Skocz do zawartości

Problem ze zmianą tapety win7 home premium/ hp touchsmart610


ogniotrwaly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od kilku dni wypłyną u mnie temat zmiany tła pulpitu.

W skrócie: przez narzędzia systemowe w windzie nie da się zmienić tła pulpitu. Zmieniają się ekrany logowania, dźwięki, kolory pasków, ale nie tło pulpitu. Jedyna możliwość to wrzucić ją przez np. Irfana.

Pomocy szukałem na kilku forach bez skutku. Ostatnio na forum HotFix.pl. Nie chcę się rozpisywać ponownie co było zrobione bo to długo.

filutka 78 skierowała mnie do Was, że być może @Picasso pomoże.

Jeżeli to zły dział to sorry, ale nie wiem już gdzie pytać.

Nie wiem też jakie logi podać w moim przypadku bo te stare już chyba nieaktualne będą.

Mam Windows 7 Home Premium 64bit legalny + firmowe dodatki od HP.

Komp używany odkupiony (wiem, że zakupiony był z programu Renew), ale nie wiem jak był postawiony system do odsprzedaży czy przez jakiś punkt przywracania czy z dysku Recovery jak kupiłem była kompozycja z HP, ale ma 2 tapety, a wyświetlało tylko jedną

Jest jeden użytkownik HP-user administrator

Jak zrobię drugiego administratora wszystko można zmieniać bez problemu

Cała historia walki: http://forum.hotfix.pl/post158335.html#p158335

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jedyne polityki, które tu widzę, a dzwonią słowem "Desktop", są ogólne a nie per konto, czyli wpływ na wszystkie konta:

 

O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: NoActiveDesktop = 1

O6 - HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer: NoActiveDesktopChanges = 1

 

I tak będę je usuwać (akcja uwzględniona w spoilerze), ale to raczej nie wygląda na powiązane. Skoro występuje różnica między kontami, wada powinna być w ustawieniach konkretnego konta. Przewertuj scenariusze z: KB2504610. Zacznij od "Method 2: Corrupted TranscodedWallpaper.jpg", ponieważ to jest odrębne dla każdego konta.

 

Zastanowiły mnie też różne stare zainstalowane aplikacje, ale działają globalnie. Np. Magic Desktop. Używasz tego wynalazku?

 

 

I wyczyść adware, bo czyszczenie było tu po łebkach. Instrukcje w spoilerze:

 

 

