Skocz do zawartości

Netia na kablach Tepsy - Witryna jest niedostępna - strony się nie wczytują


Zuza70

Rekomendowane odpowiedzi

Od co najmniej paru miesięcy mam problem z niektórymi stronami, wczytywanie ich trwa bardzo długo, a na koniec otrzymuję komunikat, że strona jest niedostępna. Dotychczas były to strony, na które zaglądałam okazjonalnie, więc nic z tym nie robiłam myśląc, że to chwilowe, albo że problem leży po ich stronie. Niestety ostatnio miarka się przebrała, przestało działać Allegro, co bardzo utrudnia mi życie. W międzyczasie padł mi dysk, ale udało się przenieść dane 1:1 na nowy dysk, jednak nie sądzę żeby to cokolwiek zmieniło, bo problem jest nadal. Jakiś czas temu, zanim padł mi dysk opisywałam nawet mój problem na innym forum: http://forum.dobreprogramy.pl/wyszukiwarka-google-nie-dziala-chrome-t540296.html ale problemy z wyszukiwarką się skończyły, więc nie ciągnęłam wątku dalej.
 
Objawy mojego problemu to:
  • - strona (np. Allegro, winicjatywa.pl) wczytuje się kilka minut, na koniec otrzymuję komunikat "WItryna .... jest niedostępna" 
  • - strona początkowo się nie wczytuje, pojawia się komunikat "Połączenie z serwerem zostało zresetowane" w międzyczasie na pasku na dole wyświetla się komunikat "Oczekiwanie na feedproxy.google.com"
  • - bardzo długo ładują mi się mapy Google, a jak już się wczytają, to działają z opóźnieniem, ale nie zawsze tak jest bo czasem działają zupełnie normalnie
  • - YouTube tak samo czasem ładuje się długo i wyświetla się kompletnie rozbite (podobnie jak tu: http://obrazki.elektroda.net/94_1270012418.jpg ), czasami z komunikatem "Strona internetowa jest niedostępna", a czasem działa normalnie
  • - często filmy na YouTube nie wczytują się i wyświetla się komunikat "Wystąpił błąd, spróbuj ponownie później", filmy działają o dziwo po kilku dniach już normalnie.
  • W międzyczasie niczego nie zmieniałam oprócz hasła dostępowego do sieci, które wygasło w Netii, przysłali mi nowe, zmieniłam w routerze ale problem nie zniknął.
 
Net mam z Netii na kablach Tepsy, sygnał rozdziela router Cisco Linksys model WAG120N-EE podpięty kablem poprzez mikrofiltr z telefonem. Używam Chrome i Firefoxa, objawy są identyczne na obu przeglądarkach, w akcie desperacji ;)  sprawdziłam również IE, niestety jest tak samo. Również podpięcie kabla netowego z pominięciem mikrofiltru niczego nie zmienia.
 

 

  • Ustawienia karty sieciowej:
  • Bundle ID Nieobecna
  • Flow Control On
  • Interrupt Moderation On
  • Max IRQ per Second 5000
  • Maximum Frame Size 1514
  • Media TypeAuto
  • Network Address Nieobecna
  • Number of Receive Buffers 256
  • Number of Transmit Buffers 256
  • Shutdown wake up Off
  • Sleep power saving mode On
  • Task Offload On
  • Wake Up Capabilities MagicPacket & PatternMatch

 

EDIT: zapomniałam dodać, że na innym komputerze podpiętym do tego samego routera Allegro i inne strony niedziałające u mnie działają normalnie. Zdarza się, że nie działają za to inne strony, ale nie mogę do końca ustalić, czy jest tak stale, czy okazjonalnie.

 
 
 
 
 
Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

router Cisco Linksys model WAG120N-EE podpięty kablem poprzez mikrofiltr z telefonem.

To do czego masz ten mikrofiltr podpięty? Jeśli do routera to błąd. Wiem, że pisałaś:

 

Również podpięcie kabla netowego z pominięciem mikrofiltru niczego nie zmienia.

więc może to nie być jedyną przyczyną kłopotów, ale z całą pewnością przez filtr ma być podłączony telefon.

