Skocz do zawartości

Dlaczego na Windowsie 7 źle działają niektóre przeglądarki?


kacper6768

Rekomendowane odpowiedzi

Używam 64 bitowego Windowsa 7 Ultimate SP1 PL i gdy przeglądam bardzo popularne strony jak oficjalną stronę przeglądarki Vivaldi albo stronę forumpc.pl to żeby te strony otworzyć to trzeba potwierdzać klikając na

Cytat

Otwórz stronę forumpc.pl (niebezpieczna)


4qwe.png
Mimo że przeglądarka Google Chrome
(Na tej stronie brakuje funkcji "Otwórz stronę <strona> (niebezpieczna)" to nawet poprzez potwierdzanie się nie da otworzyć)
1qw.png
jest w najnowszej wersji
2qw.png
Tak samo jest z przeglądarką Vivaldi
ale z przeglądarki Mozilla Firefox każda strona się otwiera bez problemu
3qaz.png
to dlaczego mimo że 64 bitowy Windows 7 Ultimate SP1 PL jest trochę przestarzały inne przeglądarki sobie nie radzą ale Mozilla Firefox sobie bez problemu radzi?
Na 64 bitowym Windowsie 10 Pro 21H2 PL na każdej najnowszej przeglądarce każda strona się bez problemu otwierała.
Wszystko sprawdzałem Windowsa 7 i 10 na tym samym internecie na czystym systemie z zainstalowanymi jedynie sterownikami płyty głównej i karty graficznej.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Na screenach widać, że masz ustawioną właściwą datę (o ile te strony chciałeś otworzyć wczoraj) - więc to nie jest problem ważności certyfikatów.

U mnie te strony otwierają się bez problemów, (mam WIN 7 Home Premium) oraz pięć różnych przeglądarek internetowych).

Wg mnie masz w przeglądarkach ustawiony zbyt wysoki poziom bezpieczeństwa.

 

jessi

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

@jessica @picasso
Z mojego doświadczenia wynika, że ten problem występuje z powodu braku zainstalowania nowszej wersji net framework.  Dodatkowo może to powodować niemożność zainstalowania innych aplikacji, które wymagają wyższych wersji pakietu ( tzn wyżęj niż 3,5 4,1). Niestety instalator wyższych wersji ma jakiś bug i trzeba wykonać pewne obejście tzw. manualnie nie mechanicznie, co może stanowić także problem.  Warto by było, żeby, ( i o to proszę administrację) ktoś z adminów napisał rzetelne opracowanie na ten temat. Sam zasięgałem wiedzy na ten temat z amerykańskiego forum Microsoft. Pozdrawiam.

Poniżej kilka przykładowych tematów. Problem jest poważny z uwagi na powszechność użycia komponentów net framework, i nic tu nie  pomogą, próby wyszukiwania infekcji. Jest to też problem powszechny. Skutkuje też niemożliwością zainstalowania aktualnego programu antywirusowego. Naprawdę można wymieniać całą litanię niepożądanych efektów Dlatego jeszcze raz proszę o przygotowanie tutorialu.

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...