Skocz do zawartości

Samootwierająca się przeglądarka (Opera) oraz jej okna


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę używaj opcję Edytuj, gdy nikt jeszcze nie odpisał, zamiast tworzyć post pod postem. Posty skleiłam.

 

I jest tu problem z dyskiem: 4 KB w uszkodzonych sektorach. Zostaniesz przekierowany na sprzętową diagnostykę dysku twardego, bo może jest tu poważniejszy problem. Ale zanim do tego dojdzie proszę jeszcze o nowy log z FRST (bez Addition i Shortcut), który ma obrazować czy nadal podwójne katalogi są wykrywane na dysku i jak wygląda wartość BootExecute (ekzekwuje planowany checkdisk).

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

EDIT: Jeszcze jedno. Komp mi zgłasza aktualizację programu .NET Framework 3.5. z dodatkiem Service Pack 1 dla rozszerzenia .NET Framework 1.0 x86. Zrobić to teraz, czy później po wszystkich pierepałkach?

EDIT2: Ktoś może widział Panią Gospodynię? Bo zaczynam się czuć trochę osamotniony.  :confused:

 

 

EDIT3: Jeszcze pomyślałem, że zrobię "porządkową" defragmentację i załączę z niej raport. Choć pewnie i tak się to na nic nie przyda.  :huh: 

Proszę bardzo. Log z FRST. Dziwna sprawa, bo wczoraj rano w akcie desperacji jeszcze raz zrobiłem Uruchom -> cmd -> i po wpisaniu w linię komend samego chdsk pojawił mi się jakiś komunikat (teraz nie pomnę jaki), kliknąłem "nie" to mi zrobił szybki skan do 3 poziomu, skończył skanowanie (i chyba wypluł jakiś komunikat). Następnie pojawiła się linia komend, ja napisałem "esc", kliknąłem "Enter". Okno dialogowe się zamknęło. I teraz mi startuje system bez check dysku na niebieskim ekranie. Zauważyłem tylko, że teraz spowolnił się czas na załadowanie systemu. A spodziewałem się, że jak masę różnego badziewia odinstalowałem, to on mi teraz powinien śmigać pędzikiem.

FRST.txt

raport-po-defragmentacji.txt

Odnośnik do komentarza

Nie ma tu widzialnej modyfikacji BootExecute, a skoro problem z uruchamianiem chkdsk przy starcie Windows ustąpił, w tym zakresie nie mam nic do roboty. Niestety w FRST nadal widziać podwójne katalogi. Tam jeszcze widać jeden szczątkowy (pusty) wpis adware, ale to na razie sobie wyłącz via msconfig:

 

HKLM\...\Run: [upt4pc_en_3.exe] => C:\Documents and Settings\ja sam.ANONIM-E21ED28F\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\t4pc_en_3\upt4pc_en_3.exe -runhelper

 

I teraz dochodzimy do meritum. Załóż nowy temat w dziale Hardware opisując problem (podlinkuj do tego tematu, by wiedziano co robiono) i dostarcz dane wymagane działem: KLIK.

 

 

Dziwna sprawa, bo wczoraj rano w akcie desperacji jeszcze raz zrobiłem Uruchom -> cmd -> i po wpisaniu w linię komend samego chdsk pojawił mi się jakiś komunikat (teraz nie pomnę jaki), kliknąłem "nie" to mi zrobił szybki skan do 3 poziomu, skończył skanowanie (i chyba wypluł jakiś komunikat). Następnie pojawiła się linia komend, ja napisałem "esc", kliknąłem "Enter". Okno dialogowe się zamknęło. I teraz mi startuje system bez check dysku na niebieskim ekranie.

Nie wydaje mi się, by ta akcja w czymkolwiek pomogła, to całkiem inny typ uruchomienia checkdisk. To co zrobiłeś to chkdsk w trybie tylko do odczytu, który ani nie modyfikuje wartości BootExecute, ani nie prowadzi żadnych napraw, a klawisz ESC kompletnie bez związku. To pytanie, które się pojawiło na początku, to było pytanie o dezinstalację woluminu, gdyż zablokowanie woluminu jest niezbędnym krokiem, by wykonać sprawdzanie dysku w trybie naprawczym (dlatego checkdisk wymaga restartu i uruchamia się zanim w ogóle Windows się uruchomi). Jako że odpowiedziałeś na nie negatywnie, checkdisk nie został zaplanowany i wartość BootExecute (tam jest zapisywany zaplanowany chkdsk) nie została w ogóle zmodyfikowana (czyli także nie były ruszane poprzednie zapisy), a samo sprawdzanie dysku bez żadnych napraw.

