Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie systemów w sieci domowej


johhny95

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zauważyłem  zmianę w działaniu komputera. Programy antywirusowe nie mogą pobrać definicji wirusów , sterowniki które ściągam na ten komputer w celu zainstalowania na innym różnią się wielkością na dysku w porównaniu do tego co podane jest na stronie producenta i na drugim komputerze nie działają prawidłowo chodź są od tego modelu ( sprawdziłem dwa razy ) Już nie wiem co mam robić W FRST nic nie ma a komputer nie zachowuje prawidło. . Sterowniki które ściągam na ten komputer sa podpisane cyfrowo przez producenta a gdy zgram je na płytkę to nie są już podpisane cyfrowo i jest napisane Wydawca Nieznany. Dodatkowo czasem się zdarzza Że komputer nie może się wyłączyć zostanie na napisie " Trwa zamykanie" pomaga wtedy tylko długie przytrzymanie przycisku power. OOstatniio naprawiałem komputer cioci na którym znalazłem rootkity i zastanawiam się czy poprzez sieć domową podłaczoną za pomocą routera z wi fi nie przechodzi on czasem na inne urządzenia 

 

FRST.txt

Addition.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W logach nie widzę żadnej infekcji.

 

Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

C:\ProgramData\boost_interprocess
S3 Synth3dVsc; System32\drivers\synth3dvsc.sys [X]
S3 tsusbhub; system32\drivers\tsusbhub.sys [X]
S3 VGPU; System32\drivers\rdvgkmd.sys [X]
EmptyTemp:

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok FRST.exe
Uruchom FRST i kliknij przycisk Fix.

 

W tej  sytuacji musisz czekać, aż @Picasso wyzdrowieje.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Usunąłem , ale tak czytam i widzę że synth3dvsc.sys  jest wykorzystywany jako jakieś jądro sterownika grafiki czy coś. Mogłaby wyjaśnić co dokładnie zrobiłaś (zrobiłem) usuwając te pliki.

Sam popatrz do fixloga: oprócz "boost interproces" nie był usuwany żaden plik.

 

Synth3dVsc => Service removed successfully

 

ta usługa była i tak już bezplikowa, a więc bezużyteczna.

W logu FRST miała 2 oznaczenia:

 

S3 Synth3dVsc; System32\drivers\synth3dvsc.sys [X]

 

S = NIECZYNNA

X = bezplikowa

 

jessi

Odnośnik do komentarza

Na przyszłość wymagania działu: nie podałeś obowiązkowego raportu GMER oraz FRST Shortcut. W FRST brak oznak infekcji i nic jej nie poświadcza, opisywane problemy mogą mieć multum innych przyczyn. Temat nie ma kwalifikacji na pobyt w dziale diagnostyki malware i zostaje przeniesiony, na razie do działu Windows. Nawiasem mówiąc, to widziany tu system wygląda jak świeżo instalowany lub reperowany nakładkowo.

 

 

Programy antywirusowe nie mogą pobrać definicji wirusów , sterowniki które ściągam na ten komputer w celu zainstalowania na innym różnią się wielkością na dysku w porównaniu do tego co podane jest na stronie producenta i na drugim komputerze nie działają prawidłowo chodź są od tego modelu ( sprawdziłem dwa razy ) Już nie wiem co mam robić W FRST nic nie ma a komputer nie zachowuje prawidło. . Sterowniki które ściągam na ten komputer sa podpisane cyfrowo przez producenta a gdy zgram je na płytkę to nie są już podpisane cyfrowo i jest napisane Wydawca Nieznany.

Niemożność pobrania plików oraz uszkadzanie pobieranych plików mogą mieć następujące przyczyny:

- Aktywność oprogramowania zabezpieczającego, szczególnie zapory. Tu jest podejrzany, tzn. pakiet AVG Internet Security 2015 (posiada firewall). Na próbę odinstaluj AVG 2015 całkowicie i sprawdź jakie to ma rezultaty.

- Problemy ze sterownikami sieciowymi (przestarzałe). Możliwe też problemy po stronie routera.

- Problemy sprzętowe, np. błędy dysku czy RAM. Diagnostyka tego rodzaju to w innym dziale, czyli Hardware.

 

 

PS. Stosowałeś RootkitRevealer. To jest tak archaiczny program (z 2006!), że praktycznie nieużyteczny i mało wiarygodny w dniu dzisiejszym. I możesz usunąć tymczasową (zbędną już) usługę Sophos Anti-Rootkit 1.5.20:

 

S3 MEMSWEEP2; C:\Windows\system32\431B.tmp [6144 2011-05-12] (Sophos Plc) [File not signed]

 

Uruchom Autoruns, w karcie Drivers skasuj MEMSWEEP2. Następnie ręcznie z dysku skasuj pliki spełniające model maski: C:\Windows\system32\*.tmp.

 

 

Gdy wychodziłem z pokoju nie miałem odpalonego żadnego programu. Gdy wróciłem na ekranie odpalony był Screen Shot , który miałem zapisany na pulpicie

Nie wiem o co chodzi. Ale czy przypadkiem wracając do komputera nie wklepałeś nieumyślnie z klawiatury jakiejś kombinacji, która mogła być przypisana w skrótach programu jako jego start?

Odnośnik do komentarza

MEMSWEEP2 - już usunąłem.

 

Co do tych plików .tmp z C:\Windows\system32 znalazło mi tylko dwa pliki z rozszerzeniem  . tmp   z datą modyfikacji 2011.05.12 - usunąłem je.

 

Nie wklepałem żadnej kombinacji z klawiatury która mogła by otworzyć ten ScreenShot.

 

Dodać te dodatkowe logi o których zapomniałem  ? 
 

Odnośnik do komentarza

Dodaje Log GMER, Jeżeli źle skonfigurowałem daj znać a zrobię nowy log 

Poz zrobieniu Loga gdy włączyłem muzykę w głośnikach co jakiś czas przerywało mi piosenkę tak jak by płyta byłą porysowana ( muzyka z YouTube) . Dodatkowo gdy chciałem wyłączyć komputer zatrzymało się na napisie " Trwa zamykanie" i pomogło dopiero dłuższe przytrzymanie przycisku power 

Log GMER.txt

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...