Skocz do zawartości

laptop unieruchomiony


Rekomendowane odpowiedzi

Picasso, FIX.REG w notatniku mam zapisany na pulpicie, nie sądze ze tam powinien zostac wiec gdzie trzeba go umiescic? OTL I GMER mam na dysku juz zainstalowane na zaś ale nie wiem co mam zrobic z zapisanym w notatniku NTREGOPT, ERUNT...mozna to usunąć?

 

Nie rozumiem co masz na myśli z "umieszczaniem FIX.REG".... Ten plik może być w dowolnym miejscu dysku i to był plik jednorazowego użytku = miałeś go uruchomić, zatwierdzić import do rejestru, restart systemu. Po tej operacji plik nie jest już do niczego potrzebny i można go usunąć. Podobnie możesz skasować folder, który utworzyłeś za pomocą ERUNT i mi dostarczałeś w ZIP. Natomiast OTL i GMER = proszę o ponowne zrobienie logów.

 

 

pojawił mi sie niebieski monitor wraz z cyframi:

STOP: 0x0000007E ( 0XC0000005, 0x805A6EE4,0XBAD13694,0xBAD13390)

 

To jest niepokojące. Podaj mi także odczyt z narzędzia Kaspersky TDSSKiller (nie pomyl go z narzędziem Kaspersky Removal Tool). Jeśli coś wykryje, przyznaj akcję Skip i tylko wygeneruj log.

 

 

I wreszcie. Laptop działa ale wyskakuje mi co jakis czas komunikat: Ochrona plików systemu Windows. Ze pliki wymagane do prawidlowego działania systemu zostały zastapione nierozpoznanymi wersjami. Aby przywrocic stabilnosc, system Windows musi przywrocić oryginalne wersje tych plików. Włoż teraz dysk CD dodatku serwice Pack 2 systemu. Ponow próbe - anuluj

 

To nie powinno mieć miejsca po moich operacjach. Owszem, nakazałam wstawianie pliku do dwóch lokalizacji (w tym dllcache = folder Ochrony), ale plik był sygnowany przez Microsoft i jego suma kontrolna była identyczna z plikiem w wersji XP SP2. Tu zresztą i tak czeka Cię montaż SP3 (co przebije pliki raz jeszcze nowszymi wersjami), ale to nie w tej chwili.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Picasso, niebieski monitor pojawił mi się w momencie gdy zapisałem w notatniku FIX.REG ale nie uruchomiłem go. Po kilkunastu sekundach pojawiło sie ostrzezenie na niebieskim tle. Wyłączyłem na twardo laptopa, uruchomiłem w awaryjnym i uruchomiłem FIX.REG. Od tej chwili jest ok.

Natomiast komunikat Ochrona plików systemu windows pojawiła się ( teraz to kojarze) w momencie oczyszczania dysku C ze zbednych plików. Może za wczesnie z tym wyskoczyłem?

To co zezwoliłas usunąć, usunąłem zeby się nie plątało;)

Możesz zdradzić co mogło byc powodem niesprawnego działania laptopa? Ja nie mam zielonego pojecia a chciałbym sie w przyszłosci wystrzegac podobnych atrakcji.

Ponizej logi:

TDSSKiller.2.4.17.0_15.02.2011_21.50.29_log.txt

OTL.Txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza

Logi są już "ładne", tzn. nie widzę w nich śladów infekcji. Teraz wykonaj następujące rzeczy:

 

1. W OTL wywołaj funkcję Sprzątanie. To usunie kwarantannę programu (w której są liczne kopie szkodników) oraz sam program jako taki.

 

2. Ad-aware do deinstalacji. Niepotrzebnie obciążasz system i powielasz pewne cechy, którymi już dysponuje Avast. Po deinstalacji:

 

3. Za to wykonaj pełne skany systemu (to długo potrwa) za pomocą tych dwóch narzędzi: Malwarebytes' Anti-Malware + Kaspersky Removal Tool. Zgłoś się tu z wynikami obu skanerów.

 

4. Jeśli ocenię, że już wszystko w porządku, otrzymasz kolejne instrukcje, tym razem w sferze aktualizacji systemu.

 

 

Picasso, niebieski monitor pojawił mi się w momencie gdy zapisałem w notatniku FIX.REG ale nie uruchomiłem go. Po kilkunastu sekundach pojawiło sie ostrzezenie na niebieskim tle. Wyłączyłem na twardo laptopa, uruchomiłem w awaryjnym i uruchomiłem FIX.REG. Od tej chwili jest ok.

