Skocz do zawartości

Problem z zainstalowaniem aktualizacji KB2467173


Kant

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam Windows 7 x86 ENG z msdnaa, skąd również wziąłem spolszczenie do niego. Po zainstalowaniu SP1 WU zmienił język na angielski + nie mogę zainstalować aktualizacji Aktualizacja zabezpieczeń pakietu redystrybucyjnego programu Microsoft Visual Studio C++ 2010 (KB2467173). Ściągnięcie aktualizacji z Microsoft Download Center też nic nie daje. instalacja szybko kończy się komunikatem: "Ta instalacja jest zabroniona przez zasady systemowe. Skontaktuj się z administratorem systemu."

Treść logu po tej próbie instalacji: http://wklej.org/id/520297/

Co dziwniejsze nie zawsze jest ten sam kod błędu w WU. Teraz pojawił się: Code13EC, a w załączonym obrazku jest inny.

W internecie znalazłem informację, że to może być infekcja, ale nie wiem na ile to wiarygodna wiadomość, stąd zakładam tutaj temat

 

69541852.jpg

 

 

wufailed.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Po zainstalowaniu SP1 WU zmienił język na angielski

 

Ale czy da się przestawić język wyświetlany w Panelu sterowania?

 

 

Ściągnięcie aktualizacji z Microsoft Download Center też nic nie daje. instalacja szybko kończy się komunikatem: "Ta instalacja jest zabroniona przez zasady systemowe. Skontaktuj się z administratorem systemu."

 

Może wstępnie pokaż jaka jest zawartość tych kluczy w rejestrze:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Installer

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Safer

 

Porównaj też co jest w gałęzi bieżącego użytkownika, czy są odpowiedniki w/w:

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Policies\Microsoft\Windows\Installer

 

 

PS. Log OTL to mógłbyś dołączyć.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Ale czy da się przestawić język wyświetlany w Panelu sterowania?

Czy chodzi Ci o Region i Język? Tam wszystko jest ustawione na Polski.

 

Może wstępnie pokaż jaka jest zawartość tych kluczy w rejestrze:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Microsoft\Windows\Installer

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Safer

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Policies\Microsoft\Windows\Installer

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Installer]

jest tylko jeden klucz: (Domyślna) REG_SZ (wartość nie ustalona

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Safer

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\safer]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\safer\codeidentifiers]
"authenticodeenabled"=dword:00000000

Odnośnik do komentarza

Sprawdź jeszcze potencjalną obecność kluczy w gałęzi HKEY_CURRENT_USER. Mogą być nieobecne.

Jak rozumiem ta sama ścieżka, ale w HKEY_CURRENT_USER? Jeśli tak, to nie ma tych kluczy.

 

Czyli Region i język > Zmień język wyświetlania > jest polski pakiet językowy ustawiony?

 

Nie ma czegoś takiego

 

EDIT:

 

czy próbowałeś przeinstalować polskie MUI?

jeszcze nie

Odnośnik do komentarza

Powinno być możliwość aktualizacji języka ,jesli tego nie uczyniłeś to zrób to albo odinstaluj ten pakiet jezykowy i zainstaluj nowy http://www.mydigitallife.info/windows-7-sp1-language-packs-original-mui-download/

 

Co do błędu to sprawdź w gpedit.msc w Konfiguracja Komputera>>Ustawienia oprgramownia czy nie ma tam jakiś restrykcji

 

Więcej na temat:http://social.technet.microsoft.com/forums/en-US/exchangesvrdeploy/thread/f290d33a-f492-4546-b020-9fcd36217225/

Odnośnik do komentarza

Czyli mówisz, że nie ma tych opcji:

Nie mam. pamiętam, że musiałem ściągnąć jakieś narzędzie żeby zainstalować to spolszczenie, bo nie miałem tej opcji. Nie pamiętam jakie to narzędzie. Wygooglałem je, a samego W7 instalowałem 2009-08-24 więc nie przypomnę sobie jak się to narzędzie nazywało.

 

Jeśli nie masz, to się nasuwa że używasz edycji, która natywnie nie wspiera tej cechy. Czyli: jaka to edycja i w jaki sposób poprzednio nakładałeś pakiet językowy?

 

W jakim sensie jaka to edycja? w msdnaa tylko to jest podane:

Windows 7 Professional (x86) - DVD (English)

Windows 7 Language Pack (x86) - DVD (Multilanguage)

Odnośnik do komentarza
Nie mam. pamiętam, że musiałem ściągnąć jakieś narzędzie żeby zainstalować to spolszczenie, bo nie miałem tej opcji. Nie pamiętam jakie to narzędzie. Wygooglałem je, a samego W7 instalowałem 2009-08-24 więc nie przypomnę sobie jak się to narzędzie nazywało.

