Skocz do zawartości

NIS 2011 - Brak opcji w Menu podręcznym


Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że w Menadżerach Plików była taka pozycja - "Skanuj Plik" lub podobnie i chyba było kilka innych możliwości.

Chodzi o PPM na pliku. Jest Otwórz za pomocą i inne takie a ta funkcjonalność mi znikła i nie wiem kiedy bo rzadko korzystałem (możliwe, że po aktualizacjach ich softu).

Zadałem takie pytanie do Supportu. Zobaczymy co odpowiedzą.

 

A może jest możliwość naprawy stosownego klucza.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Dla przykładu Avira dodaje wpis do menu kontekstowego w kluczu HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\ContextMenuHandlers\Shell Extension for Malware scanning

Mam stosowny wpis w rejestrze dla Nortona ale wg mnie to nie jest takie proste. Jest cały szereg kluczy zależnych i nie znając układu nie jest możliwe stworzenie własnoręcznie modyfikacji rejestru.

 

A tutaj fixy od Symanteca, ale do wersji 2009 KLIK

Tego jeszcze nie próbowałem bo:

 

Odpowiedź z Nortona

 

Czy próbował Pan ocpji, klikając prawym przyciskiem myszky na dany plik który chciałby pan przeskanować?

Taka opcja powinna być w każdym Nortonie.

 

Fakt w mailu do nich użyłem skrótu PPM ale również napisałem, że w Menu podręcznym brak opcji. A może powinienem użyć nazwy Menu Kontekstowe.:P

Tak czy inaczej wysłałem maila z wyjaśnieniem i zrzutem ekranu.

 

Oczywiście zapytałem, czy cytowany przez Ciebie Hotfix (DZIĘKI :thumbsup: ) jest kompatybilny z NIS 2011.

 

Generalnie problem nie dotyczy wersji IE. Oba kompy W7 Pro x64 (na moim IE9 a u Niuńki jeszcze celowo IE8).

 

W Menu podręcznym mam tylko opcję: NIS -> "Skanowanie sieci przez funkcję Insight"

Odnośnik do komentarza
Generalnie problem nie dotyczy wersji IE.

 

Generalnie Wiesław w ogóle cie nie rozumiem teraz. Co ma przeglądarka do menu kontekstowego Nortona?

 

Masz w tym cudownym Nortonie opcje naprawy, ponownej instalacji lub coś podobnego?

 

Oczywiście zapytałem, czy cytowany przez Ciebie Hotfix (DZIĘKI thumbsup.gif ) jest kompatybilny z NIS 2011.

 

To w końcu działą ta opcja skanu plików czy nie działa? Bo już kompletnie się gubie w Twoich wypowiedziach

Odnośnik do komentarza
Co ma przeglądarka do menu kontekstowego Nortona?

 

HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\ContextMenuHandlers\Symantec.Norton.Antivirus.IEContextMenu

 

Czy teraz jasne? Wydaje mi się, że WSZYSTKO co dzieje się w kompie z systemem Windows jest oparte o IE.

Niezależnie od Menadżerów plików, typów przeglądarek itp.

 

Tu raczej jest problem z ich aktualizacjami aplikacji.

 

A czy on jest cudowny - nie wiem. Mnie odpowiada i jest skuteczny.

 

EDYTA

Widzę edycję posta.

 

Opcja skanu nie działa o czym zresztą pisałem wyżej.

 

W Menu podręcznym mam tylko opcję: NIS -> "Skanowanie sieci przez funkcję Insight"
Odnośnik do komentarza
Czy teraz jasne? Wydaje mi się, że WSZYSTKO co dzieje się w kompie z systemem Windows jest oparte o IE.

 

Nie jest związane z IE. Nie przesadzaj Wiesiu, jakoby IE wszystkim rządził. Ja wiem że kochasz MS i jego produkty ale ..... zrób doświadczenie. Wyeksportuj ten kluczyk

HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\ContextMenuHandlers\Symantec.Norton.Antivirus.IEContextMenu

 

w bezpieczne miejsce, a następnie zredukuj zapis do postaci HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\ContextMenuHandlers\Symantec.Norton.Antivirus

 

Zobaczymy czy pojawi sie opcja skanu plików w menu.

 

A czy on jest cudowny - nie wiem. Mnie odpowiada i jest skuteczny.