 

Trochę mnie martwią te BSODy (wystąpiły tu dwa razy w niewyjaśnionych okolicznościach), gdyż nie widzę za bardzo przyczyny ... Kaspersky TDSSKiller teoretycznie nie wykrył żadnego bootkita (aczkolwiek TDSSKiller może być oszukany).

 

 

Natomiast komunikat Ochrona plików systemu windows pojawiła się ( teraz to kojarze) w momencie oczyszczania dysku C ze zbednych plików. Może za wczesnie z tym wyskoczyłem?

 

Jakim sposobem oczyszczałeś pliki z C i co to były za pliki?

 

 

Możesz zdradzić co mogło byc powodem niesprawnego działania laptopa?

 

Infekcja. To infekcja musiała usunąć cały klucz NDIS z rejestru oraz wszystkie naturalne kopie pliku ndis.sys (ostała się tylko ta kopia, która leżała w miejscu niedomyślnym = cache utworzonym przez ComboFix). NDIS jest niezbędnym sterownikiem Windows, a jeśli go brakuje, dzieją się różne dziwne rzeczy (pad sieci, włącznie z całkowitą niemożnością startu Windows). Po przywróceniu całości (usługa NDIS w rejestrze + plik sterownika) odzyskałeś sieć.

 

 

nie wiem tylko co oznacza druga podobna ikonka na pasku : połączenie lokalne 3 przekreslone na czerwonoi...ma to byc czy mozna usunac?

 

Panel sterowania > Połączenia sieciowe > tu powinna być lista wszystkich połączeń > z prawokliku pobierasz Właściwości tego wyłączonego i tam odfajkowujesz dwie spodnie opcje odpowiedzialne za pokazywanie ikony w obszarze powiadomień i adnotacje braku łączności.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Picasso, podczas skanowania Kasperskim mam wykonywac jakies akcje typu lecz, usuń czy pomijać? Na laptopie podczas skanowania kasperskim wykrywa mi jakies trojany, po czym leczy i restartuje sie ponownie komp. Nie jestem pewien czy dobrze wszystko wykonuje...

 

Jakim sposobem oczyszczałeś pliki z C i co to były za pliki?

 

Mój komputer--> właściwości Dysku C --> oczyszczanie dysku

Edytowane przez picasso
Posty połączone dla czytelności. //picasso
Odnośnik do komentarza

Leczenie / usuwanie omiń, masz tylko przedstawić co jest wykryte, by można było ocenić o co chodzi.

Za późno się zapytałem co mam robić w przypadku wykrycia czegoś dlatego w mbam już poczyniłem pewne kroki.

Skąd się to cholerstwo bierze?:(

Dwa logi z mbam po usunięciu zainfekowanych plików i przed.

mbam-log-2011-02-15 (23-17-51).txt

mbam-log-2011-02-15 (23-18-16),.txt

log kasperski.txt

Odnośnik do komentarza

MBAM:

 

Wykryte trojany to pozostałości tego samego miotu infekcji, który był usuwany wcześniej via OTL (OTL nie pokaże wszystkich składników, dlatego stosuję automatyczne skanery na finale). Wyniki z katalogu System Volume Information (folder Przywracania systemu) spodziewane i to mam w zanadrzu na koniec, gdy to zawsze podaję instrukcje zerowania katalogów Przywracania. To jeszcze nie teraz, bo nadal zachodzą zmiany konfiguracyjne znajdujące odbicie w zawartości punktów Przywracania.

 

Kaspersky:

 

2011-02-16 00:00:58	Nieprzetworzony: not-a-virus:AdWare.Win32.FunWeb.gq	C:\Program Files\SmileyCentral_1vEI\Installr\1.bin\1vEZSETP.dll	Pominięty przez użytkownika	

2011-02-16 00:00:49 Zagrożenie: not-a-virus:AdWare.Win32.FunWeb.gq C:\Program Files\SmileyCentral_1vEI\Installr\1.bin\1vEZSETP.dll

Przez SHIFT+DEL skasuj z dysku cały folder C:\Program Files\SmileyCentral_1vEI.

