Skocz do zawartości

Nie mogę uruchomić menadżera zadań


Marvin

Rekomendowane odpowiedzi

Windows 7 Home Premium

 

Witam, mam problem. Od kilku godzin po prostu nie mogę uruchomić MZ przy próbie kombinacji alt+ctr+delete i wyborze menadżera zadań wyskakuje mi oto taki błąd. (Załącznik A)

 

Gdy próbuję uruchomić MZ za pomocą paska PPM/uruchom menadżer zadań to z kolei wyskakuje mi to (załącznik D )

 

Szukałem na różnych forach i jedyna porada jaką byłem w stanie samodzielnie wykonać zakończyła się fiaskiem.(Załącznik  B )

 

Podczas skanowanie programem AVG (nie wykrył nic) i Malwarebytes Anti-Malware do kwarantanny zostało przeniesionych kilkanaście plików i każdy miał związek z WinThruster (załącznik skan.txt)

 

Z tego co widzę po tych wszystkich skanach to dalej siedzi na kompie. (Załącznik C).

 

Jest jeszcze jedna sprawa, zrobiłem wirtualny obraz płyty gry bo nie chciałem żeby mi płytę rysowało w DVD-Romie. Od momentu tego całego zamieszania vitrualny obraz gry ma wagę 0 kb (A powinien luzem mieć ponad 1gb w końcu to gra) tak jakby nie istniał a przy probie jego usunięcia wyskakuje mi błąd. Nie wiem czy to ma jakiś związek. (Załącznik E )

 

Byłbym wdzięczny jeśli ktokolwiek spróbował by mi pomóc, zwłaszcza, że jestem praktycznie zielony jeśli chodzi o jakieś rejestry etc. Więc gdyby ktoś coś ode mnie chciał (widzę, że tu zazwyczaj się podaje logi) to prosiłbym o poprowadzenie mnie za rączkę, gdzie co się znajduje i będę wam tu kopiował.

 

Z góry dziękuję :(

 

Edit: Przepraszam za niechlujność, ale myślę, że udało mi się to wszytko ogarnąć z pomocą poradników. Jest tylko jedno ale...

 

"Jeśli zaistnieje problem przy wykonaniu powyższych poleceń, tzn. nie można odinstalować z jakiś względów programu emulującego a deinstaller SPTD nie wykrywa takiego sterownika (służy on do usuwania tego konkretnego obiektu a nie innych sterowników oprogramowania emulującego, a może się też zdarzyć jakiś problem detekcji), należy mimo wszystko wykonać obowiązkowe logi i zgłosić się na forum z prośbą o pomoc."

 

Odinstalowałem mojego DAEMON'a odpaliłem program do usuwania tego SPTD i niestety pisało, że nie wykrył mi go na komputerze. Mam nadzieję, że reszta jest w porządku. Ech aż się boję wrzucać te logi co z tego wyjdzie.

 

 

 

Gmer.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

FRST.txt

post-17786-0-88960000-1463260623_thumb.png

post-17786-0-55400000-1463260628_thumb.png

post-17786-0-07800000-1463260633_thumb.png

post-17786-0-03880000-1463260638_thumb.png

post-17786-0-03240000-1463260642_thumb.png

Skan.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows. To nie jest problem infekcji tylko uszkodzenia pliku taskmgr.exe, o czym mówią obrazki, a pośrednio i skan SFC. A powód rysuje Dziennik zdarzeń:

 

Dziennik System:

=============

Error: (05/14/2016 10:41:06 PM) (Source: Ntfs) (EventID: 55) (User: )

Description: Struktura systemu plików na dysku jest uszkodzona i nie nadaje się do użytku.

Uruchom narzędzie chkdsk na woluminie C:.

 

Od tego należy zacząć.

 

1. Wg FRST już jest zaplanowany skan chkdsk przy starcie systemu, więc go wdróż. Tzn. zresetuj system i pozwól się wykonać w pełni sprawdzaniu błędów dysku. Wynik zostanie nagrany w Dzienniku zdarzeń w gałęzi Aplikacja w postaci rekordu z Wininit. Pobierz szczegóły tego rekordu, skopiuj i wklej do posta statystyki.

 

2. Po w/w sprawdzaniu uruchom ponownie sfc /scannow. Następnie zrób przefiltrowany wg instrukcji log skanu SFC, by było wiadome co konkretnie i gdzie namierza SFC (uszkodzeń może być więcej): KLIK.

 

3. Dodaj też wyniki wyszukiwania na wszystkie wystąpienia pliku. Uruchom FRST, w polu Szukaj wklej co podane poniżej, klik w Szukaj plików i przedstaw log wynikowy.

 

taskmgr.exe

Odnośnik do komentarza

W wynikach SFC o wiele więcej uszkodzeń, ale skan nawet jest niepełny (tylko 21%) i kto to wie co jeszcze jest uszkodzone - przypuszczalnie szykuje się reinstalacja systemu, bo plików do podstawienia już jest bardzo dużo (brak kopii w systemie), a to tylko część skanu. Nie jestem jednak pewna czy ten pokazany fragment skanu SFC zawiera tylko ważne odczyty, bo te braki plików INF to równie dobrze mogą być pochodną jakiegoś "odchudzania" czy użycia do instalacji Windows preparowanej płyty "z torrent".

 

Zarówno wyniki chkdsk, jak i stopujący w konkretnym punkcie skan SFC sugerują grubszy problem z dyskiem. Przenoszę temat na diagnostykę do Hardware. Dodaj dane wymagane działem: KLIK.

