Skocz do zawartości

Router Thomson TWG850-4U - odblokowanie portu


JustMe

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Wykonaj log tym (chciałem przejrzeć konfigurację):

https://www.fixitpc.pl/topic/2394-diagnostyka-ogolny-raport-konfiguracji-sieci/

 

Polecam przeczytanie:

https://www.fixitpc.pl/topic/1970-jak-otworzyc-port-w-routerze-thomson-twg850-4u-z-upc/

 

Co do pierwszego screena, to nie podajesz adresu routera (wnioskuję, że 192.168.0.1 to właśnie router), tylko własnego komputera.

 

Żeby sobie oszczędzić problemów przypisz statycznie IP do komputera (wyjaśnione dokładniej w poście #10 podanego wcześniej przeze mnie tematu).

Odnośnik do komentarza

1. Jak wpisać ip komputera w której części tabelki, ponieważ ip routera jest tam przypisane automatycznie.

 

2. Szukałem tego centrum udostępniania, ale nie mam go w panelu sterowania. Mam Windowsa XP 3SP. Znalazłem coś podobnego w ścieżce Panel sterowania>Połączenia sieciowe>Połączenie lokalne>PPM Właściwości i tam w takiej "to połączenie wykorzystuje następujące składniki:" tabelce jest protokół internetowy (TCP/IP). Czy tam mam wpisać moje ip zewnętrzne ?

 

3. LOG dodałem w załączniku

net-log.txt

Odnośnik do komentarza

Wejdź w router i sprawdź, od jakiego adresu rozpoczyna się przydzielanie w DHCP albo pokaż screeny z ustawień serwera DHCP.

To jest Gateway -> Network -> LAN -> Parametr: Starting local address.

Domyślnie jest to w tym routerze chyba 10, ale sprawdź na wszelki wypadek.

 

2. Szukałem tego centrum udostępniania, ale nie mam go w panelu sterowania. Mam Windowsa XP 3SP. Znalazłem coś podobnego w ścieżce Panel sterowania>Połączenia sieciowe>Połączenie lokalne>PPM Właściwości i tam w takiej "to połączenie wykorzystuje następujące składniki:" tabelce jest protokół internetowy (TCP/IP). Czy tam mam wpisać moje ip zewnętrzne ?

Nie. Nic takiego na razie nie rób, w ogóle nie wiem, skąd pomysł z zewnętrznym IP. ;)

Odnośnik do komentarza
Z tym zewnętrznym ip to chodziło mi o to: "Żeby sobie oszczędzić problemów przypisz statycznie IP do komputera (wyjaśnione dokładniej w poście #10 podanego wcześniej przeze mnie tematu). " Widocznie coś pomyliłem, ale nadal nie wiem jak to zrobić, gdzie znaleźć.

No tak, ale IP wewnętrzne. :)

Dlaczego w logu masz podany adres routera 192.168.0.1 a na screenie jest to 192.168.100.1?

Dalszy opis przygotowałem pod adres routera 192.168.0.1...

 

1. Wejdź w Panel sterowania, potem w Połączenia sieciowe. Kliknij prawym na swoje połączenie (Połączenie lokalne 2) i wybierz Właściwości.

2. Z listy składników z zakładki Ogólne wybierz Protokół internetowy (TCP/IP). Zaznacz go i kliknij Właściwości, ustaw wg tego:

 

conf.png

 

Prawdopodobnie stracisz łączność, więc połącz się z routerem ponownie.

 

Wejdź w ustawienia routera (http://192.168.0.1), przejdź do Advanced -> Forwarding i podaj po kolei, w pierwszym wierszu:

 

192.168.0.9

41879

41879

protocol: both

zaptaszkuj "enabled"

 

Kliknij Apply.

 

Powinno działać.

