Skocz do zawartości

Jak podzielić internet?


heross2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam internet kablowy z firmy Macrosat (wojewódzka firma zajmująca się takimi właśnie rzeczami).

Internet mam podłączony do stacjonarnego komputera i chciałbym go teraz podzielić podłączając go także do laptopa.

Modem jest firmy Arris a jego model to CM550B.

Kompletnie nie wiem jak zabrać się do tej sprawy. Czy trzeba kupować jakiś router, czy może zwykły kabel? 

Proszę o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Najsensowniej będzie kupić router. Zwróć tylko uwagę, żeby miał funkcję klonowania adresu MAC. Inne rozwiązanie to Udostępnianie połączenia internetowego (ICS) w komputerze stacjonarnym. Wadą jest to, ze musi on być włączony w trakcie korzystania z sieci na laptopie. No i powinien mieć dwie karty sieciowe (może być jedna ethernetowa i druga wifi).

Odnośnik do komentarza

Kupiłem router TP Link TL-WR740N. Podłączyłem go do swojego stacjonarnego komputera. Po podłączeniu miałem internet normalnie. Skonfigurowałem go w ten sposób (http://tplink-forum.pl/faq-konfiguracja-tp-link-a/podstawowa-konfiguracja-routera-tp-link-tl-wr740n/) na moim stacjonarnym komputerze. Po tym podszedłem do mojego laptopa, ale niestety nie wykrywa żadnej sieci. Nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Prosiłbym o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jestem w trakcie instalacji routera i napotkałem pewien problem. Podłączyłem router jak trzeba (kabel od komputera stacjonarnego poprowadziłem do jednego z czterech dostępnych miejsc w routerze, kabel który był w zestawie poprowadziłem od złącza WLAN mojego routera  do mojego modemu, no i na koniec podłączyłem zasilacz pod gniazdko) niestety na routerze kontrolka WLAN (czyli aktywne połączenie bezprzewodowe) cały czas się świeci, a powinna pulsować, a ikonka WAN pulsuje zamiast się świecić.. Wszystkie kontrolki oprócz tych działają bez zarzutu. Co w takim przypadku zrobić? Problem przedstawiam na dwóch screenach.

 

 

post-11488-0-39062500-1388318347_thumb.jpg

post-11488-0-59375000-1388318396_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Dioda WLAN pulsowałaby, gdyby było podłączone jakieś urządzenie (laptop, telefon) i następowałaby wymiana danych. Ciągłe świecenie sygnalizuje gotowość do działania. I odwrotnie dioda WAN pulsowaniem sygnalizuje wymianę danych między modemem, a routerem (i ewentualnie dalej komputerem stacjonarnym). Tak więc wygląda na to, że wszystko jest OK.

Odnośnik do komentarza

Właśnie za pomocą płyty, teraz przeszedłem do tego linku, który podesłał mi gajowy (czyli to: http://tplink-forum.pl/faq-konfiguracja-tp-link-a/zaawansowana-konfguracja-wr740n/).

Ustawiłem wszystko według tego wzoru, oprócz DHCP Settings, ponieważ tam nie mogłem wpisać tak jak jest w przykładzie (tj. 8.8.8.8), wyskakiwał jakiś error. Zostawiłem tam bez zmian, tzn. 0.0.0.0.

zapisałem zmianu i zrestartowałem modem i co dalej robić?

Odnośnik do komentarza

Podłączyłem router jak trzeba (kabel od komputera stacjonarnego poprowadziłem do jednego z czterech dostępnych miejsc w routerze, kabel który był w zestawie poprowadziłem od złącza WLAN mojego routera  do mojego modemu, no i na koniec podłączyłem zasilacz pod gniazdko) 

 

A czy czasem nie powinno być tak: kabel od komputera do niebieskiego gniazda a kabel z zestawu do jednego z tych czterech i do komputera ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...