Skocz do zawartości

SpeedTouch 330 Win 7 - Neostrada 6 Mbps


cavarr

Rekomendowane odpowiedzi

Siema

 

Jak ten złom zmusić, aby odpalił 6Mb na win 7 ??

 

Na wiki znalazłem taki tut, ale nie mam takiej opcji w sterach na win 7.

 

#

* Download: 8Mb/s

Przy standardowych ustawieniach sterowników jest ograniczenie prędkości synchronizacji do 3072 kb/s związane z trybem transmisji USB: BULK. W celu uzyskania większych prędkości należy przełączyć metodę transferu USB z BULK na ISO w aplikacji "SpeedTouch USB Diagnostics", zakładka "USB". Warto dodać, że ustawienie BULK/ISO dotyczy transmisji na kablu USB pomiędzy komputerem, a modemem USB. Dlatego bezsensownym jest włączenie trybu ISO gdy wykupione łącze ADSL jest o mniejszej przepustowości niż 4Mb/s, gdyż modem zarezerwuje dla siebie pasmo transmisji USB, którego nie będzie w stanie w pełni wykorzystać. Efektem takiej nadmiarowej rezerwacji pasma USB dla modemu może być spowolnienie lub brak reakcji innych urządzeń USB dla których już nie starczy wolnego pasma USB.

* Upload: 832 kb/s

 

# Przy USB 2.0 modem może osiągać maksymalny transfer do 8 Mb/s

 

moj sposob jest o tyle latwiejsze nie nie trzeba odinstalowywac/instalowac

 

ADSL Pomoc, bledy ADSL, konfiguracja netia, pomagam.net v3.17,

 

BŁĄD:

Modem Thomson Speed Touch na łączu 6 Mb wyciąga maksymalnie koło 4 Mb

 

Zaczynamy od zmiany trybu transferu USB z Bulk na Iso. Aby tego dokonać pobieramy plik 6mb.reg i dodajemy wpis do rejestru. Po dodaniu wpisu do rejestru wyłącz i włącz komputer. Ciesz się 6 Mbitami Uśmiech.

Plik pobierzesz tutaj [użyj opcji zapisz element docelowy jako...]: http://pomoc.x.pl/pliki/REG/6mb.reg

Ta modyfikacja w reg też nic nie daje, może ją ktoś nawrócić na win 7 x86??

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Też można, ale osobiście staram się unikać takiego rozwiązania, gdyż takiego routera potem nie można zastosować w inny sposób.

:unsure: Nie bardzo wiem o co chodzi. :o

 

A jeżeli z Internetu korzysta jeden komputer i nie przeszkadza kabel, to właściwie nie ma po co...

 

Takie urządzenie ma zazwyczaj firewalla sprzętowego i to jest główna zaleta. Dodatkowo zapewnia możliwość rozbudowy sieci.

Odnośnik do komentarza

:unsure: Nie bardzo wiem o co chodzi. :o

Jeśli router jest zintegrowany z modemem, czyli ma wejście RJ-11 (to telefoniczne), to nie można połączyć potem routera z routerem "szeregowo", czyli kabel z portu LAN zewnętrznego routera do portu WAN wewnętrznego routera, jeśli chcemy dwa połączyć w ten sposób. Na tej zasadzie się buduje większe sieci. W domowych zastosowaniach jest to rzadko kiedy wykorzystywane, ale uprzedzam. Wtedy dzielimy sieć, komputery się bezpośrednio nie widzą, zmniejszamy domenę rozgłoszeniową - to się przydaje.

Odnośnik do komentarza
Jeśli router jest zintegrowany z modemem, czyli ma wejście RJ-11 (to telefoniczne), to nie można połączyć potem routera z routerem "szeregowo", czyli kabel z portu LAN zewnętrznego routera do portu WAN wewnętrznego routera, jeśli chcemy dwa połączyć w ten sposób.

:unsure: :unsure: :unsure: Wybacz ale moja wiedza jest niedostateczna. Mam D-Linka 2740B. Ma wejście RJ-11 - telefoniczne. Ma 4 porty LAN (dwa kompy, TV i jedno wolne). Łącze NETIA 6 Mb i wszystko jest współdzielone.

 

W domowych zastosowaniach jest to rzadko kiedy wykorzystywane, ale uprzedzam. Wtedy dzielimy sieć, komputery się bezpośrednio nie widzą, zmniejszamy domenę rozgłoszeniową - to się przydaje.

Oba się widzą. Ze swojego kompa odpalam serwer dla TV aby czasem coś zobaczyć na TV.

