Skocz do zawartości

Klawiatura - Układ klawiszy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na Allegro sprzedają klawiatury z niemieckim układem klawiszy, twierdząc że wystarczy ponaklejać odpowiednie naklejki i normalnie działa jak polska, jeżeli ktoś może miał z tym do czynienia to prosiłbym o odpowiedź, czy to rzeczywiście tak jest i nie trzeba nic mapować, pytam dla tego że w moim laptopie jest klawiatura chyba amerykańska i np. klawisz prawy Alt jest w miejscu prawego Ctrl i tu żadne naklejki nie pomogą, w prawdzie się przyzwyczaiłem i nawet nie wiem czy da się to przemapować, na jego miejscu jest klawisz Ins, no ale to nieważne mnie interesuje klawiatura niemiecka.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

@DawidS28

Ja nie wiem jak to się nazywa, piszą że nieniecki układ klawiszy i że wystarczy kupić naklejki i nakleić i ustawić polski programisty i będzie o.k.

Np. taka:

http://allegro.pl/bezprzewodowa-klawiatura-myszka-bazoo-win7-vista-i1588620693.html

jeżeli zdjęcie jest oryginalne to ja tam nie widzę różnicy, które to klawisze są inne, mógłbym zapytać sprzedającego, ale wolałbym się dowiedzieć z innego.

Odnośnik do komentarza

No właśnie mnie się również tak wydawało, ale tu mam taką inną i tu piesze właśnie Qwertz (niemiecka) i tu właśnie widać inny układ klawiszy, ale on również twierdzi że wystarczy nakleić naklejki.

 

Edit:

Zapomniałem wkleić linka

http://allegro.pl/niski-skok-klawiatura-dell-xps-y-rbj-del3-wifi-gw-i1589779661.html

Edytowane przez marcinkowski
Odnośnik do komentarza

Ale to właśnie ta druga klawiatura ma z wyglądu układ QWERTZ (w Polsce znana jako klawiatura maszynistki; układ PN-87 lub PL-214 :rolleyes:) = http://pl.wikipedia.org/wiki/QWERTZ = zerknij na obrazki po prawej.

Ta pierwsza to z wyglądu QWERTY (zwykła, powiedziałbym, klawiatura). No chyba, że zdjęcia na stonie firmowej kłamią. Jak ustawisz sobie w opcjach regionalnych (zakładka języki) klawiarturę 'polski maszynistki' (polski-214) to wpisując Y będzie wychdziło Z i odwrotnie (pomijam inne różnice). Zresztą to samo mozesz zrobić dodająć klawiaturę niemiecką - sprawdzisz sobie jak się pisze...

Odnośnik do komentarza
Ta pierwsza to z wyglądu QWERTY (zwykła, powiedziałbym, klawiatura). No chyba, że zdjęcia na stonie firmowej kłamią. Jak ustawisz sobie w opcjach regionalnych (zakładka języki) klawiarturę 'polski maszynistki' (polski-214) to wpisując Y będzie wychdziło Z i odwrotnie (pomijam inne różnice). Zresztą to samo mozesz zrobić dodająć klawiaturę niemiecką - sprawdzisz sobie jak się pisze...

No i właśnie mi o to chodziło, myślałem że to jest jakiś większy problem z tym niemieckim układem, ale jeżeli to tylko te dwie litery no to nie ma problemu i nic nie trzeba remapować, gorszy problem jest chyba z francuskimi, no i ta moja w laptopie gdzie Alt jest nie w tym miejscu co trzeba.

Odnośnik do komentarza

DragonFire słusznie prawi, to nie jedyna różnica. Zaznaczyłem, że "(pomijam inne różnice)". :rolleyes:

Dodaj sobie w ustawieniach regionalnych (języki) klawiaturę niemiecką, polski maszynistki (nie jestem pewien, ale ta może wymagać dodania z instalki) i polski-214. Lewy Alt+Shift domyślnie przełącza klawiaturę, ale możesz też dodać pasek języka obok traya. Bez naklejek to będzie trochę upierdliwe nauczyć się różnic. Odpal sobie zdjęcia klawiatur z wiki i popróbuj pisownię na ze zwykłej klawiatury. Na pewno będą drobne róznice związane z położeniem niektórych klawiszy na klawiaturze QWERTY (np. backslash). Prawy Alt jest używany jeśli na klawiszu siedzą 3 znaki.

Niemiecka http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/36/KB_Germany.svg

PN-87 http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2c/KB_Polish_QWERTZ_PN87_commons.svg

PL-214 http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4b/Klawiatura_maszynistki.jpg

 

Ja nie za bardzo rozumiem po co koniecznie potrzebna Ci niemiecka klawiatura. I czy jej układ ma wygladać na niemiecki (fizycznie) czy tylko ma się dać wygodnie pisać. :)

Odnośnik do komentarza

Tak jak wcześniej pisałem, pytałem tego gościa od Bazoo i on napisał że tylko Z i Y, ale w opisie aukcji pisze że układ klawiszy niemiecki, więc on może coś wcisnąć o czym nie wie, ale twierdzi że wystarczą naklejki.

