Skocz do zawartości

Absurdalna zajętość procesora przy trywialnych zadaniach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Ostatnimi czasu procesor w laptopie młóci i młóci przy wykonywaniu najprostszych zadań. Przede wszystkim podczas korzystania z przeglądarek internetowych, przewijaniu długiego dokumentu w edytorze tekstów lub pdf-a, sprawdzanie replaygain w Foobarze (to akurat nie takie banalne, ale kiedyś nie było z tym problemu), odtwarzanie flasha (tak samo, nie jest to banalne zadanie, ale kiedyś odtwarzałem film na youtube w 720p i nie było problemu, teraz się krztusi przy standardowej jakości), operacjach na plikach.

 

Wentylacja w laptopie jest czysta, system świeżo postawiony. Nie mam pomysłu, dlaczego procesor tak się poci.

 

Mógłbym prosić o rzucenie okiem na logi? Może przyczyna tkwi gdzieś tam.

Extras.Txt

OTL.Txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

W raportach nie widzę nic szczególnego i żadnych śladów infekcji. Temat przenoszę do działu Windows 7.

 

[2010 12 12 19:59:37 | 000,001,080 | ---- | M] () -- C:\Windows\System32\usly+underrated+precommers+szenariodisk+and+systemiche+are+my+other+favorites+Fennesz+O+Rourke+Rehberg+the+magic+sound+of+fenno+berg+75MB+it+s+like+the+NBA+all+star+game+of+software+impro.jpg.lnk

Co to za dziwny skrót do pliku JPG w katalogu Windows?

 

Ostatnimi czasu procesor w laptopie młóci i młóci przy wykonywaniu najprostszych zadań.

 

Jaki proces wykazuje największą zajętość? Czy efekt występuje także bez czynnego Soulseek? Czy efekt występuje po wyłączeniu / całkowitej deinstalacji Microsoft Security Essentials? Czy efekt występuje na czystym rozruchu (KB929135)?

 

 

.

Odnośnik do komentarza

[2010 12 12 19:59:37 | 000,001,080 | ---- | M] () -- C:\Windows\System32\usly+underrated+precommers+szenariodisk+and+systemiche+are+my+other+favorites+Fennesz+O+Rourke+Rehberg+the+magic+sound+of+fenno+berg+75MB+it+s+like+the+NBA+all+star+game+of+software+impro.jpg.lnk

Co to za dziwny skrót do pliku JPG w katalogu Windows?

 

To link do pliku, który już nie istnieje. Nie wiem, skąd się wziął w System32, albo w ogóle skąd się wziął. Na oko po drugiej stronie linka była jakaś okładka do płyty w jpgu.

 

Jaki proces wykazuje największą zajętość? Czy efekt występuje także bez czynnego Soulseek? Czy efekt występuje po wyłączeniu / całkowitej deinstalacji Microsoft Security Essentials? Czy efekt występuje na czystym rozruchu (KB929135)?

 

To zależy. Jak korzystam z Chroma, to Chrom (otwieranie zakladek, klikanie w linki i td.) , jak sprawdzam replaygain w Foobarze, to Foobar podczas odtwarzania muzyki zajętość procesora jest normalna. Jak oba naraz, to nie wiem, bo wszystko stoi. Ciśnienie skacze do 100% nawet podczas przewijania okna eksploratora. Soulseek nie ma wpływu na wyniki. Tak samo się dzieje przy wyłączonym MSE. Co ciekawe, laptop nie jest jakoś specjalnie nagrzany.

 

Zaraz sprawdzę czysty rozruch.

 

 

Zainstaluj Process Hacker http://processhacker...e.net/index.php

 

Nastepnie uruchom program menu Hacker>>włącz "Show details for all processes" a następnie Hacker>>Save ,zapisz loga i wstaw go tu.

 

Nie znalazłem tej opcji, o której pisałeś. Załączę tak czy siak.

Process Hacker.txt

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Może to ślepa uliczka, ale nie zaszkodzi sprawdzić: uruchom spod menedżera zadań Windows (w zakładce Wydajność) monitor zasobów i sprawdź jaki procent zasobów zajmują "Przerwania systemowe". W moim przypadku potrafiły angażować procesor w 70% bez jakiejkolwiek akcji z mojej strony....

Edytowane przez picasso
24.05.2011 - Temat zostaje zamknięty. Wygasła jego żywotność ustalona zasadami. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...