Skocz do zawartości

Spowolniony komputer, zawirusowany


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy da się coś zrobić z tym systemem, czy trzeba robić format ( nie mam windowsa, więc wolałabym odratować to co jest) Komputer nastolatka, straaasznie spowolniony, na pewno masa wirusów, on próbował jakichś programów antywirusowych, ale nie wiele dały. Google chrome wariuje, problemy z wtyczkami, no i start windowsa, masakra... Jeśli jest, możliwość to proszę o pomoc. 

Pozdrawiam

 

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Tcpip\..\Interfaces\{5F353FB7-2B12-4087-ADFF-36E25A752653}: [DhcpNameServer] 7.254.254.254

 

to z USA, a nie z Polski.

 

Jeśli używasz routera, to:

Zaloguj się do routera:

- Zmień ustawienia DNS. Jeśli nie wiesz na jakie, możesz ustawić adresy Google: 8.8.8.8 + 8.8.4.4

- Zabezpiecz router: zmień hasło oraz zamknij dostęp do panelu zarządzania od strony Internetu. Porównaj z tymi artykułami:

http://multimo.telestrada.pl/uwaga1

http://www.pcworld.pl/artykuly/394764_3/Zmasowany.atak.na.routery.polskich.uzytkownikow.Orange.blokuje.falszywe.DNS.y.html

 

Po konfiguracji uruchom ten test mający potwierdzić zabezpieczenie:

http://cert.orange.pl/modemscan/

 

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

 

HKLM-x32\...\Run: [gmsd_pl_005010002] => [X]

HKU\S-1-5-21-624697613-4269924856-1014094728-500\...\Run: [jfsshycgik] => cmd /c start http://rfusa.ru/?utm_source=uoua03&utm_content=bc8c20c055e60f43206a2c5bec47b7c2

HKU\S-1-5-21-624697613-4269924856-1014094728-500\...\Run: [Akamai NetSession Interface] => "C:\Users\Administrator\AppData\Local\Akamai\netsession_win.exe"

GroupPolicy: Group Policy on Chrome detected <======= ATTENTION

CHR HKLM\SOFTWARE\Policies\Google: Policy restriction <======= ATTENTION

BHO-x32: GoodTab Class -> {1F91A9A1-01BA-4c81-863D-3BA0751E1419} -> C:\Program Files (x86)\MiuiTab\SupTab.dll No File

C:\Program Files (x86)\MiuiTab

S3 VGPU; System32\drivers\rdvgkmd.sys [X]

C:\Users\Administrator\AppData\Local\nsh7921.tmp

C:\Users\Administrator\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Amigo.lnk

C:\Users\Administrator\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Star Conflict\ Star Conflict Forum.lnk

C:\Users\Administrator\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Star Conflict\ Star Conflict Launcher.lnk

C:\Users\Administrator\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Star Conflict\ Star Conflict Website.lnk

C:\Users\Administrator\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Star Conflict\ Uninstall game.lnk

Reg: reg delete "HKU\.DEFAULT\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f

Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f

Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f

EmptyTemp:

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok FRST.exe

Uruchom FRST i kliknij przycisk Fix.

Powstanie plik fixlog.txt.

Daj ten log.

 

JESSI

Odnośnik do komentarza
Tcpip\..\Interfaces\{5F353FB7-2B12-4087-ADFF-36E25A752653}: [DhcpNameServer] 7.254.254.254

to z USA, a nie z Polski.

 

 

Nie bardzo rozumiem, jak to z USA :o Mam router netia spot, możliwe jest że i ten mógł być zhakowany? Czy objawami takiej sytuacji może być fakt, że naprzykład czasem pół dnia otwierają mi się tylko trzy strony google yt i facebook inne zachowują się tak jakby nie było internetu, albo czasem mam bardzo spowolniony internet. Wcześniej myślałam, że może powodem takich akcji jest to że mam jeden rachunek do tyłu i spowalniają mi specjalnie.

 

Poza tym musze wkleić nowe logi bo w tak zwanym między czasie przeskanowałam system anti -malware i po usunięciu tego co znalazł, pokazał mi się bluescreen i dziwnie dzwięk trzeszczy w filmikach  :( Coś popsułam

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

gmer1.txt

Odnośnik do komentarza

Ok wklejam log i czekam na Picasso. Dziekujej i pozdrawiam

A może jednak kto inny mi pomoże, rozumiem sytuacje Picasso i nie chce zawracać jej głowy, widzę że na tym forum są osoby, które mają pojęcie o infekcjach, więc prosiłabym jednak o pomoc w oczyszczeniu tego komputera, jeśli jest taka mozliwość i ktoś miałby chęć i czas się podjąć. Będę bardzo wdzięczna.

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Odgrzebałam stary temat przy sprzątaniu. To nie była infekcja routera:

Tcpip\..\Interfaces\{5F353FB7-2B12-4087-ADFF-36E25A752653}: [DhcpNameServer] 7.254.254.254

To jest poprawny adres od instalacji Tunngle:

 

Tunngle has one network adapter which is configured in the following way:

  • IP: 7.x.x.x
  • Subnet Mask: 255.0.0.0
  • Gateway: 7.254.254.254
DHCP traffic over the Tunngle adapter must be allowed in order for Tunngle to successfully acquire a Virtual IP.

 

W raporcie FRST Addition:

 

Tunngle (HKLM-x32\...\Tunngle_is1) (Version: 5.2 - Tunngle.net GmbH)

 

Nie wystarczy tylko sprawdzać IP na Whois i ferować wyrok na podstawie niepolskiej lokalizacji, należy też szukać go na Google.

 

 

Temat sprzed roku, więc nieaktualny. Zamykam.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...