 

2011-02-15 23:24:48	Zagrożenie: Trojan.Win32.Patched.hp	C:\WINDOWS\system32\sfc_os.dll		

2011-02-15 23:24:32 Zostanie usunięty po ponownym uruchomieniu systemu: Trojan.Win32.Patched.hp C:\WINDOWS\system32\sfc_os.dll

2011-02-15 23:24:06 Zagrożenie: Trojan.Win32.Patched.hp C:\WINDOWS\system32\sfc_os.dll

Ten wynik może tłumaczyć dziwny komunikat z Ochroną systemu plików Windows, o którym opowiadałeś. Kaspersky wykrył przepatchowany plik Ochrony. Plik ten musi być leczony lub wymieniony czystą kopią.

 

1. Pobierz ponownie program OTL (po Sprzątaniu zniknął) + czysty plik sfc_os.dll w wersji XP SP2: KLIK. Wypakuj sfc_os.dll bezpośrednio na C:\.

 

2. Uruchom OTL i w sekcji Własne opcje skanowania / skrypt wklej:

 

:Processes
killallprocesses
 
:Files
C:\WINDOWS\system32\sfc_os.dll|C:\sfc_os.dll /replace
C:\WINDOWS\system32\dllcache\sfc_os.dll|C:\sfc_os.dll /replace

Klik w Wykonaj skrypt. Komputer będzie restartował.

 

3. Po restarcie ponów skan Kasperskym i zgłoś się tu do oceny.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dzien dobry.

Czy obojętne jest miejsce wypakowania na C sfc_os.dll czy jakies konkretne?

Poniżej raport z Kasperskiego i log który pojawił sie po wykonaniu skryptu, po restarcie komputera.

 

Tak już na marginesie zauwazyłem że laptop chroniony tylko darmowym avastem nie bedzie mial skutecznej ochrony, masz jakies rady jakimi narzedziami powinienem się wspierac?

otl.txt

raport Kasperski.txt

Odnośnik do komentarza
Czy obojętne jest miejsce wypakowania na C sfc_os.dll czy jakies konkretne?

 

Ależ ja podałam konkretne miejsce = "Wypakuj sfc_os.dll bezpośrednio na C:\.". I nie można tego interpretować dowolnie, musi być ścieżka C:\sfc_os.dll, bo taka jest użyta w skrypcie (!). Ścieżkę prawidłowo użyłeś, ale OTL nie wskazuje, by sobie poradził z pierwszym (i głównym) wystąpieniem pliku:

 

Unable to replace file: C:\WINDOWS\system32\sfc_os.dll with C:\sfc_os.dll without a reboot.

Twierdzi, że bez restartu podmiana nie jest możliwa (to spodziewane), tylko że po restarcie brak adnotacji o dokończeniu akcji. Potwierdza to Kaspersky, nadal widzący patch w pliku:

 

2011-02-16 10:59:51	Nieprzetworzony: Trojan.Win32.Patched.hp	C:\WINDOWS\system32\sfc_os.dll	Pominięty przez użytkownika

Zmiana metody.

 

1. Uruchom Avenger i w pustym oknie wklej:

 

Files to move:
C:\sfc_os.dll | C:\WINDOWS\system32\sfc_os.dll

Kliknij w Execute i zatwierdź restarty komputera.

 

2. Po restarcie powtórka: skan Kasperskym (nie przerażaj się wynikami z System Volume Information = to jest w kroku końcowym planowane i inną metodą czyszczenia).

 

 

Tak już na marginesie zauwazyłem że laptop chroniony tylko darmowym avastem nie bedzie mial skutecznej ochrony, masz jakies rady jakimi narzedziami powinienem się wspierac?

 

Porzuć na razie te rozważania, to nie ten etap jeszcze by dysputy tego rodzaju prowadzić. Temat ma ustalony tok: czyszczenie infekcji (tu nieukończone wcale), prowadzenie ważnych aktualizacji (akcja na systemie ocenionym jako czysty), odpowiedzi na inne pytania (w tym oprogramowanie zabezpieczające). A poza tym to nic aż tak dziwnego, że masz problemy = kompletnie niezałatany system (tylko SP2) i żaden przewspaniały pakiet zabezpieczeń tego nie nadrobi i nie zastąpi w pełni. Nie wspominając o tym, że XP to przeszłość, przestarzały silnik (konstrukcja sprzed 10 lat) i nawet po łataniu przedstawiający wiele do życzenia.

