Skocz do zawartości

Proces atieclxx.exe / Uciążliwości w użytkowaniu systemu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na komputerze pojawił się wirus atieclxx.exe, nie wykrywa go żaden antywirus i anty malware. Przeinstalowałem system z oryginalnego windowsa 7 z fabrycznej partycji (włącznie z formatem dysku C), mimo tego problem nie ustąpił. Utrudnia serfowanie w internecie, otwiera nowe karty, utrudnia pisanie. Przeczytałem już tutaj co to za ustrojstwo, ale wiem, że nie mogę zastosowac porad dla innych użytkowników. Bardzo proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

GMER.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Temat przenoszę do działu Windows. Tu nie ma żadnej infekcji. To jest poprawny proces sterowników AMD/ATI. Z Twojego raportu:

 

==================== Procesy (filtrowane) =================

 

(AMD) C:\Windows\System32\atiesrxx.exe

(AMD) C:\Windows\System32\atieclxx.exe

(Advanced Micro Devices Inc.) C:\Program Files (x86)\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static\MOM.exe

(ATI Technologies Inc.) C:\Program Files (x86)\ATI Technologies\ATI.ACE\Core-Static\CCC.exe

 

==================== Zainstalowane programy ======================

 

ATI Catalyst Install Manager (HKLM\...\{6C47240C-016E-03B5-D13E-AECAED09F2E3}) (Version: 3.0.732.0 - ATI Technologies, Inc.)

 

Podejrzewam, że koncepcja "wirusa" się przyplątała, bo proces w menedżerze zadań pozornie nie ma danych dodatkowych. To jest kwestia tego, że menedżer zadań działa domyślnie na niskich uprawnieniach bieżącego użytkownika, a proces AMD ma inny kontekst uprawnień (konto SYSTEM), by zobaczyć jego dane należy dopiero wykonać podniesienie uprawnień menedżera. Podobny temat: KLIK.

 

 

Utrudnia serfowanie w internecie, otwiera nowe karty, utrudnia pisanie.

Rozwiń ten wątek "utrudniania", o co właściwie chodzi. "Otwieranie nowych kart" też opisz, jakie karty masz na myśli.

 

 

Uwagi dodatkowe:

 

1. Przywracanie Windows z Recovery (zupełnie niepotrzebne) przywróciło także bardzo stare zintegrowane z tym obrazem aplikacje, które są niebezpieczne. Luki w tych aplikacjach to pożywka dla infekcji szyfrujących dane. Do deinstalacji: Adobe Flash Player 10 ActiveX, Adobe Reader 9.1 - Polish, Java™ 6 Update 14 (64-bit), Java™ 6 Update 14. Najnowsze wersje linkowane w przyklejonym: KLIK.

 

2. Windows z Recovery w fatalnym stanie aktualizacji - brak SP1, IE11 i mnóstwa innych łat. Do wykonania kompleksowe Windows Update. Będzie ogromna ilość łat do pobrania (ponad kilkaset), a rundy z wyszukiwaniem i instalacją należy powtarzać, aż do momentu, gdy Windows Update nie znajdzie już nic do pobrania. Akcja aktualizacji może trwać bardzo długo, a proces svchost.exe hostujący Windows Update obciąży znacznie procesor (nawet do 100%), dopóki nie zakończy się wyszukiwanie aktualizacji. Z tym niestety nic nie da się zrobić, trzeba ukończyć aktualizację.

Odnośnik do komentarza

Podczas pisania, gdy chcę zaznaczyć tekst, lub przenieść kursor we wskazane miejsce zaznaczają mi się całe partie tekstu, akapity. Za pierwszym kliknięciem praktycznie jest to niemożliwe żeby wykonać to co chcę, zaznacza mi cale słowa, zdania i później ciężko nad tym zapanować, bo tu przez przypadek coś przeniosę tu zmienię szyk i robi się bałagan. Czasem zachowuje się tak jakbym klikał kilka razy w jednym miejscu. I tak właśnie teraz pomyślałem, że to może wina bezprzewodowej myszki? :unsure:

 

Kiedy zamykam jedną kartę w przeglądarce w to miejsce otwiera mi dwie następne puste. Czy np teraz zamykając okno z emotikonami, otworzył mi nową pustą kartę przeglądarki.

 

Oglądając filmy w internecie, kiedy chcę kontrolować dźwięk lub dać na pełny ekran w odtwarzaczu na danej stronie, to mi zmniejsza okno przeglądarki albo otwiera nowe puste karty. Czasem chcąc dać głośniej włącza się pauza albo film się zawiesza.

 

Albo gdy chcę otworzyć link w nowej karcie, to otwiera mi ten link w nowej i istniejącej karcie.

 

Wracam do Twoich instrukcji i odistalowania tych rzeczy o których napisałaś.

Odnośnik do komentarza

To problem myszy ("switch bounce"). Spróbuj zaktualizować sterowniki sprzętowe lub zmienić mysz. Jeśli to nic nie wskóra, niestety nie ma rozwiązania i musisz polegać na stałej obecności programów, które wykonują "debouncing" - albo już próbowany Left Mouse Button Fix, albo XMouse Button Control (Settings > Advanced > De-bounce (ignore) rapid mouse button clicks).

 

Ja do dzisiaj borykam się z tym na Windows 10. Nic nie pomogło i jestem zmuszona posługiwać się jednym z w/w programów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...