Skocz do zawartości

Znikający losowo napęd w Mój komputer


jaskra97

Rekomendowane odpowiedzi

A więc mam taki problem. Otóż w Moim Komputerze nie wyświetla się ikonka napędu, a żadna płyta nie chce zastartować. Dziwniejsze jest też to, że czasami jest ta głupia ikonka, a czasami niema. Niestety nie mogłem skojarzyć w jakich konkretnych momentach jest, a w jakich niema. Zamieściłem ten temat w tym dziale, ponieważ myślę, że gdyby to był problem z systemem to ikonki nie byłoby cały czas, a napęd stałby się bezużyteczny. Zostałem tu skierowany przez użytkownika Suchy203 i liczę na pomoc. Temat na Searchengines można zobaczyć /Niewidzoczny-naped-t143402.html"]TU. Sorki ,że założony tutaj temat jest identyczny, ale nic się nie zmieniło od wczoraj. Jeżeli to jednak nie jakiś wirus, robak, rotkit, cokolwiek złego to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.

OTL.Txt

Extras.Txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę, na razie do działu Windows. Drobnostkami w logach nie ma się co teraz zajmować, skoro jest inny główny problem, a owe drobnostki nie mają żadnego znaczenia dla rozwiązania problemu.

 

 

Zamieściłem ten temat w tym dziale, ponieważ myślę, że gdyby to był problem z systemem to ikonki nie byłoby cały czas, a napęd stałby się bezużyteczny.

 

Nie rozumiem tego zdania. Zakładasz temat w dziale Malware, a to dział dedykowany infekcjom w systemie. Infekcji tu nie szukaj. To jest problem sterowników lub czysto sprzętowy:

 

 

Otóż w Moim Komputerze nie wyświetla się ikonka napędu, a żadna płyta nie chce zastartować. Dziwniejsze jest też to, że czasami jest ta głupia ikonka, a czasami niema.

 

1. Pierwsze co się nasuwa, to wpływ mocnego sterownika DAEMON Tools:

 

DRV - [2011-04-03 18:39:21 | 000,218,688 | ---- | M] (DT Soft Ltd) [Kernel | On_Demand | Running] -- C:\WINDOWS\system32\drivers\dtsoftbus01.sys -- (dtsoftbus01)

Oprogramowanie tego kalibru może mieć negatywny wpływ na zachowanie fizycznych napędów. Dla porównania temat z innym sterownikiem DAEMONa wpływającym na zaniki napędu: KLIK. Definitywnie odinstaluj to oprogramowanie z systemu. Po deinstalacji i restarcie komputera upewnij się, że zniknął z systemu zakreślony tu sterownik. I daj system na obserwację, czy napęd będzie nadal dziwnie się zachowywał.

 

2. Po drugie, urządzenie może być filtrowane przez któryś program. Dodaj log z filtrami sprzętowymi: Filter Driver Load Order.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ok, a więc tak. Daemona nie ma już na dysku, ani tego sterownika, ale dalej nie widać stacji dysków. I przepraszam za takie amatorskie pytanie, ale jak zrobić loga z Filter Driver Load Order?

 

Co do stworzenia tematu w tym dziale, myślałem że jeżeli pewnego dnia jest ikonka i można odpalać płyty, a 15 min później w tajemniczy sposób znika, to myślałem, że coś blokuje sterownik(czy cos w tym rodzaju)

Odnośnik do komentarza
Daemona nie ma już na dysku, ani tego sterownika, ale dalej nie widać stacji dysków.

 

Zresetowałeś system? Pokaż nowy log z OTL, mający mi przedstawić zmianę.

 

 

I przepraszam za takie amatorskie pytanie, ale jak zrobić loga z Filter Driver Load Order?

 

Podświetlasz po kolei urządzenia tam widoczne, klik w Clipboard, CTRL+V do posta. Od razu pokaż i wyciąg wprost z rejestru:

 

Start > Uruchom > regedit i wyeksportuj do wglądu ten klucz:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

W tym programie w zakładce disk drivers jest coś takiego:

----------------------------------------------------

Filter Driver Load Order http://www.bustrace.com

----------------------------------------------------

 

Upper Class Filter: PartMgr

Device Object: FUJITSU MHV2100BH

Lower Filter Drivers: No Lower Filter Drivers specified for this device

 

Driver Name: partmgr.sys

File Location: c:\windows\system32\drivers

File Description: Partition Manager

File Version: 5.1.2600.5512 (xpsp.080413-2108) [5.1.2600.5512]

Product Name: Microsoft® Windows® Operating System

Product Version: 5.1.2600.5512 [5.1.2600.5512]

Company Name: Microsoft Corporation

 

Za to w zakładce CD/DVD Devices nie ma nic(??)

