Skocz do zawartości

Dużo różnych BSOD


slash44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! W dnu dzisiejszym mój komputer dostał poprostu szajby i zaczął sypac blue screnami i to wiloma i różnymi, czasem co 5 min czase co 2 godz, oto niektóre z nich:

system service exception

bad pool header

memory management

irql_not_less_or_equal

page_fault_in_nonpaged_area

ntfs file system

system_thread_exception_not_handled

video tdr failure

pfn_list_corrupt

system 64 bit,przywracałem system, czyściłem grafike z kurzu i zamieniałem miejscami kosci ramu nic nie pomogło dalej sypie, wrucam logi OTL, proszę o pomoc. 

Extras.Txt

OTL.Txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Error - 2013-11-18 15:57:20 | Computer Name = RodzinaK | Source = Microsoft-Windows-WHEA-Logger | ID = 20

Description = Wystąpił krytyczny błąd sprzętowy.    Składnik: mostek północny firmy

AMD  Źródło błędu: 3  Typ błędu: 2  Identyfikator kontrolera APIC procesora: 0    Widok szczegółów

 tego wpisu zawiera dodatkowe informacje.

Biorąc to powyższe pod uwagę, to raczej nie jest wina infekcji.

W logach OTL - nie widać zresztą żadnej.

 

jessi

Odnośnik do komentarza

A masz jakieś wątpliwości? :)

 

Jeśli masz w kompie dwie kości, a masz je testować pojedynczo - to chyba trzeba jedną z nich wyjąć, prawda? :)

 

Nie myśl proszę, że jestem złośliwy. Po prostu jakoś nie mogę znaleźć innej interpretacji do "testować pojedynczo" ;-). 

 

Tak czy siak zacznij od smarta. Na kości masz cała noc. 

 

Ważna informacja:

Nie testujemy spod poziomu systemu, rada idiotyczna i wprowadzająca w błąd. W ogóle nie powinno jej tam być.

 

Zastanawiam się czy nie będzie Ci prościej na pendrive wgrać HBCD. Zgodnie z tym poradnikiem. Łatwo, szybko i przyjemnie (nie ma w tym żadnej ironii) 

Poradnik:

http://www.hiren.info/pages/bootcd-on-usb-disk

link do HBCD download 

http://www.hirensbootcd.org/files/Hirens.BootCD.15.2.zip

 

Wadą jest to, że wersja 4.2 ale wystarczy! 

Edytowane przez Groszexxx
Odnośnik do komentarza

Rób kopie posektorową dysku, i to szybko ;].

Po samej predkosci odczytu widac, ze dysk ma problemy

 

Zwłaszcza, że dysk jest mały, a takie zachowanie jest najbezpieczniejsze dla danych.   

 

Nie wiem jakie są Twoje umiejętności i chęci - trochę softu do wyboru jest. Jeśli dysponujesz 80GB wolnej przestrzeni to możesz z automatu użyć takich narzędzi jak: copyr (darmowa wersja nie widzi sata i nadaje sie ponizej 137GB), Clonezilla, HDClone czy MHDE. 

Jeśli 80GB to dla Ciebie za dużo - możesz użyć fsarchiwer. 

 

Boże widzę, że nie ma tutoriala - jak zrobić kopię posektorową, może sam się pokuszę żeby takową zrobić ;-).

 

Jako, ze nie ma u nas linku jak zrobic kopie posektorowa, wyjatkowo odesle Cie do "konkurencji" :P http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1330869.html

Jesli interesuje Cie uzycie fsarchiwera - to w razie potwierdzenia, napisze dalej co masz robić. 

 

Jeżeli nie robisz kopii - odłącz od dysku kabel zasilający. Dysk prawdopodobnie konczy zywot - i jesli nie zgrywasz danych albo nie podejmujesz krokow naprawczych to nie moze byc uzywany. 

 

Gdy kopia posektorowa Cie nie interesuje - SMART dysku z MHDD. 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1330869.html  

Tylko ten uszkodzony dysk podlaczony do płyty, wylaczone AHCI. 

 

Na podstawie tych odczytów z MHDD będę radzić dalsze kroki. 

Odnośnik do komentarza

BSODy nie były od dysku, zreszta, wrzuciles komunikaty, a powinienes oznaczenia kodowe, no, ale mniejsza.

 

Bootowałeś się zawsze, z którego dysku? 

