Skocz do zawartości

Problemy ze sterownikami? Tylko 640x480 i 16 kolorów


ayla

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór :)

 

Zaczęło się od tego, że pewnego dnia grafika "wysypała się" i jedyne co było możliwe, to 640x480, 16 kolorów. W Managerze urządzeń wykrzyknik przy karcie (pojawił się przy okazji awarii).

 

Problem chyba (mam nadzieję!) został opanowany. Najpierw Driver Sweeperem wyczyściłam wszystkie resztki sterowników od grafiki (GeForce 8600M GS 265MB), karta VGA (ta zintegrowana) zaczęła pracować normalnie (można było ustawić normalną rozdzielczość). Po dograniu sterowników do GeForce'a wszystko się wysypało znowu. Wyczyściłam znowu. Pogrzebałam w oprogramowaniu, usunełam ESET NOD (kiedyś na moim kompie narobił bałaganu innego rodzaju, zresztą był nieaktualny, stary i crackowany) i SpyDoctora. Tym razem sterowniki do GeForce'a weszły i wszystko było ładnie do czasu aż nie wysypało się znowu (przy próbie obejrzenia filmu). Wyczyściłam znowu i pomyślałam, że w najgorszym razie komp może chodzić tylko na tej zintegrowanej karcie (do filmów, netu i gg starczy), udało się uruchomić film, cały minął, po kontrolnym resecie jednak wszystko wróciło do stanu sprzed "naprawiania" a co drugi reset na ekranie pojawiało się 8 pulpitów jeden obok drugiego (tak jakby te pulpity 640x480 wyświetlane były jako tapeta sąsiadująco...). Weszłam do rejestru (sprawdzić, czy nie ma jakichś pozostałości sterowników, które mogą się gryźć) i ręcznie wywaliłam z HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE klucze NVIDIA i ATI (w ogóle nie wiem po co ktoś wgrywał sterowniki ATI...). Następnie w MU przy karcie graficznej (widoczna tylko VGA - GeForce wywalony był) zrobiłam "zaktualizuj sterownik" i Win7 sam sobie znalazł w sieci i zainstalował sterownik (GeForce wrócił bez wykrzyknika). Wygląda na to, że działa (kilkakrotny reset, film leci od kilkunastu minut i nic sie nie sypie).

 

Ale! Przy starcie systemu zaczęło wyskakiwać jakieś okienko. Miga tak szybko, że nie sposób przeczytać co boli system... Załączam logi i proszę o zerknięcie, bo może (pewnie) coś przekombinowałam. Będę wdzięczna za pomoc. W ogóle mam nadzieję, że to dobry dział... ale problem wydaje się być systemowo - software'owy.

 

 

 

 

SecurityCheck:

 

 

Results of screen317's Security Check version 0.99.9

Windows 7 (UAC is enabled)

Internet Explorer 8

``````````````````````````````

Antivirus/Firewall Check:

Avira AntiVir Personal - Free Antivirus

WMI entry may not exist for antivirus; attempting automatic update.

Avira successfully updated!

```````````````````````````````

Anti-malware/Other Utilities Check:

MVPS Hosts File

Spybot - Search & Destroy

Adobe Flash Player 10.1.85.3

Mozilla Firefox (3.6.10) Firefox Out of Date!

````````````````````````````````

Process Check:

objlist.exe by Laurent

Avira Antivir avgnt.exe

Avira Antivir avguard.exe

``````````End of Log````````````

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Ale! Przy starcie systemu zaczęło wyskakiwać jakieś okienko. Miga tak szybko, że nie sposób przeczytać co boli system...

 

Kiedy to okienko startuje? Faza logowania czy może już później przy wejściu na Pulpit? Ja tu widzę jeden pasujący element, resztkę po keyloggerze (obserwuję to często w logach z Tibią):

 

O20 - Winlogon\Notify\LogonInit: DllName - logonInit.dll -  File not found

 

Start > w polu szukania wklep regedit > skasuj ten klucz:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\Notify\LogonInit

 

Zresetuj system i zobaczymy co się stanie.