Nie jest mi potrzebna niemiecka klawiatura, ale na Allegro są ze względu na ten fakt w niższych cenach. Ja piszę bezwzrokowo i jeżeli kwestia zmian była by tylko na wprowadzeniu lokalizacji w Panelu Sterowania no to by było spoko, a nie chciałbym się bawić w instalowanie oprogramowania do remapowania klawiatury.

Odnośnik do komentarza
pytam dla tego że w moim laptopie jest klawiatura chyba amerykańska i np. klawisz prawy Alt jest w miejscu prawego Ctrl i tu żadne naklejki nie pomogą,

 

To tylko info z jakim problemem ja się spotkałem.

 

System W2k angielski zainstalowany przez Niemców łącznie z oprogramowaniem specjalistycznym.

W ustawieniach użytkownika klawiatura Polska Programisty ale ona jest aktywna dopiero po zalogowaniu.

 

Prawdopodobnie z przyzwyczajenia wybrali klawiaturę niemiecką. I tu się zaczęły schody.

Przy starcie systemu pojawiało się okno logowania i niestety niemiecka qwertz - chociaż fizycznie z klawiszami polskimi (wymienili klawiaturę).

Wszystko było OK jeżeli się nie użyło w haśle z lub y.

 

Rozwiązanie problemu opisane jest w: http://support.microsoft.com/kb/138354 .

Chodzi o klucz HKEY_USERS\.DEFAULT\Keyboard Layout\Preload . Wiem, że artykuł tyczy innego systemu ale sprawdź wartość tego klucza.

Zacytowany klucz mam na swoim systemie i "1" ma wartość 00000415.

Odnośnik do komentarza

Byłoby to dziwne, gdyby klawiatura nie realizowała tego co na niej widać. IMHO w przypadku tej pierwszej klawiatury niczego nie będziesz musiał zmieniać, oczywiście jeśli używasz układu 'polski (programisty)'. Pomijam fizyczną różnicę położenia klawisza backslash (ale to i tak zależy jak masz go aktualnie). Nie za bardzo zaś rozumiem skąd wynika upieranie się sprzedawcy, że ta klawiatura ma układ 'polski maszynistki'. Jedyne co mi się nasuwa to tyle, że ma on takie ustawienia w systemie i tak reaguje mu klawiatura. IMHO pozostaje Ci upewnić się u sprzedawcy, że produkt jest zgodny ze zdjęciem zamieszczonym na aukcji. :) Oznaczałoby to, że to najzwyklejsza klawiatura QWERTY.

 

W przypadku tej drugiej klawiatury to nie mam pojęcia czy będzie trzeba coś remapować. Nigdy takiej klawiatury nie używałem. Na pewno będziesz musiał użyć naklejek i przyzwyczaić się do nowego układu. Oczywiście nadal wszystko przy założeniu, że używasz w systemie układu 'polski (programisty)'. Na przykład nie wiem co byłoby pod tym klawiszem obok Z...

Odnośnik do komentarza

@wiesław531

Jak będę korzystał z laptopa to sprawdzę to, ale myślę że tu raczej pomoże tylko remapowanie, jest tak że ten Alt jest po prostu w innym miejscu ale działa prawidłowo i jeżeli ja piszę wszystkimi palcami to początkowo miałem z tym problem, zwłaszcza jak często się przesiadałem na normalną klawiaturę, a że piszę dosyć szybko to robiłem sporo błędów, ale teraz to się już przyzwyczaiłem i pamiętam którym palcem nacisnąć.

Ale dzięki za info.

 

edit:

@3oo

IMHO pozostaje Ci upewnić się u sprzedawcy, że produkt jest zgodny ze zdjęciem zamieszczonym na aukcji. Oznaczałoby to, że to najzwyklejsza klawiatura QWERTY.

Chodzi o to że właśnie on napisał że zdjęcie jest tylko poglądowe i niezgodne z faktyczną klawiaturą.

 

edit 2:

Właściwie to i tak tej Bazoo nie kupię, wygląda interesująco ale napisał że baterie trzymają tydzień czasu (4 szt.) to chyba trochę przesada.

A pytam tylko dla tego właśnie że te przywożone z Niemiec są tańsze, będę szukał jakiejś przyzwoitrzej.

Edytowane przez marcinkowski
Odnośnik do komentarza

Właśnie sobie przypomniałem, że ja przecież mam niemiecką w domu, tylko używałem ją przynajmniej 10 lat temu i została na czasy awaryjne. Więc zapomniałem o niej. Niestety mam problemy z pamięcią przez całe życie i zlokalizowanie wtedy znaku np ; było problemem.

 

Ciekawi mnie, jakbyś miał czyścić tą klawiaturę i powyciągał klawisze, czy potrafiłbyś potem ją poskładać? :lol:

 

 

 

Zwykłe baterie, czy akumulatorki?

Odnośnik do komentarza

@3oo

Ja wiem że tak jest, bo już wcześniej szukałem po internecie, nie wiem skąd on dorwał z innym układem, z tym że nigdzie nie znalazłem nic na temat trwałości baterii, o tym się dowiedziałem od niego, jakoś mi to również dziwnie wygląda, bo ja rozumiem że z miesiąc, ale nie tydzień.

@DragonFire

Baterie zwykłe, ale chyba można używać akumulatorków z zewnętrzną ładowarką.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...