Skocz do zawartości

Duże wykorzystanie procesora i przywieszanie


Rekomendowane odpowiedzi

Ledwo skończyłem rozdział z moim komputerem i zaczeły się problemy z komputerem mojego znajomego (mam nadzieje że nie będziecie mieli nic przeciwko że chce rozwiązać jego problem poprzez moje konto na forum).

 

 

Mamy tutaj dziwny przypadek - komputer strasznie przywiesza się gdy próbuje przeglądać internet spod różnych przeglądarek - co bardziej dziwne - nie dzieje się to zawsze, nie ma jakiegoś ustalonego odstępu czasowego. Po odpaleniu np. Opera wszystko jest wporządku aż do jakiegoś czasu (średnia ilość otwartych zakładek to 3 więc bez wariacji).

Dysk twardy jest nowy, zmieniany był kilka miesięcy temu, jednak HDtune pokazał mi "Warning" przy pozycji (C7) Ultra DMA CRC Error Count. Screenshot (jeśli jest za duży to proszę o poprawkę):

 

8uohp.jpg

 

Zrobiłem także screeny zużycia pamięci i procesora (można zobaczyc że na początku było 100% przez dłuższą chwilę bez odpalonych żadnych aplikacji. Czy mogę je tutaj zamieścić czy są Wam niepotrzebne?

 

Co jeszcze zaobserwowałem - Norton360 wydaje się jeść pamięć i procesor poprzez swoje procesy w tle, co chwila coś sprawdzając, aktualizująć itd. Jest na płatnej licencji (zakupiony w sklepie) i nie wiem czy jest jakiś sposób aby go odinstalować, sprawdzić jak komputer zachowuje się bez i stwierdzić czy do byłą jego wina.

 

Jednak aby wszystko wykluczać, łącznie z infekcją zamieszczam logi z jego komputera (załączniki).

 

Najgorsze jest że własnie ciężko stwierdzić gdzie może leżeć problem, jedyne co wiemy to to że dzieje się to podczas przeglądania sieci.

 

----INFO LAPTOPA-----

System: Windows 7 32bit

 

Procesor: Intel Celeron 440 @ 1.86Ghz

Pamięć RAM: 1.50 GB

Laptop: Acer Aspire 3690 (trochę latek już ma..)

 

I na koniec log z SecurityCheck:

 

Results of screen317's Security Check version 0.99.8

Windows 7 (UAC is enabled)

Internet Explorer 8

``````````````````````````````

Antivirus/Firewall Check:

Windows Firewall Enabled!

ESET NOD32 Antivirus

Norton 360

WMI entry may not exist for antivirus; attempting automatic update.

```````````````````````````````

Anti-malware/Other Utilities Check:

SUPERAntiSpyware Free Edition

Adobe Flash Player 10.1.102.64

Mozilla Firefox (3.6.13)

````````````````````````````````

Process Check:

objlist.exe by Laurent

Norton ccSvcHst.exe

``````````End of Log````````````

 

 

Bardzo proszę o pomoc. Jestem bardzo wdzięczny za każdą cenna wskazówkę :)

gm3r.txt

OTL.Txt

Extras.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Tak, ja tu się zgadzam z marekW. Katastrofa w antywirusach. Tylko w pierwszej sprawdziłabym Norton 360. Tu dwa tematy z forum, gdzie to oprogramowanie miało zły wpływ na system: KLIK / KLIK. Poza tym, w Dzienniku zdarzeń jest incydentalny błąd startu sterownika:

 

Error - 28/01/2011 08:37:34 | Computer Name = SQ | Source = Service Control Manager | ID = 7026

Description = The following boot-start or system-start driver(s) failed to load:

BHDrvx86

To jest od Nortona właśnie:

 

DRV - [2010/11/23 02:20:07 | 000,691,248 | ---- | M] (Symantec Corporation) [Kernel | System | Stopped] -- C:\ProgramData\Norton\{0C55C096-0F1D-4F28-AAA2-85EF591126E7}\N360_4.0.0.127\Definitions\BASHDefs\20101123.003\BHDrvx86.sys -- (BHDrvx86)

 

2. Nie mam tu jakiś szczególnych uwag do raportów. No jest i koleżka Bonjour. Podałam już w Twoim poprzednim temacie jak to ewentualnie się wypina z Winsock. Nie sądzę jednak, że w tym przypadku Bonjour ma coś do rzeczy.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Co proponujemy? = Co masz na myśli? Zrobiłeś określone akcje, czekamy na wyniki. Poza tym, mając NOD32 nic tu już nie będzie "proponowane", bo posiadając jeden program antywirusowy nie instaluje się żadnych dodatkowych.

Edytowane przez picasso
24.05.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...