Skocz do zawartości

Windows Vista zawiesza sie po ok 2 min.


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przesuwam do działu Vista. Nie widzę tu żadnych znaków infekcji, ale nie dałeś w ogóle loga z rootkit detekcji GMER i nie przyznałeś się do uruchomienia ComboFix (nie wątpię, że było to bezsensowne).

 

 

Windows Vista Home, notek amilo pa 2548, 32 bit zawiesza sie po ok2 min.

 

1. Rozpocznij od wyrzucenia z Autostartu P2P:

 

O4 - HKU\S-1-5-21-1799331704-3147706082-1461188951-1000..\Run: [ares] C:\Program Files\Ares\Ares.exe (Ares Development Group)

O4 - HKU\S-1-5-21-1799331704-3147706082-1461188951-1000..\Run: [uTorrent] C:\Program Files\uTorrent\uTorrent.exe (BitTorrent, Inc.)

Powody: połączenia torrent mogą być bardzo agresywne i miałam już przypadek na poprzednim forum, gdzie to system ze względu na słabe predyspozycje sieciowe (bodajże chodziło o kiepską kartę sieciową) ulegał zamrożeniu podczas startu (w Autostarcie był klient torrent, który zamęczał). Program Autoruns w ręce i w sekcji Logon odptaszkuj te dwa wpisy > zresetuj system > i zobaczymy jaki to ma skutek.

 

 

2. Jest jeszcze w Dzienniku zdarzeń taki błąd:

 

Error - 2011-03-02 06:34:39 | Computer Name = komputer | Source = ACPI | ID = 327686

Description = IRQARB: System ACPI BIOS nie zawiera przerwania dla urządzenia w gnieździe

PCI 13, funkcja 0. Skontaktuj się z dostawcą systemu w celu uzyskania pomocy technicznej.

Aczkolwiek MS klasyfikuje go jako do zignorowania (KB930062), o ile w Menedżerze urządzeń nie występuje rzeczywisty problem z którymś urządzeniem. Skocz do Menedżera urządzeń i zweryfikuj sytuację.

 

 

3. Wreszcie, system w ogóle nie aktualizowany, brakuje SP2:

 

Windows Vista Home Premium Edition  (Version = 6.0.6000) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 8.0.6001.18904)

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam

 

1. Zrobione.

 

2. W menadżerze wszystko OK.

 

3. Przy próbie instalacji SP2, przerzuca mnie do SP1, a przy instalacji SP1 daje mi błąd http://support.microsoft.com/kb/947366

 

Teraz więcej o systemie. Notek jest nie mój. Był zawirusowany i skanowałem Kasperski Rescu d10 i skaner online ESET, potem zainstalowałem ESET. Orygnalnie był MS Esential. Wszystkie kolejno wykryły wirusy, i niby teraz ESET nic nie widzi.

Odnośnik do komentarza

Witam.

1. Zrobiłem - wynik.

 

2. Były kłopoty, ale po wejściu do Recovery system F8, w Napraw wykazał błąd kamera, czy MP player. Usunąłem kilka tego typu w programach (Ares, Nokia OVI itd.) Znowu F8, i napraw dokonał zmian w pisach i notek ruszył. Zrobiłem GMER i dał rade. wynik. Dopiero po tym zainstaował poprawke. W menadżerze wyskoczył mi błąd sterownika WAN miniport (SSTP). Ruszyłem z sp1 i tu znowu lipa. Nie weszła ten sam błąd i na dodatek zginęły wpisy punktu przywracania.

 

Daje Zip CBS

 

PS Przed poprawką uaktualniłem. Zrobił punkt. Potem poprawka. Zrobił Punkt. SP1 i nowy punkt. Po błędzie SP1 utracił wszystkie Punkty przywracania. A w opcjach ma odchaczone[winre,c-system,d-data] po OK daje żądanie nie jest obsługiwane (0x80070032)

Odnośnik do komentarza

W logu CBS masz pełno błędów dot. firewalla tylko systemowego

 

FirewallConfigInstaller::MatchRules() did not matched rules @FirewallAPI.dll,-32817 and @FirewallAPI.dll,-32811 because of name."

