Skocz do zawartości

Wirus zablokował mi pliki - helpme@freespeechmail.org


Rekomendowane odpowiedzi

I tym razem nie pordził sobie ze wszystkimi plikami, ale około 85-90% odzyskałam za co Ci Picasso baaaaaaaaaaardzo dziękuję! CMOK!

 

Teraz biore się za kasowanie nieodszyfrowanych i kopiowanie na nowy dysk naprawionych. Tylko czy dzielić go na partycje? Jedni doradzają, żeby tego nie robić, bo to spowalnia prace kompa. A jak Ty mi radzisz?

post-16590-0-99910000-1447672439_thumb.jpg

post-16590-0-72870000-1447672452_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

@Betty66 - instalacja windows 7 jest łatwiejsza niż windows XP - kreator poprowadzi Cie - nie powinnaś mieć żadnych problemów jeśli będziesz dokładnie czytać instrukcje. Dodatkowo na youtube na pewno znajdziesz jakieś filmiki - instalacja windows 7 - itp.

Co do nowego dysku - ja bym nie dzielił na partycje, niech służy Ci jako dysk awaryjny - nie podłączony do kompa na stałe - rób tam bakapy raz na jakiś czas, to chyba najlepsza opcja. W przypadku kolejnej takiej "awarii" będziesz miała swoje wszystkie ważne dane na drugim dysku.

Odnośnik do komentarza

Nie, jak wsadzisz płytę windowsa 7 to będziesz miała kreator - tu masz filmik przykładowy

  zainstaluj windows - NIESTANDARDOWO 2:10 min - i będziesz tam miała partycje - na dole po prawej w okienku masz OPCJE dysku zaawansowane - i tam będziesz mogła pousuwać zbędne partycje - generalnie możesz usunąć wszystko co się da (klikasz na kartycje i USUN)  - system utworzy na nowo to co będzie potrzebne - potem wybierasz którąś z nich - najlepiej największą - i tam instalujesz windowsa. Jeśli coś pójdzie nie tak, i będzie partycji za dużo - (jedna powinna mieć chyba 100MB - pliki systemowe - tego potem nie bedziesz mogla ruszac) - to się tym nie przejmuj, potem spod zainstalowanego windowsa bedziesz mogła to połączyć wszystko (prócz tej 100MB) - drugi filmik o robieniu partycji:
od 0:23 min.

Obczaj sobie, nie powinnaś mieć problemów. Jak coś - pisz.

Odnośnik do komentarza

Obserwuję Waszą wymianę zdań i działam, bo mam ten sam problem. Na szczęście na laptopie znajomego, a nie u mnie. Kolega już odzyskuje zarażone pliki, a ja chciałem przywrócić ustawienia fabryczne na lapku hp pavilion dv6000 dv6149ea. Niby jest partycja Recovery, do której przenosi mnie po wciśnięciu F11, ale zamiast przywracać ustawienia fabryczne zgodnie z komunikatami, tworzy mi "coś" jakby obraz Win xp na kolejnej innej wolnej partycji. Zgrałem to na pendrive'a i startowałem z niego, ale nadal bez efektu. O co tu chodzi? Jeśli pytanie nie w tym miejscu, to sorki.

Odnośnik do komentarza

Betty66

 

 

Picasso pisała, że powinnam sformatować w NTFS a na filmie nic o tym nie było.

To była wzmianka o formatowaniu, gdyby było prowadzone innym narzędziem niż instalator Windows 7. Nowoczesne systemy domyślnie nie obsługują nawet instalacji na FAT32 i partycje robione za pomocą instalatora Windows 7 automatycznie są sformatowane w NTFS.

 

I końcowa uwaga. Na nowym systemie możesz zainstalować jeden z tych programów zabezpieczających przed infekcjami szyfrującymi: KLIK.

 

 

 

kris63

 

Tu nie jest dozwolone podpinanie się i każdy zakłada własny temat, nawet jeśli problemem jest ta sama infekcja. Podaje się też raporty. FRST Addition conajmniej by mi powiedział jaki jest układ partycji i jakie flagi mają przypisane, bo na razie nic nie wiadomo:

 

chciałem przywrócić ustawienia fabryczne na lapku hp pavilion dv6000 dv6149ea. Niby jest partycja Recovery, do której przenosi mnie po wciśnięciu F11, ale zamiast przywracać ustawienia fabryczne zgodnie z komunikatami, tworzy mi "coś" jakby obraz Win xp na kolejnej innej wolnej partycji. Zgrałem to na pendrive'a i startowałem z niego, ale nadal bez efektu. O co tu chodzi?

Pytania:

- Czy partycja Recovery jest na pewno nienaruszona? Czy była ukryta? Czy oryginalnym zainstalowanym systemem był XP, tzn. czy nie występował nowszy system nadinstalowany na XP? Czy nie zmieniano układu partycji w późniejszym czasie (zmiana rozmiaru, usuwanie)?

- Co rozumiesz przez "coś jakby obraz na kolejnej partycji"? Czyli o jakim pliku mowa?

- Czy posiadasz płyty HP Recovery?

Odnośnik do komentarza

Z poziomu Windows nie mam wejścia w partycję RECOVERY, nie jest ukryta. XP oryginalny, nie wiem czy układ partycji był zmieniany, bo właściciel nic o tym też nie wie. Płyt HP Recovery nie ma i nie można utworzyć, bo jest komunikat, że były już tworzone, a można tylko raz. Właściciel też nic o nich nie wie. A na wolnej partycji utworzyły się foldery: WINDOWS, sysprep, SWSetup, Program Files, minint, I386, Documents and Settings, COMPAQ i pliki: boot, hpqp, XP_TV.

Odnośnik do komentarza

Betty66

 

Mam problem z nowym dyskiem, którego "Mój komputer" nie widzi, a "Menadżer urządzeń" tak. Co mam zrobić, żeby skopiować na niego pliki?

Start > Uruchom > diskmgmt.msc > sprawdź czy dysk jest sformatowany oraz czy ma przypisaną literę.

 

 

kris63

 

 

Z poziomu Windows nie mam wejścia w partycję RECOVERY, nie jest ukryta. XP oryginalny, nie wiem czy układ partycji był zmieniany, bo właściciel nic o tym też nie wie. Płyt HP Recovery nie ma i nie można utworzyć, bo jest komunikat, że były już tworzone, a można tylko raz. Właściciel też nic o nich nie wie. A na wolnej partycji utworzyły się foldery: WINDOWS, sysprep, SWSetup, Program Files, minint, I386, Documents and Settings, COMPAQ i pliki: boot, hpqp, XP_TV.

Nie wiem o co tu chodzi, ale wygląda na to że Recovery jest naruszone. Pokaż mi zrzut ekranu z diskmgmt.msc jak wygląda układ partycji.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...