Odnośnik do komentarza

Bardzo serdecznie dziękuję za pomoc. Port odblokowany. Tylko jeszcze dwa pytania. W programie PFPortChecker w protokole TCP port jest oznaczony jako otwarty, a w UDP zamknięty. Czy tak ma być ? (zdjęcia)

Drugie pytanie to czy mogę coś zrobić żeby więcej wysyłać przez uTorrenta, bo myślałem że to wina odblokowania portu, ale w tej chwili nikt sie nie dołącza do mnie, a moje ratio to 0.0111. Muszę to nadrobić, ale nie wiem czy może jakieś zmiany w ustawieniach programu wpłyną na poprawę uploadowania.

 

portcheckertcp.th.png

 

portcheckerudp.th.png

Odnośnik do komentarza

DawidS28 napisał: "Na szybko: wpisz w Wierszu poleceń: netsh firewall reset

Oczywiście polecenie ma być wykonane z konta administracyjnego. Potem restart komputera.

 

Aha, ten router nie ma czasem możliwości logowania się jako admin oraz jako zwykły user (bez możliwości zmiany ustawień)?

Sprawdź w ustawieniach, czy wszystko jest tak, jak podawałem, bo możliwe, że ustawienia się nie zapisały...

 

Wpisałem tą komendę i włączyła się zapora, którą wcześniej wyłączyłem specjalnie żeby nie blokował uTorrenta i do tego usunęło mi wyjątki dodane do zapory. Mam na komputerze dwa konta i oba mają prawa administratora. Intryguje mnie to że mojemu bratu uTorrent działa o wiele lepiej. Bez żadnych komplikacji udostępnia pliki. Spytałem go co wcześniej zrobił i powiedział że wszedł w Panel sterowania>połączenia sieciowe i internetowe>zapora systemu windows>zakładka wyjątki>dodaj port...>dodał swój port który ma wpisany w utorrent'cie.

 

utorrentcd.th.png

Odnośnik do komentarza
Wpisałem tą komendę i włączyła się zapora, którą wcześniej wyłączyłem specjalnie żeby nie blokował uTorrenta i do tego usunęło mi wyjątki dodane do zapory.

Wyłącz Zaporę Windowsa w ogóle, zresetowałem ją, ponieważ jest to częsta przyczyna problemów.

 

Mnie nie chodzi o konto w Windowsie, tylko o konto na routerze.

 

Pokaż screeny z ustawień uTorrenta.

 

Spytałem go co wcześniej zrobił i powiedział że wszedł w Panel sterowania>połączenia sieciowe i internetowe>zapora systemu windows>zakładka wyjątki>dodaj port...>dodał swój port który ma wpisany w utorrent'cie.

To sam ma uTorrent zrobić (zaznacza się takiego checkboksa w ustawieniach), ale możesz oczywiście spróbować ręcznie.

 

Porty możesz sprawdzać także tu: http://www.utorrent.com/testport?port=

Odnośnik do komentarza

1. Wyłączyłem zaporę

 

2. Ustawienia są zapisane i nie zmieniają się jeśli chodzi o router

 

3. connection failed error timed out 10060 - błąd pojawiający się podczas testów (ostatni obrazek)

 

4. "Port 41879 does not appear to be open." - podczas sprawdzania portu na stronie tej której podałeś.

 

ustawieniau.th.png

 

ustawienia1.th.png

 

ustawienia2.th.png

 

ustawienia3.th.png

 

ustawienia4.th.png

 

utorrentcd.th.png

 

utorrentcd.th.png

Odnośnik do komentarza

Obrazki:

 

1. Przed ustawieniami

 

2. Po zmianie ustawień podanych przez Ciebie trochę się polepszyło

 

3. 4. 5. 6. Ustawienia które mam teraz.

 

7. Po chwili ponownie żółty trójkącik i koniec wysyłania... i moje znalezisko "Error opening Windwos firewall" na samym dole jest zaznaczony ten błąd w zakładce log, może to jest przyczyna ?