 

log mi wygląda przed 3 dnich przed zainstalowaniem ESETA.

 

Jest jeszce w logu taki błąd:

 

000002e1 Couldn't mark for pending delete: [ml:78{39},l:76{38}]"\SystemRoot\WinSxS\Temp\PendingDeletes"\[l:88{44}]"$$DeleteMe.xmllite.dll.01cbd97c8e18227a.0057". Reason: [13]"Cannot Delete"

 

Ale te chyba mozna zignorować.

Spróbuj różnych naprawiczy : MS Fix it w trybie agresywnym z http://support.microsoft.com/kb/971058 oraz ten KLIK ,wyresetuj ustawienia ESET do ustawień domyślnych,wyłącz firewalla w ESET albo nawet go odinstaluj jeśli nie skutkuje,możesz także popróbować zainicjować instalację w trybie awaryjnym

Odnośnik do komentarza

Witam.

Kolejno uruchomiłem MS Fix i Fix WU, potem maintenance i device fix [naprawiło stery WAN miniport].

Odinstalowałem ESET. Daje CBS

 

Będę próbował SP1 i SP2, ale po info co dalej. Pewnie najpierw zrobię płytki recovery z F8 Fujitsu.

 

Dzięki za pomoc i czekam na info.

 

PS

Oczywiście znowu nie ma punktów przywracania systemu mimo tych od fix i usuwania ESET. Opcje odchaczone i ten sam [żądanie nie jest obsługiwane (0x80070032)].

Odnośnik do komentarza

Oczywiście znowu nie ma punktów przywracania systemu mimo tych od fix i usuwania ESET. Opcje odchaczone i ten sam [żądanie nie jest obsługiwane (0x80070032)].

 

Start>>uruchom>>services.msc

 

i ustaw usługę Dziennik zdarzeń systemu Windows na AUTO i uruchom usługę

 

Zmieniałeś ustawienia tej usługi?

 

co do błędów w logu CBS dotyczących firewalla:

 

uruchom cmd.exe w trybie admina (prawoklik na cmd.exe jako admin) i wklep

 

netsh advfirewall reset

 

jeśli to wciąż nie pomaga to pobierz narzędzie VistaSysInfo KLIK zaznacz usługi i wygeneruj log -log ten załącz do posta.

Odnośnik do komentarza

Przywracanie systemu działa dla dysku D a nie działa dla C? Ciekawe :unsure:

 

Skasuj folder:

 

C:\System Volume Information

 

(folder ten jest ukryty,musisz przejąc go na własność aby to uczynić,jeśli mimo wszystko ciągle będzie stawiał opór to użyj jakiegoś livecd np Ubuntu )

 

opróżnij folder (ale nie usuwaj go)

 

C:\windows\system32\tasks\microsoft\windows\SystemRestore

 

oraz usuń klucz

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Schedule\TaskCache\Tree\Microsoft\Windows\SystemRestore\SR

 

+restart

Odnośnik do komentarza

Brak jakich kolwiek zadań. Wyszarzone są wszystkie możliwe zadania do utworzenia.

 

Tzn że wszystkie sekcje są puste,a część lub wszystkie opcje menu jest zszarzałe :confused: ? Pokaż jakieś zrzuty jak to wygląda

 

Jesli to możliwe to w Menu Widok zaznacz "Pokaż zadania ukryte"

 

Czy ty wogóle masz folder C:\Windows\System32\Tasks i jest w nim cokolwiek?

 

Uruchom cmd.exe i wklep komendy

 

cd /d C:\Windows\System32\Tasks

 

wcisnąć ENTER

 

dir /s /b >%userprofile%\Desktop\logfile.txt

 

wcisnąc ENTER

 

plik logfile.txt co utworzy się na pulpicie dołącz do posta

 

wcisnąć ENTER

Odnośnik do komentarza

Usuniety wpis. Taskschd.msc nastała jasność. Nic nie uruchamiałem, ale pojawiły się zdania [Wcześniej nawet odchaczenie ukrutych nic nie dało.]

 

Co? Dalej.

Czy próbować sp1 i sp2.

Czy najpierw kopia systemu F8 fujitsu.

Czy logi.

