Skocz do zawartości

Samoczynna aktywność komputera


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w rozwikłaniu problemu zagadkowego zachowania komputera. Otóż mój komputer co kilka/kilkanaście minut samoczynnie wykonuje dowolne z następujących działań: wywoływanie okienka aplikacji Thunderbird, Kalkulatora, menu Start, zmiana poziomu głośności, wpisywanie losowych znaków w aktywnym polu tekstowym, przechodzenie w stan uśpienia. Kiedy otwarte jest okienko jakiejś aplikacji, widać, że okresowo są uaktywniane akcje wyzwalane skrótami klawiaturowymi (np. oznaczanie wiadomości pocztowych etykietami w Thunderbirdzie, sprawdzanie pisowni w Wordzie, przeglądanie z użyciem kursora albo włączanie trybu pełnoekranowego w Firefoksie itp.).

Dodam, że problem występował zarówno na moim starym laptopie, jak i na nowym - właściwie od samego początku, odkąd z niego korzystam. Ciekawe natomiast jest to, że problem nie dotyczy laptopa męża, który korzysta z tej samej sieci i tego samego oprogramowania antywirusowego.

Komputer skanuję regularnie w poszukiwaniu wirusów (Avastem i Windows Defenderem) - podobno jest czysty. Korzystam też z zapory. Problem występuje też, kiedy pracuję w trybie offline. Czy to może być spowodowane jakąś niefortunną konfiguracją oprogramowania (korzystam ze specjalistycznego oprogramowania wspomagającego tłumaczenia)? Będę wdzięczna za sugestie dotyczące rozwiązania tego niezwykle irytującego problemu.

Pozdrawiam,

MastaSista

OTL.Txt

Extras.Txt

checkup.txt

Edytowane przez Landuss
To nie wygląda na infekcję tym bardziej, że logi są czyste. Temat zostaje przeniiesiony na inny dział
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

To nie ma bezpośredniego związku z problemem ale odinstaluj Ask Toolbar.

 

O2 - BHO: (Foxit Toolbar) - {D4027C7F-154A-4066-A1AD-4243D8127440} - C:\Program Files (x86)\Ask.com\GenericAskToolbar.dll (Ask.com)

 

Zaktualizuj Jave

O16 - DPF: {8AD9C840-044E-11D1-B3E9-00805F499D93} http://java.sun.com/update/1.6.0/jinstall-1_6_0_18-windows-i586.cab (Java Plug-in 1.6.0_18)

 

co kilka/kilkanaście minut samoczynnie wykonuje dowolne z następujących działań: wywoływanie okienka aplikacji Thunderbird, Kalkulatora, menu Start, zmiana poziomu głośności, wpisywanie losowych znaków w aktywnym polu tekstowym, przechodzenie w stan uśpienia. Kiedy otwarte jest okienko jakiejś aplikacji, widać, że okresowo są uaktywniane akcje wyzwalane skrótami klawiaturowymi (np. oznaczanie wiadomości pocztowych etykietami w Thunderbirdzie, sprawdzanie pisowni w Wordzie, przeglądanie z użyciem kursora albo włączanie trybu pełnoekranowego w Firefoksie itp.).

 

Czy te objawy nie są przypadkiem wywoływane przez touchpad? Mozna go deaktywować w Biosie i sprawdzić

Odnośnik do komentarza

Dzięki za sygnał dotyczący Aska . Już to wywaliłam, odinstalowując Foxit Readera i instalując ponownie - bez tego paskudztwa.

 

Javę mam chyba aktualną - zweryfikowałam to na stronie producenta i dostałam komunikat: "Zweryfikowana wersja oprogramowania Java. Gratulacje! Masz zainstalowaną zalecaną wersję oprogramowania Java (Version 6 Update 24)."

 

Wydaje mi się, że to nie jest związane z touchpadem, bo na poprzednim laptopie był ten sam problem, a poza tym część samoczynnej aktywności nie mogłaby być wywołana touchpadem (np. zmiana poziomu głośności, którą uzyskuje się dedykowanym klawiszem na obudowie, albo włączenie/wyłączenie CapsLocka lub klawiatury numerycznej.

