Skocz do zawartości

Przeglądarka plików XPS nie działa


kruger

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem sobie przekonwertować dokument do xps ale się okazuje, że nie mam tej drukarki wśród dostępnych. W ogóle jej tam nie ma (menu danego programu - plik - drukuj). Poszukałem informacji w necie i piszą , że potrzebny jest NET Framework 3, na liście dodaj usuń nie mam żadnego Frameworka ale w funkcjach systemu windows jest widoczny Net Framework 3.5.1 (zaznaczony jako zainstalowany), dodatkowo w taki sam sposób są oznaczone usługi xps i przeglądarka xps czyli niby są, ale jednak ich nie ma. Próbowalem ją zainstalować na nowo pobierając plik z tej strony http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows/downloads?T1=downloadsWinXP.......ale podczas instalacji się wyświetliło "W celu zainstalowania lub skonfigurowania Net Framework 3 użyj funkcji Włacz lub wyłącz funkcje systemu windows" czyli instalacja tak jakby się nie powiodła. Gdzie by mogła być przyczyna tego?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

He,he :D ...choćbyś stanął na głowie nigdy nie zainstalujesz w Windows 7 NET Frameworka 2 ,3 i 3.5.Wersja 2 i 3.5 jest natywnie wbudowana w system.Wersja 3.5 zawiera w sobie wszystkie biblioteki co 3,wersję 3.5 mozesz co najwyzej wyłączyć/włączyć w "Włącz lub wyłącz funkcję systemu Windows.

 

EDIT

 

Pytanie:

Czy usługi XPS są zainstalowane (rysunek)

 

post-510-0-60818100-1300512097_thumb.png

 

Domyślnie on jest zainstalowany ale jak ktoś tam mieszał to moze być róznie...

 

 

Wyeksportuj klucz HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Print\Printers\Microsoft XPS Document Writer

 

Uruchom cmd.exe i wklep komendę

 

REG EXPORT "HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Print\Printers\Microsoft XPS Document Writer" %userprofile%\Desktop\log1.txt

 

Zawartość tego klucza pojawi się na pulpicie - pokaż go tu.

 

Czy inne drukarki fizyczane czy logiczne (np PDF konwerter) jeśli takowe posiadasz działają prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Chciałem sobie przekonwertować dokument do xps ale się okazuje, że nie mam tej drukarki wśród dostępnych. W ogóle jej tam nie ma (menu danego programu - plik - drukuj).

 

Sprawdź czy można ponowić dodawanie drukarki metodą przez wizard: Panel sterowania > Sprzęt i dźwięk > Urządzenia i drukarki > Dodaj drukarkę > Dodaj drukarkę lokalną > Utwórz nowy port (typ lokalny, nazwa obojętna) > dojdziesz do takiego dialogu:

 

xps.th.png

 

 

Próbowalem ją zainstalować na nowo pobierając plik z tej strony http://windows.micro...WinXP.......ale

 

Nie wiem co to za link, ale słowo "WinXP" sugeruje, że chcesz montować coś co się nie nadaje na ten system.

 

 

EDIT:

 

Czy usługi XPS są zainstalowane (rysunek)

 

vs.

 

ale w funkcjach systemu windows jest widoczny Net Framework 3.5.1 (zaznaczony jako zainstalowany), dodatkowo w taki sam sposób są oznaczone usługi xps i przeglądarka xps czyli niby są, ale jednak ich nie ma.

 

 

.

Edytowane przez picasso
Odnośnik do komentarza

Już działa, według przepisu picasso ją zainstalowałem i drukuje. Dzięki za odpowiedzi.

U mnie ten kreator wygląda tak jak na zdjęciu poniżej, wybrałem tą nowszą z listy, nie wiem dlaczego są tam aż dwie.

xpsn.th.jpg

 

Sprawdziłem też przy okazji drukarkę od Nitro PDF co sugerował Flavius i ona też jest problematyczna, ale może jakoś to rozwiążę...Pytanie tylko jeszcze mam jak permanentnie usunąć drukarkę z komputera. Na tym laptopie mam starą, nieużywana już drukarkę hp, wcześniej wykasowałem plik dll od niej z systemu32, odinstalowałem ją przez dodaj usuń programy, ale ona wciąż jest i nawet można wejść w jej właściwości. Czyli pliki zostały na dysku. Przed chwilą dałem w urządzeniach i drukarkach aby została usunięta i pisze tam przy niej: oczekuje na usunięcie. Zrestartowałem nawet system ale wciąż tam jest. Te wpisy w opcjach wyboru drukarki są trochę denerwujące, bo to już nieistniejące urządzenia a wciąż się pojawia na listach wyboru drukarek.

Odnośnik do komentarza
U mnie ten kreator wygląda tak jak na zdjęciu poniżej, wybrałem tą nowszą z listy, nie wiem dlaczego są tam aż dwie.

 

To wygląda na skutek instalacji SP1 (build pre-SP i SP1). Nie tak dawno przecież aktualizowałeś.

 

 

Sprawdziłem też przy okazji drukarkę od Nitro PDF co sugerował Flavius i ona też jest problematyczna, ale może jakoś to rozwiążę...

 

Jaki błąd?

 

 

Na tym laptopie mam starą, nieużywana już drukarkę hp, wcześniej wykasowałem plik dll od niej z systemu32, odinstalowałem ją przez dodaj usuń programy, ale ona wciąż jest i nawet można wejść w jej właściwości. Czyli pliki zostały na dysku.

 

A co jest w Menedżerze urządzeń? Start > wklep devmgmt.msc > z menu Widok ustaw pokazywanie ukrytych > na liście szukaj urządzenia HP pasującego do drukarki > jeśli będzie, spróbuj usunąć.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Sprawdziłem też przy okazji drukarkę od Nitro PDF co sugerował Flavius i ona też jest problematyczna, ale może jakoś to rozwiążę...

Opisz to dokładniej

 

Pytanie tylko jeszcze mam jak permanentnie usunąć drukarkę z komputera. Na tym laptopie mam starą, nieużywana już drukarkę hp, wcześniej wykasowałem plik dll od niej z systemu32, odinstalowałem ją przez dodaj usuń programy, ale ona wciąż jest i nawet można wejść w jej właściwości. Czyli pliki zostały na dysku. Przed chwilą dałem w urządzeniach i drukarkach aby została usunięta i pisze tam przy niej: oczekuje na usunięcie. Zrestartowałem nawet system ale wciąż tam jest. Te wpisy w opcjach wyboru drukarki są trochę denerwujące, bo to już nieistniejące urządzenia a wciąż się pojawia na listach wyboru drukarek.

 

Usuń folder gdzie były zainstalowane sterowniki,wykasuj podklucz do tej drukarki w kluczu

 

HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Print\Printers

Odnośnik do komentarza

Wszystko już jest naprawione, dziękuję za odpowiedzi :thumbsup: . Tej HP nie było w menadżerze urządzeń (albo była pod jakąś niepozorną mylącą nazwą, jednak chyba nie bo dokładnie sprawdzałem) ale wykasowanie klucza rejestru i ok. 60 plików z folderu/podfolderów spool przyniosło efekt. A co do Nitro to przeinstalowalem ten program dwa razy i zaczął drukować do plików i konwertować. Wcześniej było tak, że pojawiało się okienko postępu ale nic się nie działo (w folderze "urządzenia i drukarki ta od Nitro była jako "offline"). Wiem że ten program przy konwersji dokumentów wymaga aby był domyślną przeglądarką do pdf i tak był ustawiony jednak musiały być jakieś zakłocenia, że nie dzialał..

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...