj plik SYSTEM.Następnie rejestr cię spyta pod jaką nazwą ma być załadowany plik i w polu wpisujesz REM_SYSTEM

 

Po chwili powinieneś zobaczyć nowo załadowaną gałąź.

 

Gdy nowa gałąź będzie już obecna w menu Plik>>Importuj wskaż mój plik rejestru (oczywiście już wypakowany),zatwierdź i sprawdź co to zmieni.

 

PS. Coście tak obsesyjnie bawiliście się "ostatnio dobrą konfiguracją" - utworzyliście prawie 100 kluczy ControlSetXXX :blink:

Odnośnik do komentarza

Nie pomogło. Laptopa trzeba na jutro uruchomić. Nie pozostaje chyba nic innego jak zgrać ważniejsze dane i przeinstalować system.

 

update

wow. Nie wyłączałem laptopa. Zająłem się obieraniem ananasa. Wróciłem, a tu pojawił się ekran logowania.

 

update 2

zalogował się do systemu, ale jest problem z myszką. Touchpad, mysz bezprzewodowa, mysz usb jak się podepnie to mam komunikat: Wyłączono sterownik (usługę) dla tego urządzenia. Kod32.

Usługa Dostęp do urządzeń interfejsu HID jest uruchomiona.

Odnośnik do komentarza

Obecnie występujące zauważone problemy:

- brak myszki (każde urządzenie ma ten sam błąd Wyłączono sterownik (usługę) dla tego urządzenia. Kod32.

- explorer się wykrzacza (niby zainstalowana jest wersja 9. Po uruchomieniu programu, od razu automatycznie się zamyka przy tym nie sypie żadnym błędem)

- zatrzymany kaspersky

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza

Mi to wygląda jakby system nie ładował pierwszego z brzegu tj. ControlSet001 tylko jakiś inny - bo system zachowuje się tak jakby zmiany wrejestrze wykonane w poście 16 i 27 wogóle nie miały wplywu choć według nas powino być ControlSet001 - post 16 dot myszy i post 27 dot. pamięci -w logu dalej figuruje nietknięte złe ustawienie pamięci

 

Paging file location(s): c:\pagefile.sys 0 0d:\pagefile.sys 0 0 [binary data]

 

Czyli start systemu dziełem przypadku...

 

Ale teraz dobranoc :lol:

Odnośnik do komentarza

Flavius

 

Mi to wygląda jakby system nie ładował pierwszego z brzegu tj. ControlSet001 tylko jakiś inny - bo system zachowuje się tak jakby zmiany wrejestrze wykonane w poście 16 i 27 wogóle nie miały wplywu

 

ControlSet001 jest ładowane, ponieważ jest zmiana przeprowadzona tylko w ControlSet001, która zaistniała i log z OTL to pokazuje:

 

 

kosa351

 

- zatrzymany kaspersky

 

To raczej oczywiste po użyciu narzędzia FRST (wszystkie sterowniki zostały wyłączone). Log potwierdza:

 

DRV - [2010-02-19 16:50:46 | 000,311,312 | ---- | M] (Kaspersky Lab) [File_System | Disabled | Stopped] -- C:\Windows\System32\drivers\klif.sys -- (KLIF)

DRV - [2009-10-14 21:18:34 | 000,036,880 | ---- | M] (Kaspersky Lab) [Kernel | Disabled | Stopped] -- C:\Windows\System32\drivers\klbg.sys -- (klbg)

DRV - [2009-10-02 19:39:36 | 000,019,472 | ---- | M] (Kaspersky Lab) [Kernel | Disabled | Stopped] -- C:\Windows\System32\drivers\klmouflt.sys -- (klmouflt)

DRV - [2009-09-14 14:46:36 | 000,021,520 | ---- | M] (Kaspersky Lab) [Kernel | Disabled | Stopped] -- C:\Windows\System32\drivers\klim6.sys -- (KLIM6)

DRV - [2009-09-01 15:29:50 | 000,128,016 | ---- | M] (Kaspersky Lab) [Kernel | Disabled | Stopped] -- C:\Windows\System32\drivers\kl1.sys -- (kl1)

Jednocześnie jednak nie wykonała się druga partia skryptu:

 

 

- brak myszki (każde urządzenie ma ten sam błąd Wyłączono sterownik (usługę) dla tego urządzenia. Kod32.