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

HKLM-x32\...\Run: [] - [x]
AppInit_DLLs-x32: c:\progra~3\browse~1\261339~1.144\{c16c1~1\browse~1.dll => File Not Found
SearchScopes: HKLM - DefaultScope {ec29edf6-ad3c-4e1c-a087-d6cb81400c43} URL = http://start.funmoods.com/results.php?f=4&q={searchTerms}&a=iron2&chnl=iron2&cd=2XzuyEtN2Y1L1QzuyCzz0AtA0CyEtA0FyByB0C0ByB0FyD0CtN0D0Tzu0CtByEyEtN1L2XzutBtFtCtFtCtFtAtCtB&cr=1626845989
SearchScopes: HKLM - {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} URL =
SearchScopes: HKLM - {ec29edf6-ad3c-4e1c-a087-d6cb81400c43} URL = http://start.funmoods.com/results.php?f=4&q={searchTerms}&a=iron2&chnl=iron2&cd=2XzuyEtN2Y1L1QzuyCzz0AtA0CyEtA0FyByB0C0ByB0FyD0CtN0D0Tzu0CtByEyEtN1L2XzutBtFtCtFtCtFtAtCtB&cr=1626845989
SearchScopes: HKLM-x32 - Backup.Old.DefaultScope {ec29edf6-ad3c-4e1c-a087-d6cb81400c43}
SearchScopes: HKLM-x32 - {ec29edf6-ad3c-4e1c-a087-d6cb81400c43} URL = http://start.funmoods.com/results.php?f=4&q={searchTerms}&a=iron2&chnl=iron2&cd=2XzuyEtN2Y1L1QzuyCzz0AtA0CyEtA0FyByB0C0ByB0FyD0CtN0D0Tzu0CtByEyEtN1L2XzutBtFtCtFtCtFtAtCtB&cr=1626845989
SearchScopes: HKCU - Backup.Old.DefaultScope {E3062F69-6D00-4743-A0A9-A8BB52C4AD6D}
SearchScopes: HKCU - {2938DCB1-22E7-FA29-D40C-48C2B1A63147} URL = http://search.softonic.com/MON00085/tb_v1?q={searchTerms}&SearchSource=4&cc=&r=639
SearchScopes: HKCU - {E3062F69-6D00-4743-A0A9-A8BB52C4AD6D} URL = http://start.funmoods.com/results.php?f=4&q={searchTerms}&a=iron2&chnl=iron2&cd=2XzuyEtN2Y1L1QzuyCzz0AtA0CyEtA0FyByB0C0ByB0FyD0CtN0D0Tzu0CtByEyEtN1L2XzutBtFtCtFtCtFtAtCtB&cr=1626845989
CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [ippenodjaoidmkkfdlmdhofiebnpjddb] - C:\Program Files (x86)\BrowseSmart\ippenodjaoidmkkfdlmdhofiebnpjddb.crx [2013-12-12]
R2 qtypesvc; C:\Program Files (x86)\QType\QtypeSvc.exe [310864 2013-01-31] (337 Technology Limited.)
U3 DfSdkS;
Task: {0B732EEB-B5E5-4140-BA67-C22A80A2F540} - System32\Tasks\{4E4E6FE0-5C35-45CD-ACE0-C219A829A03B} => C:\Program Files (x86)\iSpy\iSpy\iSpy.exe
Task: {1F72A18B-3C19-47F3-B660-44CF4DAA7C14} - \RunAsStdUser No Task File
Task: {8A10B497-92EF-4709-9E8B-ACEA9410384C} - System32\Tasks\0 => Chrome.exe 
Task: {A1B20308-5CCA-4803-B16B-58FDA9E46405} - \BitGuard No Task File
Task: {CBF1CD19-6F11-4787-B23A-F65088D01A19} - System32\Tasks\Microsoft\Windows\RVLKL\RVLKL => C:\ProgramData\rvlkl\rvlkl.exe
Task: {CC5AA1D6-6393-4396-8C86-AF51E4C7CB64} - \BonanzaDealsUpdate No Task File
Task: {E23CB431-B274-4E46-8E61-AFF257999BF1} - System32\Tasks\{BAAB022E-F2D2-43DB-B22D-8F35170FE09C} => Chrome.exe http://ui.skype.com/ui/0/5.10.0.116/en/abandoninstall?page=tsMain
C:\Program Files (x86)\Mozilla Firefox
C:\Users\user\AppData\Roaming\iSpy
C:\Users\user\AppData\Roaming\iSpyServer
C:\Users\user\AppData\Roaming\_MDLogs
Reg: reg add "HKLM\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /v DefaultScope /t REG_SZ /d {0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A} /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-18\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-19\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete "HKU\S-1-5-20\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer /v NoActiveDesktop /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer /v NoActiveDesktopChanges /f
Reg: reg query HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies /s
CMD: copy "C:\Users\user\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Preferences" C:\Users\user\Desktop

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Przez Panel sterowania odinstaluj adware Quickly type(english). Następnie uruchom to narzędzie Microsoftu: KLIK. Zaakceptuj > Wykryj problemy i pozwól mi wybrać poprawki do zastosowania > Odinstalowywanie > zaznacz na liście fałszywy wpis Google Update Helper (od adware BonanzaDeals) > Dalej.

 

3. Preferencje Google wyglądają na uszkodzone i jest w Google też adware. Czyść:

  • Ustawienia > karta Rozszerzenia > odinstaluj BrowseSmart.
  • Ustawienia > karta Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane > zjedź na sam spód i uruchom opcję Zresetuj ustawienia przeglądarki. Zakładki i hasłanie zostaną naruszone.
  • Zresetuj cache wtyczek. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie Włącz.
4. Zrób nowy skan FRST (bez Addition). Dołącz plik fixlog.txt oraz raporty z katalogu C:\AdwCleaner, bo nie wiadomo co usuwałeś programem. Wszystkie logi wstaw jako załączniki tematu. Natomiast na Pulpicie powstał też plik Preferences, shostuj go gdzieś i podaj mi do niego link.

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

HEHE  :thumbsup:  nie wiem jak, ale po pierwszym scenariuszu zaczęło działać tło, co ciekawe już go wcześniej robiłem z pokazywaniem plików ukrytych i nie było tam wallpaper

http://przeklej.org/file/uRkBq3/preferences

nie udało mi się tylko usunąć rozszerzenia Googla bo go nie widzę

Magic Desktop nie używam ale wolałbym się nie pozbywać jakby komp miał kiedyś iść do córci..

Reszta plików w załączeniu, aha wydaje mi się, że komp przy starcie odrobinę dłużej mieli i jak już niby wszystko wyświetlił to jeszcze coś tam zgrzyta no i w dalszym ciągu zużycie zasobów ma trochę większe niż przed wszystkimi operacjami

AdwCleanerR0.txt

AdwCleanerS0.txt

Fixlog.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza

nie wiem jak, ale po pierwszym scenariuszu zaczęło działać tło, co ciekawe już go wcześniej robiłem z pokazywaniem plików ukrytych i nie było tam wallpaper

Mówisz o TranscodedWallpaper.jpg?

