Skocz do zawartości

Excel 2007 - Autokorekta


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Właściwie chodzi o jej wyłączenie, lub jakieś obejście, chodzi o to że trzeba napisać "Ob z Irtyszem", i ten program po wyrazie "Ob" stawia kropkę, jak by to był jakiś skrót, no a po kropce stawia mi duże "Z" i w żaden sposób nie dam rady nic z tym zrobić wychodzi to tak "Ob. Z Irtyszem".

Poradźcie co z tym zrobić bo mnie zaraz coś trafi, gdzieś chyba muszą być jakieś opcje formatowania tekstu.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Już pomijając fakt że nie ma pod tym przyciskiem czegoś takiego jak opcje, to poprzez dostosowanie paska narzędzi mogę się dostać do opcji zaawansowanych i sprawdzania. Autokorektę oczywiście znalazłem, ale tam nie ma czegoś takiego jak wyłączenie autosprawdzania pisowni, można wyłączyć autosprawdzanie obliczeń.

Dodałem również do słownika to "Ob" ale to nic nie dało, mógłbym to ewentualnie dodać do wyjątków, ale to przecież jest nazwa rzeki więc powinno być normalnie w słowniku, nie wiem co to może być za skrót że jest tak traktowany przez Excela, nie ma go na liście, jest tylko "ok".

Odnośnik do komentarza

Zamiana ob na ob. jest u mnie jest to na liście autokorekty... zwykle wystarczy to usunąć. :) Poprawa ręczna (ale już po wpisaniu i autokorekcie) nie daje efektu?

Możesz też wyczyścić pole wyboru Zamieniaj tekst podczas pisania, ale to zadziała globalnie (i nie wiem czy nie dopiero po restarcie Excela).

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...