I szczerze mówiąc .... mam zdanie, że to obojętne jaki antywirus jest na komputerze (byle marki potwierdzonej / znanej), bo w wielu przypadkach i tak nawala czynnik ludzki i czegóż tu oczekiwać po biednym programie, a skuteczność / przewaga jednej aplikacji nad drugą jest bardzo trudna do udowodnienia (od tego są specjalistyczne testy, których wyniki wykazują fluktuacje ....) plus mogą wystąpić godne podziwu przypadki (żaden soft nie ma 100% skuteczności = to tylko marketing) w rodzaju: znakomita reputacją aplikacja akurat na Twoim systemie czegoś nie zatrzyma i sobie ugruntujesz przeciwne wrażenia. Zwykle dobór oscyluje wokół pewnego rodzaju skrajności: albo standardowe zabezpieczenia (które użytkownik jest w stanie obsłużyć = co mu po programie którego ustawienia czy alerty są dlań niezrozumiałe) albo jakaś wysmakowana twierdza (obsługa z pewnością nie nastawiona na bezreakcyjność). Kompromis między tymi zachowaniami nie jest prosty.

 

Na razie te rozważania na bok. Leczenie nadal w toku.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, wiele mi wyjaśniło a raczej uświadomiło Twoje wyjaśnienie tematu. Tak przy okazji chciałbym poinformować że większość z tego co mi wyjaśniasz, o czym piszesz to czarna dla mnie magia. Gdyby nie to że tłumaczysz jak chłopu na granicy to pewnie dawno bym sie zamotał. Podziwiam Twoja cierpliwość dla takich przypadków jak ja...ja nie mój komputer bo z nim wiem że sobie poradzisz ;)

Poniżej raporty:

avenger.txt

kaspersky raport.txt

Odnośnik do komentarza

Tak, teraz zamiana plików poszła sprawnie, a ostatnie linie w skanie Kasperskiego potwierdzają brak odczytów na temat "patcha". Możemy przejść do dalszej części:

 

1. Ponownie wywołaj w OTL Sprzątanie. Tym razem ma to na celu upłynnienie pewnych obiektów od Avenger.

 

2. Odinstaluj Kaspersky Removal Tool. To skaner o charakterze jednorazowym (nie ma w planie aktualizacji definicji). Natomiast MBAM możesz sobie zostawić. To dobry skaner na żądanie.

 

3. Wykonaj wstępne drobne aktualizacje:

 

========== HKEY_LOCAL_MACHINE Uninstall List ==========

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall]

"{26A24AE4-039D-4CA4-87B4-2F83216023FF}" = Java™ 6 Update 23

"{3248F0A8-6813-11D6-A77B-00B0D0160020}" = Java™ 6 Update 2

"{3248F0A8-6813-11D6-A77B-00B0D0160050}" = Java™ 6 Update 5

"{AC76BA86-7AD7-1045-7B44-A94000000001}" = Adobe Reader 9.4.0 - Polish

Wszystkie szczegóły aktualizacyjne rozpisane tutaj: INSTRUKCJE.

 

4. Wyczyść następujące miejsca:

 

  • Lokalizacje tymczasowe (ponownie, bo od ostatniego czyszczenia były operacje deinstalacyjne): TFC - Temp Cleaner
  • Wspominane już wcześniej foldery Przywracania systemu (System Volume Information): INSTRUKCJE

5. I przechodzisz do głównej aktualizacji Windows:

 

Windows XP Professional Edition Dodatek Service Pack 2 (Version = 5.1.2600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 7.0.5730.11)

Czyli do pobrania + instalacji: Service Pack 3 + Internet Explorer 8. Po ich zainstalowaniu przejdź do Windows Update i zainstaluj wszystkie krytyczne aktualizacje. Również zainteresuj się łatami do pakietu Office.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam, pozostało mi tylko do ściągnięcia Service Pack 3 oraz Internet Explorer 8. Z tym SP3 mam problemy, ponieważ podczas sciągania przerywa mi połączenie. Reszte rzeczy wydaje mi się, że wykonałem poprawnie. Jak ukończę wszystko pojawię się zameldować jak działa laptop. Mam pytanie: czy sciągniećie SP3 + internet explorer 8 nie spowoduje, że będą do mnie przychodziły aktualizację i ostrzeżenia o legalności systemu? pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie: czy sciągniećie SP3 + internet explorer 8 nie spowoduje, że będą do mnie przychodziły aktualizację i ostrzeżenia o legalności systemu?

 

No tak, powinnam się od razu domyślić po stanie zabezpieczeń (tylko SP2), że tu mamy do czynienia z paskudną "legalizacją" (bo nie widzę innej logicznej przyczyny dla której trzymasz tak straszny poziom zabezpieczeń i blokujesz aktualizacje auto ...).

