Skocz do zawartości

Tracę co kilka minut połączenie z Internetem


garry2012

Rekomendowane odpowiedzi

1) Problem:

 

Z dnia na dzień zaczął się rozłączać Internet... Przykładowo 20 minut jest 5 minut nie ma, 3 minuty jest, minutę nie ma... (Program Internet Explorer/Firefox nie może wyświetlić witryny sieci Web, spada transfer do 0). Sprawdzone wszystkie przeglądarki...

 

Pingi są OK, ikonka z Internetem (dostęp lokalne i Internet), wszystko wygląda w porządku. Dostawca Internetu mówi, że wina po stronie użytkownika. Posiadam Internet od kilkunastu lat, nigdy nie było winy po mojej stronie ani nie miałem takiego problemu

 

 

2) Sprzęt:

 

System Vista SP1, karta sieciowa Realtek RTL8168/8111 Family PCI-E Gigabit, płyta główna Gigabyte P35 - GA-P35-DS3.

 

Brak konfliktów w menedżerze urządzeń, system przeskanowany najnowszym Avastem, najnowszy Firefox/Explorer, najnowsze sterowniki do płyty/karty sieciowej, odpalony Combofix, system czysty i stabilny, bez zwiech i bluescreenów...

 

 

3) Objawy:

 

Internet się rozłącza co kilka minut mimo, że pingi i dostęp jest. Jeżeli nic nie robię to mam transfer 0 kb i nie mogę korzystać z www, gadu, poczty, niczego przez kilka minut co kilka kilkanaście minut. Poamaga jedynia opcja "Diagnozuj i napraw". Ledwo ją wcisnę wszystko wraca do normy, ale żeby nie mieć problemu musiałbym ją wciskać kilkaset razy dziennie.

 

 

4) Format- mam zbyt dużo danych i zainstalowanych rzeczy żeby robić formata i instalować system na nowo (bez gwarancji że to pomoże). W ostateczności tylko to pozostanie.

 

 

 

Pracuję na tym komputerze. Jest to moje stanowisko pracy. Od tygodnia nie potrafię sobie z tym poradzić.

 

Błagam o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Brak konfliktów w menedżerze urządzeń, system przeskanowany najnowszym Avastem, najnowszy Firefox/Explorer, najnowsze sterowniki do płyty/karty sieciowej, odpalony Combofix, system czysty i stabilny, bez zwiech i bluescreenów...

Ale ComboFix nie jest narzędziem "pierwszej pomocy". Przy odrobinie pecha już byś mógł systemu nie uruchomić. Więcej TUTAJ.

 

Dostawca Internetu mówi, że wina po stronie użytkownika. Posiadam Internet od kilkunastu lat, nigdy nie było winy po mojej stronie ani nie miałem takiego problemu

Standardowa formułka, nie daj sobie tego wmówić. ;)

 

Pingi są OK, ikonka z Internetem (dostęp lokalne i Internet), wszystko wygląda w porządku.

Czy ping działa także, kiedy nie masz dostępu do sieci przez przeglądarki?

Co pingujesz?

Od jakiej firmy masz Internet? Czy przy zgłaszaniu usterki wykonywałeś dla nich jakąś diagnostykę?

Korzystasz z modemu i/lub routera? Jeśli tak, podaj, jaki to sprzęt.

 

Wykonaj log z Net-log:

https://www.fixitpc.pl/topic/2394-diagnostyka-ogolny-raport-konfiguracji-sieci/

 

Potem zamieść je na forum.

Odnośnik do komentarza
Ale ComboFix nie jest narzędziem "pierwszej pomocy".

 

Jakbym wiedział o Combofixie to co przeczytałem to sam bym go nie odpalał. Logi zamieszczam w załącznikach.

 

Standardowa formułka, nie daj sobie tego wmówić. ;)

 

Wychodzą z założenia, że nie mają czasu pół dnia siedzieć u 1 klienta

 

Czy ping działa także, kiedy nie masz dostępu do sieci przez przeglądarki?

 

Ping działa cały czas, jest OK 24 na dobę. Nawet gdy nie mam transferu i przeglądarki nie działają.

 

Co pingujesz?