 

PS

Uruchomiłem punkt przywracania i dał nowy na WINRE, system, i data. Czy wszystkie zostawić zaznaczone.

Odnośnik do komentarza

Usuniety wpis. Taskschd.msc nastała jasność. Nic nie uruchamiałem, ale pojawiły się zdania [Wcześniej nawet odchaczenie ukrutych nic nie dało.]

 

Teraz możesz próbować instalować oba serwis paki ...jak chcesz to mozesz przedtem utworzyć kopie zapasowe.

 

BTW

 

Przy instalacji serwis paka nie wyskakiwał żaden błąd tj. 0x80041315? Właściwie o tyn myślałem już wcześniej tylko wcześniej trochę źle cię zrozumiałem i sądziłem ze jednych z partycji można tworzyć punkt :lol:

Odnośnik do komentarza

Przy instalacji serwis paka nie wyskakiwał żaden błąd tj. 0x80041315? Właściwie o tyn myślałem już wcześniej tylko wcześniej trochę źle cię zrozumiałem i sądziłem ze jednych z partycji można tworzyć punkt :lol:

 

Przerwał inst SP2 i upomniał się o SP1. Przy instalce SP1 wyrzucił błąd podałem wyżej. Brak możliwości utworzenia Punktu przywracania.

 

Przy F8 i prubie Naprawy systemu krzyczał o WEBCAM lub MPlayer konflikt. Cały czas świeci mi dioda obok kamery???.

Odinstalowałem wszystkie playery i odtwarzacze TV veetle i SopCast.

Przy aktualizacji sterownika WebCam stwierdził aktualność.

 

Zrobie scan ESET online. Kopie. Zobaczymy co dalej z SP 1 i 2.

 

Jaki scaner darmowy zainstaować. Upomne Gościa o kupno.

 

PS

Po dwukliku na SP1, miesza HDD już ok 5min i nic nie widać. Czy to normalne?

 

PS2

Nie ma okna UAC. Nie wiem co z tym?

Odnośnik do komentarza

Przerwał inst SP2 i upomniał się o SP1. Przy instalce SP1 wyrzucił błąd podałem wyżej.

Trochę dziwne że tylko tyle wybil ..ale to już teraz nieważne

 

 

Jaki scaner darmowy zainstaować. Upomne Gościa o kupno.

 

Microsoft Security Essentials,Avira

 

Upomnij go także żeby nie używał programów typu WWDC lub podobnych narzędzi czy jakichkolwiek tweakerów do zamykania portów - to własnie tego typu programy generują ten przeklęty klucz.

Odnośnik do komentarza

No to uruchomiłem SP1 dopiero przez dodaj zadanie z menadżera zadań.

 

Totalny odlot. Czekam na wynik.

 

Wcześniej znowu zginął punkt na c-system, ale utworzył z ręki i potem przy aktualizacji.

 

PS

Dalej coś nie klei. Po przejściu SP1 stracił punkt przywracania c-system. Zrobiłem z ręki.

Odnośnik do komentarza

Dalej coś nie klei. Po przejściu SP1 stracił punkt przywracania c-system. Zrobiłem z ręki.

 

Czasami z jakiegoś tam powodu mogą znikać punkty przywracania po instalacji serwis paków - o problemie dopiero mozna mówić jeśli wszystkie punkty przywracania znikają nawet po instalacji zwykłych łat.Na razie się tym nie zajmuj.

 

W zasadzie mozesz kontynuować instalację SP2...przy okazji warto by było odchudzić nieco WinSxS po serwis pakach tj użyć komend vsp1cln (dla SP1) i compcln (po SP2)

 

szczegóły:http://www.techrepublic.com/blog/itdojo/reduce-the-size-of-the-winsxs-folder-with-vsp1clnexe-and-compclnexe/1060

Odnośnik do komentarza

Z punktu widzenia logów wygląda dobrze...ale najważniejsze jest czy ty widzisz poprawę...System przestał się zawieszać?

 

Zainstaluj wszystkie pozostałe aktualizacje jeśli tego dotychaczas nie uczyniłeś,zaktualizuj sterowniki,część da się zrobić przez Windows Update ,sprawdź aktualizacje opcjonalne resztę poszukaj na stronie producenta lapa.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...