 

Filtr z myszki nie został zdjęty. Mimo że rzekomo to się wykonało w FRST, widzę w dostarczonym przez Ciebie pliku SYSTEM w klasie myszy:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4D36E96F-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

 

... UpperFilters nadal kierujące do klmouflt KIS:

 

klmoufltr.th.png

 

A skoro jednocześnie pomyślnie został wyłączony sterownik klmouflt.sys via FRST, pozostały na urządzeniu filtr ma skutki uboczne w braku funkcjonowania urządzeń. Filtr należy usunąć po raz drugi.

 

 

Skoro system się jednak ładuje po dłuższym odczekaniu, to ja bym tego Kasperskiego kompletnie usunęła, bo widzę na forum Kasperskiego takie przypadki z wystąpieniem czarnego ekranu (np. KLIK). Może moje deaktywacje to było po prostu za mało i w złym punkcie (bo boot screen jednak przeszło) - a został przecież jeszcze conajmniej Winlogon / AppInit_DLLs i w zasadzie cała konstrukcja programu.

Użyj narzędzie Kaspersky Remover. Po jego użyciu sprawdź w rejestrze klasę myszek, czy klmouflt się upłynniło z UpperFilters. Jeśli nie, wytnij z ciągu klmouflt zostawiając tylko mouclass. Mówię o tym, bo był taki przypadek na forum, że ani deinstalacja ani Kaspersky Remover wcale nie zlikwidowały tego sterownika ani filtra (KLIK).

 

 

.

Odnośnik do komentarza

ControlSet001 jest ładowane, ponieważ jest zmiana przeprowadzona tylko w ControlSet001, która zaistniała i log z OTL to pokazuje:

 

Przecież widzisz że próba zmian wykonania bezpośrednio w rejestrze (twoja z filtrem i moja z pamięcią) kompletnie nie zadziałała - czyli coś jest nie tak.Jeśli to nie jest jego błąd (wątpię) to coś innego jest uzywane przez system

Odnośnik do komentarza
Przecież widzisz że próba zmian wykonania bezpośrednio w rejestrze (twoja z filtrem i moja z pamięcią) kompletnie nie zadziałała

 

Ja Ci zaś pokazuję, że zadziałała przy przestawianiu wartości Start sterowników w ControlSet001. Skoro udało się to, jest tu inny rodzaj problemu z tamtymi dwoma edycjami i nawet nie sprawdziliśmy czy zadanie się wykonało (bazujemy tylko na odczycie z loga FRST + aktualnym OTL już po restarcie i w Windows). Ponadto, zwróć uwagę na to:

 

3,00 Gb Total Physical Memory | 1,00 Gb Available Physical Memory | 46,00% Memory free

9,00 Gb Paging File | 8,00 Gb Available in Paging File | 83,00% Paging File free

Paging file location(s): c:\pagefile.sys 0 0d:\pagefile.sys 0 0 [binary data]

 

PS. Są tylko dwie niewyszczerbione gałęzie ControlSet00X, jest to ControlSet001 i ControlSet099, wszystko pomiędzy ma tylko klucze "Services", i te dwie wyróżnia właśnie status sterowników KIS, więc niewątpliwie to ControlSet001 jest tą ładowaną, zgodnie z tym co twierdzi Select.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

2 i 3 linia w listingu są niewątpliwie sprzeczne jednak mi to nadal wygląda jakby zmiany dokonane bezpośrednio na rejestrze się nie zaktualizowały choć nie powinno być problemu bo moje zmiany wykonane na jego rejestrze wykonują się bez problemu - nie wiem o co tu chodzi. Sprawdzanie tego na żywym systemie bez działającej myszy będzie relatywnie trudne więc się zastanawiam czy podesłać w całości wyedytowanego pliku SYSTEM.