 

Nie. Samo pobranie i instalacja nie powinny wprowadzić tej "łaty" WGA, która maluje na Pulpicie ostrzeżenie o pirackiej kopii.

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczór

Ufff porobilem wszystko co nakazałaś. Myślę że wszystko jest w porządku. SP3 i IE8 równiez już jest na laptopie. Troszkę mi wyglad nowej przeglądarki przeszkadza, tzn. mam windowsa XP RGB o specyficznym wyglądzie i teraz to sie gdzies potracilo lub pochowało, ale pewnie nie można mieć wszystkiego.

Picasso, jestem bardzo wdzięczny za pomoc oraz pod wrażeniem Twojej wiedzy.

 

Raz jeszcze dziekuję .

 

PS Czy ja miałem pokazać jakieś logi?

Odnośnik do komentarza
PS Czy ja miałem pokazać jakieś logi?

 

Nie prosiłam o to.

 

 

SP3 i IE8 równiez już jest na laptopie.

 

Zainstalowałeś SP3 + IE8, ale czy dobrze sądzę, że "Windows Update" nie odwiedziłeś i nie zainstalowałeś żadnych krytycznych łat, które zostały opublikowane po SP3? SP3 pochodzi z roku .... 2008. Po nim wyszło dużo krytycznych łat. Czyli ponad dwa lata jesteś w tył z bezpieczeństwem systemu. Wypowiedz się precyzyjnie co z Windows Update, bo w przypadku braku tych uzupełnień należy podać alternatywne okrężne sposoby, o tyle niewdzięczne, że to kamieniołomy wylistować dokładnie czego u Ciebie brakuje ....

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Witam. Ja pewnie bym to bez pytania wykonał ale...nie widziałem nakazu a ja nie jestem biegły w temacie by cokolwiek robic ( w obecnej mojej sytuacji) bez zasugerowania czy wręcz przykazania.

Oczywiście jestem na etapie zainstalowania powyższego.

Picasso, uwierz mi, każdy lub prawie każdy ma swoje słabe czy silne strony. Komputery od stony trzewi są mi całkiem obce ale za to mam wiele mocnych punktów, np. mogę Cię nauczyć jeździć ma łyżwach, sporcie narodowym holendrów;)

Tak czy siak jestem Ci bardzo wdzięczny za trud i czas który mi poswieciłas. Uwazam Cie za osobę bardzo odpowiedzialna ( odpowiadasz za komputery obcych całkiem osób ) a ja choć jestem biednym studentem AWF to chyba zakupie windowsa za ktorego nie bede sie wstydził.

Dziękuje za wszystko. Szczerze.

Odnośnik do komentarza
nie widziałem nakazu a ja nie jestem biegły w temacie by cokolwiek robic ( w obecnej mojej sytuacji) bez zasugerowania czy wręcz przykazania.

 

:P Post numer #38 i cytuję:

 

5. (...) Po ich zainstalowaniu przejdź do Windows Update i zainstaluj wszystkie krytyczne aktualizacje. Również zainteresuj się łatami do pakietu Office.

 

Czekam więc na ukończenie tych zadań. Jeśli będą trudności, przedstaw je. Jeśli będą jeszcze jakieś dodatkowe pytania, dawaj.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Faktycznie. Picasso, cokolwiek bym teraz nie napisał bedziesz patrzeć na mnie z politowaniem spod grzywki, będę się jednak ratował i wytłumaczę swoja ślepotę tym iż windows update nie był podkreslony na niebiesko;)

Zrobilem co trzeba na dowód tego może świadczyc pojawiający się komunikat o pobieraniu aktualizacji ( żółta (tarcza?))

No co mogę powiedzieć.... komputer śmiga aż miło. Wymysl cos jeszcze, aż żal stąd odchodzić, smutno mi będzie bez tych instrukcji ktore bez słow wykonywalem ( na codzień tak ze mną latwo nie jest);)

Odnośnik do komentarza
Picasso, cokolwiek bym teraz nie napisał bedziesz patrzeć na mnie z politowaniem spod grzywki

 

Nie będę, bo nie mam grzywki. :lol:

 

 

Wymysl cos jeszcze, aż żal stąd odchodzić, smutno mi będzie bez tych instrukcji ktore bez słow wykonywalem

 

No ja czekam na wyraźne pytanie w określonej kwestii np. oprogramowania zabezpieczającego albo jawne zaproszenie na wirtualny cognac (:lol:) .... Ze swojej strony mogę do Twojego aktualnego antywirusa Avast + skanera na żądanie MBAM podsunąć darmowe:

 

Do poczytania także sekcja Oprogramowanie zabezpieczające: KLIK.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry.

