Skocz do zawartości

"Nie znaleziono punktu wejścia procedury"


kosa4321

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Przy próbie nawiązania wideo rozmowy na facebook wyskakuję mi taki błąd "Nie znaleziono punktu wejścia

 

procedury GetLogicalProcessorInformation w bibliotece KERNEL32.dll." Jak to naprawić?

 

Posiadam win xp, raportu z FRST nie dało się zrobić. Podaję tylko z OTL. Dziękuję za pomoc.

 

EDIT: Hmm zrobiłem kolejny raz scan FRST i teraz poszło, wcześniej wyskakiwał jakiś błąd.

Szczerze powiem że to laptop koleżanki i w sumie widzę iż system nie aktualizowany ale zdawało mi się że to jakaś infekcja.

Dodam że system działał normalnie, ale od jakiegoś czasu zaczęły się problemy właśnie z tym.

Extras.Txt

OTL.Txt

Addition.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

próbie nawiązania wideo rozmowy na facebook wyskakuję mi taki błąd "Nie znaleziono punktu wejścia procedury GetLogicalProcessorInformation w bibliotece KERNEL32.dll."

Tu trzeba aktualizować Windows, bo stan fatalny i stare pliki:

 

Windows XP Professional Edition Dodatek Service Pack 2 (Version = 5.1.2600) - Type = NTWorkstation

Internet Explorer (Version = 6.0.2900.2180)

 

Ponadto, Dziennik zdarzeń zgłasza złe bloki dysku:

 

[ System Events ]

Error - 2014-01-18 14:07:30 | Computer Name = XXX-74837414E5A | Source = Disk | ID = 262151

Description = W urządzeniu \Device\Harddisk0\D wystąpił zły blok.

 

Dysk tylko jeden, z dwiema partycjami:

 

==================== Drives ================================

 

Drive c: () (Fixed) (Total:48.83 GB) (Free:12.64 GB) NTFS ==>[Drive with boot components (Windows XP)]

Drive d: (Monika) (Fixed) (Total:184.05 GB) (Free:37.25 GB) NTFS

 

==================== MBR & Partition Table ==================

 

Disk: 0 (Size: 233 GB) (Disk ID: 8241C8C4)

Partition 1: (Active) - (Size=49 GB) - (Type=07 NTFS)

Partition 2: (Not Active) - (Size=184 GB) - (Type=OF Extended)

 

Temat przenoszę do działu Hardware. Dostosuj się do zasad działu: KLIK. Opuść obrazek z diskmgmt.msc, gdyż precyzyjna lista partycji jest już zakreślona powyżej. Diagnostyka dysku ma priorytet. Dopiero po tym inne rzeczy.

 

 


Owszem, kupa adware, ale to podrzędna w tym momencie sprawa. Dopiero po diagnostyce dysku, gdy będzie jasne, że mają tu sens dalsze akcje, wykonaj czyszczenie ze spoilera, a w dalszej perspektywie aktualizację Windows.

 

 

 

W kwestii czyszczenia adware:

 

1. Przez Dodaj/Usuń programy odinstaluj adware Ask Toolbar, Bonanza Deals, DAEMON Tools Toolbar, LinkSwift 1.0.0, Lyrmix, Mobogenie, Update for Mipony Download Manager, WPM17.8.0.3159. Od razu pozbądź się też staroci: Adobe Flash Player 10, Adobe Reader 9.4.4, Java™ 6 Update 22.

 

2. Uruchom to narzędzie Microsoftu: KLIK. Zaakceptuj > Wykryj problemy i pozwól mi wybrać poprawki do zastosowania > Odinstalowywanie > zaznacz na liście fałszywy wpis Google Update Helper (od adware BonanzaDeals) > Dalej.

 

3. Firefox zaśmiecony mocno, ale czyszczenie zupełnie nieopłacalne, gdyż to prehistoryczna wersja 3.6.28. Za pomocą MozBackup skopiuj tylko i wyłącznie zakładki + hasła (nic więcej, by nie zabrudzić w późniejszej fazie kopią). Następnie odinstaluj Firefox całkowicie, przy pytaniu o usuwanie danych użytkownika potwierdź. Resztę danych usunie poniższy skrypt.

 

4. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://www.aartemis.com/web/?type=ds&ts=1387475398&from=cor&uid=ST9250315AS_5VCCCKLSXXXX5VCCCKLS&q={searchTerms}
HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://www.aartemis.com/web/?type=ds&ts=1387475398&from=cor&uid=ST9250315AS_5VCCCKLSXXXX5VCCCKLS&q={searchTerms}
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://www.aartemis.com/web/?type=ds&ts=1387475398&from=cor&uid=ST9250315AS_5VCCCKLSXXXX5VCCCKLS&q={searchTerms}
HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://www.aartemis.com/web/?type=ds&ts=1387475398&from=cor&uid=ST9250315AS_5VCCCKLSXXXX5VCCCKLS&q={searchTerms}
HKLM\...\Run: [KernelFaultCheck] - %systemroot%\system32\dumprep 0 -k
S3 massfilter; system32\drivers\massfilter.sys [x]
S3 usbbus; system32\DRIVERS\lgusbbus.sys [x]
S3 UsbDiag; system32\DRIVERS\lgusbdiag.sys [x]
S3 USBModem; system32\DRIVERS\lgusbmodem.sys [x]
S3 ZTEusbmdm6k; system32\DRIVERS\ZTEusbmdm6k.sys [x]
S3 ZTEusbnet; system32\DRIVERS\ZTEusbnet.sys [x]
S3 ZTEusbnmea; system32\DRIVERS\ZTEusbnmea.sys [x]
S3 ZTEusbser6k; system32\DRIVERS\ZTEusbser6k.sys [x]
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Alwil Software
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Iminent
C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\WPM
C:\Documents and Settings\L01\Dane aplikacji\aartemis
C:\Documents and Settings\L01\Dane aplikacji\DigitalSite
C:\Documents and Settings\L01\Dane aplikacji\driver
C:\Documents and Settings\L01\Dane aplikacji\Iminent
C:\Documents and Settings\L01\Dane aplikacji\Mozilla
C:\Documents and Settings\L01\Dane aplikacji\newnext.me
C:\Documents and Settings\L01\Dane aplikacji\SimilarSites
C:\Documents and Settings\L01\Dane aplikacji\systweak
C:\Documents and Settings\L01\Ustawienia lokalne\Temp*.html
C:\Program Files\Mozilla Firefox
C:\WINDOWS\Microsoft.NET\Framework\v3.5\Windows Presentation Foundation\DotNetAssistantExtension
C:\WINDOWS\system32\Macromed\Flash
C:\WINDOWS\Tasks\At1.job
Reg: reg delete HKCU\Software\Mozilla /f
Reg: reg delete HKCU\Software\MozillaPlugins /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\Mozilla /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\mozilla.org /f
Reg: reg delete HKLM\SOFTWARE\MozillaPlugins /f
Reg: reg delete "HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\SearchScopes" /f
Reg: reg delete HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\mountpoints2 /f

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

5. Wyczyść Google Chrome z adware:

  • Ustawienia > karta Rozszerzenia > odinstaluj Ask Toolbar, BonanzaDeals, LinkSwift, Lyrmix, WebSite Recommendation (części może nie być po głównych deinstalacjach).
  • Ustawienia > karta Historia > wyczyść
  • Ustawienia > karta Ustawienia > Pokaż ustawienia zaawansowane > zjedź na sam spód i uruchom opcję Zresetuj ustawienia przeglądarki. Zakładki i hasłanie zostaną naruszone.
  • Zresetuj cache wtyczek. W pasku adresów wpisz chrome://plugins i ENTER. Na liście wtyczek wybierz dowolną i kliknij Wyłącz. Następnie wtyczkę ponownie Włącz.
6. Uruchom AdwCleaner. Zastosuj Szukaj, a po tym Usuń. Powstanie folder C:\AdwCleaner z raportem z usuwania.

 

7. Zrób nowy skan FRST (bez Addition). Dołącz plik fixlog.txt i log z AdwCleaner.

 

 

 

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za pomoc Picasso, ale czy dysk może mieć na to wpływ? Tzn. tu chodzi jedynie o 'niemożność' włączenia kamerki/wideorozmowy przez facebook. W sumie ciężko mi powiedzieć czy coś innego nie działa bo osobiście nie mam go przy sobie, testy robiłem poprzez TV. Proszę dalej o pomoc w rozwiązaniu tego problemu, screeny poniżej jakie udało mi się zrobić.

 

20b07wk.jpg

 

 

2mop2ly.jpg2psf7o9.jpg

Odnośnik do komentarza

Mówiłam, że obrazek z diskmgmt.msc jest zbędny, dane zawiera FRST Addition. Dane sprzętowe będzie analizował kto inny, bo ja nie jestem w tym specjalistką. Ustosunkuję się do tego:

 

 

Picasso, ale czy dysk może mieć na to wpływ? Tzn. tu chodzi jedynie o 'niemożność' włączenia kamerki/wideorozmowy przez facebook.

Wyraźnie zaznaczam, że są w systemie aż trzy problemy, których geneza oraz ważność jest różna:

- Błąd tytułowy oznacza, że jest poszukiwana w pliku kernel32.dll funkcja, której w pliku bieżącym brak. I to sugeruje, że wina w staroci Windows, brak aktualizacji. Przecież tu jest archaiczny SP2, nie ma nowszego SP3, ani żadnych innych późniejszych aktualizacji obejmujących m.in. plik kernel32.dll. Czyli należy zaktualizować Windows, ale patrz niżej na trzeci problem jakie są przeszkody.

- Śmietnisko adware. Nie powiązane z problemem.

- Złe bloki dysku.

 

I to ten trzeci problem złych bloków jest priorytetowy, nie ma sensu zajmować się głupim błędem na Facebook oraz adware, gdy może się okazać, że i tak będzie reinstalacja Windows od zera.

 

 

.

Odnośnik do komentarza

W system Summary dysk jest oznaczony wykrzyknikiem. Dysk ma poważne problemy.

Zaliczył 134 wstrząsy (wibracje) i to może być powodem uszkodzeń.

65 sektorów oczekuje na remapowanie.

Kopiuj ważne dane na zewnętrzny nośnik.

 

Pokaż obrazek z Menadżera Urządzeń - PPM na komputer - Sprzęt.

Sprawdź w jakim trybie pracuje kontroler dysku - DMA czy może PIO - PPM właściwości.

Pokaż obrazek z Benchmark oraz Error Scan (CrystalDiskInfo) wykonany zgodnie z opisem w zasadach działu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...