Odnośnik do komentarza

Hmm, chyba źle to ujęłam/nazwałam. Jest gniazdko w ścianie, do gniazdka jest podłączony rozdzielnik sygnału taki: http://www.infomicro.ca/image/CNT.RJ11SPLITTER2P.jpg , do niego jest podłączony mikrofiltr i dalej telefon, a do drugiego wejścia rozdzielnika jest podłączony kabel biegnący do routera - takie podłączenie mamy od zawsze, robili to technicy działający na zlecenie Netii i wcześniej przez parę lat było wszystko ok.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy o to chodzi, mam zakładkę Status i tam w opcjach DSL Connection coś takiego się wyświetla:

 

DSL Connection

  • Status: Up
  • Downstream Rate: 23069 kbps
  • Upstream Rate: 1200 kbps
PVC Connection
  • Encapsulation: RFC 2364 PPPoA
  • Multiplexing: VC
  • QoS: UBR
  • PCR:
  • SCR:
  • Autodetect: Enable
  • VPI: 0
  • VCI: 35
  • Enable: 1
  • PVC Status: Up
Tryb awaryjny niestety mogę sprawdzić dopiero jutro rano.
Odnośnik do komentarza

A ADSL jest? Kurde, nie moge dokładnie przejrzeć jego ustawień żeby Ci pomóc to znaleźć. Szykuje sie do wyjazdu. Będę w niedzielę. Generalnie trzeba ocenić czy linia jest przystosowana do takiego transferu. Być może trzeba zareklamować. Operatorzy często wykorzystuja niewiedze uzytkownikow w tym temacie. Wiem, ze polecanie innego forum nie przystoi, zwlaszcza, ze to swoistego rodzaju konkurencja, ale tutejszy sieciowiec jest ostatnio zajety. Mozesz sprobowac jeszcze na elektrodzie. Tam sa dobrzy fachowcy w tej branzy.

Odnośnik do komentarza

Konfiguracja połączenia NETIA:

 

http://www.netia.pl/pomoc_dla_domu,temat,11674,parametry-konfiguracyjne-dla-routerow.html

 

Autodetect: Enable

Netia: Autodetect Disable

 

Konfiguracja Linksys WAG200G:

http://www.netia.pl/pomoc_dla_domu,temat,1391,konfiguracja-routera-na-przykladzie-linksys-wag200g.html

 

Komputer - masz włączone DHCP czy ustawiony stały adres? Centrum sieci i udostępniania-->Zarządzaj połączeniami sieciowymi-->Połączenie do sieci ( prawy przycisk myszy - "Właściwości")-->Protokół internetowy w wersji...  i sprawdzasz co tam jest.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za linki. Sprawdziłam ustawienia i wszystko było tak samo oprócz tego, że Autodetect było ustawione na Enable. Przestawiłam na Disable, ale nic to nie zmieniło, działa wszystko jak działało, a to co nie działało nie działa nadal.

 

Komputer - masz włączone DHCP czy ustawiony stały adres? Centrum sieci i udostępniania-->Zarządzaj połączeniami sieciowymi-->Połączenie do sieci ( prawy przycisk myszy - "Właściwości")-->Protokół internetowy w wersji...  i sprawdzasz co tam jest.

 

Troszkę inaczej to u mnie wygląda: Panel sterowania--> Połączenia sieciowe--> Połączenie--> Właściwości--> Protokół internetowy [TCP/IP]--> Właściwości--> Ogólne--> Zaawansowane--> Ustawienia protokołu IP--> i tu mam napisane, że DHCP jest włączone, bramy domyślne - pusto, metryka automatyczna - zaznaczone ptaszkiem.

Odnośnik do komentarza

Przeczytaj pierwszy temat w "Dziale pomoc doraźna": WAŻNE - Zakładanie tematu: obowiązkowe logi    i załącz wymagane logi z OTL, FRST, GMER.

 

Logi załącz w ten sposób: wejdź w swój temat na dole kliknij "więcej opcji" następnie "przeglądaj" , znajdujesz plik z logiem i klikasz "załącz ten plik". Jak już załączysz wszystkie wymagane logi kliknij "dodaj odpowiedź"

 

zapomniałam dodać, że na innym komputerze podpiętym do tego samego routera Allegro i inne strony niedziałające u mnie działają normalnie

Może z komputerem jest coś nie tak. Logi to wyjaśnią.

 

Uruchom wiersz poleceń jako Administrator ( prawy przycisk myszy i uruchom jako Admin ) i wpisz: netsh winsock reset  i reset komputera. Zobacz czy będzie internet.