Wiedziałem że o czymś zapomniałem. Aż mi wstyd że musisz podpowiadać. Z pewnością zainstaluję powyższe i poczytam w wolnej chwili zasugerowany tekst.

Niesmiało jeszcze zapytam ( wiem że nie jest to rozsądne) co zrobić by nie pojawiały sie komunikaty o aktualizacjach i pobierania takowych. Cały czas mnie nękają takie komunikaty i cały czas coś pobiera, Każde uruchomienie komputera zaczyna sie od tej ikonki o aktualizacji. Zaznaczenie że ja sam chciałbym zadecydować kiedy ma to nastapic działa na troszkę, po ponownym uruchomieniu kompa znów mnie nękają. W każdym bądz razie te sposoby które znalem zawiodły. Nie jest to nawet moja gra na czas ;)

Odnośnik do komentarza
Niesmiało jeszcze zapytam ( wiem że nie jest to rozsądne) co zrobić by nie pojawiały sie komunikaty o aktualizacjach i pobierania takowych. Cały czas mnie nękają takie komunikaty i cały czas coś pobiera, Każde uruchomienie komputera zaczyna sie od tej ikonki o aktualizacji. Zaznaczenie że ja sam chciałbym zadecydować kiedy ma to nastapic działa na troszkę, po ponownym uruchomieniu kompa znów mnie nękają.

Ale hmmm, ta czwarta opcja (Wyłącz ...) powinna działać i uciąć zgłoszenia nowych pobierań:

 

wuaucpl.png

 

Czy ta ikonka w zasobniku to na pewno coś co się świeżo pobrało? Może to są już wcześniej pobrane aktualizacje, które już są na dysku i czekają na instalację ... Sprawdź historię Windows Update czy przypadkiem nie ma tu problemu nieudanych instalacji.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Pewnie sie cos pobrało. Pojawia się niespodziewanie i po najechaniu na nią uskazywało sie procent pobrania, wiec pewnie juz pobrało 100%. Np. po uruchomieniu komputera otrzymuje komunikat o legalności systemu i zerejestrowaniu go. Jak wyłączyłem to ukazało sie okno o wyborze przegladarki i nawet jest na pulpicie stosowna ikonka do tej operacji. Tego też nie wiem jak usunąć a po kazdym restarcie sie pojawia. Strasznie to upierdliwe, Windows zachowuje sie jak akwizytor ktory nie przyjmuje do wiadomości że możesz czegoś nie chcieć i wyrzucony drzwiami wraca oknem...jak go juz oknem wywalisz to przynajmniej zostawi Ci wizytówkę ( ikonki!) W tej chwili po zaznaczeniu czwartej opcji ( Wyłącz....) jest w porządku ale pewnie pojawi sie po restarcie z kolei czerwona ikonka że jestem bezczelny i nie chce aktualizacji;)

Byłem w dadaj/ usun i tam jak byk stoi że: zainstalowano aktualizacje zabezpieczen do IE z dzisiejszą datą..

 

~~~~~posty połączone~~~~~

Uff! Wydaje się że ujarzmiłem potwora w kwestii aktualizacji. Pozostal komunikat o legalności systemu i jego rejestracji ale za to juz nie wiem jak sie zabrać...

Edytowane przez picasso
Posty połączyłam. //picasso
Odnośnik do komentarza

PW wysłane. Natomiast mnie interesuje:

 

Byłem w dadaj/ usun i tam jak byk stoi że: zainstalowano aktualizacje zabezpieczen do IE z dzisiejszą datą..

 

Czy na pewno są zainstalowane wszystkie krytyczne łaty? Czy witryna Windows Update sprawdzająca komputer (i wyliczająca brakujące łaty + podająca historię aktualizacji) jest niedostępna, w sensie: naprasza się o montaż wtyczki weryfikacji legalności, uniemożliwiając tym samym podanie listy czego u Ciebie brakuje?

 

wuhistory.th.png

 

Pojawia się niespodziewanie i po najechaniu na nią uskazywało sie procent pobrania, wiec pewnie juz pobrało 100%.

 

Pobrane ale czy zainstalowane?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...