 

Kilka adresów: wirtualną polskę i chyba serwer, pinguje te adresy które pingował serwis (powiedzieli że pingi są OK, więc wina użytkownika i nie mają czasu pomóc)

 

 

Od jakiej firmy masz Internet? Czy przy zgłaszaniu usterki wykonywałeś dla nich jakąś diagnostykę?

 

Mam 8 mega od Limesa. Nic dla nich nie robiłem. Wychodzą z założenia, że jak ping jest OK, to mój problem. Resetowali switcha i server chyba, ale nic się nie poprawiło...

 

 

Korzystasz z modemu i/lub routera? Jeśli tak, podaj, jaki to sprzęt.

 

Jeden komputer w domu, 8 mega po kablu do sieciówki, bez routerów, modemów i dodatkowych komputerów...

 

Potem zamieść je na forum.

 

Wszystkie logi w załącznikach.

 

 

PS. Zrobię wszystko żeby usunąć ten problem. Najdziwniejsze jest to, że Internet siada np na 3 minuty potem 10 minut jest i tak cały czas, wystarczy nacisnąć diagnozuj i napraw i ledwo się wciśnie to opcją i działa, ale nie dam rady tego wciskać kilkaset razy na dobę....

 

Odpowiem na każde pytanie, zrobię każdego loga, tylko proszę pomóżcie....

net-log.txt

Odnośnik do komentarza

Zainstaluj Service Packa 2 dla Windows Vista.

http://download.microsoft.com/download/5/7/8/57804D8A-3C84-4DD4-867C-748050DDED9D/Windows6.0-KB948465-X64.exe

 

Kliknij Windows + R, wpisz cmd

W otwartym oknie Wiersza poleceń wpisz komendy:

 

ECHO \registry\machine\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Nsi\{eb004a00-9b1a-11d4-9123-0050047759bc}\4 [1 5 7 17] > %TEMP%\net-log\regini.txt

REGINI "%TEMP%\net-log\regini.txt"

netsh int ip reset C:\resetlog.txt

netsh int reset all

 

Potem restart komputera.

 

Skopiuj do posta zawartość pliku C:\resetlog.txt.

 

Z innych podejrzeń: nie wiem, po co dublować ochronę, Avasta i MSSE.

Na próbę całkowicie usunąłbym obydwa.

 

Kliknij Windows + R, wpisz devmgmt.msc

Znajdź swoją kartę sieciową (to jest: Realtek PCIe GBE Family Controller), potem Właściwości i spisz z zakładki Zaawansowane wszystkie parametry z wartościami.

 

W Wierszu poleceń wpisz polecenie:

ping -t google.pl

 

Nie zamykaj tego okna. Jak zauważysz jakiś problem z siecią, to sprawdź, czy nie pojawia się komunikat Upłynął limit czasu żądania.

 

Możesz spróbować połączenia z jakiegoś LiveCD, chociażby OTLPE ze sterownikami sieci.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za wszystkie informacje.

 

Ale problem jest taki, że mam service pack 1, dlatego że jak kiedyś instalowałem service pack 2 to się zawieszał mniej więcej w połowie, to samo na innym komputerze z Vistą (u narzeczonej).

 

W jaki sposób zainstalować service pack 2 bez jego wieszania się ? W trybie awaryjnym ?

 

Czy może Twoje uwagi zastosować bez instalacji sp2 ?

Odnośnik do komentarza
Zainstaluj Service Packa 2 dla Windows Vista.

http://download.micr...B948465-X64.exe

 

Tak jak pisałem instalacja servica packa 2 dla visty wieszała się w połowie na 2 różnych komputerach.

 

 

kopiuj do posta zawartość pliku C:\resetlog.txt.

 

2 razy powtarzałem to co napisałeś, ale nie tworzy się plik resetlog.txt więc nie mam co skopiować, mimo najszczerszych chęci

 

Z innych podejrzeń: nie wiem, po co dublować ochronę, Avasta i MSSE.

Na próbę całkowicie usunąłbym obydwa.

 

Bez żadnej ochrony, wleci mi pełno syfu przez kabel. Jak problem z Internetem zaczął się tydzień temu to nie miałem Avasta.

 

Kliknij Windows + R, wpisz devmgmt.msc

Znajdź swoją kartę sieciową (to jest: Realtek PCIe GBE Family Controller), potem Właściwości i spisz z zakładki Zaawansowane wszystkie parametry z wartościami.

