Skocz do zawartości

Męczące BSOD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Mam problem z którym męczę się już od dawna, a zaczął się on od wymiany grafiki w kompie.

Kupiłem w 2011 roku grafikę Radeon HD5750, wszystko śmigało fajnie, lecz zauważyłem że przy niektórych grach system się zawiesza, czasem pojawia się czarny ekran a czasem kolorowe, rozmyte paski...

Myślałem że to może płyta główna pada więc ją zmieniłem, przez jakiś czas było ok, a potem znów to samo. Podpytałem w serwisie,  kazali przynieść, tak zrobiłem, stwierdzili wadę zasilacza, więc zmieniłem na Chiefteca 400W zapłaciłem za niego prawie 200zł, przez 3 godziny było ok, potem znów to samo... Powoli tracę już nadzieje na rozwiązanie tego problemu. System instalowałem milion razy, sterowniki aktualizowałem, bios od płyty również. Proszę pomóżcie, czy to grafika jest wadliwa czy jakiś problem z software? W dzienniku zdarzeń wywala błąd Kernel Power Error...

Proszę pomóżcie....

Moja konfiguracja:

AMD Athlon 64 x2 2,7GHz, 5GB RAM Kingston 667MHz, Ati Radeon 5750 1GB GDDR5 128-bit, 400W Chieftec GPA-400S8 bulk 80%+ efficency, system Windows 7 Ultimate 64bit

Link do pliku Minidump:http://speedy.sh/usrSp/030314-27093-01.rar

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zrzut pamięci wskazuje na problem z kartą graficzną. Sokoro próbowałeś różnych sterowników to obstawiam problem typowo sprzetowy. Do sprawdzenia pozostaje jeszcze temperatura GPU.

 

Microsoft ® Windows Debugger Version 6.12.0002.633 AMD64
Copyright (c) Microsoft Corporation. All rights reserved.


*******************************************************************************
*                                                                             *
*                        Bugcheck Analysis                                    *
*                                                                             *
*******************************************************************************

Use !analyze -v to get detailed debugging information.

BugCheck 117, {fffffa80051ea010, fffff88004285d88, 0, 0}


*************************************************************************
Probably caused by : atikmpag.sys ( atikmpag+bd88 )

Followup: MachineOwner
---------
Odnośnik do komentarza

Zrzut pamięci wskazuje na problem z kartą graficzną. Sokoro próbowałeś różnych sterowników to obstawiam problem typowo sprzetowy. Do sprawdzenia pozostaje jeszcze temperatura GPU.

 

Microsoft ® Windows Debugger Version 6.12.0002.633 AMD64

Copyright (c) Microsoft Corporation. All rights reserved.

 

 

*******************************************************************************

*                                                                             *

*                        Bugcheck Analysis                                    *

*                                                                             *

*******************************************************************************

 

Use !analyze -v to get detailed debugging information.

 

BugCheck 117, {fffffa80051ea010, fffff88004285d88, 0, 0}

 

 

*************************************************************************

Probably caused by : atikmpag.sys ( atikmpag+bd88 )

 

Followup: MachineOwner

---------

Grafika temperaturę ma normalną, także grafika do wymiany według ciebie tak?

Odnośnik do komentarza

Mogę. Popatrz na pierwszy post co człowiek robi. Pierwszy sygnał to sprawa grafiki i to jest oczywiste.

Próbuje działać stosując porady kogoś kto sugeruje zmiany elementów kompa i kupuje następne. Tylko te sugestie to raczej gdybanie, że pewnie to.

Sam BSOD niekoniecznie świadczy o wadliwej grafice. Powodem może być wiele elementów poczynając od sterowników a kończąc na elementach kompa i ich montażu.

Aby próbować zdiagnozować przyczynę trzeba wykonać pewne testy, które mogą coś podpowiedzieć.

Możliwości jest kilka i dopiero po tych testach i ocenie można stwierdzić z dużym prawdopodobieństwem gdzie jest problem.

 

Tak. Finalnie może to być też diagnoza typu uszkodzona karta.

Odnośnik do komentarza

Zasugerowałem podmianę grafiki ponieważ zaratrusztra wskazał w swoim poście, że było sprawdzone bardzo wiele rzeczy a sam problem pojawił się po wymianie grafiki. Według jego opisu uważam, że na 90% to właśnie grafika sprawia takie problemy. Moim zdaniem to najkrótsza droga do rozwiązania tego problemu.

 

Oczywiście w większości tematów, które zakładają użytkownicy wymagane jest wykonanie niezbędnych testów, ale w tym przypadku dla mnie pierwszy post to prawie bezpośredni wskaźnik problemu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...