 

Jest cudowny - wiem co mówię. Tylko mi się nie obrażaj :lol:

Odnośnik do komentarza
W Menu podręcznym mam tylko opcję: NIS -> "Skanowanie sieci przez funkcję Insight"

 

Zainstalowałam NIS na testowym Windows 7 x64. I dokładnie mam to samo co Ty, tylko:

 

niscontext.th.png

 

W ShellExView to rozszerzenie jest widoczne jako:

 

IEContextMenu Class No Context Menu Symantec Shared Component Shell Extension Module 18.5.0.125 Symantec Shared Component Symantec Corporation No No No No No No C:\Program Files (x86)\Norton Internet Security\Engine64\18.5.0.125\NavShExt.dll {FAD61B3D-699D-49B2-BE16-7F82CB4C59CA} 2011-03-24 06:24:00 2011-03-24 06:24:10 No *, Drive, file, Folder, opensearchfilefolderresult AR 161 208

 

Wnioski: pretensje do producenta.

 

 

EDIT: Jeszcze uzupełnienie do tego co napisałam: na plikach to tak wygląda. Jeśli jednak klikniesz prawym na dysk lub folder wtedy w tym menu jest opcja "Skanuj teraz" (zamiast Insight).

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\*\shellex\ContextMenuHandlers\Shell Extension for Malware scanning]
@="{45AC2688-0253-4ED8-97DE-B5370FA7D48A}"

 

Tak wygląda wpis Aviry. Zastanawiałem się tylko czy usuwając wartość IEContextMenu z twojego klucza, albo dodając nowy klucz nie pojawiłaby sie taka opcja w menu kontekstowym.

Skoro pojawiła się Picasso, może ona wypowie się na ten temat. Ale jak czytam

 

IEContextMenu Class No Context Menu Symantec Shared Component Shell Extension Module 18.5.0.125 Symantec Shared Component Symantec Corporation No No No No No No C:\Program Files (x86)\Norton Internet Security\Engine64\18.5.0.125\NavShExt.dll {FAD61B3D-699D-49B2-BE16-7F82CB4C59CA} 2011-03-24 06:24:00 2011-03-24 06:24:10 No *, Drive, file, Folder, opensearchfilefolderresult AR 161 208

wychodzi że nie ma tej opcji dla dysków folderów i plików

 

Tylko się nie obrażaj. Czasami rozumiemy inaczej czyjeś wpisy.

 

Przechodzi mi .....nawet szybko :lol:

Odnośnik do komentarza
wychodzi że nie ma tej opcji dla dysków folderów i plików

 

Wręcz przeciwnie. Ta linia: "*, Drive, file, Folder, opensearchfilefolderresult" oznacza, że menu jest właśnie dla tych obiektów dostawione. Jak doedytowałam wyżej, to menu wygląda inaczej w zależności na co się kliknie. Dla folderu / dysku / zaznaczonej większej ilości plików jest "Skanuj teraz", zaś dla pojedynczych plików "Insight".

Odnośnik do komentarza
Wręcz przeciwnie. Ta linia: "*, Drive, file, Folder, opensearchfilefolderresult" oznacza, że menu jest właśnie dla tych obiektów dostawione. Jak doedytowałam wyżej, to menu wygląda inaczej w zależności na co się kliknie. Dla folderu / dysku / zaznaczonej większej ilości plików jest "Skanuj teraz", zaś dla pojedynczych plików "Insight".

 

zasugerowałem sie tym pierwszym wpisem IEContextMenu Class No Context Menu Symantec Shared Component Shell Extension Modul. - teraz rozumiem wszystko.

Wybacz Picasso, ale czasem trzeba mi coś wskazać albo wytłumaczyć albo sam juz nie wiem ;)

Odnośnik do komentarza
@Picasso

Mam dokładnie ten sam efekt. W TC jest jeszcze X64-> itd ale nadal brak możliwości skanowania poszczególnych plików. Katalogi i dyski owszem.

 

Jeśli zaznaczysz więcej niż jeden plik, wtedy będzie "Skanuj teraz". Kontrolka dla menu jest jedna, opcje są podstawiane dynamicznie z tego samego modułu (NavShExt.dll). Tu nic nie zdziałasz. Symantec tak sobie to wymyślił.

Odnośnik do komentarza

@Meir

 

Zakładam, że u Ciebie jest ta funkcjonalność nawet dla pojedyńczych plików.

 

Otrzymałem maila z Nortona z linkiem do wersji polskiej naprawy Menu Kontekstowego ale z zastrzeżeniem, że standardowo dotyczy NIS 2009.

Niestety Hotfix (jak przypuszczałem) sprawdza wersję softu i nie działa i bardzo dobrze. Wolę to niż problemy.

 

Ale Pani również napisała, że nie otrzymali jeszcze takiego zgłoszenia o tym problemie i przekazuje go do producenta w celu zdiagnozowania.

 

Mam obietnicę, że otrzymam odpowiedź.

 

Generalnie problem jest na Vista i W7 - jeżeli @Meir nie ma problemów na XP.

 

Odpisałem podając dodatkowe informacje (zaznaczenie minimum 2 plików oraz niewłaściwy Hotfix).

 

O wszelkich odpowiedziach będę informował.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...