 

 


Inne komentarze do tego co widzę w raportach:

 

1. Dodatkowo, możesz wyłączyć ze startu zbędniki. W Autoruns w karcie Logon odptaszkuj:

 

O4 - HKLM..\Run: [HP Software Update] C:\Program Files\HP\HP Software Update\hpwuSchd2.exe (Hewlett-Packard)

O4 - HKLM..\Run: [hpqSRMon] C:\Program Files\HP\Digital Imaging\bin\HpqSRmon.exe (Hewlett-Packard)

O4 - HKLM..\Run: [QuickTime Task] C:\Program Files\QuickTime\QTTask.exe (Apple Inc.)

O4 - HKU\S-1-5-21-1752334341-1099222793-536982158-1000..\Run: [ALLUpdate] C:\Program Files\ALLPlayer\ALLUpdate.exe ()

 

2. Spybot Search & Destroy: program za stary, niezbyt dopasowany do platformy Windows 7 (brak 100% zgodności z mechanizmami tej platformy i nie ma integracji z Centrum) i za słaby na dzisiejsze zagrożenia. "Spybot" zresztą już jest w tym systemie w postaci zintegrowanego Windows Defender, a ponadto nowoczesne antywirusy mają już silnik wielofunkcyjny i spyware wchodzi w zakres detekcji. Sugeruję deinstalację Spybot Search & Destroy, wystarczy jako uzupełnienie dobry darmowy skaner na żądanie Malwarebytes' Anti-Malware. Uwaga: przed deinstalacją wejdź do opcji immunizacji statycznej i przywróć domyślny plik HOSTS, bo aktualnie jest nieźle modyfikowany:

 

O1 HOSTS File: (430706 bytes) - C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts

O1 - Hosts: 127.0.0.1 www.007guard.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 007guard.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 008i.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 www.008k.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 008k.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 www.00hq.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 00hq.com

O1 - Hosts: 127.0.0.1 010402.com

(...)

O1 - Hosts: 14824 more lines...

Deinstalacja programu nie likwiduje tej modyfikacji.

 

3. Gadu-Gadu 10: Proponuję wymianę tego żercy zasobów na aplikację, która bardziej szanuje zasoby oraz nie lasuje psychiki szajsem reklamowym, a jednocześnie obsługuje wszystkie pożądane cechy sieci Gadu w najnowszej wersji protokołu (długie numery, szyfrowanie, multilogowanie ...). Do wglądu temat: Darmowe komunikatory. Propozycje: WTW, Miranda.

 

GG10 nabiło też śmieci. Wejdź do folderu C:\Users\Monika\AppData\Local i skasuj stamtąd wszystkie pliki spełniające warunek Temp*.html.

 

4. Lisek do aktualizacji Firefox 3.6.15.

 

 

5. Wreszcie: jest już pierwszy SP do pobrania. Linkuję pełny instalator: Windows 7 Service Pack 1.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za szybką reakcję :)

 

Więc tak:

 

Okienko mruga po starcie systemu, kiedy ładuje się pulpit, pomiędzy zgłoszeniem się Aviry a odpaleniem GG. Teraz zauważyłam, że jednocześnie na pasku zadań mruga ikonka AllPlayera. Tak spojrzałam, w te autostarty i to może być ten update programu... jeny, ale mi głupio teraz... ale już późno jest :/ Zaraz wyjdzie na to, że niepotrzebnie zabrałam Ci czas...

 

Klucz, który podałaś rozwija mi się tylko dotąd: HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion nie ma już podkluczy, obok są tylko różne wartości, czy w związku z tym wywalić cały CurrentVersion?

 

1. Tym się zajmę zaraz.

 

2. Tu jest problem, bo program się zawiesza za każdym razem przy próbie przywracania. Nie odpowiada i cześć. Można go odinstalować a plik skądś wziąć i podmienić później? Anti Malware'a znam, używam osobiście, tutaj nie ma sensu go instalować, bo główny użytkownik kompa i tak nie będzie skanować na żądanie, a jak się coś "zepsuje" podrzuci go mnie...

 

3. GG nie wywalę bo to nie mój komp, tylko koleżanki, a ona "nie umie" niczego innego. Maszyna służy jej do oglądania filmów, netu, zdjęć, GG i skype. Tibia to zapewne sprawka syna albo i męża ;) Nie sądzę, żeby dała się przekabacić na inny komunikator (koleżanka, nie Tibia).

 

Firefoxy i Windowsy zaraz poinstaluję.