 

 

Zauważyłem tylko, że teraz spowolnił się czas na załadowanie systemu. A spodziewałem się, że jak masę różnego badziewia odinstalowałem, to on mi teraz powinien śmigać pędzikiem.

To może być skutek uszkodzeń struktury plików.

 

 

Jeszcze pomyślałem, że zrobię "porządkową" defragmentację i załączę z niej raport. Choć pewnie i tak się to na nic nie przyda.

Defragmentacja na dysku z problemami ze strukturą plików nie jest zasadna. Takimi rzeczami to się możesz zajmować, gdy potwierdzony zostanie dobry stan sprzętu, bo na razie nie wiadomo jakie dalsze losy dysku tu będą.

 

 

Komp mi zgłasza aktualizację programu .NET Framework 3.5. z dodatkiem Service Pack 1 dla rozszerzenia .NET Framework 1.0 x86. Zrobić to teraz, czy później po wszystkich pierepałkach?

Podobnie jak wyżej. Na razie porzuć dzierganie.

 

 

Ktoś może widział Panią Gospodynię? Bo zaczynam się czuć trochę osamotniony.

Ja się wypowiadam, gdy jestem obecna i mam czas. Nie zawsze tu przecież mogę być.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

(...) Tam jeszcze widać jeden szczątkowy (pusty) wpis adware, ale to na razie sobie wyłącz via msconfig:

 

HKLM\...\Run: [upt4pc_en_3.exe] => C:\Documents and Settings\ja sam.ANONIM-E21ED28F\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\t4pc_en_3\upt4pc_en_3.exe -runhelper

 

OK, ino że nie za bardzo wiem, jak zrobić powyższe.

 

I teraz dochodzimy do meritum. Załóż nowy temat w dziale Hardware opisując problem (podlinkuj do tego tematu, by wiedziano co robiono) i dostarcz dane wymagane działem: KLIK.

 

OK, postaram się tam to zrobić i nie narozrabiać tam.  ;)

 

To może być skutek uszkodzeń struktury plików.

 

Łapię. Da się to jakoś naprawić?  :wacko:

 

Defragmentacja na dysku z problemami ze strukturą plików nie jest zasadna. Takimi rzeczami to się możesz zajmować, gdy potwierdzony zostanie dobry stan sprzętu, bo na razie nie wiadomo jakie dalsze losy dysku tu będą.

 

Przyjąłem do wiadomości.

 

Podobnie jak wyżej. Na razie porzuć dzierganie.

 

Sorry, przyznaję się bez bicia, że omyłkowo kliknąłem podczas wyłączania kompa nie to co trzeba i się ta aktualizacja zainstalowała. To może mieć jakieś znaczenie? I czy coś Tobie potrzeba, by sprawdzić, czy nie namieszałem?  :wacko:

 

Ja się wypowiadam, gdy jestem obecna i mam czas. Nie zawsze tu przecież mogę być.

 

No, oj tam, oj tam, Pani Gospodyni. Naprawdę zacząłem czuć się samotny, opuszczony i smutno mi się zrobiło.  :(

Odnośnik do komentarza

Łapię. Da się to jakoś naprawić?

Przecież do tego cały czas zmierzamy, po to był checkdisk, i po to jest zalecona diagnostyka sprzętowa dysku. To się dopiero okaże co wyjdzie z dalszej diagnostyki.

 

 

Sorry, przyznaję się bez bicia, że omyłkowo kliknąłem podczas wyłączania kompa nie to co trzeba i się ta aktualizacja zainstalowała. To może mieć jakieś znaczenie? I czy coś Tobie potrzeba, by sprawdzić, czy nie namieszałem?

Nie ma to znaczenia w kontekście sprawy. Ja tylko mówiłam, że nie ma się po co tym zajmować, skoro na widoku poważniejszy problem z dyskiem.

 

 

OK, ino że nie za bardzo wiem, jak zrobić powyższe.

Start > Uruchom > msconfig i w karcie Uruchamianie odfajkowujesz wpis upt4pc_en_3.exe. Jego trwałym usunięciem to się zajmę, gdy się okaże że na dysku można dalej działać i nie będzie żadnych drastycznych operacji.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

zagladacz, przecież wyrażnie napisałam, że teraz masz założyć nowy temat w dziale sprzętowym podając tam wymagane dane + link do tego temtu, by wiedziano skąd geneza zakładania tematu oraz że są znaki problemów z dyskiem i chkdsk był wykonywany. Tematem w dziale Hardware zajmie się kto inny, ja nie jestem specjalistką od sprzętu, moja specjalizacja to Windows i Malware.

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...