 

Może log z OTL'a pokaże coś nowego?

 

A, zapomniałem. System został uruchomiony ponownie, więc wszystko powinno być okej

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza

O jejku, zapomniałem. Chyba o to chodziło.

 

Windows Registry Editor Version 5.00

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}]

"Class"="CDROM"

@="Stacje dysków CD-ROM/DVD"

"EnumPropPages32"="MmSys.Cpl,MediaPropPageProvider"

"Installer32"="storprop.dll,DvdClassInstaller"

"SilentInstall"="1"

"NoInstallClass"="1"

"TroubleShooter-0"="hcp://help/tshoot/tsdrive.htm"

"Icon"="-51"

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0000]

"EnumPropPages32"="storprop.dll,DvdPropPageProvider"

"InfPath"="cdrom.inf"

"InfSection"="cdrom_install"

"ProviderName"="Microsoft"

"DriverDateData"=hex:00,80,62,c5,c0,01,c1,01

"DriverDate"="7-1-2001"

"DriverVersion"="5.1.2535.0"

"MatchingDeviceId"="gencdrom"

"DriverDesc"="Stacja dysków CD-ROM"

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0000\DigitalAudio]

"RegistryVersion"=dword:00000001

"NumberOfBuffers"=dword:00000008

"SectorsPerRead"=dword:00000010

"SectorsPerReadMask"=dword:ffffffff

"CDDASupported"=dword:00000001

"CDDAAccurate"=dword:00000001

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0001]

"EnumPropPages32"="storprop.dll,DvdPropPageProvider"

"InfPath"="cdrom.inf"

"InfSection"="cdrom_install"

"ProviderName"="Microsoft"

"DriverDateData"=hex:00,80,62,c5,c0,01,c1,01

"DriverDate"="7-1-2001"

"DriverVersion"="5.1.2535.0"

"MatchingDeviceId"="gencdrom"

"DriverDesc"="Stacja dysków CD-ROM"

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0001\DigitalAudio]

"RegistryVersion"=dword:00000001

"NumberOfBuffers"=dword:00000008

"SectorsPerRead"=dword:00000010

"SectorsPerReadMask"=dword:ffffffff

"CDDASupported"=dword:00000001

"CDDAAccurate"=dword:00000001

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\0002]

"EnumPropPages32"="storprop.dll,DvdPropPageProvider"

"InfPath"="cdrom.inf"

"InfSection"="cdrom_install"

"ProviderName"="Microsoft"

"DriverDateData"=hex:00,80,62,c5,c0,01,c1,01

"DriverDate"="7-1-2001"

"DriverVersion"="5.1.2535.0"

"MatchingDeviceId"="gencdrom"

"DriverDesc"="Stacja dysków CD-ROM"

Odnośnik do komentarza

I tu jest problem. W menedżerze urządzeń mam tylko zakładkę "stacje dysków" a nie mam żadnej zakładki w stylu: "stacje CD/DVD". W zakładce "stacje dysków" jest tylko mój dysk lokalny. Więc albo jest coś mocniej skopane, albo nie za bardzo Cię zrozumiałem. O te kontrolery chodzi coś w stylu "kontrolery hosta magistrali IEEE 1394", czy "kontrolery hosta Secure Digital", czy "kontrolery hosta IDE/ATAPI, czy "kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej"?

 

I jeszcze interesuje mnie to: w menedżerze urządzeń w zakładce inne urządzenia mam coś takiego: "kontroler magazynu masowego" ze znakiem zapytania, oraz "nieznane urządzenie", także ze znakiem zapytania.

 

Przepraszam za takie amatorskie pytania, ale dopiero się uczę.

Odnośnik do komentarza
I tu jest problem. W menedżerze urządzeń mam tylko zakładkę "stacje dysków" a nie mam żadnej zakładki w stylu: "stacje CD/DVD". W zakładce "stacje dysków" jest tylko mój dysk lokalny. Więc albo jest coś mocniej skopane, albo nie za bardzo Cię zrozumiałem. O te kontrolery chodzi coś w stylu "kontrolery hosta magistrali IEEE 1394", czy "kontrolery hosta Secure Digital", czy "kontrolery hosta IDE/ATAPI, czy "kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej"?

 

No ale ja mówiłam: cały odgórny kontroler a nie napęd CD/DVD (skoro go nie widać, logiczne że nie będzie). Kontroler = ten na którym siedzą dyski (twarde i optyczne), czyli "kontrolery hosta IDE/ATAPI".

 

 

I jeszcze interesuje mnie to: w menedżerze urządzeń w zakładce inne urządzenia mam coś takiego: "kontroler magazynu masowego" ze znakiem zapytania, oraz "nieznane urządzenie", także ze znakiem zapytania.