Odnośnik do komentarza

Router zakładka "Security" zobacz czy masz włączone / wylączone filtry. Przejrzyj zakladkę "Applications & Gaming"  - zobacz czy masz ustawione przekierowania portów. Zaktualizuj oprogramowanie do routera. Zobacz tu: https://www.fixitpc.pl/topic/4745-internet-i-sieci-faq/

 

Tu jest automat do naprawy systemu Windows: http://www.tweaking.com/content/page/windows_repair_all_in_one.html

Skutkiem ubocznym może być komunikat o wyłączonym Centrum zabezpieczeń.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam, że dopiero teraz się odzywam, ale nie miałam wcześniej czasu.

W zakładce Security wszystkie okienka przy filtrach są puste,  Applications&Gaming wygląda tak jak tu: http://screenshots.portforward.com/routers/Linksys/WAG120N/Single_Port_Forwarding.jpg więc chyba są przekierowania ustawione? Oprogramowania do routera nie mogę zaktualizować, na stronie producenta napisali przy moim modelu " No firmware/driver download available" http://support.linksys.com/en-eu/support/gateways/WAG120N Nie mam pojęcia gdzie to znaleźć, a szukałam na różne sposoby.

Automat do naprawy systemu odpaliłam, faktycznie był komunikat o wyłączonym Centrum zabezpieczeń, ale nic niestety się nie zmieniło, strony które nie wchodziły nie wchodzą nadal :(

Odnośnik do komentarza

Ściągnę manuala do Twojego routera i się rozejrzę.

 

A Ty Muzyk jesteś niepoważny - znowu dajesz ludziom rady mogące im zagrozić. Nie wiem jak się spisuje program (all_in_one, dokladniej przywracanie usług), który podałeś, na vista i wzwyż. Na XP za to robi spory kipisz. Weź człowieku daj sobie na wstrzymanie, na dokładkę, że szafujesz ogólnymi radami, bog raczy w ogole wiedziec po co. To niedopuszczalne.

Edytowane przez Groszexxx
Odnośnik do komentarza

Proponuję zrobić test, który wykaże po której stronie leży przyczyna: łącza, czy systemu Windows/konfiguracji czegoś tam...
Pobierz obraz.iso Parted Magic - http://www.majorgeeks.com/files/details/parted_magic.html Jest to ostatnia darmowa wersja tej dystrybucji. Wypal płytkę CD lub DVD. Zbootuj płytkę. Łącze internetowe samo Ci się skonfiguruje. Uruchom Firefox'a i testuj.
Jeśli Firefox będzie Ci działał bezproblemowo pod tym linuksem, to raczej problem leży, ogólnie rzecz ujmując po stronie systemu Windows.

Odnośnik do komentarza

Na innym lapku te strony chodza, sytuacja jest zatem w miare klarowna.

 

Przypomnialem sobie, ze mozesz zmienić adres fizyczny, wtedy dhcp przydzieli nowy adres ip - i jesli na routerze byly jakies ograniczenia wzgledem tego kompa, to straca na znaczeniu.

 

Nie przegladalem wczesniej logow, ale teraz zrobilem to bardzo powierzchownie i widze:

 

MOD - [2005-11-15 20:02:42 | 000,010,752 | ---- | M] () -- C:\Program Files\Microsoft ActiveSync\rapiproxystub.dll

 

Nazwa dosyc znaczaca. Nie moge tego dokladnie sprawdzic, bo wychodze.

 

W kazdym razie - sciagnij przegladarke portable, zrob kopie zapasowa systemu.

Potem w OTL w czesci wlasny skrypt

 

:OTL

MOD - [2005-11-15 20:02:42 | 000,010,752 | ---- | M] () -- C:\Program Files\Microsoft ActiveSync\rapiproxystub.dll

Odnośnik do komentarza

 

 

Wiem, ze polecanie innego forum nie przystoi, zwlaszcza, ze to swoistego rodzaju konkurencja

Moja osobista dygresja/dywagacja. Nie przypominam sobie aby Administracja lub moderatorzy tego forum zakazywali/mieli uwagi co do linkowania przez pomagających do innych for.
Na fixitpc stawia się w pierwszej kolejności na skuteczność pomocy a nie konkurowanie (podbieranie użytkowników) z innych for. Dla mnie ten sposób myślenia decydentów, wysyłających tematy z linkowanymi postami do kosza jest chory.
To takie zaklinanie deszczu lub odprawianie  guseł. Może to przynieść odwrotny skutek.
Odnośnik do komentarza

Moja osobista dygresja/dywagacja. Nie przypominam sobie aby Administracja lub moderatorzy tego forum zakazywali/mieli uwagi co do linkowania przez pomagających do innych for.

