Skocz do zawartości

Odzyskanie skasowanego pliku PowerPoint


Mysza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy jest jakiś sposób - szybki - na odzyskanie pojedynczego pliku - konkretnie prezentacji w PowerPoint ?

 

prezentacja była zapisana na dysku w katalogu córki i zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach - nikt się nie przyznaje do winy, dwa dni pracy, zadanie domowe itd...

 

KOSZ jest opróżniony

 

po otwarciu PowerPoint widać tylko "ślad" w niedawno używanych dokumentach - ale ścieżka dostępu jest nieprawidłowa, bo prezentacja zniknęła

 

jest jakiś sposób na odzyskanie, żeby nie zaczynać pracy od zera ?

 

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

program "wyrzucił" mi sporo plików (dokumentów) na dysku C i D, ale nie znalazłam tego szukanego z rozwinięciem *pptx, jedynie z tego okresu jakieś *doc

 

może coś źle robiłam w kryteriach wyszukiwania ?

 

Czy skonfigurowałaś program na tzw. szukanie głębokie? Aplikację przełącz w tryb Advanced i w Options > Actions > pozaznaczaj dodatkowe parametry szukania. Również wypróbuj program alternatywny PhotoRec (uwzględnia szukanie nagłówków pptx). Zasada ta sama = uruchom go nie z dysku z którego ma być odzyskiwanie.

 

Może być i tak, że ten plik jest nie do odzyskania, tzn. miejsce gdzie był zostało już zamazane na dobre którąś operacją zapisu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Czy skonfigurowałaś program na tzw. szukanie głębokie? Aplikację przełącz w tryb Advanced i w Options > Actions > pozaznaczaj dodatkowe parametry szukania.

 

Z dodatkowymi opcjami - głębokie skanowanie - program nie znalazł niestety szukanego pliku

 

Również wypróbuj program alternatywny PhotoRec (uwzględnia szukanie nagłówków pptx).

 

Alternatywny program chyba trochę mnie przerasta ,

pomimo znalezienia jakiejś tam instrukcji KLIK to zatrzymałam się mniej więcej na tym ekranie nie za bardzo wiem, jak z tego korzystać

 

 

photorec.jpg

 

 

W tym konkretnie katalogu w miejscu prezentacji nie został dodany żaden kolejny dokument.

Odnośnik do komentarza

Nie korzystałem z tego, ale tłumacząc napisy:

- strzałkami wybierasz odpowiednią lokalizację (.. - katalog nadrzędny względem obecnego)

- klikasz "C" w momencie kiedy na dojdziesz do właściwej lokalizacji

- "Q" jeśli chcesz opuścić program.

 

Właściwa lokalizacja - tylko czy chodzi o miejsce w którym był plik/dokument, czy o miejsce ( bo tak zrozumiałam z instrukcji), gdzie się zapiszą wszystkie usunięte pliki ( a sporo tego),

 

będąc w poniższej lokalizacji kliknęłam do "C"

 

photorec2.jpg

 

 

i jakieś przetwarzanie jest teraz w toku ...

 

photorec3.jpg

 

 

 

EDIT :

i chyba to nie był najlepszy krok, bo zaczynają mi sie w tym katalogu dodawać kolejne dokumenty typu "recup_dir.1, 2, 3...."

to chyba biorąc pod uwagę wcześniejsze wskazówki - "zajęłam/zamazałam" już w ten sposób "miejsce" po zaginionej prezentacji,

to chyba wniosek, że już powinnam spisać prezentację na straty ?

Odnośnik do komentarza

polecam jeszcze DiskDigger

http://diskdigger.org/

Polecam b.dobry program do odzyskiwania R-Studio

 

Ściągnęłam oba programy - może się przydadzą jeszcze w przyszłości.

 

DiskDigger "wyrzucił" mi jakieś dokumenty typu *pptx , ale albo to była pusta prezentacja, albo dokument był uszkodzony i nie dał się otworzyć,

program R-Studio pokazał jakieś wyniki, z którymi i tak nie wiedziałam co zrobić i nie zrobiłam nic.

 

Wydaje mi się też, że pewnie zasada, że miejsce po usuniętym dokumencie nie powinno być "zatarte" przez kolejne zapisy dotyczy wszystkich metod odzyskiwania, więc skoro coś mi się w tym miejscu zapisało po błędnym uruchomieniu PhotoRec to pewnie na tę konkretną sytuację już żaden program nie pomoże - chyba, ze się mylę wink.gif

 

Na ten moment właśnie córka skończyła robić nową prezentację, a ja przestaję "tropić".

 

Dziękuję za wszystkie rady i temat do zamknięcia .

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...