 

 

nie udało mi się tylko usunąć rozszerzenia Googla bo go nie widzę

Google Chrome wygląda ogólnie na uszkodzone, zmasakrowany plik Preferences oraz niedopasowane foldery rozszerzeń nie uwzględniane nawet w Preferences. Zregeneruj profil przeglądarki od zera. Instrukcje w punkcie 2.

 

Poprawki po czyszczeniu adware:

 

1. Korekta dostawców wyszukiwania IE. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

Windows Registry Editor Version 5.00
 
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{0633EE93-D776-472f-A0FF-E1416B8B2E3A}]
@="Bing"
"URL"="http://www.bing.com/search?q={searchTerms}&FORM=IE8SRC"
"DisplayName"="@ieframe.dll,-12512"
 
[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{7A814248-5CDC-43C6-BB51-72B4B620C58C}]
 
[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes\{2938DCB1-22E7-FA29-D40C-48C2B1A63147}]

 

Z menu Notatnika > Plik > Zapisz jako > Ustaw rozszerzenie na Wszystkie pliki > Zapisz jako FIX.REG

 

Kliknij prawym na plik i z menu wybierz opcję Scal. Potwierdź import do rejestru.

 

2. Zamknij Google Chrome. Zmień nazwę folderu C:\Users\user\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default na jakąkolwiek inną. Uruchom Google Chrome, zrzuci nowy folder "Default".

 

3. Zrób nowy log FRST (bez Addition).

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Podane modyfikacje nie miały żadnego związku ze sferą włączania i "mielenia". Zupełnie inna działka. Czy mielenie się powtarza po kolejnych resetach? Jeśli tak, tu mogą grać rolę takie rzeczy jak Avast i inne obiekty startowe.

 

Druga sprawa: obecnie w logu w ogóle nie ma detekcji Google Chrome. Czy wykonałeś to: "Uruchom Google Chrome, zrzuci nowy folder "Default""? A może Google Chrome zostało odinstalowane?

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

No i to mnie zastanawia... od czasu jak zaczęło się to leczenie kompa poza tym, że powyłączałem w autostarcie cześć programów od HP instalowałem tylko to co było do analizy kompa. Jak przyjdę do domu spróbuję kilka razy go odpalić i zobaczę, ale wydaje mi się, że zbiegło się to jak udało się uruchomić tapetę. Znaczy pazerność kompa na zasoby systemowe wzrosła wcześniej, a wolniejsze odpalanie właśnie po uruchomieniu tła pulpitu.

Co do Googla to zrobiłem. Zamknąłem przeglądarkę default nazwałem stary default i włączyłem przeglądarkę. Nie odinstalowuje niczego jak mi nie powiesz bo cała Twoja pomoc nie miałaby sensu

Sprawdziłem, nie ma nowego Default jest tylko tan któremu zmieniłem nazwe.

Co do uruchamiania spróbowałem kilka razy odpalać i za każdym razem jest tak samo:

czarny ekran startowy z kolorowym okienkiem (czyli tak jak było)

potem czarny ekran ze wskaźnikiem z myszy i coś mieli pokazuje kółeczko że coś robi

potem kolorowy ekran witamy w windows znowu mieli

potem czarny ekran ze wskaźnikiem myszy i mieli coś długo

dopiero wrzuca tapetę, pasek zadań, ikony i gadżety 

jeszcze coś pomieli iiii już

Odnośnik do komentarza

Własnie po kolejnym uruchomieniu wysypał się Chrome, że nie może znaleźć pliku z ustawieniami, odpalił się potem, zaimportowałem zakładki na szczęście się zabezpieczyłem, ale tego katalogu default nadal nie zrobił

Z polecenia ewentvwr zrobiłem podgląd czasów uruchamiania może coś wyjaśni w kwestii uruchomienia systemu bo zamyka się szybciutko....

czasy startu.txt

post-12500-0-42187500-1390413170_thumb.png

Odnośnik do komentarza

 

Widzę, ze dalej czekasz, choć już upłynęło tyle czasu - nie ma sensu dalej czekać na pomoc, bo chyba sam już zauważyłeś, że to Forum rozpada się, sypie się jak łupież z głowy.

To być może z powodu złego stanu zdrowia Picasso, nie wiem tego, bo nikt o tym nie napisał, nie wytłumaczył użytkownikom czekającym na pomoc.

 

 

 

Weź nie strasz! Mówisz, Picasso niedomaga? Cholernie przykra wiadomość...

Nie chcę tu wpie...ć się w jej prywatne sprawy i drążyć jak poważny to stan. Ale mogę życzyć szybkiego powrotu do zdrowia i trzymać kciuki...

 

Oczywiście, choć sam czekam na diagnostykę problemu, rozumiem i proponuję by dziewczyna wzięła sobie od nas trochę wolnego. Może to forum ją wykańcza?

Najważniejsze jest twoje zdrowie. Właśnie za nie piję... ;)

3-maj się!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...