Na fixitpc stawia się w pierwszej kolejności na skuteczność pomocy a nie konkurowanie (podbieranie użytkowników) z innych for. Dla mnie ten sposób myślenia decydentów, wysyłających tematy z linkowanymi postami do kosza jest chory.

To takie zaklinanie deszczu lub odprawianie  guseł. Może to przynieść odwrotny skutek.

 

Ja regulaminu sie nie dopatrzyłem w ogóle. Zgadzam się z tym co napisałeś, ale jest też piękne powiedzonko - cudze chwalicie, swego nie znacie. Uważam za słabe nawiązywanie do innych for, gdy coś jest na obecnym. Druga sprawa, że jeśli czegoś na obecnym nie ma, a jest potrzebne - to znak, że trzeba to poprawić. Odsyłanie gdzie indziej pełni w tym przypadku rolę amotywacyjną ;-).

Odnośnik do komentarza

Zuza70

 

Tu są do sprawdzenia podstawowe rzeczy w systemie:

 

1. Proxy ustawione we wszystkich przeglądarkach (proxy systemowe IE działa też w Google Chrome):

 

==================== Internet (Whitelisted) ====================

 

ProxyServer: 5.199.166.250:8080

 

FireFox:

========

FF NetworkProxy: "backup.ftp", ""

FF NetworkProxy: "backup.ftp_port", 0

FF NetworkProxy: "backup.socks", ""

FF NetworkProxy: "backup.socks_port", 0

FF NetworkProxy: "backup.ssl", ""

FF NetworkProxy: "backup.ssl_port", 0

FF NetworkProxy: "ftp", "w3cache.pl"

FF NetworkProxy: "ftp_port", 8080

FF NetworkProxy: "http", "w3cache.pl"

FF NetworkProxy: "http_port", 8080

FF NetworkProxy: "share_proxy_settings", true

FF NetworkProxy: "socks", "w3cache.pl"

FF NetworkProxy: "socks_port", 8080

FF NetworkProxy: "ssl", "w3cache.pl"

FF NetworkProxy: "ssl_port", 8080

FF NetworkProxy: "type", 4

 

Ten pierwszy IP 5.199.166.250 jest bardzo dziwny (Litwa), baza StopForumSpam ma rekordy spamerów posługujących się tym IP: KLIK.

 

Zresetuj wszystkie proxy. Uruchom MiniToolBox by Farbar, zaznacz 3 pola (Flush DNS, Reset IE Proxy Settings, Reset FF Proxy Settings) i klik w GO. Zresetuj system. Przy braku rezultatów:

 

2. Jest tu niedomyślna instalacja IPv6:

 

========================== Services (Whitelisted) =================

 

R2 6to4; C:\Windows\System32\6to4svc.dll [100864 2010-02-12] (Microsoft Corporation)

 

==================== Drivers (Whitelisted) ====================

 

R1 Tcpip6; C:\Windows\System32\DRIVERS\tcpip6.sys [226880 2010-02-11] (Microsoft Corporation)

 

Na próbę odinstaluj ten protokół. Start > Uruchom > cmd, wpisz komendę ipv6 uninstall i zresetuj system. Przy braku rezultatów:

 

3. Jeszcze Avast i jego osłona Web do przetrenowania. Wiarygodny test: pełna deinstalacja antywirusa i restart systemu.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza

Panowie, tylko spokojnie  ;)

 

Przeglądarka portable ściągnięta, ale czystej płytki brak, jutro zakupię, wypalę, odpalę i zobaczę jaki będzie efekt. Program HTC Sync jak najbardziej miałam, już usunęłam, bajzel w kompie po prostu bo telefonu już dawno nie mam.

Ale najpierw muszę zrobić to, co w poście wyżej, zaniepokoiło mnie to litewskie proxy prawdę mówiąc.

 

Dziękuję wszystkim za dotychczasową pomoc :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Kupę czasu mnie tu nie było, ale trochę się w międzyczasie działo i nie mogłam wcześniej wpaść. W każdym razie chciałam tylko napisać, że problem rozwiązany. Zupełnie przypadkowo znalazłam odpowiedź na Elektrodzie.

Ponieważ nie wczytywały mi się niektóre filmy na YT, szukałam rozwiązania tego problemu. Ktoś miał problem identyczny, ktoś inny poradził, żeby odinstalować Hamachi. Odinstalowałam i eureka! Działa wszystko! Hamachi do niczego mi już niepotrzebne, a okazało się, że przez to blokowały się w jakiś sposób kolejne strony.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...