Skocz do zawartości

Avast wykrywa w winlogon.exe malware


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dziś avast (aktualna wersja) poinformował mnie o malware w winlogon.exe (Windows 7 64x)

Nie zauważam jakichkolwiek szkodliwych działań tego malware, ale skoro otrzymuje komunikaty to pewnie jest to niepożądane w systemie.

Niespecjalnie radzę sobie z pozbyciem się tego. (skany avastem, adwcleaner, malwarebytes i to właściwie tyle)

Nie wiem gdzie ten syf złapałem.

 

Przesyłam w załączniku skany z OTL i  FRST, mielę aktualnie GMER. (najpóźniej jutro z rana dodam do tematu)

 

To mój pierwszy post i mam nadzieję, że zbytnio nie wyłamuję się z ustaleń dotyczących zakładania tematu.

 

Proszę o pomoc.

 

Artur

 

---

podczas GMER dostałem BSOD'a, może jakiś zbieg nietypowy (dodam, że dawno miałem BSOD'a, ostatnio w momencie złych ustawień grafy, myślę że to nie miało nic wspólnego z GMER lub malware)

OTL.Txt

Extras.Txt

Addition.txt

FRST.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

ar2r

 

Przeklej dokładnie wyniki z raportu Avast, w jaki sposób i gdzie jest notowany winlogon.exe.

 

Na teraz działania kosmetyczne, czyli usunięcie drobnych szczątków adware i IOBit (owe adware było pochodną instalatora IOBit).

 

1. Otwórz Notatnik i wklej w nim:

 

CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [icdlfehblmklkikfigmjhbmmpmkmpooj] - C:\Program Files (x86)\Common Files\Spigot\GC\ErrorAssistant_1.2.crx
C:\Users\Artur\AppData\Roaming\Slick Savings
C:\Users\Artur\AppData\Roaming\IObit
C:\ProgramData\IObit
C:\Program Files (x86)\IObit
C:\Users\Artur\Downloads\imf-setup.exe

 

Adnotacja dla innych czytających: skrypt unikatowy - dopasowany tylko i wyłącznie pod ten system, proszę nie stosować na swoich systemach.

 

Plik zapisz pod nazwą fixlist.txt i umieść obok narzędzia FRST. Uruchom FRST i kliknij w Fix. Powstanie plik fixlog.txt.

 

2. Zrób nowy skan FRST (bez Addition). Dołącz plik fixlog.txt.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...