 

No tak, czyli tu był hack i nie dziwne, że język się przestawił. Narzędzie, czy to był Vistalizator? Jeśli chcesz wrócić do polskiego, musi zostać sztucznie wprowadzony ponownie.

 

 

W jakim sensie jaka to edycja? w msdnaa tylko to jest podane:

Windows 7 Professional (x86) - DVD (English)

 

Tylko Enterprise i Ultimate obsługują cechę, którą zaprezentowałam na obrazku.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Być może to był Vistalizator. Przeinstalowanie języku nie jest problemem. Kwestia minut. Gorzej z tą aktualizacją, która nie chce się zainstalować...

 

Czy wogóle się orientujesz co masz na tym systemie? Nie masz pojęcia co masz i co używasz? Sprawdzałeś restrykcje w gpedit.msc (post 7) ,problematyczne,niekompatbilne pakiety językowe też mogą powodować problemy z WU

Odnośnik do komentarza
Gorzej z tą aktualizacją, która nie chce się zainstalować...

 

Tylko ja się waham czy to nie jest powiązane. Sztucznie aplikowane pakiety językowe za pomocą hacków mogą mieć liczne skutki uboczne. Z tego co teraz rozumiem w tym systemie wala się zdefektowany polski pakiet o nieznanym stopniu zaktualizowania. Popatrz w tym Vistalizatorze czy on widzi polski pakiet, a jeśli tak, to czy da się go całkowicie usunąć.

 

 

EDIT:

 

Sprawdzałeś restrykcje w gpedit.msc (post 7)

 

Klucze, o które prosiłam, nie wykazują by tu były jakieś polisy. Klucze SAFER i Installer są puste...

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Czy wogóle się orientujesz co masz na tym systemie? Nie masz pojęcia co masz i co używasz?

Faktycznie, program używany przez 5 minut w 2009 roku... To było piękne lato...

 

Sprawdzałeś restrykcje w gpedit.msc (post 7) ,problematyczne,niekompatbilne pakiety językowe też mogą powodować problemy z WU

Nie zauważyłem Twojego postu. Nic tam nie mam.

 

 

Tylko ja się waham czy to nie jest powiązane. Sztucznie aplikowane pakiety językowe za pomocą hacków mogą mieć liczne skutki uboczne. Z tego co teraz rozumiem w tym systemie wala się zdefektowany polski pakiet o nieznanym stopniu zaktualizowania. Popatrz w tym Vistalizatorze czy on widzi polski pakiet, a jeśli tak, to czy da się go całkowicie usunąć.

 

Program nie chce się teraz uruchomić. Z tego co widzę nie obsługuje W7 SP1...

Odnośnik do komentarza

Więc zrób to ręcznie

 

Pobierz language pack który zainstalowałeś - to chybe ten? http://download.windowsupdate.com/msdownload/update/software/updt/2009/08/windows6.1-kb972813-x86-pl-pl_9199018040692bc732a590e9b092a18120d326b2.exe, kliknij na niego aby wyekstraktować plik lp.cab ,jeśli odmówi np. lp.cab będzie znikać to użyj tego softa http://www.filetransit.com/download.php?id=61422

 

Gdy już masz gotowy lp.cab to uruchom cmd.exe w trybie administratora (prawoklik na cmd.exe i wybierz "uruchom jako administrator") i wklep

 

dism /online /remove-package /packagepath:<ścieżka do lp.cab>

 

np. jeśli plik lp.cab jest w folderze C:\Temp to komenda będzie następująca

 

dism /online /remove-package /packagepath:C:\Temp\lp.cab

Odnośnik do komentarza

Zrobione. Czy nie powinien zmienić się automatycznie język na ang? czy mogę teraz ponownie spolszczyć W 7?

 

DISM poinformował o sukcesie operacji ?Jesli tak to rzeczywiście to masz z głowy.Co do języka angielskiego to pisałeś że i tak wyświetlało się wszystko po angilesku - ustawienia regionalne mogą być dla innego kraju i przy innym języku teoretycznie nie powinno to przeszkadzać choć słyszałem że w skrajnym przypadku może sprawiać problem jak dodatkowy pakiet językowy.