Odnośnik do komentarza

:unsure: :unsure: :unsure: Wybacz ale moja wiedza jest niedostateczna. Mam D-Linka 2740B. Ma wejście RJ-11 - telefoniczne. Ma 4 porty LAN (dwa kompy, TV i jedno wolne). Łącze NETIA 6 Mb i wszystko jest współdzielone.

Nie ma sprawy, poza tym dosyć opis zagmatwałem. ;)

To się rzadko w domowych zastosowaniach przydaje, ale osobiście bym nigdy nie wziął routera z wbudowanym modemem, bo mogę go wtedy tylko kablem tel. podpiąć, nigdzie indziej, więc odpada budowanie większych sieci.

 

Oba się widzą. Ze swojego kompa odpalam serwer dla TV aby czasem coś zobaczyć na TV.

Mówię o sytuacji, kiedy wykorzystujemy routery do dzielenia sieci.

Odnośnik do komentarza

Dawid a jak bardzo mogą być rozbudowane domowe sieci?

Właściwie takie wielkie, jak tylko chcesz. :)

 

Na sieci 192.186.0.0 z maską 255.255.255.0 możesz oprzeć 253 hosty + adres na bramę + rozgłaszanie (192.168.0.255) + adres sieci (192.168.0.0).

Inna kwestia, to czy taka sieć będzie wydajna, po to właśnie wprowadza się dodatkowe switche, ewentualnie routery, żeby zmniejszyć domeny kolizji i jednocześnie poprawić wydajność.

 

Więcej: http://pjwstk.nevada.pl/SKO1/dzielenie-sieci.pdf

Odnośnik do komentarza

Dzięki.

Jeśli chodzi o jeden komputer (podpięty do sieci kablem), to po co w ogóle zawracać sobie głowę routerem?

 

A czy nie uważasz, że takie urządzenie posiadające sprzętowy firewall (oczywiście odpowiednio skonfigurowany ze zmienionymi domyślnymi danymi typu login i password) + software`owe zabezpieczenia dają lepszą ochronę kompa?

Sam modem jest tylko konwerterem. Wiem, że router z modemem jest trochę droższy.

Odnośnik do komentarza

A czy nie uważasz, że takie urządzenie posiadające sprzętowy firewall (oczywiście odpowiednio skonfigurowany ze zmienionymi domyślnymi danymi typu login i password) + software`owe zabezpieczenia dają lepszą ochronę kompa?

Sam modem jest tylko konwerterem. Wiem, że router z modemem jest trochę droższy.

Owszem, pod warunkiem, że jest odpowiednio skonfigurowany. Jeśli nie jest - to włamanie może być nawet prostsze.

Jeśli to tylko jeden komputer to firewall programowy, np. ten od Comodo wystarczy.

Inna sprawa: po co, jeśli nie liczyć botnetów, włamywać się do komputera zwykłemu użytkownikowi?

Odnośnik do komentarza

Dobra, a jak wygląda połączenie?

Jest, nie ma?

Jeśli jest, to jakie?

Ile teraz przepuszcza: sprawdź na http://speedtest.pl

Jakie masz nominalne parametry łącza?

 

Na koniec: weź kup jakiś normalny modem, nie są drogie, SpeedTouch to badziew. :)

1. Połączenie jest.

2. Synchronizacja jest na 6Mb.

3. W speedtest wyciąga niecałe 4Mb.

4. Chodzi o tłumienie itp ?? Nie wiem ST330 jest tak zaawansowanym modemem, że nie pozwala na sprawdzenie tych parametrów :).

 

A nie lepiej router z modemem?

W tym segmencie popieram timestamp, ale właśnie kumpel sprzedaje swojego linksysa WAG200G, który nie może sobie poradzić z rozdzieleniem łącza po WANie. Dla mnie będzie ok, a cena jak za używany modem ST516 lub Speedstream 4100.

 

Jeśli router jest zintegrowany z modemem, czyli ma wejście RJ-11 (to telefoniczne), to nie można połączyć potem routera z routerem "szeregowo", czyli kabel z portu LAN zewnętrznego routera do portu WAN wewnętrznego routera, jeśli chcemy dwa połączyć w ten sposób. Na tej zasadzie się buduje większe sieci. W domowych zastosowaniach jest to rzadko kiedy wykorzystywane, ale uprzedzam. Wtedy dzielimy sieć, komputery się bezpośrednio nie widzą, zmniejszamy domenę rozgłoszeniową - to się przydaje.

Zgadzam się.

 

Panie i Panowie dziękuję za posty, chciałem tylko się dowiedzieć, czy jakimś cudem można ten złom podłączyć, aby śmigało 6Mb. Nowe posty mile widziane, zawsze się przyda komuś innemu.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...