 

Przypuszczalnie to jest odpadek właśnie po DAEMON Tools. Odinstaluj i to. Restart systemu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem wszystko dokładnie za Twoimi wskazówkami, ale nic nie pomogło. Po usunięciu kontrolera i nieznanych urządzeń system od razu poprosił o zainstalowanie tych "nieznanych urządzeń".Kontroler przeorganizował się na starcie, ale jak już pisałem, nic to nie pomogło. Czy istnieje jakiś fix Microsoftu który by to naprawiał?

 

I jeszcze jedno. Czemu czasami jest ta ikonka w Moim Komputerze i można w tym czasie odpalać płytki, a przez większość czasu jej nie ma?

 

Zapodać loga z OTL?

Odnośnik do komentarza
Po usunięciu kontrolera i nieznanych urządzeń system od razu poprosił o zainstalowanie tych "nieznanych urządzeń".Kontroler przeorganizował się na starcie, ale jak już pisałem, nic to nie pomogło. Czy istnieje jakiś fix Microsoftu który by to naprawiał?

 

Pokaż widok tego w menedżerze urządzeń. Ponadto, pobierz dane tych wszystkich "nieznanych" urządzeń: wywołaj Właściwości i w karcie Szczegóły na rozwijanej liście popatrz czy wyświetla się sprzętowy identyfikator oraz usługa, a jeśli tak, przeklej te ciągi.

 

 

I jeszcze jedno. Czemu czasami jest ta ikonka w Moim Komputerze i można w tym czasie odpalać płytki, a przez większość czasu jej nie ma?

 

Przecież to się dzieje dlatego, że Ci zanika całe urządzenie i próbujemy tu dojść do tego o co chodzi. Może się okazać, że jest to problem sprzętu. Póki co: została usunięta przeszkoda w postaci emulatora, sprawdzone filtry sprzętowe oraz zreinstalowane kontrolery (zakładam, że to prawidłowo wykonałeś). Sprawdzanie software zaczyna się już oddalać ....

 

 

Zapodać loga z OTL?

 

Jak nie proszę, to znaczy że nie jest do niczego potrzebny już.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

A więc tak:

 

Pierwsze nieznane urządzenie(kontroler magazynu masowego ze znakiem zapytania):

Identyfikatory sprzętu:

 

PCI\VEN_104C&DEV_803B&SUBSYS_30A5103C&REV_00

PCI\VEN_104C&DEV_803B&SUBSYS_30A5103C

PCI\VEN_104C&DEV_803B&CC_018000

PCI\VEN_104C&DEV_803B&CC_0180

 

Lokalizacja:

 

Gniazdo PCI 6 (Magistrala PCI 8, urządzenie 6, funkcja 2)

 

Brak usługi

 

Bez podpisu cyfrowego

 

 

Drugie nieznane urządzenie(po prostu nieznane urządzenie ze znakiem zapytania):

Identyfikatory sprzętu:

 

ACPI\HPQ0006

*HPQ0006

 

Lokalizacja(trochę dziwna):

 

na System zgodny ze standardem Microsoft ACPI

 

Też brak usługi

 

Bez podpisu cyfrowego

post-2014-0-90420800-1304163786_thumb.gif

Odnośnik do komentarza

1. Na temat nieznanych urządzeń:

 

  • VEN_104C&DEV_803B&SUBSYS_30A5103C - Odpowiada identyfikatorowi Texas FlashMedia Controller: KLIK / KLIK.
  • HPQ0006 - To identyfikator Hewlet-Packard QuickLaunch Buttons. Wejdź na stronę HP i szukaj sterowników do tego.
  • Na obrazku widzę jeszcze trzecie, Ethernet.

2. Na temat napędu CD-ROM: czy napęd jest widziany w BIOS?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ok, dla świętego spokoju ściągam drivery dla tych dwóch urządzeń. Zaraz sprawdzi się czy napęd jest widziany w BIOS.

 

Do @marekW:

 

Model: Presario V5000

Serwis: Hewlett-Packard

 

Chyba bardziej istotnych informacji już tam niema.

 

EDIT:

 

Napęd jest jak najbardziej widziany w BIOS

Edytowane przez jaskra97
Odnośnik do komentarza

W takim razie nie wiem co robić. Czekać na dalsze instrukcje, czy wykonać reinstalkę systemu?

 

A i jeszcze jedno. To nie jest raczej istotne, ale przy instalowaniu sterownika do chipsetu cały czas wywalał błąd, że nie może odnaleźć pliku to tego, to tamtego....... Musiałem mu wskazywać ręcznie te pliki.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...