 

Najpierw podejmij próbę instalacji tej łaty z którą masz problem żeby wykluczyć potencjalny problem,jeśli wciąż dostaniesz ten sam błąd to masz zrobić to samo co radzono w tamtym linku co ci dałem czyli

 

Konfiguracja komputera>>Ustawienia zabezpieczeń>>Zasady ograniczeń oprogramowania:prawoklik na to i wybierz "Nowe zasady ograniczeń oprogramowania" wtedy prawa tabela się wypełni,wybierz opcję "Wymuszenie">> "zastosuj zasady do wszystkich użytkowników oprócz administratorów" (rysunek)post-510-0-97492400-1304001646_thumb.png

+restart komputera

 

jeśli chcesz zainstalować nowe wersje językowe zgodne z SP1 http://www.mydigitallife.info/windows-7-sp1-language-packs-original-mui-download/

 

to robisz (prawie) tak samo jak przy deinstalacji

 

komenda dism jest następująca

 

dism /online /add-package /packagepath:<ścieżka do lp.cab>

Odnośnik do komentarza

DISM poinformował o sukcesie operacji ?Jesli tak to rzeczywiście to masz z głowy.

Była inf. o sukcesie, ale po restarcie cały system jest po polsku, oczywiście WU jest wciąż po ang. czyli jest tak samo jak na początku, a myślałem, że po odinstalowaniu pakietu będzie cały OS po ang.

 

Co do języka angielskiego to pisałeś że i tak wyświetlało się wszystko po angilesku

napisałem, że WU zmienił się na ang.

 

Najpierw podejmij próbę instalacji tej łaty z którą masz problem żeby wykluczyć potencjalny problem,

wciąż ten sam błąd

 

jeśli wciąż dostaniesz ten sam błąd to masz zrobić to samo co radzono w tamtym linku co ci dałem czyli...

 

niestety wciąż ten sam błąd

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o odinstalowanie, to nic nie wyświetla. W instalowaniu też nic nie wyświetla a nowego pakietu nie ściągnąłem jeszce.

 

Nie mam chwilowo angielskiej 7- ki aby to sprawdzić ale to narzędzie powinno (chyba) pokazać że jest natywny angielski.

 

Wejdź w Panel Sterowania>>region i język i przestaw tam wszystko na angielski cokolwiek się da + restart

Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze bym sprawdziła co widzi Vistalizator, ile języków i jaki mają status. Wbrew pozorom da się go uruchomić na Windows 7 SP1: z prawokliku na Vistalizator.exe > Właściwości > Zgodność > wybierz z listy Windows 7. Zaprezentuj tu zrzut ekranu co tam jest wykryte.

 

Różnice w statusie językowym mogłyby być mozliwe tylko w jednym przypadku -jeśli Vistalizator nie korzysta z komend systemowych lecz cała instalacja - lub właściwie jej brak to tylko zwykła dzika ekstrakcja plików i fix do rejestru coś na wzór tego <_< :

http://tech.yanto-flora.net/e-080118-131408_Changing_Display_Language_of_Vista_Home_Premium

Odnośnik do komentarza

Po zmianie języka na angielski, na pierwszy rzut oka, tylko kalendarz i wyświetlanie godziny zmieniło się na angielski, reszta po polsku.

 

Ja jeszcze bym sprawdziła co widzi Vistalizator, ile języków i jaki mają status. Wbrew pozorom da się go uruchomić na Windows 7 SP1: z prawokliku na Vistalizator.exe > Właściwości > Zgodność > wybierz z listy Windows 7. Zaprezentuj tu zrzut ekranu co tam jest wykryte.

 

W zgodności jest Vista, Vista SP1 i Vista SP2. Czego bym nie wybrał krzyczy, ze nie może wykryć jaka to Vista.

Odnośnik do komentarza
W zgodności jest Vista, Vista SP1 i Vista SP2. Czego bym nie wybrał krzyczy, ze nie może wykryć jaka to Vista.

 

Z mojego Windows 7 SP1:

 

vistalizatorcomp.th.png

 

 

Po zmianie języka na angielski, na pierwszy rzut oka, tylko kalendarz i wyświetlanie godziny zmieniło się na angielski, reszta po polsku.

 

To było spodziewane. W tej kwestii:

 

Była inf. o sukcesie, ale po restarcie cały system jest po polsku, oczywiście WU jest wciąż po ang. czyli jest tak samo jak na początku, a myślałem, że po odinstalowaniu pakietu będzie cały OS po ang.

Wygląda, iż nie został przełączony bieżący język (to jak podcinanie gałęzi na której się siedzi). Wyesportuj z rejestru ten klucz do oceny:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\MUI\UILanguages

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...