Skocz do zawartości

Brak możliwości połączenia z routerem


Kondzios

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam niebywały problem. otóż mam router od Netii. Mam wszystko skonfigurowane(internet na kablu chodzi wyśmienicie) ale problem leży w tym, że gdy chcę się połączyć z laptopem to Najpierw wyszukuję sieć(wyśmienity zasięg(4 na 5 kresek) potem jest napisane: że weryfikuje sieć po czym następuje pętla łączenia się i występują dwa błędy:Błąd uwierzytelnienia z powodu złego klucza WEP(jest dobry) oraz potem: Wykluczono NETIA-XXXXXXX-błąd uzgadniania 4-kierunkowego protokołu klucza EAPOL. Kompletnie nie wiem co robić więc zwracam się do zawsze niezawodnej ekipy FIXITPPC:)

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Więc tak:

Gdy chciałem ustawić zabezpieczenia na WPA to wyskoczyły dodatkowe opcje (Puste,) bez których nie da się zapisać(Dołączam screena) Klucz na bank poprawny, sprawdziłem. Mam skonfigurować połączenie na komputerze na którym mam internet czy na tym który chcę podłączyć pod router?

Żeby się nie gubić to : Komputer z internetem przez kabel to PC(VISTA), komputer do którego chcę podłączyć internet to laptop(XP)

Załączam screena:

post-144-0-42834100-1309534824_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Nie zmieniaj nic na komputerze, na którym masz poprzez kabel połączenie. Tam jest dobrze i nie ma co ruszać.

 

Pobierz Net-log, uruchom na komputerze z XP, potem raport wrzuć na forum.

 

Możemy jeszcze wyłączyć szyfrowanie, a zarządzać dostępem poprzez filtrowanie adresów MAC, czyli pozwolić na połączenia bezprzewodowe tylko z Twojego laptopa, jeśli jest problem z autoryzacją.

Odnośnik do komentarza

Cóż... Nie będzie to rozwiązanie problemu, a jedynie jego obejście, ale powinno działać...

 

Wejdź w ustawienia routera: Wireless -> MAC Filter

Zaznacz: Allow.

 

Kliknij Apply i dodaj adres MAC swojego laptopa, czyli:

00-13-02-4F-60-12

 

Potem kliknij Apply.

 

Przejdź do Wireless -> Security i z Network authentication wyłącz zabezpieczenia.

Następnie kliknij Save/Apply.

 

Potem możesz opuścić stronę konfiguracji routera.

 

Spróbuj jeszcze raz z laptopa połączyć się z siecią WiFi, tym razem bez hasła. Filtrowanie MAC powinno załatwić resztę.

Odnośnik do komentarza

Ale gdzie Ty ten MAC wpisujesz?

Powinieneś go podać ze komputera z działającym połączeniem w ustawieniach routera (Wireless -> MAC Filter).

 

Możliwe, że zamiast minusów w adresie MAC będziesz musiał wpisać dwukropki, zależy od routera...

 

Szyfrowanie połączenia (Wireless -> Security), jak rozumiem, jest w tym momencie wyłączone.

Odnośnik do komentarza

MAC wpisuję w Wireless->MAc Filter -> Add

Wpisuję go z działającego kompa z internetem z routera przez kabel(PC)

NEtwork Authentication jest na Open

Web enciption jest na disabled

Enable WSC jest na disabled

EDIT: Zamiast - w MAC'u dałem dwukropki, i weszło. Zaraz ponownie zeedytuję temat i powiem czy działa połączenie

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...