Skocz do zawartości

Resetujący się komputer


oskarek90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Niecałe dwa tygodnie nabyłem nowy komputer. Niestety komputer co jakiś czas resetuje się w najmniej oczekiwanym momencie. Wyskakuje błąd kernel 41 i blue screan. Przeglądarki (nieważne jaka) mozzila, chrome, IE się wyłaczają i czasem nie można ich uruchomić, system explorer czasem potrafi się włączać i wyłączać wszystko odbywa się w losowych momentach. Komputer pod obciążeniem pracuje stabilnie, gram w najnowszego Daying Lighta na wysokich detalach bez żadnej zwiechy.
Specyfikacja:
Procesor AMD FX 6300
Pamięc RAM DDR3 GEIL 4 GB
Zasilacz Crosair VS 550
Grafika radeon r9 270 itx
Płyta główna asus m5a78l-mlx3.
Skanowałem dysk jednym z programów z płyty hirens boot, nie ma żadnych bad sektorów, dysk ma zaledwie pół roku a wszystkie inne podzespoły są nowe. Raport z HD Tune też jest pozytywny, nie ma najmniejszego błędu w pracy dysku i jego komunikacji z procesorem. Pamięć RAM testowałem narzędziem Windowsa i MemTestem, nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Znajduję się ona na liście producenta jako obsługiwana przez płytę .Po wypięciu karty graficznej i podpięciu monitora do wbudowanej karty w płycie, problem dalej występowal. Komputer formatowałem 3 razy, problem nie zniknął. Próbowałem również instalować różne wersje sterowników, to również nic nie dało. Nie wiem już kompletnie co robić, proszę o pomoc.
Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Do sprawdzenia MIERNIKIEM napięcie z zasilacza +3,3V - aktualnie wartość grubo poniżej normy (ok. 2,0V).

2. Nie widzę wartości napięć + 5V oraz +12V - do sprawdzenia miernikiem.

3. Pokaż fotkę płyty głównej w pobliżu procesora tam gdzie jest złącze zasilania procka (dwa wtyki 4-pinowe z żółto-czarnymi kablami).

=======================================================================================================

4. Brak w systemie sterownika SATA - później.

5. Nie widzę w MU zintegrowanej grafiki . Jaka to karta i czy wyłączona w BIOS? Ten procek nie ma integry.

6. Czy w systemie jest Framework 4.5 (aktualna wersja 4.5.2) - Programy i funkcje.

7. Na dysku możesz robić jajka po Wiedeńsku - znaczy sadzane.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Niestety nie posiadam specjalnego miernika. Faktycznie napięcia nie wyświetlają się, ale gdy sprawdzałem je kilka dni temu były w porządku. W podglądzie zdarzeń w zakładce aplikacje pojawia się co jakiś czas jeden błąd.

 

Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99" could not be reactivated in namespace "//./root/CIMV2" because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected.

 

Źródło VMI Identyfikator 10

Zintegrowana grafika to ATI Radeon™ HD 3000, lecz z niej nie korzystam, w BIOSIE nie ma opcji jej wyłączenia, lecz wydaje mi się że wyłacza sie sama wraz z wpięciem zewnętrznej grafiki. Tak jest najnowszy Famework. Przesyłam zdjęcia zasilania procka. Z tego co czytałem to temperatura dysku nie jest niebezpiecza ( Z reguły mam 38 stopni).

post-15201-0-72830000-1424971867_thumb.jpg

post-15201-0-82030000-1424971868_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Skomentuję tylko tę część:

 

W podglądzie zdarzeń w zakładce aplikacje pojawia się co jakiś czas jeden błąd.

 

Event filter with query "SELECT * FROM __InstanceModificationEvent WITHIN 60 WHERE TargetInstance ISA "Win32_Processor" AND TargetInstance.LoadPercentage > 99" could not be reactivated in namespace "//./root/CIMV2" because of error 0x80041003. Events cannot be delivered through this filter until the problem is corrected.

 

Źródło VMI Identyfikator 10

Bez znaczenia i jakiegokolwiek wpływu na system. Do usunięcia tego błędu (czyli w istocie "kosmetyki" Dziennika zdarzeń) służy narzędzie Fix-it: KLIK.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie zalecam sprawdzenie napięć zasilacza miernikiem. Bez tego szkoda nafty.

Na obrazku z SS zasłoniłeś wersję BIOS. Dla tego procka zalecana minimum 0701.

FX 6300 to 3,5 GHz a Sensors i SS pokazuje 4,1 GHz. Robiłeś bezsensowne OC. Daruj sobie przy takim zasilaniu płyty i procka.

Producenci dysków podają swoje max wartości temperatur pracy (???) a życie swoje. Z doświadczenia - powyżej 40 st C - problemy po czasie eksploatacji. To urządzenie mechaniczne i jest wrażliwe na temperaturę.

Odnośnik do komentarza

Mój błąd dla FX6300. 3,5/4,1 GHz. Nie sprawdzałem wcześniej na stronie AMD tylko na stronie ASUSA i danych obsługiwanych procesorów (3,5GHz).

Bios do aktualizacji ale to + inne sprawy po sprawdzeniu i potwierdzeniu napięć.

 

Bez tego dalsze działania nie mają sensu. Miernik to około 20 zł. Możesz udać się do serwisu pod warunkiem, że zrobią to sprawnym sprzętem i pod nominalnym obciążeniem.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

W końcu udało mi się ustalić przyczynę problemów, niestety wciąż nie jestem w stanie jej rozwiązać. Sprzęt funkcjonuje poprawnie, napięcia są stałe. Komputer działa niestabilnie i resetuje się tylko na kartach graficznych ATI wykorzystujacych sterowniki Catalyst, zarówno na moim chipsetowskim ATI Radeon HD 3000 i zewnętrznej R9 270 ITX. Kiedy wkładam kartę graficzną od Nvidi na ich sterownikach jest wszystko w jak największym porządku. Próbowałem instalować różne wersje sterowników catalyst, wyłączałem każde inne sterowniki, które instalowały się wrac z nimi np. dźwiękowe, zostawał sam sterowniki graficzny, wszystko bez skutku. Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Proponuję takie działania:

 

1. Aktualizacja BIOS do wersji 1201 KLIK . Opis KLIK.

2. Instalacja sterownika chipsetu z tej samej strony.

3. Aktualizacja sterownika chipsetu ze strony AMD - KLIK (Optional Downloads).

4. Pobierz sterownik Omega ze strony AMD.

5. Pobierz Display Driver Uninstaler (DDU)  KLIK. Zainstaluj i nie uruchamiaj.

6. Programy i funkcje - usuwasz NV driver, PhysX, Sterownik grafiki AMD (ale bez chipsetu) - Restart i tryb awaryjny (F8) - odpalasz DDU i wybierasz sterownik NVIDIA i AMD do usunięcia.

7. Restart i instalacja sterowników Omega do grafiki.

 

Pokaż MU - Kontrolery IDE oraz Grafika.

Odnośnik do komentarza

Wreszcie widać zaktualizowany chipset. Nie wiem co o tym sądzić.

 

Zobacz co się dzieje w Podglądzie Zdarzeń.

 

Zobacz jak zachowuje się system na Czystym rozruchu KLIK. Jak będzie OK to szukaj winnego.

Jeżeli to też nie pomoże spróbuj zrobić loga wg. KLIK. Wielkość pliku może być dowolna - mam 64 Bitowego Office`a.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...