 

@kosa351

 

Przesyłam dwa pliki SYSTEM do wypróbowania:

 

linki:

 

System001

System099

 

 

plik SYSTEM001.7z zawiera plik SYSTEM o bardziej inwazyjnej modyfikacji mianowicie ma tylko jedną gałąź ControlSet001 (drugą system powinien stworzyć sam przy bootowaniu)

plkik SYSTEM099.7z tak jak twój dotychczasowy zawiera wszystkie dotychczasowe ControlSetXXX a zmiany zostały wprowadzone dla ControlSet001 i ControlSet099

 

Oczywiście oba zawierają poprawkę do filtra myszy i ustawienia pamięci

 

Sugeruję abyś najpierw wypróbował bardziej inwazyjną kopię - przy podmianie plików SYSTEM nie usuwaj starszych wersji lecz jedynie zmień nazwy starszych wersji plików na np na SYSTEM.BAK1,SYSTEM.BAK2 itd i żebyś się w nich nie pogubił.Najlepiej tu użyć jakiegoś linuksa do tej operacji choć oczywiście wybór bootowalnego narzędzia jest indywidualną sprawą.

Odnośnik do komentarza

Witam,

usunięcie Kasperskiego za pomocą Kaspersky Remover przywróciło do życia zewnętrzne urządzenia wskazujące touchpada oraz myszki pod USB. Jedynie trzeba było usunąć touchpada z menedżera urządzeń i jeszcze raz przeinstalować sterownik. Wracając do Kasperskiego. Chwilowo zainstalowałem Avire, ale z tego co widziałem do końca licencji było ponad 200dni. Czy warto wrócić do tego słonia?

Pozostaje jeszcze kwestia IE. Jak wspomniałem po uruchomieniu, zaraz automatycznie się zamyka. Start przeglądarki bez dodatków - ten sam efekt. Przy ręcznej ponownej próbie instalacji IE9 wygląda to tak: pobieranie->instalacja->instalacja pakietu językowego->program IE nie zakończył instalowania. Aby uzyskać więcej informacji odsyła mnie do adresu go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=200540

Odnośnik do komentarza
Pozostaje jeszcze kwestia IE. Jak wspomniałem po uruchomieniu, zaraz automatycznie się zamyka. Start przeglądarki bez dodatków - ten sam efekt

 

Czy w Dzienniku zdarzeń są nagrane konkrety na temat błędu (np. moduł powodujący błąd)?

 

 

Przy ręcznej ponownej próbie instalacji IE9 wygląda to tak: pobieranie->instalacja->instalacja pakietu językowego->program IE nie zakończył instalowania.

 

Temat zaczął się od "BSOD po odinstalowaniu IE9". Aczkolwiek wg ostatniego OTL system widzi jako zainstalowaną wersję IE9. Czy widzisz tę wersję jako możliwą do deinstalacji w Panelu sterowania?

 

 

Chwilowo zainstalowałem Avire, ale z tego co widziałem do końca licencji było ponad 200dni. Czy warto wrócić do tego słonia?

 

Pogubiłam się, o którego "słonia" chodzi? KIS? Avira?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

@kosa351

 

Pytanie:

 

Jaki jest odczuwalny stan bootowania? W miarę normalny taki jak przed awarią czy też niewiarygodnie długi (ok 10 minut)?

 

Co do IE to wciąż masz IE9 tylko pytanie w jakim stanie...

 

Jeśli klasycznie jest niemożliwe go odinstalować http://windows.microsoft.com/en-US/windows7/how-do-i-install-or-uninstall-internet-explorer-9

 

to wypróbuj coś takiego.