 

EDIT: Po wywaleniu AllPlayera z autostartu, okienko przestało wyskakiwać... gapa ze mnie... najprostsze rzeczy czasem są najtrudniejsze... i szuka się potem nie wiadomo czego... PRZEPRASZAM...

Czyli ogólnie wychodzi na to, że już dobrze?

Odnośnik do komentarza
Okienko mruga po starcie systemu, kiedy ładuje się pulpit, pomiędzy zgłoszeniem się Aviry a odpaleniem GG. Teraz zauważyłam, że jednocześnie na pasku zadań mruga ikonka AllPlayera. Tak spojrzałam, w te autostarty i to może być ten update programu... jeny, ale mi głupio teraz... ale już późno jest :/ Zaraz wyjdzie na to, że niepotrzebnie zabrałam Ci czas...

 

Całkiem możliwe. Zresztą z tym aktualizatorem AllPlayer w Autostarcie były wcześniej problemy z UAC. Nie wiem jak jest teraz, ale i tak jest to obiekt zbędny i spokojnie go likwiduj.

 

 

Klucz, który podałaś rozwija mi się tylko dotąd: HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion nie ma już podkluczy, obok są tylko różne wartości, czy w związku z tym wywalić cały CurrentVersion?

 

Nie! Nie wolno naruszyć tego co jest na zielono: HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\Notify\LogonInit. Tylko klucz LogonInit masz skasować. I klucz na 100% jest, w przeciwnym wypadku OTL nie listowałby tego, on to wyciągnął z rejestru. Czy regedit uruchomiłaś jako Administrator?

 

 

2. Tu jest problem, bo program się zawiesza za każdym razem przy próbie przywracania. Nie odpowiada i cześć. Można go odinstalować a plik skądś wziąć i podmienić później? Anti Malware'a znam, używam osobiście, tutaj nie ma sensu go instalować, bo główny użytkownik kompa i tak nie będzie skanować na żądanie, a jak się coś "zepsuje" podrzuci go mnie...

 

Masa sposobów na przywrócenie domyślnego pliku HOSTS. Można to zrobić ręcznie (KLIK) lub skorzystać z narzędzia Fix-it Microsoftu (KLIK). Ponadto, Spybot powinien był utworzyć kopię zapasową oryginału i wystarczy tylko pozamieniać pliki. W folderze C:\Windows\System32\drivers\etc zapewne jest wiele kopii pliku, ale liczy się tylko ten najmniejszy i z domyślną zawartością (w Windows 7 wszystkie linie są skomentowane przez znak #):

 

#       127.0.0.1       localhost
#       ::1             localhost

 

3. GG nie wywalę bo to nie mój komp, tylko koleżanki, a ona "nie umie" niczego innego. Maszyna służy jej do oglądania filmów, netu, zdjęć, GG i skype. Tibia to zapewne sprawka syna albo i męża ;) Nie sądzę, żeby dała się przekabacić na inny komunikator (koleżanka, nie Tibia).

 

Jasne, rozumiem. A czy koleżanka nie pasowałaby do modelu AQQ?

 

 

EDIT:

 

EDIT: Po wywaleniu AllPlayera z autostartu, okienko przestało wyskakiwać... gapa ze mnie... najprostsze rzeczy czasem są najtrudniejsze... i szuka się potem nie wiadomo czego... PRZEPRASZAM...

Czyli ogólnie wychodzi na to, że już dobrze?

 

Pisałam nie widząc edycji. Nie mam więcej komentarzy. Sama mówisz, że problem główny rozwiązany.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

yyyy

 

Skasowałam klucz (taaa, trzeba było jako administrator uruchomić, zawsze zapominam za pierwszym razem) i nic się nie zmieniło po resecie. Znaczy wszystko było ok.

 

A potem skorzystałam z narzędzia Microsoftu do zresetowania pliku hosts i po resecie... wysypało grafikę znowu.

 

Może karta umiera?

Odnośnik do komentarza
Skasowałam klucz (taaa, trzeba było jako administrator uruchomić, zawsze zapominam za pierwszym razem) i nic się nie zmieniło po resecie. Znaczy wszystko było ok.

 

Nie okazał się sprawcą defektu z oknem na starcie, ale o tyle nie było OK, że to pochodna infekcji (lewy dodatek do Tibia musiał kiedyś być "zainstalowany").

