Skocz do zawartości

e-Deklaracje Desktop - Problem z wczytywaniem danych


stanley50

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W połowie marca wysyłałem zeznanie podatkowe programem e-Deklaracje i wszystko działało bezproblemowo, i od tej pory nic nadzwyczajnego nie robiłem z komputerem, no chyba tylko czyszczenie programem TFC. Zmuszony jestem zrobić korektę zeznania i tu klapa, po otwarciu programu nie moge wczytać formularzy, jak i swoich już wysłanych zeznań. Wyświetla mi się informacja załączona na obrazku. Może ktoś mógłby mi pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Acha program odinstalowywałem i ponownie go instalowałem i to samo. Jeżeli potrzebne są jakieś dodatkowe informacje to proszę napisać.

 

edit.

Myślałem że może odinstaluje Adobe Readera i to pomoże, podczas deinstalacji wyskoczył jakiś komunikat o dysku G,info na drugim obrazku, apamiętałem że dysk G pojawia mi się jak wkładam pendriwa to go włożyłem i deinstalacja poszła, to teraz i Acrobata nie mogę zainstalować. Błąd pokazany na obrazku. Być może by się zainstalował jak bym włożył tego pena ale tak być nie powinno, nie wiem co mi się porąbało z tymlapkiem.

post-3030-0-88574200-1396381517_thumb.jpg

post-3030-0-62890600-1396390118_thumb.jpg

post-3030-0-01171800-1396390125_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ja tam od początku jak tylko nastała możliwość wysyłania online, to korzystałem z tego z powodzeniem, i jakoś problemów nie miałem, ale mniejsza o to. Mam wrażenie, że nie w całości przeczytałeś to, co napisałem odnośnie Adobe Readera. Jakie to ma znaczenie, w jakim PDF-ie mam to zapisane, nie to jest istotą mojego problemu. Podejrzewam, że cos się przestawiło w systemie, a że nie znam się na tym to zadałem to pytanie na forum, pokazując obrazki które ilustrują problem.

Odnośnik do komentarza

W pomocy adobe możesz znaleźć podpowiedź, jak rozwiązać ten problem.

 

Jakie to ma znaczenie, w jakim PDF-ie mam to zapisane, nie to jest istotą mojego problemu.

Wersja ma znaczenie. Próbujesz zainstalować archaiczną wersję 9.5, która nie obsługuje aktywnych formularzy. Przy jej pomocy otworzysz co najwyżej pusty PIT.

 

Przy okazji: e-Deklaracje nie przechowuje wypełnionych PIT-ów jako pliki PDF. Owszem można je w tym formacie wyeksportować w celu wydruku lub jako kopię zapasową. Rozumiem, że tego nie zrobiłeś, gdy wszystko jeszcze działało?

Odnośnik do komentarza

Dzięki za linka, popróbuje coś z tego wyczytać z tłumaczem. Acrobat 9.5, na pewno jest to przestarzała wersja, ale na pewno działa z e-Deklaracjami, potwierdzone. Nie wiem czy o tym samym programie piszesz, bo w moim e-Deklaracje Desktop mam możliwość zapisu w PDF jak i XML. Z kopiami to akurat nie mam problemu, bo mam zapisane i w PDF i XML. Najważniejsze żeby mi się udało zainstalować tego Readera, żeby zrobić korektę rozliczenia. Tylko nie wiem, dlaczego wyświetla ten błąd napędu G jak to jest oznaczenie mojego pendriva, a program był zainstalowany na dysku C.

Odnośnik do komentarza

Jest istotna różnica między możliwością zapisu do jakiegoś formatu pliku, a formatem natywnym dla danej aplikacji. Np. writer z pakietu LibreOffice potrafi zapisać dokument jako pdf, ale natywnym (i edytowalnym) formatem jest odt.

W tym wypadku dane o podatniku i formularzach są przechowywane w pliku settings2011.dat (ścieżka: %appdata%\e-Deklaracje.długi_ciąg_znaków\Local Store)

 

@Adobe Reader 9.5 - faktycznie wymagania systemowe mówią o wersji 9.0 lub wyższej. Co nie zmienia faktu, że moim zdaniem nie ma sensu iść w starą wersję (i tak masz kłopot z jej instalacją). 

Odnośnik do komentarza

No, więc tak, porada z tego linku jakoś mi nie pomogła, ale przeglądając różne możliwe informacje, co z tym począć natrafiłem na informację dotyczącą innego programu, którego nie można było zainstalować, i za tą poradą wyszukując wszystko, co jest związane z Adobe Reader, co znalazłem to usuwałem, łącznie z rejestrem i udało się, Adobe Reader zainstalowany, e-Deklaracje otwierają moje pity, zrobiłem korektę i wszystko zadziałało. Natomiast nurtuje mnie, co miał wspólnego napęd G występujący w błędzie. Przecież to mój pendrive leżący w szufladzie. :)

Odnośnik do komentarza

Podstawiłeś swoją literę dysku (w tym przypadku G) zamiast przykładowego Z?

Tak podstawiałem zgodnie z poradą, oczywiście podstawiając swój G

 

 

Może kiedyś instalowałeś AR (lub coś innego) z dysku G: i system to zapamiętał. A przypadku AR tam szukałby plików instalacyjnych by ususnąć starszą ub naprawić aktualną wersję.

Nigdy nic nie instalowałem z pena, co najwyżej to skopiowałem kiedyś na niego folder Moje dokumenty. Najważniejsze że po wyczyszczeniu wszystkiego co miało związek z AR i zainstalowaniu ponownym działa mi wszystko jak na razie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...