 

1.Pobierz jeszcze raz IE9 dla swojego systemu

2.Pobierz program Exe2cab http://www.filetransit.com/download.php?id=61422 i skonwertuj plik instalacyjny *.exe do *.cab.Produktem wyjściowym powinien być plik o nazwie IE9-WindowsVista-x86-plk.cab

 

3.Na dysku stwórz dwa foldery np C:\Sandbox i C:\Temp ,w katalogu C:\Temp umieść wypakowany *.cab

4.Uruchom cmd.exe w trybie administratora (prawoklik na cmd.exe i wybierz "Uruchom jako administrator") i wklep

 

start /w pkgmgr /m:C:\Temp\IE9-WindowsVista-x86-plk.cab /up /s:C:\Sandbox

 

nigdy tego nie testowałem na IE tylko na zwykłych aktualizacjach ale to też powinno działać.Musisz się uzbroić w cierpliwość zanim pojawi się monit o postepach

 

Więcej tutaj https://www.fixitpc.pl/topic/1510-jak-odinstalowac-aktualizacje-z-poziomu-konsoli/

 

(zobacz dla komendy pkgmgr)

Odnośnik do komentarza

@picasso

- dziennik zdarzeń czysty, nie ma żadnego błędu dotyczącego IE. Samo zamknięcie nie generuje błędu.

- w panelu sterowania brak możliwość odinstalowania IE (dodaj usu programy). Wyszukałem go w zainstalowanych aktualizacjach i niby usunąłem (zniknęły wpisy IE9 i pakiet językowy). Po restarcie systemu nadal ten sam błąd (otwarcie/zamknięcie)

- próba reinstalacji IE8, dostaje komunikat, że jest zainstalowana nowsza wersja

- chodziło mi o Kasperskiego czy warto ponownie instalować tą kobyłę?

 

@Flavius

- boot systemu w granicach normy

- jak wspomniałem deinstalacja poszła metodą normalną/okienkową

Odnośnik do komentarza

@picasso

- dziennik zdarzeń czysty, nie ma żadnego błędu dotyczącego IE. Samo zamknięcie nie generuje błędu.

- w panelu sterowania brak możliwość odinstalowania IE (dodaj usu programy). Wyszukałem go w zainstalowanych aktualizacjach i niby usunąłem (zniknęły wpisy IE9 i pakiet językowy). Po restarcie systemu nadal ten sam błąd (otwarcie/zamknięcie)

- próba reinstalacji IE8, dostaje komunikat, że jest zainstalowana nowsza wersja

 

Mimo że nie ma jak twierdzisz IE9 w Programy i funkcje to użyj tej komendy pkgmgr to jak to pisałem w poprzednim poście ... możliwe że zostały jakieś resztki których w GUI nie widaći.Opisz jaki był rezultat komendy pkgmgr

 

Bez wzgledu na rezultaty po tym:

 

1.Uruchom cmd.exe w trybie admina i wklep

 

sfc /scannow

 

2.Uruchom Readiness Tool http://support.microsoft.com/kb/947821

 

3.Po wykonaniu pkt 1 i 2 spakuj folder C:\Windows\Logs\CBS i shostuj go.

Odnośnik do komentarza

Ponieważ są to pakiety w wersji angielskiej dodatkowo należy zassać sobie i zintegrować pakiet językowy ze strony (wersja dla visty):

IE9 MUI

I to ma być ułatwienie :lol: ? Przecież konwersja pliku *.exe do *.cab za pomocą tego programiku który dałem to tylko dwa kliknięcia a z integracją to raczej tak szybko nie pójdzie.

Poza tym co się tyczylo komendy pkgmgr to o ile pamiętam to miała kłopoty z bezpośrednim działaniem na *.msu (chyba właśnie przy deinstalacji ale tego dokładnie nie pamietam) dopiero na *.cab nie było problemów.

Odnośnik do komentarza

Ja wolę oryginalne paczki od producenta systemu niż odwoływanie się do zewnętrznych narzędzi (bez względu na "pracochłonność").

To oczywiście rzecz gustu, ale ufam że podany przez ciebie program przeprowadza konwersję w sposób maksymalnie przezroczysty i pewny.

 

Czy i jak sobie radzi pkgmgr z pakietami msu tego akurat nie wiem, są różne doświadczenia, ja akurat mam złe doświadczenie z próbą integracji z pakietu exe (rozpakowanego), pakiet językowy zawarty wewnątrz tej paczki nie chciał się zintegrować (z zastrzeżeniem, że dotyczyło to wersji dla siódemki).

 

Dajmy użytkownikowi możliwość wyboru.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza

Ja wolę oryginalne paczki od producenta systemu

Ale przecież ja nie linkuję do żadnego niefirmowego serwera!

