Skocz do zawartości

Problem ze skokami pingu na WiFi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jestem posiadaczem routera TL-WR743ND oraz karty sieciowej TL-WN722N. Co jakiś czas ping na WiFi skacze mi do 150-250ms na kilka sekund. Czytałem na innych stronach, że może być to wina jakiegoś skanowania WiFi co 60 sekund spowodowanego włączonymi funkcjami automatycznego konfigurowania sieci WLAN (czy coś w tym stylu), które wyłączyłem. Zainstalowałem program TP-LINK Wireless Configuration Utility, którym łączę się z sieciami bezprzewodowymi, ale problem występuje dalej. Dodam, że miałem wcześniej inny router i problem także występował. Wszystkie sterowniki są zaktualizowane a zasięg WiFi jest maksymalny.

 

Z góry dziękuję za pomoc i zaangażowanie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Pingujesz adres routera czy jakiś serwer w Internecie?

Pingowałem różne serwery i router.

Tutaj jest test pingu routera:

b0shjn.jpg

Za to tutaj ping do serwera dostawcy mojego internetu:

oj63km.jpg

Jak widać występują skoki, czasami bywają wyższe.

_________________________________________________________________________________________________________

 

 

Żeby sprawdzić, w którym miejscu ping rośnie - posłuż się poleceniem tracert.

Wynik śledzenia:

ktm0q3.jpg

_________________________________________________________________________________________________________

 

 

Wejdź do cmd i wpisz 

ping -f -l 1500 www.google.pl
jak będziesz widzieć żeby dzielić na fragmenty pakiety oznacza to że musisz zmniejszyć pakiety MTU i powinno pomóc :)

 

Dzieli fragmenty:

4ahwlr.jpg

 

A przez zmniejszenie tego MTU mogę mieć niższą prędkość internetu? Bo teraz wyciąga mi max 28-30Mb/s.

Odnośnik do komentarza

Tak możesz mieć niższą prędkość internetu, popatrz do panelu routera jaką masz wartość MTU i użyj tego poradnika:

http://winoptymalizacja.republika.pl/artykuly/zmiana-mtu.html

masz tam wytłumaczone jak zmienić jednym programem wartość MTU - dlatego ustaw najpierw na domyślną wartość z panelu np u mnie wartość taka wynosi 1492 

u ciebie może być inna. Moim zdaniem powinno pomóc, jeszcze dodam że jak masz przeskoki np w grach to możesz zmniejszyć o 1-2 punkty w dół np masz

wartość domyślną 1500 to zmieniasz na 1497 i przeskok zniknie, następnie po wpisaniu wartości dajesz OK - restartujesz kompa i działa,

tylko radzę nie żniżać poza ogólną wartość bo wtedy można zablokować połączenia przychodzące i nie wejdziesz na strony żadne.

Odnośnik do komentarza

Nie jest to wina dostawcy. Niestety podczas wprowadzania się do mieszkania nie były montowane gniazdka RJ-45, więc jedynym sposobem jak na razie było przewiercenie się z klatki do mieszkania i puszczenia kabla do routera. Przy podpięciu np. laptopa w korytarzu wszystko jest ładnie i pięknie.

 

A problem nie dotyczy konkretnej gry, ale np. mam często w/w skoki na TeamSpeak 3.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...