Skocz do zawartości

Bardzo wolne (przerwy/zatrzymywanie) odtwarzanie video poprzez sieć 1Gb/s


compet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jestem tu nowy, więc na początku witam Was serdecznie. :rolleyes:

Jeżeli wrzuciłem ten wątek w złym miejscu, to proszę admina o przeniesienie we właściwe.

 

Chciałbym Was prosić o pomoc przy wyleczeniu/skonfigurowaniu mojego kompa.

Mam sieć domową na switch'u D-LINK 1GB/s. Są w niej 4 urządzenia (3 kompy i NAS) z kartą sieciową 1GB/s. Wszystkie kompy mają zainstalowane Norton 360 4.0. Większość danych jest przechowywane na NAS, który pracuje także jako serwer mediów (m.in. dlna).

 

Wszystkie kompy hulają ok, poza jednym. Na początek info techniczne: MB Gigabyte, i3 530 (2.93MHz), 8GB RAM, Win7 64 Home Premium, HDD 750GB.

Normalne kopiowanie poprzez sieć daje max prędkości nawet 90MB/s. Problem pojawia się podczas oglądania filmów (np. DVD lub BD) poprzez sieć. Na początku jest ok. Po kilku/kilkunastu minutach pojawiają się pierwsze chwilowe zatrzymania filmu. Potem coraz częściej. Wygląda to tak, jakby odtwarzano to na łączu o zbyt małej przepustowości (np. jak z internetu). Po pewnym czasie nawet film całkowicie się zatrzymuje. Gdy spojrzy się na wykres prędkości sieci, to widać wyraźnie co jakiś czas chwilowy spadek do 0.

Gdy bezpośrednio przed oglądnięciem filmu uruchomię kompa, to jest dużo lepiej - te chwilowe zatrzymania filmu są rzadsze.

Ćwiczyłem różne aplikacje. Jest podobnie.

 

 

Co z tym fantem zrobić?

 

P.S. Wydaje mi się, że raczej dbam o ochronę mojej sieci. Już nawet nie pamiętam, kiedy ostatnio widziałem jakiegoś wirusa u mnie.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jak się komp zachowuje podczas oglądania tego samego/takiego samego materiału filmowego z lokalnego dysku? Wszystie kable są jednakowej długości, takie same? Próbowałeś wyłączyć całkiem zabezpieczenia?

 

Z lokalnego dysku jest całkowicie ok. Inny mój komp podłączony do tego samego kabla sieciowego działa także ok. Próbowałem podłączać ten feralny PC do innych kabli - jest tak samo źle.

Jednym słowem, coś jest w konfiguracji TYLKO TEGO komputera nie tak.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...