Skocz do zawartości

Brak uprawnień do zmiany ustawień kopii zapasowej


Gerardw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jakiś czas temu córka dostała laptopa Samsung z Windows 7 (x64) na pokładzie.

Chyba domyślnie, od samego początku wykonywała się kopia zapasowa. Ostatnimi czasy, na dysku D: zaczęło brakować miejsca, i kopia robiła się coraz dłużej. Do tego Mcafee miał problemy z pełnym skanowaniem systemu.

Pomyślałem że może należało by zmienić zakres wykonywania kopii (pliki użytkownika, itp...)

7backup.png

lecz przy próbie zmiany ustawień, zarządzania miejscem lub przywrócenia plików wszystkich użytkowników pojawiają się błędy wewnętrzne aplikacji ( przy każdej opcji inne ale powtarzalne) brak uprawnień lub niewłaściwy parametr.

 

Pozdrawiam z nadzieją na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Prosiłbym o podanie jakim programem była wykonywana kopia (Windowsowym czy jakimś innym), ile jest miejsca na dysku( na każdej partycji), można też zrobić logi OTL tak jak jest to podane https://www.fixitpc.pl/topic/61-tworzenie-ogolnych-raportow-systemowych/#1 można też zrobić logi SIW-em żeby było wiadomo jaki sprzęt jest w laptopie. Z tymi informacjami będzie można było pomóc konkretnie bo narazie wydaje mi się że informacji jest za mało. Można też zrobic print screena z tymi błędami albo chociaż zapisać ich treść bo to też bardzo pomoże.

Odnośnik do komentarza

Witam

W odpowiedzi podaję:

 

"Prosiłbym o podanie jakim programem była wykonywana kopia (Windowsowym czy jakimś innym), ile jest miejsca na dysku( na każdej partycji)"

To akurat wynika ze screena ten już pochodzi z mojego komputera (systemowe narzędzie Windows 7):

post-1117-0-09418200-1290791957_thumb.jpg

 

rozmiary dysków:

post-1117-0-96073200-1290792077_thumb.jpg

 

"można też zrobić logi OTL":

Extras.Txt

OTL.Txt

 

"można też zrobić logi SIW-em":

hardware.txt

 

"Można też zrobic print screena z tymi błędami:

Uruchomienie poszczególnych (podkreślonych) funkcji skutkowało:

post-1117-0-00587600-1290792143_thumb.jpg

post-1117-0-79063200-1290792151_thumb.jpg

post-1117-0-20029800-1290792102_thumb.jpg

post-1117-0-90351200-1290792115_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Jakiś czas temu córka dostała laptopa Samsung z Windows 7 (x64) na pokładzie.

 

Możesz mi w takim razie wyjaśnić dlaczego logi pochodzą z systemu 32-bit?

 

Uruchomienie poszczególnych (podkreślonych) funkcji skutkowało

 

Sprawdź na początek jak wyglądają statusy usług powiązanych / czy w ogóle są takie usługi na liście. Start > w polu szukania wklep services.msc > szukaj na liście usług: Kopia zapasowa systemu (SDRSVC) + Usługa Aparat kopii zapasowej na poziomie bloku (wbengine). Usługi nie powinny być wyłączone, ich domyślny Typ startowy to Ręczny. Podaj dane co tam widzisz w przystawce.

 

Do tego Mcafee miał problemy z pełnym skanowaniem systemu.

 

EDIT: To znaczy? Jak to wygląda? Jakieś błędy? Sprawdziłabym też co się stanie po całkowitej deinstalacji McAfee, gdyby w/w usługi okazały się nienaruszone.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Możesz mi w takim razie wyjaśnić dlaczego logi pochodzą z systemu 32-bit?

Moje niedopatrzenie, jest faktycznie 32-bit.

 

Sprawdź na początek jak wyglądają statusy usług powiązanych...

Usługi są w stanie jaki opisałeś.

Wcześniej o tym nie wspomniałem, ale uruchamiając kopię ręcznie:

post-1117-0-88513200-1290800027_thumb.jpg

kopia wykonuje się prawidłowo, tzn bez błędów.

Działa również wykonywanie kopii z harmonogramu zadań.

Wczoraj próbowałem zrobić porządki w plikach tymczasowych, rozmiar się zmniejszył ale problemy z dostępem do ustawień, lokalizacji i odtworzenia nadal występują.

 

... po całkowitej deinstalacji McAfee...

do tego jeszcze nie doszedłem (nie próbowałem).

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Poczytałem o tych błędach kopii zapasowej i http://windows7forum.pl/kopia-bezpieczenstwa-i-blad-0x80070005-t-2320.html pisze o błędzie który ustępuje jak na czas robienia kopii wyłaczy się antyvirusa ( w tym wypadku McAffe). Można to spróbować najpierw zamiast odinstalowywać cały pakiet bo obstawiam że był dostarczony z komputerem i żeby go odzyskać trzeba by odzyskać system z kopii zapasowej. Tutaj natomiast pisze o innym z błędów który wystąpił http://blog.plik.pl/2010/05/windows-backup-z-bedem-0x80070057.html i tutaj jest ciekawy artykuł http://my-tech-talk.blogspot.com/2010/01/do-not-use-windows-backup.html. O ile dane są nienaruszone można po prostu rozważyć inne narzędzie do robienia backupu.

Odnośnik do komentarza

Wypróbuj ten scenariusz. Gdyby deinstalator odmówił posłuszeństwa, daję awaryjne narzędzie deinstalacyjne: (...).

 

No i niestety, nic to nie dało.

Wszystkie produkty Mcafee odinstalowały się bezbłędnie, co nie wpłynęło pozytywnie na uprawnienia do manipulacji Kopią Zapasową.:(

:angry:

 

Wczoraj próbowałem również całkowicie usunąć z dysku D: katalogi kopii zapasowej, zrobiłem nową, i dalej nic to nie dało.

Odnośnik do komentarza

Z tego co przeczytałem na forach wynika że jeden z błędów odnosi się do "problems they have with non-US locale settings." Na to się chyba nic nie poradzi. Drugi z błędów dotyczy braku uprawnień do folderu który chce się backupować. Trzeba po prostu przyznać uprawnienia ale z drugiej strony backup działa ręcznie to jest do dość dziwny błąd. Pisali też o usłudze VSS http://en.wikipedia.org/wiki/Shadow_Copy należy upewnić się że ta usługa działa, ogólnie wszystkie te usługi (wymienione przez Picasso też)i można ustawić na automatyczne włączanie. Wiem że moja rada to nie rozwiązanie problemu ale może najszybciej i bezpieczniej będzie zacząć używać jakiegoś innego programu do robienia kopii zapasowych?

Odnośnik do komentarza

Drugi z błędów dotyczy braku uprawnień do folderu który chce się backupować. Trzeba po prostu przyznać uprawnienia ale z drugiej strony backup działa ręcznie to jest do dość dziwny błąd.

Bo to jest najprawdopodobniej fałszywy brak uprawnień związany z użyciem jakiegoś pliku a nie z jego rzeczywistym brakiem uprawnień.Wielu ludzi nadawało do dysków full control dla adminów wszędzie ale to nic nie dawało.Ja natomiast czytałem że błąd ten może być spowodowany to co pisałem poprzednio ze złym ustawieniem wydajności dysku oraz udostępnieniem pewnych folderów w sieci które są archiwizowane - jeśli to drugi przypadek to kolega by musiał zlikwidować udostepnianie...

Edytowane przez picasso
21.02.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...