Skocz do zawartości

Szybkie otwieranie ścieżek rejestru


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

 

RegJumper

Strona domowa (archiwalna postać)

Platforma: Windows XP do Windows 10 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego


 

Program wymarły, brak strony domowej. Nadal go jednak można pobrać z archiwalnej postaci strony.RegJumper - Konsolowy program nawigacyjny umożliwiający automatyczne otworzenie w regedit zdefiniowanego klucza/wartości. Funkcje: wsparcie dla pojedynczej lub wielokrotnej instancji regedit, obsługa 32-bitowej oraz 64-bitowej wersji regedit, mechanizm synchronizacji w przypadku używania wielokrotnych instancji, nagrywanie wyników do pliku. Podczas pierwszego uruchomienia zgłosi się okienkowa EULA, którą należy zatwierdzić, oraz pomoc ze spisem poleceń. Lista przełączników jest bogata. Program dostępny w dwóch wersjach, 32-bit i natywnej 64-bit. Stanowi więc alternatywę dla ułomnego w tej kwestii linkowanego poniżej narzędzia RegJump Microsoftu.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 lata później...

 

RegJump

Strona domowa

Platforma: Windows Vista do Windows 10 32-bit i 64-bit *
Licencja: freewareRegJump - Miniaturowe narzędzie obsługiwane z linii komend, które otwiera zdefiniowaną lub skopiowaną do schowka ścieżkę rejestru w systemowym regedit. Są akceptowane standardowe formy ścieżki (np. HKEY_LOCAL_MACHINE) oraz ich skróty (np. HKLM). Narzędzie jest bardzo uproszczone i ma o wiele mniej parametrów niż linkowany powyżej RegJumper. Składnia polecenia:

 

 


D:\Download\RegJump>regjump /?

Regjump v1.1
Copyright © 2013-2015 Mark Russinovich
Sysinternals - www.sysinternals.com

usage: regjump |-c>
  -c    Copy path from clipboard.
e.g.: regjump HKLM\Software\Microsoft\Windows

D:\Download\RegJump>
 


 
Można utworzyć specjalny skrót uruchamiający skok do rejestru na podstawie ścieżki skopiowanej do schowka systemowego. Instrukcje tutaj.
 
* Program jest 32-bitowy, tzn. że ma limitacje na systemie 64-bit. Wywołuje 32-bitową wersję regedit, w konsekwencji 64-bitowa część rejestru nie jest widziana i może nastąpić przeniesienie do niewłaściwego klucza. Np. próba otworzenia klucza HKLM\SOFTWARE doprowadzi do otworzenia 32-bitowego odpowiednika HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node. Jeśli ktoś szuka poprawnie działającej 64-bitowej wersji obsługiwanej z linii komend, może skorzystać z linkowanego wcześniej RegJumpera, RegScanner z parametrami /regedit i /clipregedit lub NirCMD z parametrem regedit.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...