Odnośnik do komentarza
Ciekawe natomiast jest to, że problem nie dotyczy laptopa męża, który korzysta z tej samej sieci i tego samego oprogramowania antywirusowego.

 

A czy korzysta z tych samych programów do tłumaczeń?

 

Sprawdź Dziennik Zdarzeń, sekcja Aplikacje, System co tam się ciekawego pojawia.

Mam na myśli wychwycenie momentów z tymi nagłymi niekontrolowanymi akacjami :)

Odnośnik do komentarza

A jeszcze takie pytanie:

Czy przypadkiem klawiatura nie została potraktowana kawą, Colą lub czymś podobnym?

Te objawy dokładnie to sugerują.

 

Niee - nie została :-) W poprzednim komputerze był ten sam problem, a w tym lapku mam klawiaturę "przeciwzalaniową".

 

A czy korzysta z tych samych programów do tłumaczeń?

 

Sprawdź Dziennik Zdarzeń, sekcja Aplikacje, System co tam się ciekawego pojawia.

Mam na myśli wychwycenie momentów z tymi nagłymi niekontrolowanymi akacjami :)

 

Mąż nie korzysta z tych programów. Nie ma też u siebie oprogramowania Pinnacle, z którego ja korzystam.

 

Co do dziennika zdarzeń, to przedwczoraj nawet notowałam sobie na kartce czas i charakter występujących samoczynnie zdarzeń, więc mam materiał do porównania z zawartością dziennika, tylko... nie bardzo wiem, gdzie czego szukać tych zdarzeń, bo nie bardzo się na tym znam. Przydałoby się oko fachowca.

 

Ale przed chwilą system znowu sam mi się uśpił, więc po obudzeniu go szybko wskoczyłam do dziennika zdarzeń i oto, co namierzyłam w sekcji System tuż przed uśpieniem. Może uda się to jakoś zinterpretować?

 

Nazwa dziennika:System

Źródło: Microsoft-Windows-Kernel-Power

Data: 2011-03-25 17:13:13

Identyfikator zdarzenia:42

Kategoria zadania:(64)

Poziom: Informacje

Słowa kluczowe:(4)

Użytkownik: Nie dotyczy

Komputer: USer-Komputer

Opis:

System przechodzi do trybu uśpienia.

 

Przyczyna: Przycisk lub pokrywa

Kod XML zdarzenia:

<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">

<System>

<Provider Name="Microsoft-Windows-Kernel-Power" Guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" />

<EventID>42</EventID>

<Version>2</Version>

<Level>4</Level>

<Task>64</Task>

<Opcode>0</Opcode>

<Keywords>0x8000000000000004</Keywords>

<TimeCreated SystemTime="2011-03-25T16:13:13.556998200Z" />

<EventRecordID>102775</EventRecordID>

<Correlation />

<Execution ProcessID="4" ThreadID="56" />

<Channel>System</Channel>

<Computer>USer-Komputer</Computer>

<Security />

</System>

<EventData>

<Data Name="TargetState">4</Data>

<Data Name="EffectiveState">4</Data>

<Data Name="Reason">0</Data>

<Data Name="Flags">1</Data>

</EventData>

</Event>5

Odnośnik do komentarza
Czy chodzi o spakowanie zawartości tego katalogu %SystemRoot%\System32\Winevt\Logs\ czy raczej z poziomu Dziennika zdarzeń (nie mogę znaleźć opcji eksportu jego zawartości)?