Pytam, żeby uniknąć sytuacji, w której windowsa miałeś zainstalowane na tym z interfejsem SATA, a bootowałeś się ze starego - i tak dopiero zmieniałeś wpis przy wyborze systemu i wybierałeś windowsa znajdującego się na nowym dysku. 

Inaczej - czy domyślnie bootowałeś się z tego dysku SATA? 

 

Weź napisz jakie miałeś systemy i na jakich dyskach, bo w zyciu nie dojde do ładu. Ty masz w ogóle 8, a nie XP z tego co widzę... wiec to co napisalem wyzej nie ma raczej racji bytu, chyba, ze miales i 8 na tym starym dysku. 

 

Po jego odłączeniu mimo iz nic na nim nie i tym barzdiej nie jest dyskiem systemowym windows sie nie uruchamia. Dysk systemowy jest ustawiony w biosie na master a mimo to dostaje komunikat reboot and select proper boot device.

 

I pisz po polsku, bo tego się nie da odszyfrować.

 

EDIT - wykrywa Ci w ogóle dysk SATA? Może poluzowałeś kabel i żaden nie jest podłączony teraz?

Odnośnik do komentarza

Przepraszam ale nie mam pojecia, komputer odkupiłem jakiś miesiac temu, dysk 2 jest sformatowany wiec plikow żadnych tam nie ma. Różne cuda teraz kombinowałem ale bez tego starego dysku nie chce sie uruchomic windows.

Dysk SATA bez problemu jest wykrywany w biosie, ale  w standardowych ustawieniach biosu nie jest on an pozyji master ani slave dopiero na sata2 i nie wiem jak to zmienic

Odnośnik do komentarza

Przepraszam ale nie mam pojecia, komputer odkupiłem jakiś miesiac temu, dysk 2 jest sformatowany wiec plikow żadnych tam nie ma. Różne cuda teraz kombinowałem ale bez tego starego dysku nie chce sie uruchomic windows.

Dysk SATA bez problemu jest wykrywany w biosie, ale  w standardowych ustawieniach biosu nie jest on an pozyji master ani slave dopiero na sata2 i nie wiem jak to zmienic

 

Jak uruchamiasz komputer - kilka sekund po uruchomieniu pojawiaja sie informacja o dyskach. 

Możesz też wejść w bios - prawdopodobnie klawiszem del - i tam w pierwszej albo drugiej zakładce też będzie informacja o hdd. Zrób telefonem zdjęcie i wrzuć. 

Boże, nie wiem jak mam to prościej wyjaśnić. 

 

Albo tak jak Wiesław pisze, co by się nie męczyć.

 

Aż ciekawy jestem co tam zobaczymy...

Odnośnik do komentarza

Miało wyjaśnić tylko to czy stary dysk jest w ogóle widoczny, komunikat by się co prawda różnił, ale niedoswiadczony użytkownik moglby i tak komunikat przekręcić. Chciałem być tego pewny, zreszta, chcialem uniknac podlaczenia uszkodzonego dysku. Mozna w ciemno przeprowadzić naprawę rozruchu systemu. I tak przejdzie. 

 

Dokładne zdjęcie komunikatu też by pomogło. 

 

 Za te objawy odpowiada po prostu brak boot loadera. Tu nie ma filozofii. A oboje się zgodzimy, że trzeba być niezłym geniuszem żeby wgrać bootloadera  inny dysk ;].

Odnośnik do komentarza

Wypal windowsa 7 na płytę albo pendrive. Potem opcja - narzędzie do naprawy systemu windows podczas uruchamiania.

https://www.fixitpc.pl/topic/54-winre-metody-startu-opis-funkcji-naprawczych/

 

Jeśli na kości są błędy - i druga kość jest walnięta, ale możliwe, że i płyta jest uszkodzona. Warto dlatego sprawdzić obie kości na innym kompie.

Odnośnik do komentarza

Naprawa systemu z pominięciem dysku 80 GB.

Chociaż osobiście sugerowałbym postawienie od nowa. Masz tylko jedną partycję C:.

Przy instalacji określasz wielkość partycji systemowej a po instalacji tworzysz i formatujesz drugą partycję np. na Dane.

 

I jeszcze jedno, czy moglibyście polecić mi jakiś mulittool który był by w stanie sprawdzić płyte główną, procesor i zasilacz pod wzgledem ewentualnych uszkodzeń.

 

Wykonaj wszystko co w tym poście - KLIK.

 

To kawałek mojego tutka, który pojawi się w hardware.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...