 

8. Użyłem tej strony do sprawdzania portu. Wygląda na to że port jest nadal zamknięty.

 

przedd.th.png

 

98744117.th.png

 

ustawieniapo.th.png

 

ustawieniapo2.th.png

 

ustawieniapo3.th.png

 

ustawieniad.th.png

 

58737544.th.png

 

zablokowanyport.th.png

Odnośnik do komentarza

Odinstaluj:

Bonjour od Apple

DAEMON Tools Toolbar

Ask Toolbar

DVDVideoSoftTB Toolbar

 

W IE zmień stronę startową na coś nieszkodliwego, np. about:blank

 

Z Wiersza poleceń wywołaj komendy:

 

RD /s /q C:\Documents and Settings\Marcin\Dane aplikacji\pdfforge

RD /s /q C:\Documents and Settings\Marcin\Dane aplikacji\Search Settings

 

Podstawowy podejrzany: "{4D359945-633F-4FFC-9E17-A75D2C92D979}" = ESET Smart Security

Polecam całkowite odinstalowanie ESET-a na próbę.

Odnośnik do komentarza

 

Z Wiersza poleceń wywołaj komendy:

 

RD /s /q C:\Documents and Settings\Marcin\Dane aplikacji\pdfforge

RD /s /q C:\Documents and Settings\Marcin\Dane aplikacji\Search Settings

 

 

Wszystko wykonałem według Twoich zaleceń oprócz tych komend, bo po prostu nie wiem jak to zrobić ;) Co to jes RD / s /q ? Gdzie to wpisać ?

Odnośnik do komentarza

RD - usuwanie katalogu

/s - usuwanie katalogu z zawartością

/q - wyłącza monit o potwierdzenie usunięcia zawartości

 

Kliknij Windows + R, wpisz w okienku cmd

W otwartej konsolce wpisz:

RD /s /q C:\Documents and Settings\Marcin\Dane aplikacji\pdfforge

kliknij Enter

poczekaj na zakończenie, wpisz:

RD /s /q C:\Documents and Settings\Marcin\Dane aplikacji\Search Settings

i kliknij Enter

Po zakończeniu wykonywania się tych poleceń możesz zamknąć okienko (normalnie krzyżykiem albo komendą exit)

 

To, co wywalamy to śmieci, programy adware.

 

Odinstalowałeś ESET-a?

Odnośnik do komentarza

1. Nie wiem czy nadal źle to robię, czy te pliki już nie istnieją [obrazek]

 

2. Wreszcie wysyłanie nieco się poruszyło [obrazek] Średnia prędkość wysyłania w tej chwili to ~60kB/s czyli lepiej niż wcześniej, ale bez przełomu ;)

 

3. Tak odinstalowałem ESETa

 

4. Strona utorrenta, którą podawałeś do sprawdzania portów komunikuje że jest otwarty ! ;) "OK! Port 41879 is open and accepting connections. You will be able to receive incoming BitTorrent connections."

 

 

cmdsl.th.png

 

wysykaw.th.png

Odnośnik do komentarza

1. Nie wiem czy nadal źle to robię, czy te pliki już nie istnieją [obrazek]

Mój błąd, to ma być tak:

RD /s /q "C:\Documents and Settings\Marcin\Dane aplikacji\pdfforge"

RD /s /q "C:\Documents and Settings\Marcin\Dane aplikacji\Search Settings"

Zapomniałem o cudzysłowach.

 

3. Tak odinstalowałem ESETa
+
4. Strona utorrenta, którą podawałeś do sprawdzania portów komunikuje że jest otwarty ! ;) "OK! Port 41879 is open and accepting connections. You will be able to receive incoming BitTorrent connections."

Masz swojego winnego. ;)

Spróbuj zainstalować jeszcze raz ESET-a i poszukać tam ustawień odnośnie otwierania portów...

Odnośnik do komentarza

Zrób jeszcze raz log OTL-em, chcę zobaczyć, jak teraz sytuacja wygląda.

 

Może powinienem wejść na konto brata i wtedy wpisać te komendy ?

Możesz spróbować, od dawna nie korzystam z XP i nie pamiętam, jak tam dokładnie wygląda dostęp do folderów innego usera, ale skoro jesteś Adminem, to nie powinno być problemu...

Chyba, że już to wykasowałeś. Tak, czy inaczej, wykonaj nowe logi.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...