Odnośnik do komentarza

Odchudzanie, podkręcanie, czy inne tego typu rzeczy nie wchodzą w rachubę, nawet się na tym nie znam. Windows jest oryginalny, płytka niestety jest u wujka który wgrywał mi system, bo sam swojego nie mam a nie chciałem pirata. Jeśli chodzi o styczności z torrentami to ściągałem jedynie stare gierki do których mam sentyment a nie ma ich już na rynku, wątpię żeby miało to jakiś związek z padnięciem systemu. Chciałbym tylko zadać jeszcze jedno pytanie, czy jest prawdopodobne fizyczne uszkodzenie jakiejś części komputera którą trzeba by wymienić, czy te całe zamieszanie to po prostu wadliwy system? czy po całkowitym formacie wszystko wróci do normy? Skoro sytuacja jest tak tragiczna, że pliki są uszkodzone to nie ma sensu dalej w tym grzebać. Byłbym wdzięczny za odpowiedź i dziękuję Pani za poświęcony czas. Temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza

Chciałbym tylko zadać jeszcze jedno pytanie, czy jest prawdopodobne fizyczne uszkodzenie jakiejś części komputera którą trzeba by wymienić, czy te całe zamieszanie to po prostu wadliwy system? czy po całkowitym formacie wszystko wróci do normy?

vs.

 

Zarówno wyniki chkdsk, jak i stopujący w konkretnym punkcie skan SFC sugerują grubszy problem z dyskiem.

Prosiłam o dostarczenie danych sprzętowych, by można było rozpocząć diagnostykę dysku twardego, która wykaże czy jest problem sprzętowy.

 

To co jest w Windows obecnie to jest skutek (a nie przyczyna) uszkodzenia struktury systemu plików. Uszkodzenie struktury plików może być pochodną sprzętowego problemu z dyskiem. Format i reinstalacja systemu na dysku o nieznanej jeszcze kondycji może być bezcelowy (mogą się pojawić nowe podobne problemy). Czy dysk jest OK i można przejść do nowej instalacji Windows to się dopiero okaże.

Odnośnik do komentarza

Wykonałem według poradnika "Niezbędne informacje i narzędzia do zastosowania" nie wiem czy mam pchać się do działu "zaawansowana analiza systemu" i dalej... jeśli tak do dokleję obrazki ze skanów.

 

Oczywiście napotkałem problem i CrystalDiskInfo nie wykrywa mi dysku. W poradniku nic nie było o tego typu problemach a ja sam nie wiem jak to naprawić. Może ja coś źle robię?

 

@Frostere coś mi się tam wyświetliło. Dzięki za pomoc.

post-17786-0-33330000-1463503674_thumb.png

post-17786-0-93210000-1463503680_thumb.png

post-17786-0-68530000-1463503688_thumb.png

post-17786-0-70850000-1463503693_thumb.png

post-17786-0-16610000-1463504032_thumb.png

post-17786-0-05490000-1463510829_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Do smart dysku, spróbuj jeszcze

https://sourceforge.net/projects/gsmartcontrol/files/0.8.7/gsmartcontrol-0.8.7-win32.zip/download

Rozpakuj do utworzonego nowego folderu, pod wybraną przez siebie nazwą. Jak wejdziesz do folderu wyszukaj ikonę(obrazek dysku) i uruchom jako admin. Potem jak pokaże ikonę dysku, to wskaż właściwy model jak masz więcej dysków. Potem jak pojawi się okno, wybierz zakładkę Attributes. I zostaje kwestia czy będzie wyświetlało dane, czy puste okno jak w CrystalDiskInfo.

Odnośnik do komentarza

Smart, wykazuje dysk w złym stanie. Ma realokowane sektory jak i w użyciu w dosyć dużej liczbie. Wykazy co do uszkodzonych sekorów ID: 197 i 198, mogą świadczyć o większych uszkodzeniach sektorów. Przy tylu uszkodzonych sektorach, nie ma co się dziwić błędom odczytu i zapisu. Taki przedstawiony stan, raczej wskazuje na wymianę dysku jeśli był systemowym. Zostaje kwestia, ile da się odzyskać danych, jeśli są tam ważne dane.

Odnośnik do komentarza

Smart, wykazuje dysk w złym stanie. Ma realokowane sektory jak i w użyciu w dosyć dużej liczbie. Wykazy co do uszkodzonych sekorów ID: 197 i 198, mogą świadczyć o większych uszkodzeniach sektorów. Przy tylu uszkodzonych sektorach, nie ma co się dziwić błędom odczytu i zapisu. Taki przedstawiony stan, raczej wskazuje na wymianę dysku jeśli był systemowym. Zostaje kwestia, ile da się odzyskać danych, jeśli są tam ważne dane.

 

Komputer ponownie ruszył do stanu z pierwszego posta, mniej więcej. Normanie jak w kalejdoskopie. Ważne rzeczy z dysku spokojnie przerzucę na pocztę, póki jeszcze mam szansę. Zastanawia mnie jedno, jakim cudem dysk może zostać w takim stopniu uszkodzony? komputer ani mi nigdy nie spadł ani nic z tych rzeczy, nic nigdy nie było spalone, czyściłem go regularnie z kurzu bo mam tylko standardowe wiatraki i sporo się go tam gromadziło. Komputer niezmiennie działał dobrze przez 5 lat odkąd go kupiłem. Czy z tych logów wynikać by mogło aby było coś złego np: z kartą graficzną? czy to tylko problem dysku? A może komputer jak każdy inny sprzęt z biegiem lat po prostu się zużywa i nie ma tu znaczenia w jakim stopniu się o niego dba?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...