 

Wchodzisz do Dziennika, PPM na Aplikacje Zapisz wszystkie zdarzenia jako (plik zapisujesz z rozszerzeniem evtx)

to samo z sekcją System. Pakujesz do zipa wstawiasz na speedyshare i dajesz link do posta

Odnośnik do komentarza

Notorycznie powtarzające sie błedy pluginu Foxit Reader

 

 

Nazwa aplikacji powodującej błąd: firefox.exe, wersja: 1.9.2.3855, sygnatura czasowa: 0x4c48d5ce

 Nazwa modułu powodującego błąd: FOXITR~1.OCX, wersja: 1.0.1.1113, sygnatura czasowa: 0x4afcef8f

Kod wyjątku: 0xc0000005

 

Sporo błedów aplikacji Orange

 

 

 

Nazwa aplikacji powodującej błąd: deskboard.exe, wersja: 1.1.2.0, sygnatura czasowa: 0x4ad4664b

 Nazwa modułu powodującego błąd: MFC71.DLL, wersja: 7.10.3077.0, sygnatura czasowa: 0x3e77fdfd

 Kod wyjątku: 0xc0000005

 Przesunięcie błędu: 0x00018bcd

 Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x162c

 Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01cba5a629cecb1c

 Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Program Files (x86)\OrangeBS\BEWInternet-PL-IEW\Deskboard\deskboard.exe

 Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Windows\system32\MFC71.DLL

 

Błedy sterownika BlueTooth

 

W lokalnym adapterze Bluetooth wystąpił nieokreślony błąd. Adapter nie będzie używany. Sterownik został usunięty z pamięci.
Kod XML zdarzenia:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event"

 

Ogólnie przeładowany system programami Quick Time, All player.

 

Do testowej deinstalacji Foxit, jeśli nie tworzysz plików PDF mozna użyć Sumatry

wyłaczenie usługi BlueTooth

usuniecie Quick Time

zamiast aplikacji od Orange proponuje użyć TopNetInfo (program bezinstalacyjny wystarczy tylko skonfigurować połaczenie)

Dokładne przeanalizowanie programów pod kątem, co jest mi tak na prawdę potrzebne. Wszystko co zbędne i niepotrzebnie zaśmieca system do usunięcia. Nie ma sensu robić z lapka urządzenia do wszystkiego. Uważna obserwacja systemu po usunieciu programów.

Odnośnik do komentarza

(...) Dokładne przeanalizowanie programów pod kątem, co jest mi tak na prawdę potrzebne. Wszystko co zbędne i niepotrzebnie zaśmieca system do usunięcia. Nie ma sensu robić z lapka urządzenia do wszystkiego. Uważna obserwacja systemu po usunieciu programów.

 

Dziękuję ślicznie za analizę i diagnozę :-) Obawiam się jednak, że to nie przeładowanie lapka odpowiada za samoczynne działania, bo - jak pisałam - problemy pojawiły się już na samym początku, kiedy zainstalowałam na nowym laptopie niezbędne do pracy oprogramowanie. Teraz jedynie przybrały na sile. Zasadniczo dbam o ten komputer i instaluję tylko to, co jest mi niezbędne. Kiedy patrzę na listę programów, trudno mi znaleźć niepotrzebne pozycje. Oczywiście uwzględnię Twoje sugestie, ale będę wdzięczna za kolejne pomysły, które pozwolą zlikwidować ten problem. A czy jest możliwe, że mam na komputerze jakiś malware, ale nie widać go w logach?

Odnośnik do komentarza
Kiedy otwarte jest okienko jakiejś aplikacji, widać, że okresowo są uaktywniane akcje wyzwalane skrótami klawiaturowymi (np. oznaczanie wiadomości pocztowych etykietami w Thunderbirdzie, sprawdzanie pisowni w Wordzie, przeglądanie z użyciem kursora albo włączanie trybu pełnoekranowego w Firefoksie

 

Jakiej aplikacji?

 

Dodam, że problem występował zarówno na moim starym laptopie, jak i na nowym - właściwie od samego początku, odkąd z niego korzystam.

I Twoim zdaniem to nie ma związku z zainstalowanym oprogramowaniem? Uwazasz że wszystko jest OK? bo

Zasadniczo dbam o ten komputer i instaluję tylko to, co jest mi niezbędne.

 

No właśnie widze jaka ilośc błedów i konfliktów oprogramowania występuje.

 

jak pisałam - problemy pojawiły się już na samym początku, kiedy zainstalowałam na nowym laptopie niezbędne do pracy oprogramowanie.

 

To je usuń i zobacz czy problem występuje. Ja nie widze innej możliwości przekonania się, co powoduje takie zachowanie.