 

 

A potem skorzystałam z narzędzia Microsoftu do zresetowania pliku hosts i po resecie... wysypało grafikę znowu.

 

Może karta umiera?

 

Czy jest tu pewność, że w tle nie odbyła się jakaś niepożądana aktualizacja sterowników z Windows Update, wykonana na restarcie? Ponadto, skoro problem tyczy sprzętu, to rekwalifikuję temat na dział Hardware i tam przenoszę. Do podania są inne informacje uzupełniające: KLIK (dane o karcie z GPU-Z / raport ogólny inwentaryzacji sprzętu np. z HWiNFO32).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Czy jest tu pewność, że w tle nie odbyła się jakaś niepożądana aktualizacja sterowników z Windows Update, wykonana na restarcie?

 

Raczej tak. Win Update ustawiony na ręczny.

 

(dane o karcie z GPU-Z / raport ogólny inwentaryzacji sprzętu np. z HWiNFO32).

 

HWiNFO32

GPU-Z

 

EDIT:

Po kolejnym wyczyszczeniu kompa ze sterowników NVidii karta VGA wróciła do normy. Można ustawić rozdzielczość max. 1280x800. Ciekawe kiedy się wysypie... Korci mnie, żeby jeszcze raz zaktualizować sterownik, ale mam wrażenie, że to zabawa w kotka i myszkę. Coś gdzieś zgrzyta a ja nie wiem co...

Odnośnik do komentarza

Numer z 8 pulpiatami widziałem na laptopie kolegi z prawie taką samą kartą graficzną. Niestety była padnięta chociaż w tym przypadku może być inaczej. Osobiście spróbowałbym popracować na innym systemie operacyjnym np na Ubuntu. Jeżeli Ubuntu będzie mieć problemu można z dużą pewnością powiedzieć że winny jest sprzęt. Oczywiście wyczyściłbym też laptopa bo przegrzewające się komponenty mogą robić różne dziwne rzeczy. Po przeczyszczeniu możesz w Windowsie sprawdzić jak reaguje komputer na test GPU z OCCT. Dobrze byłoby gdyby test pochodził z godzinkę zarówno GPU jak i GPU Memtest. Jeżeli możesz wrzuć też screena z włączonym CrystalDiskInfo.

Odnośnik do komentarza

Numer z 8 pulpiatami widziałem na laptopie kolegi z prawie taką samą kartą graficzną. Niestety była padnięta chociaż w tym przypadku może być inaczej. Osobiście spróbowałbym popracować na innym systemie operacyjnym np na Ubuntu. Jeżeli Ubuntu będzie mieć problemu można z dużą pewnością powiedzieć że winny jest sprzęt. Oczywiście wyczyściłbym też laptopa bo przegrzewające się komponenty mogą robić różne dziwne rzeczy. Po przeczyszczeniu możesz w Windowsie sprawdzić jak reaguje komputer na test GPU z OCCT. Dobrze byłoby gdyby test pochodził z godzinkę zarówno GPU jak i GPU Memtest. Jeżeli możesz wrzuć też screena z włączonym CrystalDiskInfo.

 

Linuksy nie wchodzą w grę, w tym kompie musi być Windows...

 

Nie wiem, też pomyślałam, że może się coś przegrzewa, bo teraz wysypuje się nawet ta zintegrowana grafika (karta VGA), a Gorce nie jest zainstalowana. Wynika z tego, że to jednak nie problem z softem do NVidii. Komp chodzi, film leci, a po resecie wszystko się rozłazi w wraca do 640x480, 16 kolorów.

 

Czyszczenie... tu chyba odpadam. Nie rozkręcę tego, bo nigdy nie rozkręcałam laptopa, a bez tego można dostać się tylko do RAMu i HD... To nie mój sprzęt. Nie chcę ryzykować.

 

Czy jest sens robić testy, o które prosiłeś na tym wykrzaczonym wyświetlaniu przy karcie tylko VGA? Raz, że nie mam już chyba siły czyścić tego sto razy na godzinę, by za chwilę było to samo, dwa, że boję się trochę, że to wszystko spali się w cholerę. HWiNFO32 pokazywał 84 - 85 stopni na karcie (GeForce) przy odpalonym tylko pulpicie...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...