 

Spisałem. Jest w załączniku

 

W Wierszu poleceń wpisz polecenie:

ping -t google.pl

 

 

Również spisałem do załącznika. Nie pojawia się problem z Upłynął limit czasu żądania.

 

Możesz spróbować połączenia z jakiegoś LiveCD, chociażby OTLPE ze sterownikami sieci.

 

Nigdy nie korzystałem z LiveCD i w sumie nie wiem co dokładnie miałbym zrobić.

 

 

Czy pozostaje mi na siłę instalować SP2 ?

 

Czy taki problem to może być np. przegrzewająca się karta sieciowa ?

 

Może ukryty wirus, którego nie można wykryć ?

 

Dlaczego opcja diagnozuj i napraw za każdym razem krótkotrwale przywraca Internet ? Co się pod nią kryje ? Czy ona resetuje kartę sieciową ?

 

Czy pozostaje format :/// ?

Odnośnik do komentarza

SP 2 nie powinien mieć tutaj większego znaczenia, natomiast jego zainstalowanie jest wielce zalecane, dlatego go wyszczególniłem.

 

Dlaczego opcja diagnozuj i napraw za każdym razem krótkotrwale przywraca Internet ? Co się pod nią kryje ? Czy ona resetuje kartę sieciową ?

Właściwie nic ponad to, co już tutaj zrobiliśmy, problem chyba nie jest nowy...

 

Poczytaj, posprawdzaj, na elektrodzie sprawdź komendy z postu mbo.

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1038827.html

http://wss.pl/frmThread.aspx?id=219148

http://www.coderscity.pl/ftopic28479.html

 

Diagnozuj i napraw zwraca jakieś komunikaty?

 

Spróbuj zainstalować sterowniki stąd, wybierz właściwą kartę: http://www.realtek.com.tw/products/productsView.aspx?Langid=1&PNid=13&PFid=5&Level=5&Conn=4

 

Wiele dziwnych problemów może sugerować problem z hardware...

 

// EDIT

 

Z właściwości:

Szybkość i dupleks: Automatyczne negocjacje - zmień na 10 mbps full duplex

Bufory transmisji - zwiększ do 265

 

Co do OTLPE:

Wypal OTLPENet na płycie przy pomocy Active ISO Burner.

Ustaw w BIOS-ie bootowanie z CD.

Uruchom kompa z tej płytki i połącz się z siecią.

Tam jest prawie normalny Windows.

Odnośnik do komentarza
Diagnozuj i napraw zwraca jakieś komunikaty?

 

 

Wystarczy, że kliknę ta opcję i Internet działa, nawet nie muszę czekać aż się ona przez 10 sekund wczyta. Nic nie wywala, tylko na końcu jest napisane, że wszystko OK i że nie ma problemów z siecią czy Internetem.

 

 

 

Skoro nie ma 1 prostego rozwiązania to będę się z tym mordować 2 dni.

 

Jak naprawię oczywiście dam znać- w razie gdyby ktoś miał kiedyś taki problem.

 

A jak nie dam rady to niestety format...

 

 

Bardzo dziękuję za poświęcony czas, jestem wdzięczny i doceniam to. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza

OK, problem rozwiązany dopiero dzisiaj...

 

 

Po formacie i zmianie systemu z Vista na Windows 7, dalej miałem ten sam problem...

 

 

Okazało się, że wina leży po stronie dostawcy Internetu...

 

Trzeba było zmienić 2 ostatnie wartości w adresie sieciowym we właściwościach połączenia sieciowego, oczywiście trzeba to zrobić z serwisantem dostawcy Internetu...

 

 

Faktyczna przyczyna problemów z zanikającym cyklicznie dostępem do Internetu nie jest znana... Możliwy atak lub podszywanie się kogoś z sieci pod dany adres IP, w każdym razie zmiana 2 ostatnich wartości połączenia sieciowego pomogła...

 

 

 

Jakby ktoś miał taki problem, to mam nadzieję, że to co napisałem pomoże, mi pomogło :)

 

 

Dziękuję za pomoc...

 

 

Temat do zamknięcia ;]

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...