Odnośnik do komentarza

Jakiej aplikacji?

Chodzi np. o aplikacje, o których napisałam w nawiasie: Thunderbird (oznaczanie wiadomości pocztowych etykietami), Word (sprawdzanie pisowni), Firefox (przeglądanie z użyciem kursora albo włączanie trybu pełnoekranowego). Czasami wyskakuje sobie okno Kalkulatora, czasem folder Mój komputer, a czasem komunikat, że nie można otworzyć pliku o rozszerzeniu .dll (a konkretnie pliku shell32.dll). Kiedy mam otwarty program tłumaczeniowy - komp też włącza różne klawisze, ale akurat nie mają efektu w tym programie - słychać jedynie dźwięk nieudanej operacji. Jak na dobrym kramie - do wyboru, do koloru...

 

I Twoim zdaniem to nie ma związku z zainstalowanym oprogramowaniem? Uwazasz że wszystko jest OK? bo

Nie mam pojęcia. Czy faktycznie konflikty oprogramowania czy przeładowanie lapka mogłyby powodować działanie, takie jak losowe aktywowanie klawiszy i dedykowanych przycisków (np. CapsLock czy wyciszenie głośności) na klawiaturze? Znam kilka osób, które mają naprawdę zaśmiecony komputer, instalują, co popadnie, a nie doświadczają takich problemów.

 

No właśnie widze jaka ilośc błedów i konfliktów oprogramowania występuje.

Nie znałam dotąd Event Loggera, więc nie miałam świadomości, że te niezbędne mi programy mogą powodować tyle konfliktów. Nic mi się nie sypało ani nie zamulało, więc poza samoczynną aktywnością, którą raczej wiązałam z jakimś malwarem, nie miałam powodów podejrzewać, że programów jest już za dużo.

 

To je usuń i zobacz czy problem występuje. Ja nie widze innej możliwości przekonania się, co powoduje takie zachowanie.

No to by było najlepsze - sformatować dysk, instalować po kolei po programie, obserwując, kiedy problemy zaczną się pojawiać. Niestety lapek to moje narzędzie pracy i chwilowo nie mogę sobie pozwolić na urlop, tym bardziej, że nie mam gwarancji, że to pozwoli rozwiązać problem.

Czy - zanim wezmę urlop na czyszczenie kompa - mogę jeszcze jakoś sprawdzić kompa pod kątem zaszytego głębiej malware'u, którego mogły nie pokazać dotychczasowe logi?

Odnośnik do komentarza
Czasami wyskakuje sobie okno Kalkulatora, czasem folder Mój komputer, a czasem komunikat, że nie można otworzyć pliku o rozszerzeniu .dll (a konkretnie pliku shell32.dll)

 

Start >polecenie uruchom i wpisz regsvr32 shell32.dll

 

Czy faktycznie konflikty oprogramowania czy przeładowanie lapka mogłyby powodować działanie, takie jak losowe aktywowanie klawiszy i dedykowanych przycisków <br style="">

 

All PLayer stale sie doprasza o otwarcie aplikacji pełnoekranowych w FF.

 

Nic mi się nie sypało ani nie zamulało, więc poza samoczynną aktywnością, którą raczej wiązałam z jakimś malwarem, nie miałam powodów podejrzewać, że programów jest już za dużo.

 

Powiem tylko tyle - czasem sterowniki do kamerki albo blutuuchuch wszelakich powoduja takie rewolucje w systemie, że świat nie widział.

 

No to by było najlepsze - sformatować dysk, instalować po kolei po programie, obserwując, kiedy problemy zaczną się pojawiać.