 

To oczywiście rzecz gustu, ale ufam że podany przez ciebie program przeprowadza konwersję w sposób maksymalnie przezroczysty i pewny.

Mogę cię zapewnić że tak i działa bezbłędnie na MS *.exe i konwersja *.exe do *.cab (oczywiście MS cab) to nie jest żaden problem :lol:

 

Czy i jak sobie radzi pkgmgr z pakietami msu tego akurat nie wiem

Z moich doświadczeń nie działa,dopiero po sprowadzeniu do *.cab .Przy instalacji łaty to pkgmgr wymagał zarówno *.cab jak i jego extract w tym samym folderze.Do deinstalacji sam *.cab był wystarczający.

 

są różne doświadczenia, ja akurat mam złe doświadczenie z próbą integracji z pakietu exe (rozpakowanego), pakiet językowy zawarty wewnątrz tej paczki nie chciał się zintegrować (z zastrzeżeniem, że dotyczyło to wersji dla siódemki).

Bo pewnie użyłeś złego narzędzia a nie każde wykona taką operację prawidłowo,co do pakietu językowego to tu na forum był taki temat https://www.fixitpc.pl/topic/3861-problem-z-zainstalowaniem-aktualizacji-kb2467173/

 

Dajmy użytkownikowi możliwość wyboru.

Ale o jakim wyborze ty mówisz? Swój pomysł przedstawiłeś bardzo ogólnikowo,wątpię aby ktokolwiek wiedział co masz na myśli (mówiąc szczerze ja też nie wiem), jak w praktyce należy wykonać tą integrację MUI w Internet Explorer więc o jakiej alternatywie mówisz? Przedstaw dokładnie swoją koncepcję ...albo zamilcz.

Odnośnik do komentarza

Myślę, że na chwilę obecną nie ma sensu z Waszej strony wkładać więcej trudu. System udało się uruchomić, działa prawidłowo oprócz nieszczęsnego IE (są też inne przeglądarki). Wybór będzie należał do niego. Pracuje na obecnym systemie lub zgrywa najważniejsze dane, szybka reinstalka OSa i po kłopocie. Tym bardziej, że chciałby odzyskać laptopa.

Dziękuje za fachową i rzetelną pomoc.

Odnośnik do komentarza

Skoro już jesteśmy w takim punkcie odwrotu, prócz problemu z (de)instalacjami, jeszcze jedno skojarzenie mi się narzuciło:

 

 

Pozostaje jeszcze kwestia IE. Jak wspomniałem po uruchomieniu, zaraz automatycznie się zamyka. Start przeglądarki bez dodatków - ten sam efekt

 

Apropos KIS, czyli ewentualne pozostawione filtrowanie skryptów (mimo użycia narzędzia Kaspersky Remover), nawet było coś takiego na forum, że IE się sam zamykał pod wpływem tych zapisków. Takie odpadki miałyby działanie na obojętny tryb przeglądarki. Na wszelki wypadek pokaż to miejsce rejestru. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej co niżej podane i klik w Skanuj.

 

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{B54F3741-5B07-11cf-A4B0-00AA004A55E8}\InprocServer32
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{B54F3742-5B07-11cf-A4B0-00AA004A55E8}\InprocServer32
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{B54F3743-5B07-11cf-A4B0-00AA004A55E8}\InprocServer32
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{cc5bbec3-db4a-4bed-828d-08d78ee3e1ed}\InprocServer32
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{f414c260-6ac0-11cf-b6d1-00aa00bbbb58}\InprocServer32
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{f414c261-6ac0-11cf-b6d1-00aa00bbbb58}\InprocServer32
HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{f414c262-6ac0-11cf-b6d1-00aa00bbbb58}\InprocServer32

 

- chodziło mi o Kasperskiego czy warto ponownie instalować tą kobyłę?

 

Wydaje mi się to ryzykowne (przynajmniej w identycznej wersji która tu rezydowała), ze względu na zastane szkody w systemie. Wspominałeś też, że użytkownik się żalił na "spowolnienie", może to była właśnie robota KIS?

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...