 

Wcale nie trzeba instalować od nowa systemu. Wystarczy usuwanie programów i obserwacja co się dzieje. Taka operacja to kilka godzin, doba, góra dwie. A Ty zaraz o urlopie mówisz. :)

Nie bądź zdziwiona jak po usunieciu aplikacji do tłumaczeń wszystkie dziwne zachowania ustapią. Poprosze link do tego wynalazku (jeśli mozna)

Odnośnik do komentarza

Wcale nie trzeba instalować od nowa systemu. Wystarczy usuwanie programów i obserwacja co się dzieje. Taka operacja to kilka godzin, doba, góra dwie. A Ty zaraz o urlopie mówisz. :)

Nie bądź zdziwiona jak po usunieciu aplikacji do tłumaczeń wszystkie dziwne zachowania ustapią. Poprosze link do tego wynalazku (jeśli mozna)

To zabieram się za czyszczenie kompa - wywaliłam już AllPlayera, bo w zasadzie odtwarzacz windowsowy mi wystarczy. Teraz poleci Bluetooth, bo użyłam go raz w życiu w sytuacji awaryjnej. Widzę, że część tych programów wcale nie jest mi taka niezbędna ;-)

 

Co do oprogramowania CAT, to jest tego kilka sztuk, bo każdy zleceniodawca ma inne wymagania. Część oprogramowania kupiłam, a inne dostałam od zleceniodawcy w ramach zlecenia i nie znam dokładnych źródeł. Są to m.in. programy SDL Trados 2007 Freelance (kupione tutaj: http://www.translationzone.com/en/), a także Microsoft Helium czy Microsoft Localization Studio.

Odnośnik do komentarza

Obawiam się jednak, że to nie przeładowanie lapka odpowiada za samoczynne działania, bo - jak pisałam - problemy pojawiły się już na samym początku, kiedy zainstalowałam na nowym laptopie niezbędne do pracy oprogramowanie. Teraz jedynie przybrały na sile.

 

Zaznaczam. Nie analizowałem logów. To tylko inny pomysł na problemy.

 

Skoro jesteś pewna, że nie było zalania klawiatury + to co wytłuszczone to może być ewentualnie konflikt Skrótów Klawiaturowych w różnych programach.

 

1. Sprawdź w ustawieniach programów ten temat - czy domyślne skróty nie są sprzeczne.

2. Czy problem istnieje zawsze - tzn od momentu włączenia lapka czy dopiero po pewnym czasie?

3. Czy sprawdzałaś parametry temperaturowe lapka (pobierz Hwinfo32 i pokaż obrazek z Sensors po pewnym czasie działania)?

 

Tematy sugerowane przez @Belfegora jak najbardziej do realizacji.

 

EDYTA

 

Jeszcze dodatkowe propozycje:

 

1. Odpalasz lapka w trybie awaryjnym - nic nie robisz tylko obserwujesz.

2. Uruchamiasz program (jeżeli bedzie to możliwe) i obserwujesz.

3. Jeżeli standardowo w tle używasz kilka programów to je uruchom (jw).

4. Powtarzasz to co wyżej na tzw czystym rozruchu: http://support.microsoft.com/kb/929135/en-us.

5. Odpalasz lapka w trybie normalnym i robisz to co wyżej.

 

Jeżeli coś skojarzysz w konkretnym trybie to opisz to.

Odnośnik do komentarza

Co do programu SDL Trados 2007 Freelance.

Program nie jest wydawany w wersji 64bit. Na systemach operacyjnych 64bit należy go instalować z uprawnieniemi admina. (PPM na instalator uruchom jako admin)Do poczytania KLIK

W suporcie programu też jest kilka informacji dotyczących otwierania dokumentów w tym programie KLIK

Może powinnaś przeanalizować dokumentacje programu pod katem instalacji i ewentualnej konfiguracji. Z tego co widzę jest wersja 2009 + SP dla tej wersji. Czy masz aktualaną wersje?

Tak czy inaczej, usunąłbym wszystko co jest zbędne (Foxit Readera też można wymienić na inne oprogramowanie - żaden problem).

cały czas chodzi mi o wyeliminowanie oprogramowania w celu ustalenia co powoduje nienaturalne zachowanie sytemu.

Odnośnik do komentarza

Dodam, że problem występował zarówno na moim starym laptopie, jak i na nowym - właściwie od samego początku, odkąd z niego korzystam. Ciekawe natomiast jest to, że problem nie dotyczy laptopa męża, który korzysta z tej samej sieci i tego samego oprogramowania antywirusowego.

Komputer skanuję regularnie w poszukiwaniu wirusów (Avastem i Windows Defenderem) - podobno jest czysty. Korzystam też z zapory. Problem występuje też, kiedy pracuję w trybie offline. Czy to może być spowodowane jakąś niefortunną konfiguracją oprogramowania (korzystam ze specjalistycznego oprogramowania wspomagającego tłumaczenia)? Będę wdzięczna za sugestie dotyczące rozwiązania tego niezwykle irytującego problemu.

 

Jeśli ty i twój mąż korzystacie z identycznych laptopów to jest jeszcze jedna metoda wyszukiwania :porównać listę zainstalowanych softów na obu kompach i odinstalować to czego nie ma twój mąż :lol: - fakt sporo zachodu ale i tak szybciej niż zgadywanie w ślepo i losowe odinstalowywanie.Format nie ma sensu bo wciąż nie wiesz co jest przyczyną twego problemu a piszesz że twój poprzedni komputer też miał problem więc tym bardziej nie ma to sensu

 

 

Może być i taka systuacja że nawet jeśli program X powoduje problem to sama deinstalacja nie rozwiązuje tego problemu bo

 

program X pozostawił jakieś własne wpisy i/lub pliki ...

 

Oprócz wspomnianego zachowania komputera w trybie awaryjnym i czystego rozruchu warto by było użyć ShellExView i powyłączać tymczasowo wszyskich nie MS-owskich rozszerzeń shella.Jeśli po dłuższej obserwacji stwierdzisz że to pomaga to pojedyńczo jeden po drugim aktywujesz element i za każdym razem sprawdzasz dokładnie efekt.

 

Pytanie:

 

Jeśli ten lap pracuje jako stacjonarny to czy nie ma przypadkiem do niego podłączonej myszki albo huba na USB?Bo jeśli tak to i one mogą być przyczyną problemu.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za Wasze uwagi i pomysły. Popróbuję poszczególnych rozwiązań i dam znać, jaki efekt przyniosły - mam nadzieję, że pozwolą wyeliminować te nieciekawe działania. Na razie nie mogę jednak dokonywać za dużych zmian, bo do połowy kwietnia mam projekt wykonywany przy określonej konfiguracji oprogramowania CAT i nie mogę w tym namieszać.

Pozdrawiam :-)

M.

 

Jeszcze odpowiedzi na pytania.

 

Czy problem istnieje zawsze - tzn od momentu włączenia lapka czy dopiero po pewnym czasie?

Szczerze mówiąc, nie pamiętam dokładnie, kiedy akcje się zaczęły. Było to chyba kilka dni po uruchomieniu nowego laptopa (kiedy poinstalowałam już całe oprogramowanie). W trybie codziennym dzieje się to w zasadzie w kilka minut po uruchomieniu sprzętu.

 

 

Czy sprawdzałaś parametry temperaturowe lapka (pobierz Hwinfo32 i pokaż obrazek z Sensors po pewnym czasie działania)?

Nie - nie sprawdzałam, ale jestem pewna, że nie ma zbyt dobrych (po uruchomieniu aplikacji graficznych bardzo się nagrzewa w jednym miejscu - wręcz parzy). Czytałam, że te Delle niestety tak mają.

 

Z tego co widzę jest wersja 2009 + SP dla tej wersji. Czy masz aktualaną wersje?

Mam wersję o krok wcześniejszą. Zbieram się do zakupu nowej, ale to spory koszt, więc czeka na jakąś większą fakturkę od klienta ;-)

 

Tak czy inaczej, usunąłbym wszystko co jest zbędne (Foxit Readera też można wymienić na inne oprogramowanie - żaden problem).

Czy ten Foxit Reader to faktycznie samo zło? Szczerze mówiąc, zainstalowałam go jako ponoć bezpieczniejszą alternatywę dla Adobe Acrobat Readera. Czym mogę go zastąpić, żeby znowu nie wejść z deszczu pod rynnę? Potrzebuję programu do otwierania i przeszukiwania PDFów (edycji nie wykonuję).

 

Jeśli ty i twój mąż korzystacie z identycznych laptopów to jest jeszcze jedna metoda wyszukiwania :porównać listę zainstalowanych softów na obu kompach i odinstalować to czego nie ma twój mąż

Niestety to nie jest takie proste - mamy inne lapki, inne wersje Wina, inne oprogramowanie.

 

Jeśli ten lap pracuje jako stacjonarny to czy nie ma przypadkiem do niego podłączonej myszki albo huba na USB?

Mam bezprzewodową myszkę do laptopa Labtec i odbiornik USB do niej. Na starym lapku, gdzie miałam podobny problem, tez z niej korzystałam. Jak mogę ją przetestować pod kątem powodowania tych problemów - odinstalować?

Odnośnik do komentarza
Mam wersję o krok wcześniejszą. Zbieram się do zakupu nowej, ale to spory koszt, więc czeka na jakąś większą fakturkę od klienta ;-)

 

krok wcześniejszą..........hmmm. Ja bym powiedział dużo wcześniejszą.

Troche to dziwne że posiadając licencje na program nie możesz wykonać aktualizacji do nowszego wydania - sprawdzałaś?

 

po uruchomieniu aplikacji graficznych bardzo się nagrzewa w jednym miejscu - wręcz parzy

Wyczyścić lapka sprężonym powietrzem. Używać podkładki. Albo wywiercić dziure w blacie. :lol: Słowem - tak nie może absolutnie być

 

Czy ten Foxit Reader to faktycznie samo zło? Szczerze mówiąc, zainstalowałam go jako ponoć bezpieczniejszą alternatywę dla Adobe Acrobat Readera. Czym mogę go zastąpić, żeby znowu nie wejść z deszczu pod rynnę? Potrzebuję programu do otwierania i przeszukiwania PDFów (edycji nie wykonuję).

Na litość boską czy Ty się zakochałaś w tym programie? Usuń go skoro nie potrzebujesz tworzyć dokumentów PDF. Podałem co w zamian...np Sumatra

 

Mam bezprzewodową myszkę do laptopa Labtec i odbiornik USB do niej.

Kupić najzwyklejszą za 20 dychy mysz na kabelku USB i zobaczyć.

Odnośnik do komentarza

Mam bezprzewodową myszkę do laptopa Labtec i odbiornik USB do niej. Na starym lapku, gdzie miałam podobny problem, tez z niej korzystałam. Jak mogę ją przetestować pod kątem powodowania tych problemów - odinstalować?

 

Zdecydowanie tak. Możesz mieć zakłócenia. I od tego zacznij.

 

Mój post #17 wcale nie zmusza Cię do deinstalacji softu. To proponuję zrobić jeżeli nie jest to problem z myszką.

Ja jednak polecam Adobe Reader X do przegladania plików pdf.

Odnośnik do komentarza

krok wcześniejszą..........hmmm. Ja bym powiedział dużo wcześniejszą.

Troche to dziwne że posiadając licencje na program nie możesz wykonać aktualizacji do nowszego wydania - sprawdzałaś?

Tak, sprawdzałam - trzymam rękę na pulsie. Jednym z moich zleceniodawców jest właśnie firma SDL i kupuję u nich oprogramowanie ze zniżką, ale obecna aktualizacja z wersji 2007 na 2009 to i tak ponad pięć stówek (w promocji).

 

Kupić najzwyklejszą za 20 dychy mysz na kabelku USB i zobaczyć.

Na początek kilka godzin temu wyjęłam odbiornik myszy z USB i... alleluja... od tej pory ani jeden znak nie wpisał się w celowo otwartym Notatniku, żadne okienko samo nie wyskoczyło! :-)))

Wszystko wskazuje na to, że mysz była problemem. dziękuję bardzo Flaviusowi za sugestię i każdemu z panów z osobna za pomysły i pomoc. Trudno się odwdzięczyć w przestrzeni wirtualnej (chyba że potrzebne jakieś tłumaczonko z angielskiego na polski :-), ale jeśli Panowie byliby w Trójmieście, to zapraszam na piwko :-)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...